Jump to content
Depresija Forum
Sign in to follow this  
Angel Heart

(Hlor)Promazin (LARGAKTIL)

Recommended Posts

Promazin je antipsihotik iz skupine fenotiazinskih antipsihotika. Smatra se slabim antipsihotikom. Promazin djeluje na sinapse blokadom dopaminskih (D1, D2) i noradrenalinskih, a u manjoj mjeri i muskarinskih receptora. Blokada dopaminskih receptora u dopaminergiÄnom sustavu je temelj antipsihotiÄkog uÄinka, a blokada dopaminergiÄkog prijenosa uzrok je i pojavi simptoma Parkinsonove bolesti (ekstrapiramidni poremećaj). Sedativno djelovanje je posljedica antagonistiÄkog djelovanja na H1-histaminske receptore.

Njegovo djelovanje se oÄituje u psihomotornoj i afektivnoj sferi. Koristi se za lijeÄenje shizofrenije, maniÄno-depresivne psihoze, ali i za smirenje kada uobiÄajni anksiolitici ne mogu pomoći.

meni je od prazina bilo toliko muka, da sam i to morala baciti u smeće...

inaÄe, jedna psihijatrica iz Å¡vicarske mi je rekal da je put preko prazina najlakÅ¡i u odvikavanju od sedativa..

ima netko takvo iskustvo?

od 1.1.2006 prazine ce se sluzbeno klasificirati kao anksiolitik

...a zasto? :hmmm:

meni je od prazina bilo toliko muka, da sam i to morala baciti u smeće...

inaÄe, jedna psihijatrica iz Å¡vicarske mi je rekal da je put preko prazina najlakÅ¡i u odvikavanju od sedativa..

ima netko takvo iskustvo?

...od koliko si ih pila? Jako je velika razlika u dozama: imas od 5 mg i od 100 mg...nista izmedju. Ja pijem one od 5 i ok su...ali ne kuzim kako skidaju ovisnost kad i same stvaraju ludu ovisnost???

baÅ¡ zgodno..znaÄi, logika je da jednu ovisnost zamijenim drugom..ne znam onda u Äemu je Å¡tos ?????

pila sam one najmanje žute dražejice, mislim da je najmanja doza -_-

baÅ¡ zgodno..znaÄi, logika je da jednu ovisnost zamijenim drugom..ne znam onda u Äemu je Å¡tos ?????

pila sam one najmanje žute dražejice, mislim da je najmanja doza -_-

.... mislim da su to te..od 5 mg...jer i ja pijem takve...ali u bolnici su i jednom dali jednu, isto zutu...pa sam spavala 12 sati...

...hej, farmaceutska industrija mora od neceg zivjeti...sta bi oni kad bi se ti skinula sa tableta i otkantala ovisnost?..jadniceki maji...tako mi ih je zao... :)

.... mislim da su to te..od 5 mg...jer i ja pijem takve...ali u bolnici su i jednom dali jednu, isto zutu...pa sam spavala 12 sati...

...hej, farmaceutska industrija mora od neceg zivjeti...sta bi oni kad bi se ti skinula sa tableta i otkantala ovisnost?..jadniceki maji...tako mi ih je zao... :wacko:

Prazine ima od 25 i 100 mg. Moram dati malu ispravku, naime ti lijekovi ne stvaraju ovisnost.

Ja ga pijem navecer uz zoloft.

Prazine ima od 25 i 100 mg. Moram dati malu ispravku, naime ti lijekovi ne stvaraju ovisnost.

Ja ga pijem navecer uz zoloft.

...imas pravo...Prazine postoje od 0,25 i 100mg...a sad, dali stvaraju ovisnost ili ne...tu se bas nebi slozila sa tobom... Ja sam sad na 3 x 100 mg...jer se stvorila rezistencija...a ne smijem ih prestatipiti odjednom, sto uostalom pise u popratnom papiricu. Ja jos nisam cula za nijedan antipdihotik koji ne stvara ovisnost. Voljela bi da si u pravu...

Pila sam jedno vrijeme prazine,3*1, ili po potrebi, i to vise mjeseci, nisam osjetila nikakvu ovisnost

psihićka je rekla da će mi dat Prazine za spavanje.

sanval, cerson, dormicum ne djeluju.

jel to šta pomaže za nesanicu?

psihićka je rekla da će mi dat Prazine za spavanje.

sanval, cerson, dormicum ne djeluju.

jel to šta pomaže za nesanicu?

Prazine je iznimno dobar za lijeÄenje nesanice.Ja sam ispobao Sanval,Dormicum,Zan,Cerson,ali niÅ¡ta mi nije djelovalo.Tada sam poÄeo piti prazine 50mg naveÄer i odmah nakon 20 minuta od uzimanja lijeka sam zaspao.

InaÄe prazine je fenotiazinski tipiÄni anitipsihotik.Zajedno sa klorpromazinom (Largactil) pripada prvoj skupini neuroleptika koji su se poÄeli proizvoditi 1954. (klorpromazin),1957. (prazine odnosno promazinum).

Koristi se u većim dozama 300-800 mg kao antipsihotik (pošto pripada prvoj skupini tipi?nih niskopotentnih neuroleptika u većim dozama izaziva ekstrapiramidalne nuspojave)

U manjim dozama se koristi kao anksiolitik/sedativ/hipnotik te je znatno manja mogućnost izazivanja ovisnosti od klasiÄnih anksiolitika (alprazolam,diazepam,bromazepam,lorazepam,oksazepam...).

