Jump to content
Depresija Forum
Sign in to follow this  
Angel Heart

Moclobemid (AURORIX)

Recommended Posts

Kažu da je terapijska doza 450 mg tj. uzimaš 300 mg ujutro, a 150 mg iza ru?ka (do 17 h poslijepodne), iako za socijalnu fobiju se daje i 600 mg dnevno. Trebala bi sada po?eti uzimati 450 mg dnevno.To je dobar lijek, nema nuspojava, trebao bi djelovati na depresivne simptome jer djeluje na više neurotransmitera u mozgu, a ne samo na serotonin (kao npr. Seroxat, Zoloft i dr). Na po?etku su uvijek prisutne nuspojave, a navodi se i pogoršanje postoje?ih simptoma, kasnije bude bolje. Trebala bi sa?ekati barem 6 tjedana od po?etka uzimanja lijeka da bi se nešto vidjelo (pogotovo što još ne uzimaš th.dozu). Ako si napetija možeš povremeno uzeti i male doze npr. Rivotrila od 0,5 mg (1/2 - 1 tbl po potrebi).

Važno je i da ideš kod psihijatra.

Reci, kako ti je bilo kad si prekinula naglo uzimati Seroxat, što si proživljavala? Kako se kod tebe o?ituju simptomi socijalne fobije?

Mila

Ej Mila...

na koliko si ti mg?

pozdraf

Ej Mila...

na koliko si ti mg?

pozdraf

S Aurorixom sam prekinula prije dva tjedna. Ina?e, uzimala sam ga 6 tjedana, a od toga dva tjedna 450 mg dnevno. Nisam imala nuspojave, ali mi nije bilo ništa bolje, pa sam ga prekinula. To mi je savjetovala i prijateljica koja je psihijatar, rekla je da bi ve? trebala osjetiti neki efekt lijeka. Unazad 10 dana uzimam Cipralex, sada 1 tbl dnevno. I dalje konstantno uzimam Lamictal ujutro.Sada sam malo smirenija, ali i nešto depresivnija (ne znam da li je to od lijeka ili nešto vezano s mojom neurozom).

Pozdrav, Mila

Antilopa, prije nekoliko godina, baš u ovo vrijeme oko uskrsa, bilo mi je jako loše, bila je subota. MM me odveo u centar za krizna stanja na rebru i tamo je bio dežuran neki stari prdonja, nemam pojima kak se zove. Uglavnom, držao je noge na stolu dok je samnom razgovarao i ?a?kao zube jer je vjerojatno ?as prije pojeo ?evape u somunu. Pitao me par rije?i itd. ništa posebno i prepisao mi aurorix. Uzela sam ga u ljekarni, ali se nisam usudila piti dok se ne konzultiram sa svojom psihijatricom. Uglavnom kad sam došla kod nje ona mi je rekla koji Aurorix, pa to nije za vas, bla, bla, bla. E, da ho?u re?, moja mama je pro?itala uputstva, pošto ja nesmijem jer bi se usrala od straha i rekla mi je ti ovo ne?eš pit i gotovo, pij svoju terapiju, a ovo ostaje kod mene. I tako bi. Iskustva nemam, ?ak niti neznam nikoga tko je to pio, s obzirom da sam puno ljudi upoznala u bolnici i razmjenjivali smo iskustva o lijekovima. Jel ga ti piješ? Uop?e neznam u koju kategoriju lijekova spada. :zz_banghead:

Pijem ga ve? gotovo dvije godine.

Bio je pun pogodak za mene. Ve? nakon tjedan dana osjetila sam poboljšanje, a svi kažu da treba pro?i barem tri djedna za djelovanje ad-a. Ja sam odmah osjetila snagu, volju i potpuno je nestao moj ve? vje?ni umor. Jedva sam nosila svoje tijelo, toliko se privikla na to da nisam ni znala koliko mi je teško. Aurorix mi je to pokazao. Istina da mi se prvih tjedan dana znalo dešavati da se probudim u pono? i osje?am se kao da je šest ujutro i vrijeme za ustajanje. Sva sam fit, a do ustajanja još šest sati. Nije bilo lako....

Po?ela sam funkcionirati s voljom, nestao mi kaos u glavi, vratila se koncentracija i to "svemirska". Po?ela sam zapažati svijet oko sebe, detalje koje prije nisam vidjela, pam?enje se udeseterostru?ilo. Nisam mogla vjerovati da jedan lijek toliko može promijeniti moje vi?enje svijeta, pam?enje i dati mi bistrinu uma koji sam cijeli život tražila.

