Jump to content
Depresija Forum
Angel Heart

Mirtazapin (REMERON, MIRZATEN, CALIXTA)

Recommended Posts

U stvari, kada su meni Seroxat zamjenili Mirzatenom ja sam pokuÅ¡ao suicid. Sad, da li sam ja i inaÄe u tom periodu bio zdrndan ili... Nekih 15-ak dana nakon Å¡to mi je uveden, eto desilo se.

Hm cudno sto su ti ukinuli seroxat da bi ga zamenuli remeronom...mogli su ga ostaviti da ga pijes preko dana a ovaj uvece koliko znam remeron je kompatibilan sa ssri ad cak i sa velahibinom koji je snr...remeron je nula za depresiju...jbt nerazumem.te dr ima svakakvih strasno

Meni ništa nije jasno ovde.Piše lijek da je za derealizaciju.

Pa jbt ja od njega imam derealizaciju,ja priÄao psihijatrima niÅ¡ta im nije jasno.

Sad šta se desi i kako toliko dugo me drži nije mi jasno nikako.

A recimo sinoć ni on me nije mogao uspavati...

googlao sam nisam uspio naći dal je 7.5 mg ili 15 mg sedativnije ali piše da su niže doze za spavanje.

nažalost nmg ga lomiti na manje od 7.5 mg ali od tih 7.5 mg ja sam sutradan cijeli dan sje...n.

Pa i ja sam al kad nisam mogla da spavam.radio mi je 30 dana s tim da sam se pomirila.da cu se naspavati a ustati ocajna i sje...a jbg

Ovaj lek psihijatar mi je dao pre par godina, zbog nesanice, pada koncentracije, loÅ¡eg pamćenja, migrena, depresivno prebojenih misli itd. Prvih dana uzimanja leka,bila sam toliko napeta i nervozna da sam htela iz sopstvene kože pobeći, agresivna, živopisni snovi,... Nakon mesec dana spavanje je bilo odliÄno, ali za ostalo nije pomogao. Za Å¡est meseci koliko sam bila na terapiji, nije bilo nikakvih poboljÅ¡anja osim regulisanja spavanja, tokom celog dana imala sam utisak praznine u glavi oÅ¡amućenost,bez energije. Ugojila sam se viÅ¡e od 10kg. Skidanje sa leka bilo je jako teÅ¡ko, doktor mi je dao Å¡emu, po kojoj sam pila lek na kraju terapije, ali nakon prestanka su se simptomi vratili u gorem obliku pre nego Å¡to sam poÄela. Ovo su moja liÄna iskustva, ne znaÄi da će ovaj lek isto delovati i kod drugih, za svako leÄenje, poÄetak ili promenu terapije, obevezna konsutacija sa doktorom.

NajjaÄi lijek za nesanicu. Bolji od svih antipsihotika. Neki genijalan um ga izmislio. Bas djeluje na transmiter mozga genijalno. Mislim da se i receptor mozga Äudi kako ga pronaÄ‘e lijek i umiri ga.

Po vašim iskustvima vidim da sam ja u neko vrijeme imao baš hebenu toleranciju na sve ljekove (ili sam jednostavno konj). :D

Dok sam koristio Mirzaten ako sam htio baÅ¡ spavati ja bih odjednom popio baÅ¡ cijelu karticu (10 tableta), Äak i to bi me uspavalo tek za nekih sat vremena a spavao sam prosjeÄno oko 8 sati, ali barem bez ikakvog buÄ‘enja onda.

Nisam nikada bio mutan ujutro. DapaÄe, taman naspavan.

prve 2-3 nedelje privikavanja su teske, imao sam cudan osecaj u rukama i nogama, glava anestezirana, plus kao da nosim neku kacigu, glavobolje

deluje snazno kao h1 antihistaminik zato uspavljuje, za razliku od benzosa koji deluju na metabolizam gamaaminobuterne kis. GABA

Cao svima, depresivac pocetnik ovde, zapravo tek sada dijagnostikovana 32.2. Daleko od toga da je novina u mom zivotu.elem, Dao mi doca Remirtu prvih 5 dana po 7.5 mg, potom povecala dozu po njegovoj instrukciji na 15 mg. Prvi put pijem AD sa svojih 40 godina i mogu vam reci da na mene ovo za sada bas lepo deluje. Pijem je 2 nedelje tek doduse.

Prva dva dana koma od spavanja, neki povremeni grcevi u nogama, i to je proslo. Opet sada mogu da ne spavam i 4 sata nakon sto popijem lek a mogu i da spavam ako zelim. Nije mi bas to spavanje lagano, budim se vise puta tokom noci neki me neizdrz hvata. ustajem jedem skidam se oblacim, snovi malo umeju da budu jeziviji, ali horore volim svakako, sve je to podnosljivo u poredjenju s deprom, ali taj apetit ubi!! Pa ja mislim da sam se ugojila 10 kila za ove dve nedelje.

Dobra strana: dal' je placebo efekat ili dejstvo leka ne znam, ali ja sam se razmrdala posle 2, 3 dana. Inace sam bila zakucana ekserima za patos mesecima...ma godinu dana nista nisam radila sem neophodnog tusiranja i odlaska na posao..u ostatku dana spavala i povremeno pila. Sve ostale obaveze su se ili gomilale ili su ih drugi ukucani obavljali. Sada ribam kucu ko luda, peglam ves, namestam krevet ujutro, bavim se decom, zavrsavam poslove po gradu ne mrzi me nista. Verujte da poslednjih godinu dana mi je menjenje posteljine iziskivalo takav napor da posle takve banalne radnje padnem u krevet i spavam 2 sata. Suicidne misli su nestale a bile su prisutne konstantno. Suze ne teku vise nakon budjenja.

Ima jedan malo nezgodni side effect, govorim svima u lice sta mislim, malo vise psujem, i nemam zadrsku da ljudima verbalno sve po spisku ako me iritiraju sto je grozno znam, s jedne strane, ali s druge sam srecna sto imam ponovo volju da se svadjam, odavno sam je izgubila...znam da ovo zvuci fuc.ed up ali verujte mi dobro je, ozivela sam. Na odmoru sam ne bi to valjalo sefu tako da se isevam kad se vratim na posao Edited by Hyperdrive
Molim te, odvajaj pasuse radi lakšeg �itanja.

Pijem ga u kombinaciji sa Zoloftom; strašno koliko mi je povećao apetit, prejedem se i na kraju i ispovraćam ponekad. Zoloft mi izaziva nepodnošljivo znojenje noću.. Plaćam privatnog psihijatra ne znam ni sam kako.. ovo je strašno... na ivici sam da se ubijem... gde više u ovoj zemlji pronaći pomoć... :(

U koje si druge ustanove išao?

I da li se menja kilaža?

Faultier, možda treba da ideš kod drugog psihijatra. Probaj sa nekim u državnoj ustanovi...ukoliko se ovako loše osećaš već duže vreme, treba ti nova terapija+verovatno i novi psih.

I..nemoj da razmišljaš o samoubistvu..za sve postoji lek..

Toliko sam verovao da će mi se privatni psihijatar posvetiti... I skupljao novac... Da bi na kraju ispalo da je njima to samo dodatni posao... Nijedan termin mi nije bio pre pola devet uveÄe...i naravno ne bude ni tih zagarantovanih "pola sata".... Pola vremena ode na podsećanje Å¡ta je i kako... dok se proÄita iz raÄunara ... ah... ne vredi...