Jump to content
Depresija Forum
Sign in to follow this  
Angel Heart

Mirtazapin (REMERON, MIRZATEN, CALIXTA)

Recommended Posts

Calixta i Remeron su isti lekovi znaci. Pijem Remeron vec jedno 7 meseci i udebljao sam se 18 kg.Meni to odgovara jer sam sa prethodnom terapijom smrsao uzasno. E, sad da li je ovaj remeron nekome pomogao u smislu da se osecao bolje. Kod mene je situacija takva, da mi bude bolje jedno dva do pet dana a onda opet depresija, anksioznost i brojne somatske smetnje( slaba ravnoteza, zujanje u glavi, struje kroz telo. Koncentracija mi je jako lose, a imam ispite. Ok je sto sam se udebljao, ionako sam bio premrsav ali nije cilj leka da covek samo jede i da ga uvece lek ukomira. Lekar mi ga jos uvek prepisuje i samo govori da su ti somatski simptomi od napetosti i da se bavim fizickom aktivnoscu. Kao da je to tako lako.Nije coveku do zivota a kamoli do vezbanja. Uz to,nikad nisam bio sportski tip...nemam pojma...ako neko ima jos neka iskustva sa Remeronom ili Calixtom neka pise.

Evo i jedan clanak o Remeronu:

http://scindeks.nb.rs/article.aspx?artid=0...amp;redirect=ft

Guest Džudi

Osećam se slično kao Merso, samo ja nemam stalno te somatske smetnje.

Prekinula sam sa Remeronom-Calixtom na svoju ruku. Nestalo mi je tableta i moja psih. je bila na odmoru, tako da nisam kupovala taj lek..

Užasno sam se ugojila i sada držim dijetu.

Kad budem išla na kontrolu, zamoliću psih da ga ukine, zbog debljine i zbog nedostatka koncentracije. Samo me Calixta-Remeron uspava, ne vidim da mi je znatno popravio raspoloženje.

meni je psihijatar predlozio Calixtu zbog nesanice.. i zbog depresije, normalno..on misli da trebam nastaviti sa antidepresivima..

kaze kad popijes uvece jednu tabletu nema sanse da ne zaspis..

takodje mi rekao da je to ad sto najvise goji..

sudeci po svemu sto ste napisali, ja ga necu uzimati..

Za nesanicu i mrsavost je odlican ali nisam primetio da mi otklanja anksioznost...

@Vallery, nemaoj donositi zakljucke samo na osnovu nasih iskustava, mozda ti pomogne. Svi smo razliciti.

Za nesanicu i mrsavost je odlican ali nisam primetio da mi otklanja anksioznost...

@Vallery, nemaoj donositi zakljucke samo na osnovu nasih iskustava, mozda ti pomogne. Svi smo razliciti.

@Merso u pravu si.. ne znas dok ne probas..

a ja sta god da probam meni to otvara apetit.. zato se se toliko premisljam oko ove Calixte..

stalno sam na nekakvoj dijeti.. i stalno me neke tablete ugoje..pa opet dijeta.. i tako..zacarani krug..

anksioznost mi se pojacala..isto i nesanice.. ali ne znamo kako ce Calixta delovati na mene..

plasim se da pijem ove pilule..

ali ako mi se pojaca nervoza probacu i tu Calixtu.. pa sta bude neka bude.. 1 psihijatar i 2 psihologa su mi rekli da je ovo dobar ad..

Cao svima,

Pre tacno godinu dana mi je dijagnostikovan anksiozno-depresivni poremecaj i od tada sam promenio tri antidepresiva.

Prvo su mi standarno prepisali Rivotril 0,5 mg 3 puta na dan sa Zoloftom koji sam uzimao ujutru.