Postala sam snažna, po?ela se boriti za sebe na jedan druga?iji na?in. Bila sam se u stanju usprotiviti, posva?ati, a da nakon toga ne tonem tjednima i ne predbacujem sebi. Po?ela sam gledati na svijet s jedne pozitivnije strane. Bila sam presretna što sam to uspjela doživjeti. Moj cijeli život od toga dana krenuo je jednim novim tokom. I te?e i dalje.....

No, i život moje obitelji krenuo je jednim novim tokom. Promjena mene i mog ponašanja, promijenila je atmosferu u cijeloj obitelji. Meni je bilo bolje, ali i svima oko mene.

No, o?ito sam u?inila jednu nepromišljenu stvar. Budu?i sam postala super žena (ne volim lijekove, pijem ih kad zaista moram) pomislila sam kako bih trebala smanjiti dozu i prije sedam mjeseci po?ela sam uzimati samo jednu tabletu od 150 mg. I bila sam super, a onda je po?eo moj pad.....

Danas, opet pijem dvije tablete Aurorixa dnevno i uz to još tri xnaxa od 0,25 mg. Eto, ?ak sam štedjela i na xanaxu pa sam, iako je psihijatrica preporu?ila da pijem dvije pa ?ak i tri ako treba, pila jednu dnevno i to mi nije bilo dovoljno.

Želim biti bolje, pa sam postala poslušni pacijent, otkako sam pronašla jednog psihijatra kojem planiram i?i duže vrijeme.

Eto, to je moje iskustvo s Aurorixom. Koliko sam shvatila psihijatra, to je ad koji se baš ?esto ne propisuje, ali neki ljudi jako dobro reagiraju na njega. Kako sam ja jedna od tih rjetkih ostavili su me i dalje na njemu, uz dodatak xanaxa.

Evo ja se raspitala bila još malo, to?nije Mila mi je rekla da su stari lijekovi iz ove skupine imali interakcije s hranom, ali izgleda da ovi noviji nemaju ... ovo je noviji AD is skupine MAO i on je kao selektivniji ... :blink:

Aurix pripada MAO grupe ... jel sme da se koristi posle korishcenja drugih (SSRI) AD -a ?... imali interakcije , jel bi trebalo naj manje dve nedelje pauze od svih ostali AD pa da se pocinje sa MAO ad...?!!

Ja sam ga bio i mogu ti reci da je fantastican lek

Koncentracija motorna funkcija pozitivna energija

sve pohvale osim toga da i on utice na libido (f**k) sto nisam ocekivao jer to jedva da negde pise da je nuspojava tog leka.

pre toga gotovo svi ssri su imali jedva bilo kakav efekat i skroz me cinili tupim apaticnim i naravno odsustvo libida.

Prvo da pozdravim sve, jer je ovo moj prvi post.

Ni jedan drugi antidepresiv nije mogao da mi pomogne( Prozak i Zoloft ) kao Auromid.

Verovatno sam imao ubrzan metabolizam nodadrenalina i to se iz dobrog raspolozenja pretvori u,

lose raspolozenje a ksioznost postane nepodnosljiva.

Sobzirom da sam pio veoma malu dozu radi se o malom dizbalansu "metabolizma nodadrenalina".

Sto se tice inpotencije i ja sam je imao ali nekao cudnu i ne svaki put.

Radio sam neke vezbe disanja " pranajama " sto mi je veoma pomoglo...

pozdrav Dule.

To je prvi ad koji sam poÄeo piti tamo negdje 2005.

Rezultati su bili super, a jednu stvar nikada neću zaboraviti i to mi je ujedno i pokazalo moć lijekova.

Prije Aurorixa gotovo da se ne mogu sjetiti niti jednog buÄ‘enja ujutru, a da nije bilo onih misli Å¡to se probudi, ne živi mi se viÅ¡e, mrak na oÄima... Aurorix je to skroz promijenio i buÄ‘enja i jutra su postala ljepÅ¡i dio dana, meni nepoznanica prije toga.

Ubrzo sam prešao na fuoxetin koji se pokazao moćnijim u davanju energije i ponovni pokušaj upotrebe moklobemida, nakon dosta godina fluoxetina, nije proizveo nikakvu reakciju, kao da ih i ne pijem.

Ne sjećam se nikakvih nuspojava.