Jump to content
Depresija Forum
Angel Heart

Sertralin (ZOLOFT, HALEA, LUXETA, SETALOFT, ASENTRA)

Recommended Posts

što ako zaboraviš popit svoju dnevnu dozu?

ja pijem par mj. svako jutro dvije tabletice od 0,5 i ve?eras sam skuižio da ga danas nisam uzeo. kaj napravit? uzet sad, pa ujutro opet ili danas presko?it pa uzet samo ujutro i onda dalje normalno? hvala na odgovoru

Evo, ja sam danas dobila Zoloft, bez Xanaxa, doktorica mi je rekla da je to da mi malo smiri napadaje pla?a i nervoze, ali ?itaju?i ovo nekako nisam preoptimisti?na, pogotovo ako kažete da po?ne djelovati tek nakon 6 tjedana... Idu?i tjedan bih se opet trebala naru?it kod psihijatra pa razgovarat o dozi, i jasno mi je da ne mogu o?ekivat da sve odmah po?ne djelovat, al imam taj stalni gr? u tijelu i barem sam mislila da to može malo smirit nakon kojih tjedan dana, or so? Hmmm...

Evo, ja sam danas dobila Zoloft, bez Xanaxa, doktorica mi je rekla da je to da mi malo smiri napadaje pla?a i nervoze, ali ?itaju?i ovo nekako nisam preoptimisti?na, pogotovo ako kažete da po?ne djelovati tek nakon 6 tjedana... Idu?i tjedan bih se opet trebala naru?it kod psihijatra pa razgovarat o dozi, i jasno mi je da ne mogu o?ekivat da sve odmah po?ne djelovat, al imam taj stalni gr? u tijelu i barem sam mislila da to može malo smirit nakon kojih tjedan dana, or so? Hmmm...

Nije to pravilo, da po?ne djelovati tek nakon 6 tjedana. Meni je jedan AD po?eo djelovati ve? nakon 3 dana, a drugi nakon tjedan-dva.

Pa ne znam koliko pozitivno djeluje odmah, al nuspojave sam odmah osjetila, lol! Evo, sino? sam uzela prvi i moram priznat da nisam ni oka sklopila, što zbog stalnog dizanja u kupaonicu, što zbog toga što mi je bilo muka, što zbog vru?ine. Al dobro, pregrist ?emo to... :clapping:

masa ljudi brije da ne osjeca ad pa prestanu piti nakon tjedan dva jer im kao ne pomaze

to sto nisi mogla zaspati je pokazatelj da djeluje(pokrene ti serotinin), a ako i ubuduce neces moci zaspati preporucam ti tabletu za spavanje pa si bez brige dok se malo ne uhodas

Pa ne znam koliko pozitivno djeluje odmah, al nuspojave sam odmah osjetila, lol! Evo, sino? sam uzela prvi i moram priznat da nisam ni oka sklopila, što zbog stalnog dizanja u kupaonicu, što zbog toga što mi je bilo muka, što zbog vru?ine. Al dobro, pregrist ?emo to... :clapping:

Mehanizam jest takav da nuspojave po?nu odmah (ali se s vremenom smanjuju, katkada i sasvim nestanu), a da ono pozitivno, željeno djelovanje po?ne nakon nekoga vremena (ovisi i o lijeku i o osobi).

Ja sam skoro tek poceo da pijem zoloft.Ne mogu sve postove da procitam.....ima li nekog boljitka od njega,posle koliko pocinje da deluje....Kakvo je vase misljenje uopste o zoloftu?

Ja sam skoro tek poceo da pijem zoloft.Ne mogu sve postove da procitam.....ima li nekog boljitka od njega,posle koliko pocinje da deluje....Kakvo je vase misljenje uopste o zoloftu?

djelovao je...ali sam se na?ekala, hudson, prvi mjesec mi je bilo grozno, imala sam sve mogu?e nuspojave, drugi mjesec mi je nešto bilo bolje,ali ni blizu da sam bila super, tre?i mjesec - opet bez pomaka i tek sada nakon ?etiri puna mjeseca mogu re?i da mi je dobro..uistinu..e, pa sad, opet , možda tebi profuncionira i ranije, tko zna..

