Jump to content
Depresija Forum
Angel Heart

Mirtazapin (REMERON, MIRZATEN, CALIXTA)

Recommended Posts

Ja počinjem od sutra da pijem Remeron i pisaću o prvim utiscima.

Da se pridruzim. Od sutra pocinjem piti remeron 15 mg 7 dana a posle 30 mg mesec dana u kombinaciji sa rivotrilom 0,5 mg. Frka mi je, a u ponedeljak me ocekuje bitan poslovni sastanak :)), nadam se da necu zaspati !

Dzudi, kako je prosao prvi dan, drugi dan..? Sta si pila pre ?

Hvala i pozdrav.

Ja sam pio sličnu kombinaciju, Remeron i Karbapin umesto Rivotrila.

Remeron te brzo uspava i drži te 8 sati, zato bi trebalo da legneš ranije.

možeš da očekuješ da ćeš se ugojiti nekoliko kg.

prijatno.

Guest Džudi

Malopre sam popila pola tablete Remerona -15 mg. Večeras sam prvi put popila ovaj lek.

Malo me hvata frka od nuspojava...i još me zanima kada će početi da deluje.

Pijem ga u kombinaciji sa Rispoleptom.

Ranije sam uveče pila Trittico i Ksalol.

Mislim da ne bi trebalo biti nuspojava. Samo pojacan apetit i npr. cim ga popijem uvece odmah mi se spava, ne mogu vise nista da radim...pijem jednu tabletu od 30mg

Džudi a i ostali, Remeron je moćan lek i pije se uveče, a izuzetno i polovina ujutro.

Najozbiljnija i najčešća nus pojava je dobijanje na težini ali to po prestanku uzimanja nestaje u roku od 40 dana

Guest Džudi

Previše me uspava ovaj Remeron, neću da ga prekidam na svoju ruku, ali rado bih prestala da ga pijem.

Pospana sam i tokom dana.

Da li je to normalno za ovaj lek?

Previše me uspava ovaj Remeron, neću da ga prekidam na svoju ruku, ali rado bih prestala da ga pijem.

Pospana sam i tokom dana.

Da li je to normalno za ovaj lek?

Prosla je prva nedelja sa 15 mg remerona + 1 mg rivotrila! Jako sam se utripovala da ce mi biti uzasno. Ne smem ni da kazem da se osecam super, bojim se da nije neka varka...pre 10 dana bila sam uzasno ...svima poznati uzasni simptomi i po savetu doktora ostavih seroxat i poces sa novim AD. Danas sam pocela 15 mg a veceras jos 15 mg remerona. Ceo dan nisam osetila da mi se spava, naprotiv super sam . Veceras palim na koncert , nadam se da necu zaspati :))). Moram reci da nemam ni pojacanu zelju za klopom. Mozda zato sto sam morala korigovati ishranu jer mi je holesterol otisao do djavola - taman da me opali infarkt !!! Sa seroxatom sam se ugojila 12 kg, ali sad izgledam exstra :)) !Da li se nekome desilo da Vam se poremetila krvna slika : chol, hdl,ldl ? Ne vezujem los nalaz uzimanjem Ad, ali stresu DA !

brzo otvorite prozor ..

Jeste li ?

Niste ?...

Hajde otvorite ..

A sad lovite... :srculenca:

Jos samo malo ...

dolazi u letu ...

najveci poljubac na svetu !

Pozdrav iz Subotice

Nakon niza godina sa Seroxatom, bezuspjesnim pokusajem sa Wellbutrinom, dobio sam Calixtu. Molim ako netko ima kakava iskstva s tim lijekom da nesto napise :rolleyes:

Sinoc sam popio prvih pola tablete, nakon 45min sam se poceo osjecati jako pospano, uzeo sam i Xanax 0.5 kao standardnu th i evo probudiose nakon 12 sati spavanja - nadam se da je ta sediranost prolazna inace kako cu se ustajati ujutro na posao ...