Posle cetiri, pet meseci Zoloft je poceo previse jako da utice na mene, imao sam previse energije, nisam mogao da se fokusiram na konkretne zadatke vise od 2 minuta, disperzija paznje i upao u blagu hipomaniju (hiperaktivnost). Zbog toga su me prebacili na Eftil, lek koji sredjuje ciklutivni temperament (blazi oblik bipolarnog poremecaja) i mogu reci da sam mi je bilo poprilicno dobro, Rivotril pijem jednom ili dva puta dnevno ali pre tri meseca sam dobio alergijske reakcije na kozi poput svraba svuda po telu pa mi je psihijatar prepisao Remeron izmedju ostalog i zbog nesanica koje sam imao.

Sinoc sam prvi put uzeo 15 mg i spavao sam 13 i po sati i posle cetiri sata sam jos uvek sam mamuran i ne mogu da dodjem sebi uopste. Receno mi je da ce ti simptomi proci za par dana ali ako ne prodju ja bataljujem antidepresive definitivno, bolje da se ubijem nego da budem zombi ;) Eftil je imao slican ali mnogo slabiji efekat, tj. nisam mogao da se skoncentrisem dovoljno dobro i sporo sam povezivao neke banalne stvari koje smo ucili na fakultetu.

Nastavicu da pijem jos par dana pa vam javljam kakvi su efekti.

P.S. Ako imate slicnih problema oko pamcenja i koncentracije zbog lekova preporucio bih vam Omega-3 kapsula na bazi ribljeg ulja koje znantno poboljsavaju koncentraciju kao i razne vrste vezbi pamcenja poput sudokua, ukrstenica, ucenja tekstova na pamet.

Pozdrav

Pa jesam popio pola, tablete su od 30 mg ali veceras cu cetvrtinu definitivno ;). Sto se kilaze tice da li je to sto lek prouzrokuje glad ili se debljas od samog leka? I da, prolazi li ovaj mamurlik ikad? Nisam pio godinu dana alkohol zbog lekova ali me ovaj lek me vratio u tinejdzersko doba kao da sam popio pola boce tekile :)))

Guest Džudi
Pa jesam popio pola, tablete su od 30 mg ali veceras cu cetvrtinu definitivno ;). Sto se kilaze tice da li je to sto lek prouzrokuje glad ili se debljas od samog leka? I da, prolazi li ovaj mamurlik ikad? Nisam pio godinu dana alkohol zbog lekova ali me ovaj lek me vratio u tinejdzersko doba kao da sam popio pola boce tekile :)))

Lek otvara apetit i to mnogo. Ja sada skidam kilažu, ne pijem više Remeron.

Inače, nuspojave ne traju dugo, par dana.

popij pola tablete..

ja sam od tog lijeka dobila 10 kg za mjesec dana...

vele ljudi da otvara lijek apetit, ali ja nisam jela ništa više, majke mi, a i trošila sam energiju ko i prije, ali brojke na vagi su vrtoglavo rasle..inače mi je bio super lijek, osjećala sam manje bolove u tijelu, opuštenost...

Dan drugi:

Popio sam cak i manje od cetvrtine, probudio se posle 12 sati i dalje sam kao pod anestezijom, blaga mucnina, vrtoglavica, ne mogu normalno da razmisljam... Bas super lek ;PpP Bas mi sve svidja logika kojom se vode farmaceuti, pukni ga cekicem po glavi pa ce zaboraviti na bol u nozi. Pa normalno da nisam depresivan kada mi je IQ opao za 40%.

Ako i sutra ne prodje prekidam, imam ispite sledeci vikend a nisam sposoban bilo sta da radim.

