Jump to content
Depresija Forum
Sign in to follow this  
Angel Heart

Mirtazapin (REMERON, MIRZATEN, CALIXTA)

Recommended Posts

Ovo je lijek koji ima takav učinak. AD svojstvo dobiva kroz akting na serotonine-norandrenaline. Ali ošamučuje, uspavljuje, vrtoglavicu izaziva. Zato ga i piješ navečer jer po danu nebi bilo dobro!

A uz to dosta jako deblja, to sigurno. Kojih 10-20kila kroz 5mjeseci ti ne gine!

Ali ovaj lijek je najjači AD, možda graniči sa jednim MAOi te TCA lijekom. Sad dali ti je depra toliko grda da nuspojave nisu bitne...to je na tebi.

AD koji bi te digao? Najjači AD koji znam a da je baš AD odnosno nije amfetamin je Imipramine(generički) te anafranil(Pliva ime). Oba "podižu" ali i spuštaju.

Wellbutrin, ritalin.....pitaj psihijatra...ako je mlađi možda imaš šanse. Ako nije uštogljeni starac ili idiot koji se drži knjiga.

Mislim da ovaj AD definitivno nije za mene. Veceras ne uzimam. Gotovo je. 2 dana mi je vec pakao totalni,sva sam kao nadrogirana,nisam u stanju nista da radim,samo da spavam i lezim. Predložit ću mu da mi da neku drugu terapiju. Prije ovoga sam pila Coaxil,no pocela sam dobivati neke trnce u rukama po noci pa sam prestala s njim iako sam ga duze pila no nisam osjecala neko poboljšanje.

To su početne nuspojave.

Daj mu priliku ako ga je doktor predložio.

Trošio sam Mirzaten, bilo je u početku nuspojava koje su potpuno nestale. Nisam se udebljao od njega.

Samo mi se raspoloženje popravilo.

E sad, kako kome šta paše.

Evo ovako, situacija je sledeca...

Danas sam isao do svog lekara i popricao sa njim na temu seroxata i zamene...

Slozio je se samnon o stetnosti istog (sex. disfunkcije, gojaznost), ali kako je to bio jedini AD koji mi je tada pomogao, nije bilo previse izbora...

Lm, dogovorili smo se da u narednih 15 dana pijem 7 dana po pola tablete seroxata (10mg), nakon toga 7 dana svaki drugi dan po 10mg i nakon toga da ubacim Remeron 30mg (jedna tableta) pre spavanja, mada je napomenuo da moze i pola pred spavanje a pola ujutru, medjutim skontao sam da je bolje uvece, posto mi je povecao Rivotril na 2 x 1/2 od 2mg dnevno, tako da nece biti frke...

Doktor je se slozio sa onim sto sam mu izneo, i rekao je da je Remeron dobar lek i da ce mi verovatno pasovati sa Rivotrilom kombinacija.

Spominjao je opet Effectin, ali kako sam njega vec pio, odlucili smo se za Remeron.

Nadam se da ce sve biti OK i da nece biti previse struje od Seroxat discontuited-a ;)

Pozz!!!

Ja remeron pijem od leta 2007 godine, 30-45 mg dnevno, rasporedjeno u 3x po pola tablete. Ne mogu da se zalim meni je mnogo pomogao, narocito u pocetku, medjutim, ima nus pojave - dva-tri sata nakon uzimanja umor, tu su zivi snovi, ni malo prijatni, osecaj irealnog o sebi i oko sebe, kao da se pluta na nekom oblaku...jako pomaze oko knedle u grlu, anskioznosti, opusta misice, utice na lucenje seratonina pa se osecate optimisticnim, srecnim dok traje dejstvo...

Povecanje apetita jednostavno ne mogu da gledam kao nus efekat, sta bi bilo da gasi apetit?!!?!?

Ima li neko od vas da pije samo ujutru doze od 30mg?

Ima li neko od vas da pije samo ujutru doze od 30mg?

Daj bre, KOJI PSIHOPATA TI JE TO PREPISAO MAJKE TI?

Pa od tog leka, koga i ja pijem se spava ko klada, ko potonuli savski balvan, i sad mogu misliti kakav bi bio da ga popijes, i ono da moras ostati budan, jer je dan?! :blink:

Hehe, ja sam samo pitao, nigde nisam napisao da pijem ujutru...

Ja se trenutno preko upustava psihića skidam sa Remerona, i samo da prijavim, da je Äovek, posle te terapije, u najmanju ruku premnogo napet, ako ne ponekad i nadrkan (mada ovo zavisi od tipa liÄnosti, napetost je u osnovi, a nadrkanost već podrazumeva i spremnost za agresiju, tj. okrÅ¡aje sa okolinom (takvo je barem moje poimanje tog izraza)).

I teže se ulazi u san, u toku odvikavanja.