E tek ako cu se toliko nacekati....Psihic me je bas zaplasio tim nezeljenim efektima tipa:mucnine,povracanje,depresija,vrtoglavice....Medjutim meni nista nije,barem za ovih 5 dana koliko ga pijem,sem sto sam se nocu budio u nekoj nelagodi i grcu(posto ga pijem pred spavanje)...Kad se probudim kao da me je voz pregazio,ali vec u toku dana sam euforican,sretan....Pijem rivotril vec sest meseci,mozda i vise,i on mi puno pomaze,barem sto se tice gusenja,panike,tahikardija,mnogo su blaze...Ne znam kog djavola pijem i zoloft kada ga nisam pio pre dve godine kada me je depresija gotovo dotukla....Ovo su posledice.Valjda treba otkloniti uzrok.Fakat ne znam.

zato što pomaže...barem meni..ponovno osje?am život i po?injem ga živjeti bez straha...hudson, bar nemaš te nuspojave koje znaju biti grozne...i bit ?e bolje, bar ti ja to želim...

ja se ne bih usudila sama bez psihi?a smanjivati dozu...

ma sto cu ici kod nje platit joj 300 kuna da mi smanji dozu...

ajde, valjda netko zna ovdje... pa cu ja to sam smanjit, a ako ne - bacit cu i helex i zoloft u 3 p.m.

jer vidim ja da nema koristi od toga... i prije uzimanja tih lijekova sam znao biti i tuzan i vesel ponekad, a sad isto tako...

znaci, to je u meni... a ne u otrovima od lijekova :rolleyes:

To sam mislila i ja i skinula se sama s AD-a nakon sto mi je dugo dugo bilo dobro. Krivo sam procijenila situaciju. I ja sam za to da ne radis to na svoju ruku. Mozda bi ti mogla reci preko telefona koju dozu? Ne treba za to valjda platiti citav sat?

Meni je psighi? dao zolof da me skida sa xanaxa. Osjetim da me umrtvi. Pijem ga oko 7 dana.

Doktorica mi je rekla da on ne izaziva ovisnost, xanax da!

Madsen, možeš komotno piti 1 ujutro i polovinu nave?er. Tako sam ja smanjivala dozu zolofta ali nemoj nikako ukinuti cijelu odjednom. Dugogodišnji sam zoloftaš. Imaš garanciju :D

Mislim da se sa zoloftom moze prekinuti,jer ne stvara zavisnost.Slozicu se da je xanax ili ksalol najgori AD,od njega me je posle malog prekida ledena znoj oblivala i pritisak mi je skocio cak na 160/90.Nikad vise.

Guest Pospani

To je zato sto Xanax nije AD nego Anxiolitik.

Kao i svi ostali anxiolitici (ili makar vecina),izaziva ovisnost.

Buduci da djelovanje AD-a ne mozes osjetiti nakon pola sata u nekom drasticnom obliku,tako ne mozes niti razviti ovisnost (jer ne daje TRENUTNI osjecaj opustenosti,za razliku od Anxiolitika koje itekako osjetimo).

Anxiolitici su ziva droga koja trenutno utjece na nasu psihu,pa jednako tako-lako razvijamo ovisnost...prije svega prema osjecaju "ugode", opustanja ili cega vec,a tek tada prema supstanci koja nam tu "ugodu" i pruza.

Ja sam pre manje od mesec dana kao terapiju dobila ZOLOFT (znate da ima samo 28 teb.,dakle ne pokriva ceo mesec) 1x dnevno i RIVOTRIL 2x dnevno po 1/2.

Sada sam pri kraju sa Zoloftom, i otisla sam kod dr. i rekla da me u pocetku sve to uspavljivalo, sada vec ne toliko, ali da npr. kad ujutru uzmem 1 tabletu Zlolofta, mene to drzi par sati, a vec oko 16h, 17h, nisam u najsjajnijem raspolozenju........Rekao mi je da mogu da uzimam 2 x Zoloft i da predjem na EFTIL, 2 x dnevno.........

E, sad, ja znam da je Eftil smrt za jetru itd., ali mi nije jasno zasto su mi u apoteci dali EFTIL ******?!

Da li je to jedini Eftil? Da li je ovaj ****** prejak?

Jos ga nisam uzela, jer sam ga tek danas podigla a jutros sam popila svoju polovinu Rivotrila.

Po mom misljenju o Zoloftu (nakon 1 kutije), mislim da je dobar, ali cu pozitivne efekte verovatno tek osetiti....pogotovo ako budem uzimala 2kom.

Jos da dodam, pijem Flormidal svako vece za spavanje.

Ako neko zna kako `ide` ova kombinacija ZOLOFT-EFTIL ******, neka mi nesto kaze o tome.....

Hvala!

zbog cega uzimate zoloft (depresija ili anksioznost) u koje vrijeme i u kojim dozama? hvala. meni je propisan zbog anksioznosti jedan psihijatar pola tablete navecer drugi mi je rekao cijelu ujutro tako da sam zbunjena a neda mi se po trece misljenje, vise bih voljela od vas iz prve ruke. rekli su mi da je za depresiju bolje uzimat ga ujutro a za anksioznost navecer jer on kao poveca anksioznost na pocetku pa je bolje prespavati nus pojave.

Zašto se ne držiš mišljenja jednog dr?

Mislim,?emu uop?e posjet dvojici dr.?