Htio sam samo napisati da je mene nakon 2mj uzimanja ova kombinacija vratila u zivot

Cipralex 10g 1x ujutro

Calixta 45mg 1x navecer

Sulpirid 100mg 2x1

Xanax 0.5 3x1

i ponovo zivim sasvim normalno i punim plucima

Kratko je trajalo, ali ja sam se osjecao ozdravljen - i dalje uzimam istu dozu ali kao da efekata vise nema - opet sam PRAZAN .... :sadangel:

Ja sam ga nedavno dobila. Pila 4 dana i desavalo mi se da pola narednog dana prespavam. Prestala na 7 dana. Tada se situacija obrnula i nisam mogla da spavam. I zato ipak krecem da ga pijem, evo vec 4 dana. Porast apetita, zelja da se jede i kad nisi gladan, pad pritiska, zadrzavanje tecnosti i otoci. I dobro se spava. E sad. Sve ovo nije problem. Problem je u tome da se s njim ocecam cudno. Sve je nekako nerealno. Cudna sam sebi. I tripujem da sam i drugima cudna. Dalje... blago sam anksiozna. A podrhtavanje je grozno. Lekarka mi je poslala sms da prepolovim i ako ni to ne pomogne da prestanem dok se ne vidimo.

Pitala bih one koji su imali ove simptome da li su oni nestali i za koliko?

caos

ja pijem caliixtu evo vec treci mesec...

Na pocetku sam pila cetvrtinu..bas bas dugo mozda mesec i po...

onda do skoro polovinu....verujem da i zato mi jos nije skroz kako treba

celu tabletu pijem nedelju i po dve...

fora je sto sam pocela da pijem calixtu i vrtelo mi se u glavi nisam mogla da gledam,jer imam i nizak pritisak...

sve nuss pojave su se umislile u mojoj glavi :)

calixta je lek koji se prepisuje pre svega zbog nesanice,i mogu da kazem da me tu potpuno izlecio..

a za drugo...pa neznam jos je mozda rano da se kaze,a mozda mu je taj jedini efekat :(

ja cu da ih pijem jos sada na odmoru i dr mi je rekao cim se vratim pocinjem sa drugim tako da sve u svemu ja sam zadovoljna sa terapijom

jednio lose je sto za dva dana idem na more a zadnje dve nedelje jedem kao luda!

nisam verovala da toliko otvara aptetit ljudi ovo je strasno!

u zivotu nisam bila debela....a sada... :D zato pazite sa Calixtom ;)

kiss :*

Ja sam poceo sa remeronom pre mesec ipo dana. Pre toga sam uzimao Cipralex. On mi je dosta pomogao, ali je bio katastrofalan za libido, pa je dr mislila da je bolje da predjem na nesto drugo.

Prvi utisci nisu bas nesto sjajni. Jedno vreme na pocetku sam cak bio prekinuo na nekoliko dana, ali sam kasnije nastavio. Ocekivao sam mnogo vise, pogotovo sto je vec proslo skoro 6 nedelja.

Prvi problem su otoci i stalan osecaj naduvenosti , kao dusek za plazu. Zglobovi na nogama su mi kao krofne, i imam osecaj da se tecnost zadrzava u celom telu. Posle 8 sati sedenja na poslu potrebne su mi makaze da bih skinuo cipele.

Druga stvar je povecanje telesne mase. Nemam utisak da vise jedem, ali vaga pokazuje cak 6-7 kg vise nego pre 2 meseca.

Simptomi depresije i anksioznosti jesu blazi, ali nije to onaj osecaj kad pomislis : sad mi je stvarno bolje i ne razmisljam vise o svojoj bolesti. Tu su ceste promene raspolozenja, ponekad nemir, narocito uvece, snovi kao najludji filmovi, malaksalost... Najgore je sto mi je dr na odmoru , pa ne mogu da se konsultujem sta da radim. Verovatno cu kod lekara opste prakse, makar da mi da neki savet u vezi sa ovim oticanjem nogu.

Ne znam, mozda samo treba da budem strpljiv i sve ce se popraviti. Iskreno , polako gubim nadu da ce mi i ova kombinacija (Remeron 30 mg + Rivotril 1/2 uvece) pomoci.

Pozdrav svima!! Interesuje me samo moze li mi neko reci je li mirtazapin i remeron isti lijek?? jel to isti lijek samo sa drugim imenom ili?? hvala!!

