Jump to content
Depresija Forum
Angel Heart

Mirtazapin (REMERON, MIRZATEN, CALIXTA)

Recommended Posts

Buduci da sam stalno imao neke strahove, neku stalnu anksioznost doktorica mi je povecala dozu Remerona na 45, sad pijem 30mg navečer i 15mg ujutro, plus Sulpirid (Eglonyl) i Xanax 0.5 3x, i stalno imam neki cudan osjecaj u glavi kao da mi je anestezirana - jel netko osjeca ovako nesto ?

I ja osecam kao da mi je glava anestezirana. Mislim da je to normalno posto pijemo ovoliko lekova...

I ja osecam kao da mi je glava anestezirana. Mislim da je to normalno posto pijemo ovoliko lekova...

Evo ja sam cjela dva dana na ovom lijeku, ne znam kako je kod vas ali mene ne uspavljuje tako brzo otprilike treba mi 2-3 sata nakon sto ga popijem da zaspem plus 6mg bromazopama. jako se tesko budim, umorna sam cjeli dan i ne vidim neke efekte poboljsanja raspolozenja, naprotiv. Da li neko ima slicna iskustva obzirom da sam ja pocetnik sve bi mi koristilo.

Meni je odmah poboljsao stanje ali nazalost nije dugo trajalo...tako da mi je sada izbacen a Zoloft pojacan, pa cu videti kako ide...sacekaj jos malo, pa ako ne bude pomaka neka ti ga menjaju...

Meni je odmah poboljsao stanje ali nazalost nije dugo trajalo...tako da mi je sada izbacen a Zoloft pojacan, pa cu videti kako ide...sacekaj jos malo, pa ako ne bude pomaka neka ti ga menjaju...

Ej hvala ti na odgovoru, ajde da sacekam jos malo kako kazes mada mi je u glavi danas konfuzija ali sam procitala negdje da ti prvo bude losije pa onda bolje (mislim sta reci na ovo) al ajd da vidimo. Sada mi u stvari najvise smeta to sto me zamara i ja bih malo tutnjam veceras ali mi frka da se ne obaljestim. Sad kad ovo napisah, pade mi na pamet da sam dobila zelju da izadjem iz kuce Oleeeee, znaci hodacu kao zombi ali cu ipak biti socijalna licnost, pa sad sta je bolje ja ne znam. Biti bolid i drustven ili normalan i asocijalan. Eto ti dileme. Inace ne da se hvalim jer vazi za sve na ovom forumu, konstatacija mog doktora je sto je i napisao u dijagnozi "visokointelegentna osoba" sto je po njegovim recima i blagodet i prokletstvo. Kad si tup pola stvari i ne vidis pa kako da i budes depra. Eto, ako nista bar smo visokog intelekta a to sto smo na granici ludila valjda dodje u paketu.

pozdrav svima a ko slavi Bozic nak mu je sa srecom

I kod mene je Remeron izazivao hiperaktivnost i neko stanje u kojem bi svasta radio a ne mozes da postignes, leteo bi na sve strane...a onda posle veliki umooor...

eeee ovo prvo je greska u koracima.....sto bi Mato rekao malo mi je glava anestezirana.

MERSO to sto se tice zelje da letis i da stignes na sve strane je po meni dobar znak (bezvoljnost je najgora) a naravno da si posle toga umoran.

moji simptomi su milai tremor i ankcioznost ali poboljsanje volje.

Sada pitanje za sve zaintereovane za ozbiljno izljecenje ove budalastine a to je " pored tableta koje su vam propisali vajni doktori da li neko radi jos neke aktivnosti na svoju ruku, moze biti bilo sta od joge, trcanja, zdrava hrana , znaci bilo sto sto su ukapirali da im pomaze pa makar se te radnje odvijale i na silu ili umor prevlada pa se samo giljaju tablete.

Ja sam za ovih par dana pokusala da se zaista zdravo hranim i izadjem u setnju (uz pratnju naravno jer nisam imala snage)ali mi je sve kasnije prijalo. Bilo mi je uzasno tesko prvhih par koraka pa i mucnina i anestezirana glava ali na kraju je bilo ok.

Drugo, kako funkcionisete na poslu da li vas zamara ili odagna turobne misli???

