Jump to content
Depresija Forum
Sign in to follow this  
Angel Heart

Flurazepam (FLUZEPAM)

Recommended Posts

Flurazepam je jaki benzodiazepinski hipnotik. Djeluje putem pojaÄavanja GABA-e, i to tako da pospjeÅ¡uje fizioloÅ¡ki mehanizam uspavljivanja blokiranjem podražaja koji dolaze iz osjećajnih, osjetilnih, autonomnih i motoriÄkih podruÄja. Bolesnik prelazi u prvu fazu sna, a da pritom ne dolazi do blokiranja fizioloÅ¡koga sustava budnosti. Tako lijek omogućava normalnu indukciju sna, lagano buÄ‘enje, lagano ponovno zapadanje u san, normalne snove i osjećaj svježine pri buÄ‘enju.

Koristi se za lijeÄenje prave nesanice te svih vrsta nesanice koje karakterizira otežano uspavljivanje, Äesto noćno ili prerano jutarnje buÄ‘enje.

Flurazepam je jaki benzodiazepinski hipnotik. Djeluje putem pojaÄavanja GABA-e, i to tako da pospjeÅ¡uje fizioloÅ¡ki mehanizam uspavljivanja blokiranjem podražaja koji dolaze iz osjećajnih, osjetilnih, autonomnih i motoriÄkih podruÄja. Bolesnik prelazi u prvu fazu sna, a da pritom ne dolazi do blokiranja fizioloÅ¡koga sustava budnosti. Tako lijek omogućava normalnu indukciju sna, lagano buÄ‘enje, lagano ponovno zapadanje u san, normalne snove i osjećaj svježine pri buÄ‘enju.

Koristi se za lijeÄenje prave nesanice te svih vrsta nesanice koje karakterizira otežano uspavljivanje, Äesto noćno ili prerano jutarnje buÄ‘enje.

Jel piše štogod u uputstvu da je opasan za Depresivce kao što piše za Sanval? Sanval mi ubije volju za životom drugi dan.

Imam kroniÄnih problema sa odgoÄ‘enim spavanjem (ujutro oko 4-5-6 zaspim) i rjeÄ‘e imam razdoblja od tjedan dva sa buÄ‘enjem nakon par sati sna.

Često radi posla moram maka u 3 ujutro zaspati da budem za nešto drugi dan i onda se moram kljukati lijekovima.

Savjeti dobrodošli! Samo nemojte o Valerijani, Magneziju i takvim stvarima smile.gif.

Psihijatar mi je rekao da sanval samo uspavljuje i Äovjek se probudi u 2 u noći i Äeka jutro dok fluzepam ima puno dulje djelovanje. On za teže sluÄajeve prepisuje sanval i fluzepam zajedno u kombinaciji.

Nekada je bio jak lijek,barbiturat SPEDA, i ja sam ga pio i bio mi je super ali sada su ti lijekovi zabranjeni ali mislim da će morati mijenjati politiku jer se na te benzodiazepame svi polako navikavamo i oni sve slabije djeluju.

Sanval sam pio prvu noc 5 mg i nista. Drugu 10 i opet nista. TReca 20mg i nista, ali nuspojava budjenje u 8. Kad sam se probudio u 8 a, a lego u 4 to me je prestravilo posto se inace budim oko 11-12. I tako sam prestao sa sanvalom. E onda je dosao flurazepam 15 mg i naspavao sam se bas fino. Doduse kombinovo sam sa xanaxom 0.5 ili bromazepama 3mg, ali za razliku od sanvala stvarno me ranije uspava. Samo problem je u tome sto u pakovanju ima samo 10 kapsula tako da nema svaku noc. Vec rasporedim kad treba ranije da se budim i to. Mislim da pitam doktoricu da mi da one od 30mg, pa da ne moram kombinirati sa drugim lijekovima. Sad me je strah pitati to doktoricu, da ne bude ona ma ti si narkoman ili nesta?.. Izvrstan lijek za spavanje..

Guest bebica

QUOTE(filin @ 13 Mar 2009, 02:53 PM) 302768[/snapback]

Sanval sam pio prvu noc 5 mg i nista. Drugu 10 i opet nista. TReca 20mg i nista, ali nuspojava budjenje u 8. Kad sam se probudio u 8 a, a lego u 4 to me je prestravilo posto se inace budim oko 11-12. I tako sam prestao sa sanvalom. E onda je dosao flurazepam 15 mg i naspavao sam se bas fino. Doduse kombinovo sam sa xanaxom 0.5 ili bromazepama 3mg, ali za razliku od sanvala stvarno me ranije uspava. Samo problem je u tome sto u pakovanju ima samo 10 kapsula tako da nema svaku noc. Vec rasporedim kad treba ranije da se budim i to. Mislim da pitam doktoricu da mi da one od 30mg, pa da ne moram kombinirati sa drugim lijekovima. Sad me je strah pitati to doktoricu, da ne bude ona ma ti si narkoman ili nesta?.. Izvrstan lijek za spavanje..

a Äuj,filin,ti neÅ¡to brzo skaÄeÅ¡ na veće doze svih lijekova.reci to svojoj psihijatrici,ona će ti dati najbolji savjet.

Prvo sam pila Dormicum, koji je jako dobar. Onda sam preÅ¡la na Flusepam koji je odliÄan. Sad mi je stavio glupi Sanval od kojeg mi nije niÅ¡ta i ne mogu zaspati cijelu noć.

