Jump to content
Depresija Forum
Angel Heart

Mirtazapin (REMERON, MIRZATEN, CALIXTA)

Recommended Posts

Mene je strašno gojio, otvorio apetit. Bio sam mnogo nervozan i agresivan na njemu ali i dobro sam spavao od njega.

ajoj..a iovak sam jaÄa i trebala bi koju kilu skinut i sad me ovo totalno dotuklo..:(

pozdrav ljudi!!!!..ko ima iskustva s ovim lijekom?..jel deblja neupitno o hrani ili samo otvara apetit?!..priÄitala sam u nuspojavama da deblja pa me malo toga strah!.. :unsure: please..iskustva..držite se!..pozzdrav! :rolleyes:

Ja pijem Mirzaten od 30 mg svako veÄer od 5 mjeseca ove godine, zbog odvikavanja od Sanvala i nesanice. Imam istu kilažu kao i prije. Istina nisam mrÅ¡av, ali kile stoje. Jedino, hodam svaki dan. ÄŒak naveÄer kasno jedem, ali ne viÅ¡e nego prije. Meni jedino smeta Å¡to se ujutro teÅ¡ko dignem, pa Äak nekoliko sati sam oÅ¡amuÄen, ko drogiran, ali sam se uspio ostaviti Sanvala kojeg sam pio viÅ¡e od dvije godine svako većer. Ako treba da se pije probaj i kontroliraj koliko pojedeÅ¡, nije baÅ¡ sve onako kako piÅ¡e. To je ponekad bolje ne Äitati. Želim ti puno uspjeha sa tim lijekom... poz

Ja pijem Mirzaten od 30 mg svako veÄer od 5 mjeseca ove godine, zbog odvikavanja od Sanvala i nesanice. Imam istu kilažu kao i prije. Istina nisam mrÅ¡av, ali kile stoje. Jedino, hodam svaki dan. ÄŒak naveÄer kasno jedem, ali ne viÅ¡e nego prije. Meni jedino smeta Å¡to se ujutro teÅ¡ko dignem, pa Äak nekoliko sati sam oÅ¡amuÄen, ko drogiran, ali sam se uspio ostaviti Sanvala kojeg sam pio viÅ¡e od dvije godine svako većer. Ako treba da se pije probaj i kontroliraj koliko pojedeÅ¡, nije baÅ¡ sve onako kako piÅ¡e. To je ponekad bolje ne Äitati. Želim ti puno uspjeha sa tim lijekom... poz

hvala na ohrabrenju!.. :rolleyes: puno mi to znaÄi!!! :) probat ću pa budem vidla kak bude!

Evo ljudi ja ga pijem već mesec ipo dana,pizdio sam u poÄetku zbog previÅ¡e spavanja(dok sam od flunisana imao nesanice do granice insomie) i sedacije koju prouzrukuje lek a apetit mi se popravio tako da to nije nuspojava u mom sluÄaju.Sada mi je već malo bolje ,s tim da rasploženje nije znatno popravljeno dobio sam i anafranil uz njega. Imao sam ja dosta stresa usput,izgubio 2 psa ljubimca,imao operaciju zuba i krvario noć i dan zavrÅ¡io na infuzijama i uÅ¡ivanju,pao od motora jedva se pokupio a zatim glavno na kraju Å¡to se desilo danas jeste da sam izgubio devojku s kojom sam baÅ¡ dugo i koja mi ulivala nadu posle stresa i stanja depresije u kom sam sada.Od sutra krećem sa anafranilom pa će valjda i meni nestati ovo sivilo koje me prati.InaÄe lek kad proÄ‘u mesec dana i nije loÅ¡ osim Å¡to je slab,ne deluje toliko antidepresivno već je za neko blago stanje.

remeron 1 x 30 mg uveÄe

anafranil 2 x 1 25 mg preko dana

Ko preživi priÄaće...

hvala na ohrabrenju!.. :rolleyes: puno mi to znaÄi!!! :) probat ću pa budem vidla kak bude!

