Jump to content
Depresija Forum
Sign in to follow this  
Angel Heart

Mirtazapin (REMERON, MIRZATEN, CALIXTA)

Recommended Posts

jako dobar i kao AD i malim dozama za spavanje. Mana mu je Å¡to deblja. Å teta. Zato sam i odustao od njega :(

Ma za nesanicu zakon. sinoć popio 7,5mg i spavao 12 sati, odmah sam bio aktivan Äitav dan

.. pijem 30mg seroxata ujutro + prepisano 75mg lyrice ( za to nemam novca ne pijem je ) i 7,5mg calitxe pred spavanje, a ako ne pomogne onda 15mg... dobar lijek za nesanicu, bolji od antipsihotika puno i sigurno manje Å¡teti od antipsihotika. Nisam ustao osamucen ujutro kao od seroquela koji sam do sada pio za nesanicu.

Do sada najbolji lijek za san koji sam ikad probao. Samo brate alla su snovi uvrnuti auuuuu najbolji lijek do sada za nesanicu.

Ma za nesanicu zakon. sinoć popio 7,5mg i spavao 12 sati, odmah sam bio aktivan Äitav dan

.. pijem 30mg seroxata ujutro + prepisano 75mg lyrice ( za to nemam novca ne pijem je ) i 7,5mg calitxe pred spavanje, a ako ne pomogne onda 15mg... dobar lijek za nesanicu, bolji od antipsihotika puno i sigurno manje Å¡teti od antipsihotika. Nisam ustao osamucen ujutro kao od seroquela koji sam do sada pio za nesanicu.

Lyrica ? Jesi iz HR ? Postoje na listi drugi lijekovi sa sastavom pregabalina. Ja pijem Siranalen. Isti sastav samo je na besplatnoj listi lijekova.

Nisam, iz Bosne sam. ovdje se placa 35 eura lijek. Ne daju mi se tolike pare. Nemam ne radim trenutno.

Pijem Remirtu vec 7 dana, i vec 2 dana nemam dnevnu osamucenost i pospanost. Ako pijete ovaj lek ne dajte da vas obeshrabre pocetne nuspojave, konfuzija, osecaj oduzetosti ekstremiteta, pospanost itd. Toliko za sada, pijem 15mg i jos je rano da se oseti neki efekat, ali bitno je da nuspojave prolaze. Uvece i dalje uspavljuje u roku od nepunih sat vremena.

Najbolji za nesanicu, super.

A apetit, kako s tim izlaziš na kraj?

Malo sam se udebljao samo kilu ili dvije inace sam mrsav samo mi se ne prima...valjda takva genetika, svi su mrsavi u mojoj porodici.

Ja pijem ovaj lek sad vec 4 godina, sa pauzama, uvek mu se vracam. Lek ne pomaze toliko kod depresije, koliko kod anksiznosti. Skroz me umiri i sredi mi anksiozna stanja. Da ne pricam da je ekstra za spavanje. Apetit mi poveca, ali sam svakako mrsav i ne mogu da jedem od anksioznosti, tako da meni i odgovara da se ugojim par kila.

Moram cesto praviti pauze jer mu prestaje dejstvo, organizam se navikao. Trazim zamenu, but no luck so far :(

pio sam po tri tablete uvecer.Osim sto mi je se spavalo nisam osjetio nikakvo drugo dejstvo pa sam prekinuo sa upotrebom iste.

Meni je psihijatrica objasnila da Mirtazapin deblja do jedne granice (par kila) i onda prestane. Međutim kod mene nije bilo tako baš :lol:

Na tom leku uzmes nutelu I pojedes je na putu do kuce..

Nije to neki osecaj gladi vec onaj osecaj kao kada Vam padne secer samo je konstantan..

dobar lek za anorexicne :-)

AnoreksiÄni neće taj da uzimaju ni u ludilu. :)

Idealan je ako je neko dosta oslabio zbog depresije ili neke druge bolesti i ako ne može da spava.

I uvek u kombinaciji sa još nekim.

Meni je kao AD bio NULA.

Mada vidim ovde neka iskustva da im je pomogao kod depresije.

Dizao mi je apetit u naletima, znaÄi ne konstantno.

Nego me uhvati napad gladi i tada bih vola pojela, tako je delovao.

Za spavanje je sjajan.

doslovno jedeš svinjsku mast kašikom :lol:

na mirtazapinu sva hrana je toliko ukusna da je to teško opisati.

ne možeš se zasititi koliko god pojeo.

zato sam bio natovario 10 kila u cca 2 mjeseca.

ja bih Äak rekao za atipiÄnu depresiju je i ispod nule, jer je pogorÅ¡ava.

Izgleda da mi ovo s*anje od leka uzrokuje hipertenziju, u zadnjih par nedelja se budim sa glavoboljom i povisenim pritiskom.

Izgleda da mi ovo s*anje od leka uzrokuje hipertenziju, u zadnjih par nedelja se budim sa glavoboljom i povisenim pritiskom.

Mene uspava. Jedino to ostalo nista

Mislim da je njegova maksimalna dozvoljena 45 mg, piÅ¡e na uputstvu, a doze preko se ne preporuÄuju niti imaju dejstvo.

To je zadnji AD koji sam pio. Depresiju naravno nije nimalo smanjio ali mislim da mi je stvarno apetit povećao. Udebljao se opet nisam jer sam Äesto toliko depresivan da mi se neda otić kupiti jelo i kada sam užasno gladan, ali kada sma imao ukusno jelo ispred sebe mogao sam pojesti viÅ¡e neg inaÄe. Ja se inaÄe svejedno nikada ne udebljam bez obzira koliko jeo heh .

Jel moguÄe da se od samo 7.5 mg koje sam popio sinoć osjeÄam kao pijan cijeli dan i evo sad?

Nekako oÅ¡amuÄen,u nekoj tako reći derealizaciji.

Mislim da je, i ista iskustva, meni je služio jedino za spavanje i za baš ništa drugo.

Da taj lek je odlican za nesanicu al otvara apetit haos...za depresiju je nula...nekako naspavam se al ustanem posle njega uznemirena...neko je pisao da je bio agresivniji od remerona...ja sam se nekako cudno se osecala vise tuzno...