Mato, mislim da ces se vremenom navici. Mene ne obara vise kao prvih dana uzimanja. Spavam oko 9 sati u proseku, mada sam i ja malo pospan preko dana(posto pijem uz to i Rivotril i Zoloft) ali pijem prilicno kafe tako da mogu funkcionisati. remeron je najbolje popiti uvece i odmah u krevet. Pokusaj da legnes ranije...

Mato, mislim da ces se vremenom navici. Mene ne obara vise kao prvih dana uzimanja. Spavam oko 9 sati u proseku, mada sam i ja malo pospan preko dana(posto pijem uz to i Rivotril i Zoloft) ali pijem prilicno kafe tako da mogu funkcionisati. remeron je najbolje popiti uvece i odmah u krevet. Pokusaj da legnes ranije...

To sam i planirao, evo prvi puta sam ga uzeo u petak navečer jer preko vikenda ne radim tako da vidim kako ce mi djelovati, večeras planiram uzeti ranije jer sutra radim tako da se mogu ustati.

Kako tebi djeluje lijek ? jel osjecas kakvo poboljsanje ? koliko ga dugo uzimas ? zasto uz njega uzmas jos i Zoloft ?

Sklon sam svaki svoj osjecaj pripisivati lijeku koji uzimam (a mozda su ti osjecaji prvenstveno odraz depresije), tako da eto od kada uzimam ovaj lijek (a tek je par dana) osjecam neku slabost i malaksalost (pise u nuspojavama da je to moguce) - samo se pitam da li to s vremenom prolazi ? ako ne... trazi drugi AD i opet sve nanovo :sadangel: sutra idem kod doktorice pa cu vidjeti sta ona kaze

Merso javi se kakva su tvoja iskustva

za početak uzimaj pola tablete, a pravu sliku kako lek deluje na tebe ćeš imati tek za 2,3 nedelje.

Inače on ima sedativno dejstvo, al se naspavaš kao car

za početak uzimaj pola tablete, a pravu sliku kako lek deluje na tebe ćeš imati tek za 2,3 nedelje.

Inače on ima sedativno dejstvo, al se naspavaš kao car

Da to sam primjetio, nakon sto ga uzmem navecer za otprilike 45 min vec mi se spava, ma sve je to ok, nadam se da ce pocet djelovati za koji tjedan, mali problem je sto radim u bolnici pa se bojim po noci hocu li moci funkcionirati kad ga popijem

Da to sam primjetio, nakon sto ga uzmem navecer za otprilike 45 min vec mi se spava, ma sve je to ok, nadam se da ce pocet djelovati za koji tjedan, mali problem je sto radim u bolnici pa se bojim po noci hocu li moci funkcionirati kad ga popijem

Mato, ja sam prosla prvu nedelju sa 15 mg. Poslednje dve nedelje pijem 15 mg ujutru i palim na posao, odradim sve bez problema. Posao mi se svodi i na rad na terenu, tako da vozim..ne osecam se pospano. Kuci dolazim oko 16.00 h, rucam i spava mi se, ali pokusavam da se bavim bilo cim, samo da izbegnem krevet. Funkcionisem do 20.00 h i popijem opet 15 mg nakon sat vremena budem u dubokom snu, jedino imam uzasne snove...sanjam sve umrle itd..ali valjda je i to jedna od nuspojava "zivopisni snovi" :))). Zelim ti da ostanes budan u nocnoj smeni. Spavaj preko dana.

Pozdrav.

Guest Džudi

I ja imam jako neobične snove, plus toliko mi se spava i ujutru, kasnim već nekoliko dana na posao.

Uspavam se uveče za pola sata, i mogla bih da spavam po 12-13 sati.

Večeras ga neću popiti jer nema smisla večito da kasnim na posao, i da popodne moram da ostajem tih 10-15-20 minuta kasnije, da bih nadoknadila kašnjenje.

Pijem samo pola Remerona, ali stvarno jako deluje na mene.

