Jump to content
Depresija Forum
Angel Heart

Haloperidol (HALDOL, HALOPERIDOL)

Recommended Posts

Prvo dok sam ga pila nisam mogla da pisam uopste,a ni veliku nuzdu da obavljam.Sva sam otekla.Pa su mi dali jednom onu injekciju za mesec dana hodala sam kao robot i tresle su mi se ruke.Jedva sam cekala da prodje dejstvo.

Ja nisam mogla da piÅ¡am od aripiprazola, mama me je svako veÄe podsećala da piÅ¡kim pre nego Å¡to odem u krevet. A istovremeno su mi se naduvavala stopala, jedva sam navlaÄila patike, ostale su posle toga trajno deformisane. Nisam znala da joÅ¡ neki AP ima takve bizarne efekat.

Iako ga pijem krš dnevno, jako mi pomaže.

Iz dana u dan vidim poboljÅ¡anje u vezi psihotiÄnosti.

Istina je tužna da on ne kontroliše i ne poboljšava "negativne simptome" shizofrenije...

On 15.12.2018. at 5:28, Apoptosis said:

Иако га пијем крА¡е дневно, јако ми помаА¾е.

Из дана у дан видим боље побољшање у вези психотичности.

Истина је туАна да не контролира нееи не побољшаваАава „негативне симптоме“ схизофреније ...

Пијем халоперидол 3*2мг што је укупно 6 милиграма дневно у комбинацији са мендилексом 2мг дневно. Пијем га искључиво због гласова. Никада нисам изгубила контролу над својим понашањем и докторица ме је сврстала у ф.25, тј шизоафективни поремећаји. Када кажем гласови мислим на оне гласове у мојој глави које чујем а субјективно су објективни....Толико су стварни да примећујем реакцију околине на гласове. А ја просто не желим да их чујем, желим да живим живот нормалан, најнормалнији какав сам и живела. Докторица ми је предложила да могу да примим халдол депо, па се питам да ли иде у комбинацији са мендилексом јер ми акинетон страшно смета. Једноставно мој организам њега не прихвата. 

Молила бих да прочитате пост и посаветујете ме шта да радим

Nisam siguran ali bi trebalo da se dobija Haldol depo sa Akinetonom u isto vreme.

1 hour ago, Biljanam said:

Tablete ili depo

Oboje.

Dok se koriste, razvija se tardivna diskinezija.

Drugo ne mogu reći, ovo je kratko meni dr napisao. 

nikako bezveze, upravo sam pogledala klip. Ne želim tako da izgledam, i nije dobro. Za sada ću radije da tresem nogom ispod stola do svake sledeće

Evo me u gradu.

Sreća, tata nije pijan još uvek.

Moram izdržati da ne piijem  kofein.

Dobro sam od kako da pijem prokletu kafu i MAOI Aurorix.

Ne smem ni meso hleb MLEČNO!!!

Edited by Apoptosis

Primla sam pripravak. Sada ništa ne čujem. Kako je to dobar osećaj. Mada ako oslušnem malo bolje kao da čujem te proklete glasove u mojoj ludoj glavi. Ali odlično se osećam. Mnogo mnogo bolje. Kakve nus pojave u 49. Spašavaj ono što je preostalo od živaca.

I dalje je i više nego dobro. Mislim da ću u potpunosti zameniti lekove za depo

Odličan lek na 20 mg sam, 2 x 10 mg.

On 12/13/2019 at 11:16 AM, ruzza said:

Ovaj glumac je moj licni idol, jer se rodio sa rascepom usne i nepca, unilaterlanim, kao kod moje cerke... i uspeo je... vidi mu se oziljak u nekim filmovima, nor u "Gladijatoru"... I mnogo ga volim, jer iz licnog iskustva zivota sa detetom koje to ima i proslo je silne operacije i maltretiranja, znam koliko je to tesko... a opet je mnogo lakse od mnogih srugih poremecaja i bolesti... Moram da gledam ovaj film... Izvinite sto sam se umesala...

On 12/10/2019 at 10:45 AM, slepi putnik said:

Cini se kao zanimljiva prica, ako si spreman da je podelis.

On 12/19/2019 at 3:42 AM, blackadder said:

Da li si sigurna da se to zove "Metadon",Biljanam? :huh2:

A drugo,da li ti je doktorica isto predložila da taj lek primaš u vidu depoa,ili da ga piješ samo onako,regularno?

P.S. Jer znaš kako,moguće je da postoji i neka razlika između Metoten tableta i Metoten depoa (s tim što ja,iskreno da ti kažem,pojma nemam koja bi to bila razlika u praksi) :worried:

On 11/29/2005 at 10:36 AM, Angel Heart said:

Haloperidol je butirofenonski derivat koji spada meÄ‘u najjaÄe antipsihotike i 100 puta je jaÄi od promazina.

On 11/29/2006 at 7:45 PM, danica said:

Ne mora na mesec dana. Zavisi od jacine simptoma. Moj muz je primio 3 injekcije (pre 3 god). 1 i 2 u razmaku od 15 dana, a posle na 30 dana. U isti spric mu je stavljen i akineton da bi se ublazili nezeljeni efekti.

Haloperidol se veže uglavnom na dopaminske receptore i uspjeÅ¡no ih blokira. On djeluje snažno antipsihotiÄki, dobro regulira djelovanje psihomotoriÄkoga i neurovegetativnoga sustava, dobro spreÄava nekoordinirane pokrete, a djeluje i snažno antiemetiÄki (sprjeÄava povraćanje).

Kao i kod drugih antipsihotika mogu se nuspojave u obliku tikova i simptoma Parkinsonove bolesti.

Dolazi u obliku tableta, kapi, injekcija i depo pripravaka.

Da li je za Mendileks adekvatna zamena Akineton. Da li da ga primim uz haldol depo

On 12/20/2019 at 2:12 PM, Biljanam said:

Da li je za Mendileks adekvatna zamena Akineton. Da li da ga primim uz haldol depo

Jeste.
Akineton i Mendilex su isti po sastavu, aktivna supstanca se zove Biperiden.

@topic - popio 5 mg jutros uz 2 Mendilexa, nikako mi nije prijao, osećao sam se kao ćurka.
I ne, nije mi od Rispolepta bio takav osećaj.
Bolje da ne pijem taj lek, jer je užasno neurotoksičan za normalni CNS, a kamoli za moje bazalne ganglije.

Nakon tjedan dana uzimanja Halperidola, osječam se ko govno. Ruke me bole, noge, neda mi se ništa. Otprije pije Depakine i vairu. Jel to nestaje nakon nekog vremena ili je ovo normala kod tog lijeka?

Doktor i psihoterapeutkinja insistiraju na Haloperidolu. 10 mg - 1/2 + 0 + 1/2

So far, so good.