Najgori AD koji sam ikada probala, 6 mjeseci uzaludnog korišćenja, a ni pomaka, nula od lijeka i nikog ga ne bi preporucila!!!!!!!

ja pijem calixtu skoro dva meseca i ne osecam neka poboljshanja depresivna sam i dalje ne znam koliko vremena treba da prodje da da neke rezultate..pijem po jednu celu uveche pred spavanje..

ja ga pijem skoro dva meseca i nikakvo poboljshanje nisam primetila ..pre toga sam pila amyzol i chini mi se da mi je bilo bolje ali moja doktorka kaze da je remeron mnogo bolji amyzola i da ne vlalja da se vracam na neshto loshije ..ne znam ni sama vishe ..samo osecam strah tugu nezainteresovanost spavam po ceo dan ni sa kim ne picham i to mi je.. :unsure:

ja sam dobila calixtu prije pola godine i uzimala sam je samo tjedan dana jer sam na svoju ruku prestala s njom. nikad više to ne bi pila. ja sam bila druga osoba. užasno auforična, živčana, agresivna, odvratna i užasna osoba, s preodvratnim snovima, moji ukućani nisu znali što bi sa mnom. niti jedan lijek nije djelovao tako na mene kao calixta. :devil:

za tjedan dana sam išla psihiću i rekla mu da sam prestala s time pa mi je promijenio AD.

eto, tako je djelovao na mene, ali svaki lijek drugačije djeluje na pojedinca, možda je meni bio užasan, možda je nekome jako pomogao.....

ja ga pijem skoro dva meseca i nikakvo poboljshanje nisam primetila ..pre toga sam pila amyzol i chini mi se da mi je bilo bolje ali moja doktorka kaze da je remeron mnogo bolji amyzola i da ne vlalja da se vracam na neshto loshije ..ne znam ni sama vishe ..samo osecam strah tugu nezainteresovanost spavam po ceo dan ni sa kim ne picham i to mi je.. :unsure:

Draga " sweetgirl" , pijem remeron 1,5 godinu. Pre njega sam bila 2. godine na seroxatu. Sa remeronom 30 mg ( uveče ) u kombinaciji sa rivotrilom 2 mg funkcionišem normalno. U početku sam se plašila. Čitajući na forumu da ću se udebljati, spavati po ceo dan itd. Bilo mi je teško u početku. Pospanost je bila učestala. Počela sam se gojiti i mislila sam da tome nema kraja. No , nakon par meseci kilaža mi se normalizovala. Ugojila sam se 7 kg. A sa seroxatom 12 kg. ALi pošto sam bila užasno mršava jer me bolest dovela do toga sada imam 63 kg. Moja devojačka kilaža je uvek bila 49 kg. Navikla sam se na novi konnfekcijski broj :) , i srećna sam jer je dobro osećam.

Naravno da nije uvek sjajno. Imam krize pogotovo kada je nestašica leka i mogu bez njega 5 dana a nakon toga nastupa pakao... Ali brzo se vratim u normalu.

Jako bih volela da se " skinem " ali vreme prolazi i već sam odustala da mislim kako je živeti bez Ad.

Želim ti reći da ne treba da paničiš. Ja i nakon toliko vremena imam iste krize. Spava mi se , SPAVAM. Ne priča mi se , NE PRIČAM. I prođe...Važno je da sama sebi budeš prijatelj i najveća podrška. Često sama sebe teram da se dignem sa dna, jer nema nikoga ko će me podići. Moraš biti jaka i nabaciti najveseliju masku i živeti sa njom. Meni deluje. veruj mi da jako malo ljudi zna da imam problem. Radim jako puno, imam sina, imam užasne krize, padove, ali sebi darujem lepe misli koje me pokreću da sutra ustanem i budem jaka ... Malo je ljudi koji nas mogu razumeti ali prvo moramo same sebe voleti i svakog dana ceniti sve više i više jer u ovom ludom vremenu koje je oko nas mi smo zaista posebni i normalniji od većine ljudi koji misle da su " zdravi ".

šaljem ti lep pozdrav i nadam se da si ok.