I ja imam jako neobične snove, plus toliko mi se spava i ujutru, kasnim već nekoliko dana na posao.

Uspavam se uveče za pola sata, i mogla bih da spavam po 12-13 sati.

Večeras ga neću popiti jer nema smisla večito da kasnim na posao, i da popodne moram da ostajem tih 10-15-20 minuta kasnije, da bih nadoknadila kašnjenje.

Pijem samo pola Remerona, ali stvarno jako deluje na mene.

A ne znam koliko onda ima svrhe da uzimas lijek ako preskaces dozu ?

Mato, ja sam prosla prvu nedelju sa 15 mg. Poslednje dve nedelje pijem 15 mg ujutru i palim na posao, odradim sve bez problema. Posao mi se svodi i na rad na terenu, tako da vozim..ne osecam se pospano. Kuci dolazim oko 16.00 h, rucam i spava mi se, ali pokusavam da se bavim bilo cim, samo da izbegnem krevet. Funkcionisem do 20.00 h i popijem opet 15 mg nakon sat vremena budem u dubokom snu, jedino imam uzasne snove...sanjam sve umrle itd..ali valjda je i to jedna od nuspojava "zivopisni snovi" :))). Zelim ti da ostanes budan u nocnoj smeni. Spavaj preko dana.

Pozdrav.

Da... nadam se da cu moci raditi bez problema - vidi nisam budan cijelu noc nego dezuran, tako da u pravilu mogu spavati a ako dode nesto hitno onda me med. sestra budi - valjda ce me uspjeti probuditi ...

Evo da nastavim pricu o lijeku nakon tjedan dana uzimanja pola tablete tj. 15mg navecer - fino uspava, naspavas se, mozda malo umora ujutro (iako to moze biti i posljedica same depresije) i danas neki osjecaj onako cudan u glavi - nije strasan, samo malo nesto kao nerealno, cudno - nuspojava ? vjerojatno i nadam se da prolazi s vremenom

Guest Džudi

Nastavila sam sa Remeronom, uspavljuje me, ali više nije strašno jutarnje buđenje, jer pored njega pijem pola Rispolepta.

Buduci da sam stalno imao neke strahove, neku stalnu anksioznost doktorica mi je povecala dozu Remerona na 45, sad pijem 30mg navečer i 15mg ujutro, plus Sulpirid (Eglonyl) i Xanax 0.5 3x, i stalno imam neki cudan osjecaj u glavi kao da mi je anestezirana - jel netko osjeca ovako nesto ?

Ja sam ga pila, shto je najbitnije nezeljenih dejstva nije bilo... Prve noci me je samo uspavao, pila sam ga uveche... Odlichan je za depresiju zaista, posle dve nedelje vec dobija svoje puno dejstvo, a posle mesec dana si super... Ovako inache, kada bih ga popila, prvo sam bila zeljna da neshto pojedem (shto znachi da daje volju), posle dva sata te obori i spavash(i imash zivopisne snove) Ujutru kada se probudish super si :) Lek je prilichno jak, tako da sam ja tabletu od 30mg delila na pola, manja doza obara vishe, ali ima manje antidepresivno dejstvo.... Lek sam prestala da pijem, popijem npr. jednom nedeljno pola tablete chisto da se naspavam :)))) E da, ujutru sam bila uvek jako zedna...

Dakle, ja imam sve pohvale za lek, a i dr. mi ga je prepisala rekavshi kako jeste skup (2.350,oo dinara),ali ako ne zelim da se trujem i mogu da ga priushtim uzmem... Poshto sam odbila Zoloft i sl. zbog onih nezeljenih dejstva u pochetku... I tokom dana normalno funkcionishesh!

Nadam se da sam pomogla...

pozdrav, nadam se da si u pravu. ja od veceres krecem sa istim lekom i malo me strah posledica, u svakom slucaju ovo je ohrabrujuce. usput ja sam dobila jos jedan lek a to je NOZINAN. da li znas nesto o tome

unapred hvala