Jump to content
Depresija Forum
Sign in to follow this  
Angel Heart

(Hlor)Promazin (LARGAKTIL)

Recommended Posts

Ma to je zlo od lijeka,ja stvarno ne znam kako ljudi koji ga moraju piti dnevno funkcionisu sa njim.

ima iskustva.

pio sam 75 mg dnevno, a nekad 100 mg po potrebi, uglavnom me ne pipa, a da ja to svesno osecam, kao npr sto te leponex pokida (zabodes ga uvece, a ujutru kad se probudis osecas se kao da si preziveo nuklearnu katastrofu - pravo voskresenie, dok se ne naviknes, a za to treba da prodje vremena...). znaci, malo me je ispravljao sto se tice nekih stvari i to je to. fin lekic. laganini! barem meni jbga, a vas kako radi, to sami znate.

pa to je stari lek sirokog dejstva (ujedno i prvi neuroleptik), a tako je dobio i ime largaktil od large action. moze da se koristi u manjim dozama i za lecenje hronicnog stucanja, kojekakvih glavobolja, anksioznosti i raznih drugih ÄiÄa miÄa...

s obzirom na to da je stari lek, da su s njim lecili PTSP partizanima, jasenovackim i drugim logorasima, a koristi se i dan danas, dakle daje dobre rezultate u sirokom spektru, sto mu je i u opisu posla tako da - CISTA PETICA! :green1:

Dobila sam recept za 25mg ovoga, da odlucim sama da li da ga uzimam.

Ja ti ne preporuÄujem.

Taj lek jako uspavljuje i ima negativne efekte na kognitivne sposobnosti, kao Å¡to je uÄenje.

A ti, vidi sama da li ćeÅ¡ ga uzeti. Možda tebi bude odliÄan?

I da, smanji alkohol, vreme je.

Uf pa svakako necu piti ako budem ovo uzimala a ni inace neko vreme. Ali nisam ga uopste nasla u apotekama, nemaju ga ni u onim registrima.

Promazin je tesko naci, mislim da ga nase farmaceutske kuce ni ne proizvode, za razliku od hlorpromazina. Pokusaj u Sveti Sava, ako vec nisi bila...

Pila sam ga... Ja ne znam cemu to sluzi, nista nisam osetila od njega..... (Odlican za samoubice trebalo mi je 7 dana da naucim da govorim :dry: )

Ja ga opet pijem vec nekoliko meseci - 100 mg i ne osecam sad nikakve nuspojave,ponekad mi se spava ali nije toliko strasno kao prvi put kad sam ga pila i to manje.

Dala ti je lek stranog proizvodjaca pod zasticenim imenom, zato niko nema pojma sta je to. Zovi dr i pitaj da ti kaze gde da ga nabavis ili da ti da zamenu.

...Ti bokca, sređujem malopre arhivu i gledam neke stare nalaze od pre deset godina. Pa meni je bio prepisan Neuleptil alias Largaktil ali ja se uopšte ne sećam njegovih efekata. Svašta !

Pozdrav. Nedavno mi prepisali Lorazepam 2,5 mg (tata mi je jako loše u bolnici ) ...ništa me nije smirivao, nisam ga ni osjetio. I jučer usred posjeta ocu, rasplakao se, jako mi loše bilo, spustio se dolje na hitnu psihu i dali mi injekciju Prazina. Smirilo je to mene. Ali suha usta...tekućine nikad dosta.Sva sreća da sam imao vodu sa sobom. Dobio sam 50 mg i tablete (moram sa nalazom kod doktorice opće prakse) . Nemam pojma kako je pakovano i jeli moguće prepoloviti tabletu. Ovo mi je stvarno jako bilo. Još nisam bio kod doktora opće medicine po recept ...pa zato pitam .

Ovaj Largaktil sam pila neko vreme protiv teške nesanice, u vreme grozno stresnog perioda...
Odvratan lek, bukvalno sam ceo dan sutra odvratno od njega, jedino što me je uspavljivao, 25-50 mg, narandžaste tablete.
Zaobići ako nije baš neophodan, to je antipsihotik.

Pa nemam pojma. Čitam da se koristi i kao anksiolitik kad nema "odgovora" na druge lijekove. Stvarno sam u teškom stanju jer mi je tata na pola puta do smrti u bolnici. Ne pomaže ni taj Lorazepam a Helex jedva nešto malo ni lyrica ni rivotril. Mislim da ću ga uzimati samo privremeno dok se situacija sa tatom ne smiri. Jako me te pogađa i teško podnosim sve to. :(

Zanima me dali Hlorpromazin uspavljuje kao Promazin?Vidim da su izgleda slicni lekovi ali da Promazin vise uspavljuje?Pre nekog vremena sam popio 25mg pre spavanja ali nije hteo da me uspava.Po nekad mi se desi da san nikako nece na oci.Probao sam sa Remirta ali sutradan sam kao mamuran od tog leka.Izgleda da su Sanval i Bensedin najbolji.

Istraj sa Remirtom treba jedno dve nedelje da prođu dnevne nuspojave. Pijem je 2 godine 15 mg uveče i dalje me dobro uspavljuje. 

Uspavljuje i klorpromazin, njega daju babama i dedama za spavanje. 

Ma ja to pijem po potrebi. Remirta mi je ostala jos dok je brat koristio pa je ostalo mozda 6-7 tableta koje delim na cetvrtinu.Hlorpromazin mi je ostalo par kutija dok me doktor nije ostavio samo na depo-u.Znaci mogao bih da probam sa 50mg hlorpromazina verovatno ce me bolje uspavljivati.

E, onda ne može Remirta, jer ćeš uvek sutradan imati nusefekte. 

Od benzosa dobar je i Nipam, za po potrebi upotrebu.