Jump to content
Depresija Forum
Angel Heart

Sertralin (ZOLOFT, HALEA, LUXETA, SETALOFT, ASENTRA)

Recommended Posts

Meni je receno prvih tjedan dana da uyimam po pola,a kasnije cijelu upravo radi nus pojava

Ja sam sto puta cuo da ne treba posecivati dva psihijatra... inace pio sam Zoloft ceo ujutru

Meni je receno prvih tjedan dana da uyimam po pola,a kasnije cijelu upravo radi nus pojava

isto...da se naviknem...a sad se skidam, isto postupno...

I ja isto tako,moje doye Yolofta su mi sad toliko smjesne,ujutro onako polusnena reyuckam komadice,i mislim si yar ce mi ovo kao nesto pomoci???! Ili odmoci?moyes si misliti? Moja doktorica mikaye da to uopce ali nikako nije nikakva terapijska doya.Neynam imam osjecaj sve cesce od kad uyimam sve manju i manju doyu da mi je puno bolje,neynam yasto ali tako se pokayuje

sorrz ali tipkovnica mi je nesto sjebana pa umjesto slova Z je Y,ali sad sam skuzila da je obrnuto!! addadadaa

a tipkovnica ti je stvarno...koma...ja se još bojim, isabel, da ?e mi, možda , ponovno po?eti, pogotovo kad skroz prestanem...nadam se da se to ne?e desiti...trebala bih ga piti do nove godine, zapravo, al, eto...vidjet ?emo mogu li i sa samo 9 mjeseci( kad prestanem bit ?e 9 mj. uzimanja )

Pa da ti kazem iskreno,pitala sam svoju doktoricu,zasto su neki ljudi nakon uzimanja lijeka opet nakon par mjeseci doyivjeli jos gore stanje_ ona me pitala a dali su ti ljudi isli redovito poput tebe na psihoterapiju,govorim o terapiji jednom ili dva put na tjedan,rekla sam mislim da nisu,i onda mi je rekla eto ti odgovor na tvoje pitanje!Onda sam raygovarala sa jednom zenom koja je imala strasne simptome i napadaje panike,i ona sad pije ziprexu po pola navecer i zoloft,i ja baba odmah doktoricu na telefon i pitam a kako da ja nisam to tako isto imala ona kaye yato jer si ti slucaj ya sebe kao i ona i ima vise vrsta poremecaja,i vise ljudi sto cudi,i pita me ne mislis li ti da sasvim dobro funkcioniras i na turbo maloj dozi AD/a_ Pa sam ostala ko pegla i primirila se sa debilnim pitanjima! neynam eto ja jos uvjek strahujem da popijem pice sa drustvom da se opustim ko covjek,nego stojim trijeyna i onda mi se neda iylayiti vani,radije imam dnevna druzenja! to me nervira jer se bojim a znam da mi nebi nista bilo,a bojim se,rekla sam doktorici da bi najradije donijela kod nje vodku/jabuku i ulila se,i da ona bude s menom,moram jos poraditi na tome,i to sam joj rekla da mi pomogne u tome pa mi se zena nasmijala!*stvarno imam fix ideje

ja sam ga pila prva ?etri dana polovicu navecer,a poslije cijelu ujutro.mozes ocekivati da ce ti se na nekih tjedan-dva jos pogorsati anksioznost,ali to je samo privremeno.

Ma proci ce to super daj!!! i ja idem van bez problema djskam sa curam,ali one se smiju nekim stvarima koje su tada njima smjesne,i ja se tupo cerim i znam da bi se i ja smijala da sam na cugi ali ovako ne mogu pa mi je bed,ali ZNAM da mi nebi nista bilo,jebes budalu,moram vjeybat ocito i to je to!

Zašto se ne držiš mišljenja jednog dr?

Mislim,?emu uop?e posjet dvojici dr.?

ja najcesce idem kod dva specijalista kad je rijec o bolestima ako ne naletim na dva koja ce mi reci istu stvar idem i kod treceg, nisu oni bogovi niti sveznalice.jedan slucaj: gin mi je htio napravit abortus jer sam po njemu imala vanmatericnu trudnocu da sam ga poslusala danas ne bi bilo mog sina i tko zna jel bi imala drugu djecu.

sto se tice mog pitanja bila sam kod dva psihijatra u razlicitim vremenskim razdobljima. ne da mi se ici ponovno jer znam da ce mi prepisati neki drugi ad (vjerovatno onaj za kojeg je placen prepisat ga) ili ce mi reci nesto trece... tesko je naci dva psihijatra koji ce reci istu stvar jer je tu stvar puno apstraktnija nego kod nekog drugog specijaliste.

ps prvi koji mi je prepisao pola tablete navecer prvo mi je sat vremena objasnjavao da tablete nisu neophodne da treba traziti uzroke itd nazalost ne mogu vise do njega

Ja sam sto puta cuo da ne treba posecivati dva psihijatra... inace pio sam Zoloft ceo ujutru

a zasto je dobro? da ne skuzis koliko te muljaju? slusaj dobro je imati povjerenje, ali ja da ga imam vjerovatno ne bih bila anksiozna

hvala ti na odgovoru.