Flusepam rulles!!!

(koji sam ja tabletoman...to je strašno...:-))))))

Fluzepam mi je ipsocetka djelovao. Sad vise ne i nakon 45mg doze, kombinirane sa 0.5 xanaxa i 6 mg bromazemapa (lecxiliuma). Pijem zoloft 50mg/dan, da nije to razlog? Sad je kod mene 1:10 poslije ponoci, a lijekove sam popio: prije 3 sata flusepam 45mg 3od 15, prije dva sata 4 tablete lexiliuma od 1,5 sto je 6 mg, i prije jedno sat 1 xanax 0.5mg. Osta mi je jos jedan xanax 0,5 ako me ne uspava do 2 sata.

Da lli ima veze ishrana, posto prije spavanja pojedem 300grama mladog sira, i pola litra malomasnog mlijeka, odnosno to sam pojeo/popio prije jedno 4 sata, prije konzumacije tableta. Da li ta hrana zaustavlja apsorbciju?

Sutra rano moram na snimanje mozga. Vec dva puta bezuspjesno pokusavam da odem na taj pregled, zato sto zaspim kad sunce izadje. A ako ne spavam panicni :ludilo:

Fluzepam mi je ipsocetka djelovao. Sad vise ne i nakon 45mg doze, kombinirane sa 0.5 xanaxa i 6 mg bromazemapa (lecxiliuma). Pijem zoloft 50mg/dan, da nije to razlog? Sad je kod mene 1:10 poslije ponoci, a lijekove sam popio: prije 3 sata flusepam 45mg 3od 15, prije dva sata 4 tablete lexiliuma od 1,5 sto je 6 mg, i prije jedno sat 1 xanax 0.5mg. Osta mi je jos jedan xanax 0,5 ako me ne uspava do 2 sata.

Da lli ima veze ishrana, posto prije spavanja pojedem 300grama mladog sira, i pola litra malomasnog mlijeka, odnosno to sam pojeo/popio prije jedno 4 sata, prije konzumacije tableta. Da li ta hrana zaustavlja apsorbciju?

Sutra rano moram na snimanje mozga. Vec dva puta bezuspjesno pokusavam da odem na taj pregled, zato sto zaspim kad sunce izadje. A ako ne spavam panicni :ludilo:

Taj dan sam zaspao negdje oko 3 sa jos jednim xanaxom, i opet zakasnio na pregled. I sutradan nekako odem do bolnice gdje su mi rekli da mi i ne treba taj pregled tako da :whistling:

-------------------------

Moram sam sebi reply da uradim. Heh, fluzepam omogucava da duboko spavam, ali me ne uspava. Kad pijem fluzepam, zavisno od doze 15/20mg primiijetio sam dosta vividnije sne, a da sam duboko spavo to znam jer mi se nesta ukruti ujutro kad ustanem, Zapravo moram cekati jedno 10 minuta da ustanem iz kreveta zato sto me stid :icon_blushing:. Znaci, savrsena meni formula za savanje je .. 1mg xanaxa (koji me uspava) i 30 mg fluzepama za snove, i onda spavam ko beba, ali sa podignutim satorom :icon_blushing: .

On kao izaziva jaku ovisnost ...? I nebi se trebao dugo piti. Dobio sam ga nedavno al još mi nije bio potreban.Izmorim se pa spavam :D

Je l kma da se mabavi u Srbiji?

Eheeej Srbijoo.. ima neko da pije ovo Äudo???

Mislim da ovaj lek ne postoji u Srbiji, bar mi niko nije prepisao, a ni u apotekama ga nema.

Mislim da ovaj lek ne postoji u Srbiji, bar mi niko nije prepisao, a ni u apotekama ga nema.

Da, kažu da nije regisrrovan. A može li se nekako naruÄiti, jer legalno?

Može, ima apoteka koje naruÄuju, raspitaj se.

Mislim da to baÅ¡ nije legalno, ali naruÄuju pojedine.

Ja sam naruÄivala Cipralex, koji je proÅ¡le godine deregistrovan u Srbiji.

Može, ima apoteka koje naruÄuju, raspitaj se.

Mislim da to baÅ¡ nije legalno, ali naruÄuju pojedine.

Ja sam naruÄivala Cipralex, koji je proÅ¡le godine deregistrovan u Srbiji.

Aaa kakondanznam koja apoteka.. pitala sam jednu neće da naruÄe....

Jel si u Beogradu?

Možda neko zna koja apoteka naruÄuje?

Ili da ideÅ¡ da se raspitujeÅ¡ redom, recimo, Äula sam za neku apoteku preko puta Pravnog da ne traže recepte pa možda oni hoće, ili da neko odavde kaže svoje iskustvo sa naruÄivanjem lekova. Ili da ti neko poÅ¡alje iz inostranstva.

Ja znam jednu apoteku kod mene u gradu, oni su naruÄivali, ali viÅ¡e to ne rade.

Ovo ti je za spavanje, možda neki drugi da probaÅ¡, meni Flormidal pomaže kada neće san na oÄi.

Apoteka oreko putanoravnog. Probaću.

Idi kod Marice ispod Tasa, tamo imma svega. . .

Jao da, tamo je i moja drugarica našla rivas od 0.5. O_O