Upozorenje!!! Ja sam napisao da mi je kilaža ostala na istom, sad sam se iÅ¡ao ipak vagati i ustanovio da sam dobio 2 do 3 kilograma. Žao mi je Å¡to nisam prije provjerio, mada to mene ne smeta jer mi se kilaža vrti stalno oko iste brojke, kad vidim da mi smeta odem par dana na dijetu pa sam opet tu. A moj moto je dok se Äovjek dobro osjeÄa onda nije ni važna kilaža, brzo se izgube kile kad ozbiljno Äovjek oboli. Ipak preporuÄam jaku kontrolu, malo jesti viÅ¡e puta na dan i kako je već neko prije napomenuo viÅ¡e voća i povrća. Ipak OPREZ sa Mirzatenom!!!

Ja pijem Mirzaten 45mg na većer 5 mjeseci. Meni je pomogao jer mi se stabiliziralo raspoloženje i puno sam mirnija, bolje spavam :). Ujutro pijem 40mg Seroxata. Ova kombinacija mi je puno popravila raspoloženje. Istina, udebljala sam se nekih 10kg i to me jedino smeta ali inaće mislim da je lijek sasvim ok. Nikakvih nervoza, ludila i neznam Äega sve na Å¡ta su se neki žalili !

Godinu dana sam pio citalex, sest meseci nakon sto sam prestao da pijem taj lek izgubio sam zelju za seksom, sad mi je doktor prepisao remeron pijem 15 mg pred spavanje vec dve nedelje i jos mi se nije vratila zelja, inace nemam neke preterane nusopojave, osim sto se osecam blago umoran i posan i malo vise se znojim. Ne znam da li je jos rano za delovanje leka, ali nadam se da ce mi vratiti libido i samim tim poboljsati raspolozenje, posto me to sad brine jer imam devojku pa mi je neprijatno zbog toga.

Set meseci sam pio citalex a onda sam na svoju ruku prekinuo terapijui zatim sest meseci nakon prestanka uzimanja leka, primetio sam da mi se zelja za seksom smanjila, pre 18 dana doktor mi je prepisao remeron, medjutim on mi nista ne pomaze i dalje mi je smanjen libido tj nemam nikakvu zelju. Da li cu uspeti ovako da povratim libido, ne znam vise stvarno sta da radim a psihijatar mi nije blizu, pomalo me je strah da mi ne ostane trajna seksualna disfunkcija, mlad sam imam 23 godine a sad sam i u vezi, pa mi je neprijatno zbog devojke, bas sam u bedu..:(((

Da li moze nesto lose da mi utice sto uzimam AD Remeron svaki drugi dan?Razmisljam se da prestanem da pijem ali me strah da mi ne bude gore :P

Zasto se ne bi prvo konsultovao sa psihijatrom.. ako mislis da ti ne treba postoji sema za ukidanje.

logicno :P

Konsultovao sam se ja cele godine sa njim i njegova sema je osecas se lose onda udri jos i povecaj dozu i dodji za mesec dana.Oni iz predostroznosti kad cuju da vam nesto lose moraju dati lekice jer ce oni da odgovaraju ako se nesto desi :P

Nista meni tu nije jasno. Ako ti je lose zasto bi ga ukidao? Ako ti ne odgovara taj lek, trazi zamenu. Ako nece da ti promeni i da te saslusa menjaj psihijatra. Nije valjda jedini.

zato sto nisam video neko poboljsanje sem boljeg spavanja.Nije mi pomogao lek sto se tice lupanja srca.Ali ja sam i otisao kod psihijatra jer nisam mogao da spavam ovo ostalo me stiglo kasnije.A i zelim da ostavim lek

Traži promenu leka... Ili još bolje, traži promenu psihijatra ako ovaj sadašnji forsira lek od kog ti nije bolje.

Ako ti nije dobro, lekove moraš piti. Amen.

Ma daleko sam ja od teske depresije mozda neka blaga depresija zato sto me muce simptomi.Koliko treba da nestane antidepresiv iz tela?Ne pijem ga vec 3 dana i mogu vam reci da mi je malo bolje nego dok sam ga pio

Remeronov klirens je oko 7 dana, znaÄi posle 7 dana nema nimalo Remerona u organizmu...

Postoji fenomen rebound. Toga se treba paziti. U depresiji ako naglo prekineš sa antidepresivom ili ga prekratko piješ, postoji mogućnost rebound efekta da ti se svi simptomi odjednom vrate u još većoj meri nego pre što si ih imao.

Zato konsultuj doktora. Ovo ti govorim iz iskustva...

