Jump to content
Depresija Forum
Sign in to follow this  
Angel Heart

Mirtazapin (REMERON, MIRZATEN, CALIXTA)

Recommended Posts

mirtazapin je užasan AD za one koji imaju atipiÄnu depresiju. ne samo da ne pomaže kod

ove vrste depresije nego je još i pogoršava.

Ako imate problema sa

hipersomnijom, opsesivnim prejedanjem, debljinom, kroniÄnim umorom i anhedonijom bolje da izbjegavate ovaj lijek.

Zeus, već iz mog ranijeg pisanja se može zakljuÄiti da ne dijelimo isto iskustvo o ovom lijeku.

Da podsjetim, meni je bio dobar, ali zbog neugodnog propratnog dejstva u vidu nemirnih nogu sam odustao.

Istraživao sam na netu i ima dosta iskustava sa tim neželjenim dejstvom, ali su oni ipak u manjini.

Zbog toga sa poÄeo nedavno sa poddoziranjem od 7,5 mg dnevno i taj simptom se nije pojavio.

Nažalost taj eksperiment sam prekinuo pa i ne mogu niÅ¡ta reći o efektu, a razlog prekida je Å¡to sam prije nekih 2 sedmice krenuo sa jednim neAD lijekom, a o kojem ću otvoriti posebnu temu (samo u dijelu za Älanove) kada proÄ‘e dovoljno vremena za sud.

Ne mogu tek tako zaboraviti pozitivne strane ovog lijeka pa sam ponovo sinoć poÄeo.

Ovaj put idem sa 7,5mg , a to je ispod terapijske doze (istraživanja su rađena od 10 do 45mg).

Vidjeću kako djeluje, a mogućnost placebo efekta je mala.

Fluoksetin ću nastaviti ustaljenim tempom, svaki 2. ili možda sad 3. dan.

Radis li ovo na svoju ruku ili po savetu lekara? Jer ovo zvuci kao bas losa kombinacija... Flunisan nije lek koji se moze piti svaki 2 ili 3 dan nego mora u kontinuitetu.

Radis li ovo na svoju ruku ili po savetu lekara? Jer ovo zvuci kao bas losa kombinacija... Flunisan nije lek koji se moze piti svaki 2 ili 3 dan nego mora u kontinuitetu.

na svoju ruku, a ova kombinacija se preporuÄuje i ovdje na forumu,

Fluoxetin ima dug poluživot, viÅ¡e od 3 dana, tako da je Eli Lilly izbacila na tržiÅ¡te Prozac vikend, pije se jednom sedmiÄno.

na svoju ruku, a ova kombinacija se preporuÄuje i ovdje na forumu,

Fluoxetin ima dug poluživot, viÅ¡e od 3 dana, tako da je Eli Lilly izbacila na tržiÅ¡te Prozac vikend, pije se jednom sedmiÄno.

Nema veze sto se preporucuje, ovo je forum, niko od nas nije doktor. Dovodis sebe u opasnu situaciju, no dobro, kako hoces, shvati ovo kao dobronameran savet.

Slažem se sa SnowPeach. Ne samo Å¡to mu treba dugo da proradi kod jaÄe depresije, nego MORA da se uzima svaki dan.

:)

samo da ispravim podatak o poluživotu fluoksetina,

google kaže 4 do 6 dana

Slažem se sa SnowPeach. Ne samo Å¡to mu treba dugo da proradi kod jaÄe depresije, nego MORA da se uzima svaki dan.

već sam pisao negdje, meni je puno 20mg fx svaki dan, ali odosmo u off

Pijem calixta dve noci. Ne znam zasto tako mi lekar napisao. Po meni nisam u depresiji nego nenormalnom strahu. Kako sam poceo da pijem liriku pa jos ovaj calixta strah nenestaje. Od lirike me mislim boli glava. A o d calixta prvo jutro kad sam se probudio ystajem osamucen prvi put u zuvotu imam vrtoglavicu i gladan sam. Danima pre tofga jeo sam na silu. Sinoc pijem drugu tabletu danas kad sam ustao opet sam osamucen gladan, a glava mi je kao anestezirana , pa se anestezija siri dalje na telo. Kao kad vadis zyb pa ti daju anesteziju tako neki osecaj, da mi je najvise glava pod anestezijom pa telol. Nesposoban sam da odem do prodavnice. Boli me ispod ocijuprednji deo lica kao da ne moze da se pomeri. Znaci u groznoj sam situaciji. Znam sta ce mi reci ne moze odmah da deluje moras biti strpljiv. A ja da sam mogao bez lekova ne bih ni dosao u ovu situaciju. Kao da sam na nekom drugom mestu.