Mislim sta zelim da pitam je da li je iko ista drigo okrenuo u zivotu osim gutanja tableta i kakvi su bili rezultati: jos gore , gore bolje itd........

Na kraju bez obzira na sarene pilule za lilule mora da postoji neki nacin da covjek i sam sebi pomogne, ajde pozivam vas sve da vidimo sta bi to moglo biti jer po meni gutanje tableta u nedogled nije resenje.

pozz

Vi koji pijete ili ste pili Calixtu dali je istina da se bas od tog lijeka nabiju kile u kratkom periodu ako se pije jedna samo prije spavanja???? Ja sam to dobila za nesanicu,a nesmijem nabiti kile jer sam u tom sportu u kojem je kilaza jako bitna,,,,,

HITNO MOLIM ODGOVOR!!!

Hvala

razgovarala sam s jednim psihologom..i kaze covek da mi mene stavio na Calixtu..i to dugorocno..iako se ja osecam sada relativno dobro.. on znam svu moju istoriju.. i kaze svoje mislenje..

evo sta mi je rekao o ovom ad-u..

ima razliciti mehanizam delovanja..jedini ad koji se uzima pre spavanja..a ne ujutru.. preporucuje se onima sto imaju problem sa nesanicom.. ja sam jedna od njih..

pilula te brze uspava..

i tacno je da se nabijaju kile..i to brzo.. ko ga pio ugojio se ko svinja..tako mi reko.. zato sam odustala od ideje da ga uzimam.. mada, nikad se ne zna..:)

E pa tocno meni treba samo za nesanicu tj,na temelju toga sam ga i dobila,ali evo pijem ga tek dva dana a apetit mi je koooooma,,,stalno gledam kaj cu jesti,,,,a nesmijem dobiti kile jer onda automatski idem pod visu kategoriju,jel ima kakav lijek za nesanicu da je tak djelotvoran jer kaj je je uspava me i to posteno,ali da ne deblja tj,ne pojacava apetit toliko,,,pitaj svog psiha pliz!

E pa tocno meni treba samo za nesanicu tj,na temelju toga sam ga i dobila,ali evo pijem ga tek dva dana a apetit mi je koooooma,,,stalno gledam kaj cu jesti,,,,a nesmijem dobiti kile jer onda automatski idem pod visu kategoriju,jel ima kakav lijek za nesanicu da je tak djelotvoran jer kaj je je uspava me i to posteno,ali da ne deblja tj,ne pojacava apetit toliko,,,pitaj svog psiha pliz!

hocu..pitacu ga..:)

mada, delovanje ad-ova je jako individualno..i nikad ne znas kako ce delivati na tebe dok ne probas..

ja sam pila Zoloft.. njegovo delovanje je obicno u smeru smanjivanje apetita..ali kod mene je apetit postao kao kod vola..

prozak takodje smanjuje apetit.. ali ja nisam mogla da ga izdrzim 3 nedelja.. ubi me povracanje..

mozda trebas uzimati nesto drugo za spavanje.. hipnotik ili sedativ.. to bar ne goji.. a moze te uspavati..

jedina pilula koja moze mene je uspavati je helex.. kad popijem nesto drugo isto ko da nisam popila..

Htio sam samo napisati da je mene nakon 2mj uzimanja ova kombinacija vratila u zivot

Cipralex 10g 1x ujutro

Calixta 45mg 1x navecer

Sulpirid 100mg 2x1

Xanax 0.5 3x1

i ponovo zivim sasvim normalno i punim plucima

Da, ugojiti ces se 20kg i sise ce ti se objesiti do poda. Mislim, zbilja, lijek je tu da ti pomaze..valjda ti je bitnije kako se osjecas nego kako izgledas. Makar, da, usko je povezano to sve.. :)

Ionako, uz izvjesnu kolicinu samokontrole i fizicke aktivnosti mozes kompenzirati eventualne promijene u apetitu i slicno.