E da ga jbm.Ja sam pio godinu dana ovaj lek vecinom je to bilo pola tablete uvece pre spavanja.Meni je psihijatar na zadnjem odlasku kod njega iskljucio lorazepam i rekao da ce za mesec dana i ovaj remeron da iskljuci.Kad mi je rekao za lorazepam da ga ostavim odjednom a pio sam ga isto godinu dana mislim da je ovaj remeron macji kasalj u odnosu lorazepam.

Iskreno i zuri mi se da ostavim lek jer me sve vise muci zeludac podrigujem vraca mi se hrana mislim da sam iziritirao zeludac lekovima ko zna sta je.

Poslusao sam tvoj savet dok ne odem kod doktora mada cu da ga pijem na svaka 2 dana:P

ProÄitala sam svih sedam strana ove teme i preplaÅ¡ila sam se :(

PoÅ¡to mi Cipralex oÄigledno nije dovoljan, dobila sam Remeron. U poÄetku 15mg uveÄe a posle 30 i po potrebi viÅ¡e. Rekla mi je da oÄekujem da će me lek odliÄno uspavati ali da ujutro neću imati mamurluka, kao i da je ovo lek koji "podiže". A ovo Å¡to vidim ovde jeste da ću biti pospani zombi koji će imati beskonaÄno mnogo velik apetit (ja već imam velik apetit) i neće moći niÅ¡ta da radi. :( :(

Verujem svojoj doktorici jer vidim da istražuje i ineresuje se i u toku je, ali sam sada zbunjena i bojim se da ga poÄnem piti. Imam za nekoliko dana ispit, doduÅ¡e lagan, ali se stvarno nadam tome da ga otkaÄim, i ne bih da mi joÅ¡ i ovo sjebe Remeron.

Well, off to google I go... :unsure:

Mirtazapin cini porast apetita i sedacije,daje se ako uz ssri opadne apetit i dodje do deprivacije sna...

Meni je dala jer SSRIevi nisu bili dovoljno delotvorni, a san mi je inaÄe ok, kao i apetit...

Mislim da ću je pozvati ponovo za svaki sluÄaj :(

:) Ima da se naspavaÅ¡ kao zmaj, gledaj da ga popijeÅ¡ ngde oko 11 uveÄe i

raÄunaj da ćeÅ¡ da se ugojiÅ¡ popriliÄno osim ako ti taj drugi lek ne smanjuje apetit

Pozz

Probaj jedno mesec dana, možda će ti prijati, svi individualno reaguju na lek,

tako da ono Å¡to je ppomoglo meni ne mora i tebi

Meni je dala jer SSRIevi nisu bili dovoljno delotvorni, a san mi je inaÄe ok, kao i apetit...

Mislim da ću je pozvati ponovo za svaki sluÄaj :(/>

Pazi zbog opasnosti od dijabetisa.. Ima jos resenja moze se ukljuciti bupropion moze triciklicni AD ...

Ma prihvatila bih ja i dodatnih 50kg ako bi to znaÄio kraj depresiji... (sad nemam ni toliko, doduÅ¡e :D)

ali me vrlo brine pospanost u toku dana koja se dosta pominje. Meni je ona rekla da to ne bi trebalo uopÅ¡te da se javlja i da bi lek trebalo Äak da me "podigne", a ja vidim baÅ¡ suprotno :( ne treba mi neÅ¡to usled Äega ću biti zombi, već neÅ¡to pored Äega ću moći da budem produktivna, energiÄna, zadovoljnija.

Poslala sam joj sms vezano za ove brige, videću Å¡ta će mi reći, ali plaÅ¡im se da zapoÄnem ovu terapiju...

Pazi zbog opasnosti od dijabetisa.. Ima jos resenja moze se ukljuciti bupropion moze triciklicni AD ...

E pa da, ona je baÅ¡ uzela neki spisak lekova koji su OK za upotrebu uz dijabetes i tu je bio ovaj lek, sa joÅ¡ tri druga, meÄ‘u kojima nije Cipralex koji sam ranije pila. Ali pominjale smo mogućnost ukljuÄenja bupropiona kada se naviknem na ovaj lek...

S druge strane vidim da mnogi žderu slatko zbog Remerona, ja slatko inaÄe ne volim, ali sam na Seroxatu npr imala isto pojaÄan apetit za slatkim, a to mi trenutno baÅ¡ ne treba. Uf, sad sam se baÅ¡ uznemirila.