P.S. Juče je prošlost.

Sutra je tajna.

Sadašnjost je poklon.

Draga " sweetgirl" , pijem remeron 1,5 godinu. Pre njega sam bila 2. godine na seroxatu. Sa remeronom 30 mg ( uveče ) u kombinaciji sa rivotrilom 2 mg funkcionišem normalno. U početku sam se plašila. Čitajući na forumu da ću se udebljati, spavati po ceo dan itd. Bilo mi je teško u početku. Pospanost je bila učestala. Počela sam se gojiti i mislila sam da tome nema kraja. No , nakon par meseci kilaža mi se normalizovala. Ugojila sam se 7 kg. A sa seroxatom 12 kg. ALi pošto sam bila užasno mršava jer me bolest dovela do toga sada imam 63 kg. Moja devojačka kilaža je uvek bila 49 kg. Navikla sam se na novi konnfekcijski broj :) , i srećna sam jer je dobro osećam.

Naravno da nije uvek sjajno. Imam krize pogotovo kada je nestašica leka i mogu bez njega 5 dana a nakon toga nastupa pakao... Ali brzo se vratim u normalu.

Jako bih volela da se " skinem " ali vreme prolazi i već sam odustala da mislim kako je živeti bez Ad.

Želim ti reći da ne treba da paničiš. Ja i nakon toliko vremena imam iste krize. Spava mi se , SPAVAM. Ne priča mi se , NE PRIČAM. I prođe...Važno je da sama sebi budeš prijatelj i najveća podrška. Često sama sebe teram da se dignem sa dna, jer nema nikoga ko će me podići. Moraš biti jaka i nabaciti najveseliju masku i živeti sa njom. Meni deluje. veruj mi da jako malo ljudi zna da imam problem. Radim jako puno, imam sina, imam užasne krize, padove, ali sebi darujem lepe misli koje me pokreću da sutra ustanem i budem jaka ... Malo je ljudi koji nas mogu razumeti ali prvo moramo same sebe voleti i svakog dana ceniti sve više i više jer u ovom ludom vremenu koje je oko nas mi smo zaista posebni i normalniji od većine ljudi koji misle da su " zdravi ".

P.S. Juče je prošlost.

Sutra je tajna.

Sadašnjost je poklon.

P.S. Juče je prošlost.

Sutra je tajna.

Sadašnjost je poklon.

Evo sad ce biti 5 dan kako koristim Calixtu - i uzano me smeta stalan osjecaj gladi koji mi pravi - stalno bi nesto jeo, a i kad pojedem imam osjecaj i dalje praznine u zelucu. Ajd svi vi koji uzimate taj lijek recite mi hoce li ta nuspojava proci ili da trazim drugi AD ? Uzasno me smeta taj osjecaj gladi

Evo moje iskustvo. Popila sinoc 15 mg i spavala 24 sata i jos uvijek sam uzasno omamljena. Prva i zadnja tableta u zivotu. Jos jedna kutija koja ce stajati u ladici, 49 tableta ovog, 50 i nesto drugog, dvije kutije Fluoxetina...

Ja sam sinoć uzela prvu tabletu 15mg Mirzaten,i uzas zivi,sva sam cijeli dan uspavana,mamurna ;D I don't like it. Ne zelim nastaviti nikako! Ne znam da li cu ikad naci odgovarajuc AD. Jedino mi je pasao Portal,ali sam od njega bila frigidna.

Dva dana sam vec na Mirzatenu 15mg,popijem prije spavanja,zaspim odmah nakon pola sata. Ne budim se po noci sto je OK,ali sam tako umrtvljena cijeli dan i ne mogu sebi doci. Ne mogu se pokrenuti. Da li je netko pio te tablete,da li prođu ti simptomi ili ne? Ne znam zasto mi je to dao,mislim da su grozne tablete,ne treba meni nesto sto ce me uspavljivati toliko preko dana i cinit me neaktivnom. Meni treba nesto da me digne!!!!!!!!!!!