Jump to content
Depresija Forum
Angel Heart

Flufenazin (MODITEN, METOTEN)

Recommended Posts

Flufenazin je fenotiazinski derivat koji spada u skupinu najjaÄih neuroleptika. Mehanizam djelovanja je sliÄan kao u promazina. U velikim je dozama indiciran za lijeÄenje akutnih i kroniÄnih simptoma psihiÄkih bolesti, ukljuÄujući shizofreniju i maniÄnu psihozu, pokazuje snažan antihalucinatorni uÄinak i uspjeÅ¡no otklanja sumanute ideje. U malim dozama otklanja anksioznost, nemir i nepsihotiÄnu napetost koji ne reagiraju na druge lijekove. U usporedbi s drugim fenotiazinskim derivatima, flufenazin djeluje jaÄe (približno 40 puta jaÄe od promazina). UÄinak mu je manje sedativan i manje blokira osjećajno doživljavanje, Å¡to je posebno važno za psihiÄke bolesnike koji se lijeÄe ambulantno.

ima li netko iskustva s moditenom? ja ga upravo sad dobila pa me zanima kakva su vaša iskustva?

ima li netko iskustva s moditenom? ja ga upravo sad dobila pa me zanima kakva su vaša iskustva?

Ja ga pijem od 2000...vec godinama ga odrzavamo na najmanjoj mogucoj dozi moj psihijatar je cak pokusao i da me skine sa njega posle 5 godina bez psihoze ali ne vredi..posle 4 nedelje simptomi se vratili...visoka anksioznost i konfuzija...a sa 1 mg sam ok...dijagnoza mi je 23.3

Ja ga pijem od 2000...vec godinama ga odrzavamo na najmanjoj mogucoj dozi moj psihijatar je cak pokusao i da me skine sa njega posle 5 godina bez psihoze ali ne vredi..posle 4 nedelje simptomi se vratili...visoka anksioznost i konfuzija...a sa 1 mg sam ok...dijagnoza mi je 23.3

ja sam bila tjedan dana na Moditenu, nije dobro djelovao na mene pa su me makli s toga i stavili na Leponex.

pa što ćeš ti to morati uzimati doživotno??

QUOTE(michella @ 25 Apr 2008, 06:26 PM) 255645[/snapback]

ja sam bila tjedan dana na Moditenu, nije dobro djelovao na mene pa su me makli s toga i stavili na Leponex.

pa što ćeš ti to morati uzimati doživotno??

To je tip lijeka koji se najÄešće treba dugo koristiti... Äesto i cijeli život... Äini mi se da je već dosta dugo na tržiÅ¡tu...

Ja sam skoro dvije godine pod moditenom pa se nadam da cu se uskoro skinuti...zanima me da li neko ima losa iskustva sa ovim lijekom kao ja ...ne mogu vise izdrzati...a kamo li da pijem citav zivot ...joj sva se najezim

Moditen + akineton injekcijom u dupe....prvi put kad sam primio ,najjaÄa "droga" u životu koju sam primio. Bio sam nekoliko dana totalno haj i život mi je bio prekrasan, predivan osjećaj sreće i zanosa. Samo ne znam zaÅ¡to je svaki slijedći put bio onak niÅ¡t posebno, uobiÄajeno....?! :-(

uzimao sam ga jedno vrijeme i nisam primjetio nikakve promjene,na žalost :(

Meni je Moditen (Metoten) ukinut od strane privatne doktorice... Smatra da mi ne treba antipsihotik...

Državna doktorica ga i dalje ostavlja u terapiji...

InaÄe od ovog antipsihotika apsolutno niÅ¡ta nisam osećao.

Kratko (par dana) sam pio maksimalnu dozu od 10mg, a ostatak vremena 5mg.

Nije mi rasterivao suicidalne misli, nije me uspavljivao, nije radio ništa primetno...

Jedino naredni dan bi me savladavao umor koji se ne može izreći reÄima...

Međutim, ovaj antipsihotik nije pogoršavao suicidalne misli, za razliku od Risperidona koji me je ubio u pojam.

Ovaj antipsihotik nije pogoršavao depresiju kao Risperidon.

Definitivno su ti stariji antipsihotici bolji nego ovi novi...

Da, slažem se u potpunosti. Ni meni ne djeluje. NiÅ¡ta, kao da ga i ne pijem. Nema Äak niti nuspojava, kao da sam popio kocku Å¡ećera. A ljudi koje znam kažu da ih je 2 mg Moditena ubilo, da su se jedva do kreveta dovukli. ÄŒudan lijek koji na svakoga djeluje drugaÄije.

meni ga je dao zbog f 25.0 koji sam tek sad videla na izvestaju lekara,psihijatra.

Na pocetku mi je bas bilo lose, ali sam se navikla.

Depo. To je kao da dnevno uzimas nesto manje od 7mg, oralno.

Ja moram demantovati samog sebe.

Pijem Flufenazin (Metoten) 5 mg, u dozi od 30 mg, i itekako pomaže.

Halucinacije nisam imao od kad koristim tu dozu, ni paranoju takođe.

Ispada da je to najbolji antipsihotik koji sam ikada pio.

Ne izaziva mi ni EPS u tako ogromnoj dozi, iako koristim Mendilex, znale su se događati EPS smetnje sa drugim antipsihoticima.