Haj. Poceo sam piti Asentra to je valjda isto sto i Zoloft.

Ja prvi put pijem AD, pa se osecam cudno

Pijem ga tek 3 dana,a vec se osecam nekeko cudno.

Ne znam vam ni objasniti

Nekako prazan, bez misli,... a kada i dodju neke onda su to neke panicne tipa.. sta cu sad?

Onako bez veze, znoje mi se dlanovi, tesko mi je u grudima,zedan sam stalno i nesanica...

Malo mi je cudno to sve i malo me je strah.

I to me pocne posle sat vremena od kako ga popijem,...

Ne znam ni sam sta vam pisem totalno sam rasejan...

Valjda to tako treba... A vec mi je dosta. Ne zanam sta mi je bolje biti panicar ili biti prazan i nesto bez veze...

Valjda ce da prodje ovo i bude mi bolje... :clapping:

tako pise i na uputsvu za upotrebu. i jesi li imala nus pojave kod prelaza na cijelu?

ja sam ga pila prva ?etri dana polovicu navecer,a poslije cijelu ujutro.mozes ocekivati da ce ti se na nekih tjedan-dva jos pogorsati anksioznost,ali to je samo privremeno.

hvala na odgovoru. nisi imala nikakve nus osim pojacane anksioznosti?

dosta mi spavalo,ali nisam po noci mogla odspavati kako treba i usta su mi bila uzasno suha,ali to mi je nekako neusporedivo s onim odvratnim osjecajem tjekobe.to mi je stvarno najteze padalo.ali isplati se potrpit ako ce ti pomoc kao sta je meni.imam samo najbolje rijeci za zoloft jer me vratio u zivot.sad sam opet ona stara,zapravo i bolja od one stare. :beljbelj:

Potpisujem Linu. Zahvaljuju?i zoloftu lakše sam prošla skidanje od xanaxa i sad se osje?am preporo?eno. nema više ankioznosti ni panike! Doduše trebalo je dosta dugo da po?me djelovati i privikavanje mi je bilo teže, ali vjerujte isplati se.

Pijem Zoloft od 3.7. ove godine i bolje mi je puno,ali ne kako ja zamisljam da bi trebalo biti.

Kako sam u isto vrijeme i anksiozan i depresivan (uza sve ostalo ), pomogao mi je vec sto se depresije tice, ali anksioznost je jos tu, tako da nema xanaxa bilo bi dizastr.

Nakon koliko vremena se Zoloftom postize maksimalan ucinak i da li je istina da s vremenom Zoloft suzbija i anksioznost jer ne bi bas bio na xanaxu cijeli zivot?!?! :zz_banghead:

Još je prerano da Zoloft dostigne potpuni u?inak.

Konkretno meni Zoloft nije potpuno uklonio pani?ne niti anksioznost,ali nisam to njega niti o?ekivala.

Naravno,svatko je individualan,tako da nekome AD potpuno ukloni anksioznost,a nekom ne.

Ja sam neke pomake sa Zoloftom osjetila nakon 4 mj. konzumacije.

pa ni ja nisam ocekivao cuda, niti mislim da se u dva mjeseca mogu izlijeciti, jedino sto me zanima da li gospodin Zoloft lijeci anksioznost na duze staze, jer ako ne sto onda ? Navuci se na anksiolitike, a znamo svi da oni izazaivaju ovisnost nakon odredenog vremena konzumiranja..

Znaci to nije rjesenje..

U tom slucaju dolazimo do zakljucka da je anksioznost neizljeciva ili ??!

Znam za mnoge osobe kojima je AD,bilo on Zoloft,Seroxat,Aurorix....pomogao oko anksioznosti i pani?nih,ali znam i one kojima nije.

Osobno spadam u osobe kojima AD nije uklonio probleme,ali mi ih je umanjio.

Recimo ako imam pani?ni on nije više tako jakog inteziteta kao prije.

nakon godinu dana pijenja zolofta mislila sam da sam izlije?ena i na svoju ruku po?ela smanjivati dozu na pola tablete

nakon 7-8 dana simptomi su se po?eli vra?ati i sad ponovo pijem jednu tabletu dnevno ali još se nisam vratila skroz na dobro stanje kao prije smanjivanja

mislim da mi prestajanje ne?e tako skoro ponovo pasti na pamet..... :D

mislim, ne...?ak sam i smršavila 4-5kg....no brzo se vratila moja kilaža...otkad ga više ne pijem, opet samo dobila par kila, ali ne vjerujem da je to zato jer sam ga prestala piti