Uostalom, nemoj eksperimentirati s lijekovima i preporukama tudjim nego vidi s pravim psihijatrom sto ti ce ti reci na tvoju sugestiju o terapiji.

e ovo mi poznato zvuci..jednom sam popila jednu tabletu nekog mislim da se zvao mirzaten ili mirzatem... hmmm... ja mislila da je to biljna za smirenje a cimerica mi to pila... i tad me pokosilo za 5 minuta ili 10... utrnula ko budala i zaspala i spavala 15 sati.... to su neke za konje .jebote... pila ih je ona zbog bulimije i anoreksije.... hm... al ne znam jel to isto.. a samo sam jednu popila... satralo me otud i moji strahovi od tableta valjda..

Ne znam sta se zbiva sa mojim organizmom. Haos pravi:struje, zujanje u glavi, losa motorika, kosmari, uzasna anksioznost, zeludacne smetnje. Jos uvek sam na Remeronu i ne znam vise sta da radim. Uz njega pijam i Rivotril 3x1,4 i pola Zolofta od 50mg. Bilo mi je nesto bolje i sada opet ovaj uzas. Tako vec skoro dve godine. Malo bolje i onda opet. Kako vise izdrzati?Zasto trpeti? Ne znam ni sam...ocajan sam

Guest Džudi
Ne znam sta se zbiva sa mojim organizmom. Haos pravi:struje, zujanje u glavi, losa motorika, kosmari, uzasna anksioznost, zeludacne smetnje. Jos uvek sam na Remeronu i ne znam vise sta da radim. Uz njega pijam i Rivotril 3x1,4 i pola Zolofta od 50mg. Bilo mi je nesto bolje i sada opet ovaj uzas. Tako vec skoro dve godine. Malo bolje i onda opet. Kako vise izdrzati?Zasto trpeti? Ne znam ni sam...ocajan sam

Šta kaže tvoj psih.?

Samo da znaš da nisi sam - i ja se slično osećam...

Moj savet je -što pre kod lekara, možda ti promeni terapiju.

Trebalo bi uskoro da odem do svog lekara, pa cu videti. On tvrdi da sam potpuno "pokriven" lekovima i da bi trebalo da sam dobro....eh, sad sta je ne znam...mozda ne podnosim neki od ovih lekova

Bio kod lekara i povecao mi je dozu rivotrila, izbacio jedan eglonil. Ostajem na remeronu, pa cu videti. Samo da prestanu te "struje" i drhtavice, da bar malo dahnem dusom...

@Dzudi- kako je kod tebe sa Remeronom? Ima li nekog poboljsanja?

Guest Džudi

Merso, ja Remeron ne pijem već dve-tri večeri. Nestao mi je, a da bih ga kupila potreban mi je izveštaj psihijatra. Moja lekarka -psihijatar je na odmoru do marta, tako da ću tek početkom marta zakazati kontrolu.

Iskreno, ja ne znam zašto mi je prepisan Remeron. Pijem pola tbl zajedno sa pola tbl Rispolepta i 1mg Ksalola uveče, i ta kombinacija me uspava.

Osećam se, manje-više dobro, sa lošim i dobrim danima. Ali dobre dane i povećanu aktivnost ja pripisujem Seroxatu ( pijem 40 mg ) jer me je Seroxat bukvalno " digao iz mrtvila ".

Možda će mi dr. ukinuti Remeron. Ja ću joj tražiti neki lek koji sprečava učestalu pojavu flešbekova i koji me brže i bolje smiri od Ksalola.

Javljam na onom topiku gde su dijagnoze i lekovi kad mi se promeni terapija.

Merso, ja bi pre rekao da ti je to od Zolofta nego od Remerona, jer od Remerona možeš samo da se naspavaš i ugojiš i možda malo da teturaš.

U svakom slučaju moraš da se konsultuješ s lekarom

U pravu si. Od Zolofta je nastala sexualna disfunkcija. Izbacen mi je, tako da se sexualna zelja vraca po malo...

Meni od ove kombinacije nije dobro(Rivotril, Eglonil, Remeron) i to mi bas nije dobro. Ni fizicki ni mentalno. Ovaj moj doktor samo kaze:" To su dobri lekovi, bavite se fizickim aktivnostima", a ja nemam snage nizasta, lose mi je strasno. Sutra idem na color dopler da vidim da nije nesto tu, pa ako ne bude, onda moram menjati terapiju...roditelji zvocaju, smatraju da ne treba da menjam lekare niti terapiju...ma dosadio sam i sebi i Bogu i ljudima...