Ja na momente pizdim ne znam Å¡ta da radim, a nemam bensedine, niti bih da se navlaÄim joÅ¡ i na to. Remeron ima jak taj anksiolitiÄki efekat u toku dana, iako ima i antidepresivni, i hipnotiÄki. I naravno, kad poÄne skidanje, onda je jebeno... :plakanje:

Ja sam na njemu hteo da bijem i ubijam na pocetku, kasnije je bilo dobro, ali sam ga izbacio, mnogo goji, al' spavas ko zmaj. I spominje se agresivnost kao deo "nuspojava"...

Ako se skida skroz cepaj do kraja, ako ne, prebaci se na Trittico, odlican lekic. ;)

pozdrav ljUDi,danas mi je dr.prepisao MIZARTEN 15MG Q-TAB!..JEL NEKO IMA ISKUSTVA JEL DEBLJA ON? STRAH ME DEBLJANJA JER SAM BULIMIÄŒARKA..:(( I TO ME UBIJA..:(

Grozan je. Apetit poludi, i nervi polude. Bio sam tako agresivan od ove tablete da su mi roditelji zabranili to da pijem...

Ali dobro se spava od Mirtazapina stvarno.

Vidim da se malo prica o ovom AD-u.

Sve me zanima..

Na Seroxatu i Xanaxu sam bila 2 godine.

Sada mi je uveden Rivotril 3*1/4 i Remeron 1 uvece.

Koliko utice na to spavanje ( licno nemam problem sa spavanjem)?

Koliko se to ugojis npr..i za koje vreme? (lek sam dobila upravo jer me je Seroxat spustio sa 55kg na 49).

Jako mi je vazno da mi bilo ko da bilo kakav savet...

Radim i frka mi je da bas budem pospana...a ujedno, zelim da se ugojim, ali ne bas da budem tenk.. :)

Hvala svima ..

Poz...

Hi hana75,

Postoji tema: Remeron, Mirzaten, Calixta (mirtazapin), ima više komentara o kg:

Druga stvar je povecanje telesne mase. Nemam utisak da vise jedem, ali vaga pokazuje cak 6-7 kg vise nego pre 2 meseca.

Simptomi depresije i anksioznosti jesu blazi, ali nije to onaj osecaj kad pomislis : sad mi je stvarno bolje i ne razmisljam vise o svojoj bolesti.

Draga " sweetgirl" , pijem remeron 1,5 godinu. Pre njega sam bila 2. godine na seroxatu. Sa remeronom 30 mg ( uve?e ) u kombinaciji sa rivotrilom 2 mg funkcioni�em normalno. U po?etku sam se pla�ila. ?itaju?i na forumu da ?u se udebljati, spavati po ceo dan itd. Bilo mi je te�ko u po?etku. Pospanost je bila u?estala. Po?ela sam se gojiti i mislila sam da tome nema kraja. No , nakon par meseci kila�a mi se normalizovala. Ugojila sam se 7 kg. A sa seroxatom 12 kg. ALi po�to sam bila u�asno mr�ava jer me bolest dovela do toga sada imam 63 kg. Moja devoja?ka kila�a je uvek bila 49 kg. Navikla sam se na novi konnfekcijski broj smile.gif , i sre?na sam jer je dobro ose?am.

A uz to dosta jako deblja, to sigurno. Kojih 10-20kila kroz 5mjeseci ti ne gine! http://www.depresija...=75#entry396881

Ako nemaš problema sa spavanjem, stvarno ne znam što bi uopšte pila ovaj lek? Ali stvarno mi ne ide u glavu.

Bolje vidi da se to promeni, a ako ga budeÅ¡ pila, znaj da goji najstraÅ¡nije, jer Äim ga popijeÅ¡ posle sat vremena najviÅ¡e dobijeÅ¡ neverovatno jak apetit, da možeÅ¡ pola frižidera da pojedeÅ¡. Ali zato lek reÅ¡ava svaki problem sa nesanicom, i sutra normalno radiÅ¡.

auuu 10-20kg? pa to ne dolazi u obzir..

stvarno ne znam...sustinski spavam sasvim ok..nemam problem sa nesanicom.

nije mi ni objasnila razloge mrsavljenja (da li je od seroxata ili je prosto od stanja u kom se trenutno nalazim)

iskreno..sad me bas brine..

jos nisam pocela da ga pijem...rivotril da..i ok je...stvarno se tremor smanjio..

ne znam..sad ste me bas bacili u nedoumicu da li uopste to da uzimam ili polako da skidam sama ovaj seroxat i da ostavim samo rivotril...

I joÅ¡ ti nisam rekao da Remeron, jeste antidepresiv, ali uopÅ¡te nije tako jak antidepresiv, već slab i eventualno osrednji. Mrzi me da ti sada tražim jednu listu, gde bi farmakoloÅ¡ki videla dejstvo svih antidepresiva ukljuÄujući i Remerona, ono Äiste brojke i matematika.