InaÄe dolazi u dvjema dozama :

25mg - žute dražeji

100mg - crveni dražeji

Proizvodi ga Pliva.

posto zbog opijatske karijere ne podnosim sedative, anksiolitike, hipnotike, pijem Prazine vec 7 meseci za spavanje, prema potrebi 2-4 od po 25 mg i zaspim ko top u roku 10 minuta. san mi je jako kvalitetan, ni psi me ne probude, i ono sto mi je najvaznije je se ne budim sa agresivnim i crnim mislima.

uz to pijem i Efectin ER 2 x 150 mg, ujutru i popodne.

za sada mi ta kombinacija deluje, najvaznije je da se mogu kretati medju ljudima, mada socialne kontakte i dalje jako tezko realizujem, nisam agresivna, u konfliktnoj situaciji se znam smiriti i okrenuti, a i misli me vise toliko ne opsedaju...

isto tako setam dosta sa mojim psima, po 2 sata ujutru i uvece, plus njihovi treninzi, i to mi vise nije muka obaveze, vec mi se vratila ona istinska radost uzgoja pasa i to me pokrece...

Ja sam pila Prazine po potrebi. Možda sam ih popila 5-6 ukupno. Na mene su straÅ¡no loÅ¡e djelovale, toliko su me umrtvile i uspavale da nisam mogla niti govoriti, mogla bih zaspati u najbuÄnijem druÅ¡tvu. Osim toga, jednom kada sam je stavila pod jezik da je otopim, skoro sam se otrovala, od tada nisam niti jednu okusila. Kažu da su one jako dobar lijek, ali meni su bile kooooma.

ja sam u ŠOOOKUUUU !!!!! tražila sam kod starog u ormaru cigarete i našla .-.... JEBENE PRAZINE OD 1000 JEBENOH MG ..I U ŠOKU SM I NAŠLA SAM I XANAXE OD 1MH SR !!!!!!!!!!!!!!!!!!! I JOŠ NENAM KOJE TABLETE ..ANTI PSIHOTIKE ..I JOŠŠŠ PRAZINA .. I HELEXE III XANAXE--- I NORMABELEI ...I PORTAL I CERSON ..I STRAŠNO .. !!!!!!!!!!!!

STRAVIČNO SE OSJEĆAM ... !!!!!!

Hartera, zašto si zbog toga u takvom šoku?

nisam znala da se kljuka toooolkim tabletama .... al mi je seka poslije objasnilada on to ne pije .. samo normabele ... da mulja psihijatricu da ode u mirovinu .... nemam pojma kaj on njoj govori ali po koliÄini lijekova zaista je dobar glumac ... straÅ¡no !!!! neki gume a neki se pate .. ma bla ...

Ako je, kao Å¡to sam shvatila, bio branitelj i vjerojatno boluje od PTSPa, onda ne mislim da treba iÅ¡ta glumiti. Nemoj se ljutiti, ali vjerujem da je proÅ¡ao gora sranja nego ti, samo možda nije toliko sklon priÄati o tome.

Ako je, kao što sam shvatila, bio branitelj i vjerojatno boluje od PTSPa, onda ne mislim da treba išta glumiti. Nemoj se ljutiti, ali vjerujem da je prošao gora sranja nego ti, samo možda nije toliko sklon pri?ati o tome.

ma sigurno je to užasno utjecalo na njega .. znam kad se vratio iz rata da je prvih tjedan dana samo ležao i buljio u strop ... skroz je osjedio ..postarao se za deset godina ... puko na živce u smislu da je užasno razdražljiv .. ali ne boluje od ptsp-a to znam ..... to da je zaslužio mirovinu apsolutno stoji ali ju je on odbio kad se vratio iz rata dok drugi koji ni dana nisu bili dobivaju pare ... i sad je ipak odluÄio ju uzeti ali je to sad teže jer i ima puuuno koji seru sam da izmuzu novce ..... tako on sad mora malo preuveliÄati svoje stanje da bi dobio neÅ¡to Å¡to mu u biti i pripada ....

.... svaka osoba je biljka za sebe ... nekoga neke potpuno banalne stvari uniÅ¡te dok drugi npr. takve stvari ni ne doživljavaju ..... bila a sam tužna juÄer jer sam prvo misla da sve to pije a ima 6,7 vrsta lijekova ..on mi je tata volim ga ..... ali sam odahnula kad mije seka rekla o Äemu se radi ... znam da pije anksilitike za smirenje ali ovo drugo ne pije ... niÅ¡ta nije potroÅ¡eno .... drago mi je Å¡to ga nije tolko uniÅ¡tilo to užasno iskustvo srculenca.gif

A jesi sigurna da ti mama ne pije nešto od toga?

nije mamino ... tata ima svoj ormar a mama svoj

A misliÅ¡ da ona to ne zna.I sram te bilo prÄkati po tuÄ‘im ormarima.

zna mama sve .... i nisam prÄkala sluÄajno sam naletila :rolleyes:

Ja sam uvjerena da i tvoja mama kljukne pokoji anksiolitik,a ti me pobij sad.

mama već godinama pije normabele ..a prije je pila praxitene ....