Mardel, svim ad-ovima treba neko vreme da prorade, treba barem dve nedelje da se poÄne osećati neko povoljno dejstvo... i većina izaziva neke nuspojave, možda je najbolje da prouÄiÅ¡ uputstvo koje ide uz lek, Äisto da bi ti bilo jasnije...

Meni se desava da pocevsi od glave a narocito glava pa telo sve bude kao anestezirano. I neko jezivo trenjenje. Da li je moguce da to izaziva ovaj calixta?

Calixta ? Udebljali se od hrane ili sama po sebi deblja ? Ja sam npr izgubio apetit i odliÄno djeluje na mene. Vidim da je kod svakoga drugaÄije. Uzimam 30mg ...za sada.

Mislim da sigurno uspori metabolizam, plus poveća apetit.

InaÄe sam naÅ¡la podatak da su dokazi da deluje na serotonin i noradrenalin "very poor", doduÅ¡e na Vikipediji, ali ima logike.

ja nakon 2 mj Calixte sam još uvijek na istoj kilaži. Čak i gubim apetiti :D

inaÄe imam jako loÅ¡a iskustva s mirtazapinom, bio mi je katastrofalan lijek za depresiju.

ali zadnjih 2 tjedna svaki drugi dan uzmem 7.5 mg mirtazapina prije spavanja.

san mi je daleko bolji i ne budim se više noću po 5 puta.

sad Äesto u komadu odspavam 6-7 sati, a ujutro se osjećam odmorno.

to je jako mala doza. pomaže mi kod spavanja, a ne izaziva nuspojave poput luÄ‘aÄkog apetita,

omamljenosti i letargije idući dan.

Da sam ga nastavio piti već bi nagurao na 10 km trÄanja dnevno :lol:

ja sam morao uz 10 km trÄanja joÅ¡ odvoziti i 50 km biciklom da istopim sve Å¡to sam

dobio na mirtazapinu u manje od mjesec dana :D

a ne, ja nisam morao, to je bio jednostavno nagon za pokret, skroz drugaÄiji od drugih ad,

niÅ¡ta sliÄno u životu mi se nije desilo

ja nisam imao nikakav nagon za pokret, niti motivaciju

ali da sam ga nastavio piti još mjesec dana udebljao bi se ko svinja :rofl:

Moj utisak:

1. OdliÄan za spavanje, ali posle nekog vremena to oslabi, ali ne kod svih.

2. Smanjuje anksioznost

3. Skoro da i nema nuspojave

4. JAKO GOJI i to mu je najveća mana

5. Nikakav antidepresiv, nula poena tu.

i sutradan se osjećaš ko zombi.

mamuran, sediran, umoran...i požderao bi kamion hrane

Meni je sutra bilo skroz ok, nije bilo mamurluka, ali bila je velika glad, i to u naletima.

ne znam Å¡ta taj lijek radi organizmu da izaziva toliku glad

i da ždereš ko da sutra ne postoji

Ovom se leku uvek vraćam.

Deluje mi na spavanje, smanjuje anksioznost, a kada se pije uz SSRI i apetit nije tako strašan.

ja pijem calixtu dvije godine

Nisam se ugojila, još pijem uz njega eglonil, koji isto goji

doduše, uzimam 15mg calixte, najviše zbog toga što dobro spavam

probala povećati, ne ide, isto mi kao ssri ad, koje ne podnosim.

Ja ne osjecam neki efekat od ovog lijeka, pijem jednu tabletu pred spavanje. A kutiju placam 12e.