Na mene recimo Remeron, nije imao apsolutno nikakvog antidepresivnog efekta, pa sam tada morao piti dodatni antidepresiv.

Ali Å¡to se tiÄe nesanice, ne da reÅ¡ava problem nego razbija. Nema Å¡ta ja nisam probao protiv nesanice, i to je trajalo mesecima, spavao sam nekad i po 2h u 48 sati, pa ti vidi. Ali kada sam Remeron poÄeo piti, spavao sam ko mala beba. :)

znas kako, ona mene nije mogla da svrsta ni u depresivca, ni u generalizovani anksiozni poremecaj..kao nesto izmedju..

moguce da mi je upravo zato dala taj Remeron..

ali ja spavam ko beba i inace, jedino sto ustanem tako "umorna", mrzi me da idem na posao i kao i dalje bih da spavam...zamisli ako me ovo jos dodatno komira...i na sve to dobijem jos 500kg pa to ce biti HAOS. :D mislim smesno mi je sada, a u stvari mi uopste nije svejedno da tako gutam sve zivo sto mi prepisu.

inace sam bila u panici kako cu skinuti xanax, sad mi jos i ovo treba...

uh!

Remeron odliÄno deluje i anksiolitiÄki, ali baÅ¡ odliÄno, ali deluje i uspavljujuće. Sutradan si taaaaaako opuÅ¡ten, mada možeÅ¡ normalno da radiÅ¡ i jako tenziÄne poslove.

Dakle muÄi me depresija izazvana jakim stresom oko nove godine.

Posle Flunisana kog sam pio mesec ipo dana bez ikakvog dejstva dobio antidepresiv Remirta(mirtazapin) 1 x 1/2 uveÄe kao poÄetnu dozu i xnax 3 x 1.

Primetio sam da od previše spavam za ova par dana koliko ga pijem i da je apetit povećan.To stoji u opisu leka.

Å to i jeste bio problem i jedan od simptoma kod mene.

Pored toga duboka praznina,Å¡to znaÄi odsustvno prijatnih emocija i osećanja to sve vodi u hroniÄno neraspoloženje,crne misli istovremeno usporene u odnosu na period pre depresije,pad energije,intesesovanja i sliÄno.

Zanima me da li je neko imao iskustva sa ovim antidepresivom i kako deluje?

Da li ću se samo ugojiti i spavati ili će mi se vratiti raspoloženje i stati noge?

Pozdrav

Svim lekovima je potrebno vreme da poÄnu da deluju. Nemam iskustva sa tim lekom, imam sa Flunisanom.

Nadam se da će ti se javiti neko ko pije Remirtu.

Dakle muÄi me depresija izazvana jakim stresom oko nove godine.

Posle Flunisana kog sam pio mesec ipo dana bez ikakvog dejstva dobio antidepresiv Remirta(mirtazapin) 1 x 1/2 uveÄe kao poÄetnu dozu i xnax 3 x 1.

Primetio sam da od previše spavam za ova par dana koliko ga pijem i da je apetit povećan.To stoji u opisu leka.

Å to i jeste bio problem i jedan od simptoma kod mene.

Pored toga duboka praznina,Å¡to znaÄi odsustvno prijatnih emocija i osećanja to sve vodi u hroniÄno neraspoloženje,crne misli istovremeno usporene u odnosu na period pre depresije,pad energije,intesesovanja i sliÄno.

Zanima me da li je neko imao iskustva sa ovim antidepresivom i kako deluje?

Da li ću se samo ugojiti i spavati ili će mi se vratiti raspoloženje i stati noge?

Pozdrav

Ovisi koliko pijes lijek... po ovome sto citam na forumu, nekim ljudima nuspojave traju i do mjesec dana pa cak i vise. Kod mene su trajale tjedan dana (sa drugim lijekom).

Ma ovo je haos,lepo u opisu leka piÅ¡e da ne sme se koristiti Remirta u kombinaciji sa sedativima poÅ¡to poveÄava njihovo dejstvo,i sam po sebi nekim delom deluje kao onia.Ja tražio neÅ¡to da mi vrati snagu i raspoloženje a dobio ovo Å¡to mi joÅ¡ viÅ¡e remeti koncetraciju i pažnju.Sad ću sam tražiti antidepresiv,jer prvo dobio Flunisan od kog sam smrÅ¡ao i imao nesanice straÅ¡ne pritom nije delovao nikako na mene samo gore je pravio,sad i ovo.Ovakva nestruÄnost i nemarnost nema nigde.

Hvala na odgovorima.

pozdrav ljudi!!!!..ko ima iskustva s ovim lijekom?..jel deblja neupitno o hrani ili samo otvara apetit?!..priÄitala sam u nuspojavama da deblja pa me malo toga strah!.. :unsure: please..iskustva..držite se!..pozzdrav! :rolleyes:

Mene je strašno gojio, otvorio apetit. Bio sam mnogo nervozan i agresivan na njemu ali i dobro sam spavao od njega.