Metoten rules! :D odlicno Apo, samo budi uporan! <3

U pocetku samo sedativno dejstvo, pravo poboljsanje kao antipsihotik postize posle neke 3 nedelje.

U pocetku samo sedativno dejstvo, pravo poboljsanje kao antipsihotik postize posle neke 3 nedelje.

Hvala na odgovoru! Jer ga pijem 5 dana ali me još nije popustila tjeskoba. Malo sam sedirana i to je to..... za sada. Nakon 3 tjedna se događa što?

Hvala na odgovoru! Jer ga pijem 5 dana ali me još nije popustila tjeskoba. Malo sam sedirana i to je to..... za sada. Nakon 3 tjedna se događa što?

Pa ne znam za sta je tebi tacno dat, meni je dat posle psiholoskog testa gde je razjasnjeno da imam izbegavajuci poremecaj licnosti i stalno sumanuto stanje.

Sumanutost je prosla, nisam paranoicna i ne bojim se vise komunikacije sa ljudima. Dosta mi je lek pomogao da se otvorim. Nedavno sam imala neke situacije na poslu koje ne bih prezivela da nije bilo Moditetna tj. bez njega ne znam ni sama kako bih reagovala. Ovako sve smireno i sve ok.

Posle par nedelja sam bas primetila ta poboljsanja.

To sedativno dejstvo je bas izrazeno u pocektu meni bilo, bas me komirao prvih par dana a sada nista, sve ok.

Ja ga uzimam 5mg x 3. Ja se lijeÄim od depresije i GPL (graniÄni, tj.emotivni poremeÄaj liÄnosti). Stalno uzimam 2 ADa i pokuÅ¡avala sam sa Seroquelom i Zyprexom neko dulje vrijeme. Sada sam na ADovima i moditen+Akineton i Xanax po potrebi. Dugo sam bila podnoÅ¡ljivo, a sada od kad uzimam Moditen ponovo me napada paniÄni i tjeskoba. Valjda se bojim i novog lijeka i zato me zanima Å¡to i kako radi. Moja psihiÄka kaže da ta tjeskoba nije od Moditena već da on smanjuje tjeskobu. Zato sam pitala jer uzimam ga 6 dana. Nisam pospana već imam nesigurnost u nogama. Ma sva sam u panici ������������

Ja ga uzimam 5mg x 3. Ja se lijeÄim od depresije i GPL (graniÄni, tj.emotivni poremeÄaj liÄnosti). Stalno uzimam 2 ADa i pokuÅ¡avala sam sa Seroquelom i Zyprexom neko dulje vrijeme. Sada sam na ADovima i moditen+Akineton i Xanax po potrebi. Dugo sam bila podnoÅ¡ljivo, a sada od kad uzimam Moditen ponovo me napada paniÄni i tjeskoba. Valjda se bojim i novog lijeka i zato me zanima Å¡to i kako radi. Moja psihiÄka kaže da ta tjeskoba nije od Moditena već da on smanjuje tjeskobu. Zato sam pitala jer uzimam ga 6 dana. Nisam pospana već imam nesigurnost u nogama. Ma sva sam u panici ������������

Ne znam, Moditen treba da spreci paniku i da deluje sedativno.

Ja u odnosu na tebe pijem baas male doze, svega 3 mg dnevno.

Ovo je dobar lek, mozda malo da se opustis ti licno. Nema potrebe da se bojis lekova, tu su da pomognu.

Tako mi je uvijek kad mijenjam terapiju. Svaka promjena me izludi :( ovaj puta sam prešla sa Seroquela zbog debljanja ali ne osjećam se nikako dobro. Psih kaže da moram piti Moditen, a ja bih se vratila na Seroquel što ona ne odobrava. Dođe mi da sama vratim Seroquel :(

Tako mi je uvijek kad mijenjam terapiju. Svaka promjena me izludi :( ovaj puta sam prešla sa Seroquela zbog debljanja ali ne osjećam se nikako dobro. Psih kaže da moram piti Moditen, a ja bih se vratila na Seroquel što ona ne odobrava. Dođe mi da sama vratim Seroquel :(

Nemoj se vraćati na Seroquel na svoju ruku. Metoten (Moditen) meni apsolutno ništa nije radio dok mi ga dr nije prepisao u ogromnoj dozi.

Jedini lek koji je uspeo da mi ugasi psihozu, i to još uvek ne apsolutno, treba mu vremena.

Tako i ti, pokušaj se boriti protiv teških adaptacija pri promeni leka, i mislim da se nećeš pokajati..

Dat ti je Akineton da se ne bi tresla od Moditena jer je stariji lek i sklon treÅ¡enju i ukoÄivanju bez Akinetona.

Svako dobro. :)

Nemoj se vraćati na Seroquel na svoju ruku. Metoten (Moditen) meni apsolutno ništa nije radio dok mi ga dr nije prepisao u ogromnoj dozi.

Jedini lek koji je uspeo da mi ugasi psihozu, i to još uvek ne apsolutno, treba mu vremena.

Tako i ti, pokušaj se boriti protiv teških adaptacija pri promeni leka, i mislim da se nećeš pokajati..

Dat ti je Akineton da se ne bi tresla od Moditena jer je stariji lek i sklon treÅ¡enju i ukoÄivanju bez Akinetona.

Svako dobro. :)

Hvala na podršci!