Jump to content
Depresija Forum
Angel Heart

Quetiapine (SEROQUEL, LOQUEN, ACTAWELL)

Recommended Posts

Ispostavilo se da me je quetiapine pretvorio u debelu svinju, ma kakva svinja, SLON brate!
Čuo se sa doktorom, uveo mi Bipodis 10 mg - 3 x 1 uz ostatak th redovno, a Actawell da na svakih 2 dana smanjujem dozu.
Lek stvarno pomaže, ali radije ću biti mršav / debeljušast, nego SLON jbt!

Sad će mnogi pomisliti da ser*m, ali zaista se bolje osećam bez 300 mg Actawella.
Mama i ja napravila tabelicu, kad i kako isključujemo Actawell .
Ako Bog da, to će biti 13. oktobra.

Pitala sam juče doktora da mi da ovaj ap umesto olanzapina, nadajući se možda manjem apetitu na njemu. Moj dr ima veoma loše mišljenje o ovom leku, pa sam htela da podelim s vama šta on kaže,možda bude nekom koristilo. Kaže da su ga Ameri pravili za vojnike koji imaju postrumataki sindrom i da je prilikom ispitivanja leka utvrđeno da svaki 100. pacijent je dobio neku srčanu manu zaboravih koju. Još kaže da treba izbegavati lekove 3 u 1. Znamo da u najmanjim dozama deluje kao sedativ, u malo većim kao ad, a u najvećim kao Ap. On kaže da u svakoj dozi taj lek ima sva tri dejstva i zato ga nikom ne prepisuje. Druga je stvar sa antiepilepticima koji deluju kao stabilizatori raspoloženja. Tako da ostadoh na olanzapinu i zadovoljna sam njime. Sad pijem samo 1/4 od 5 mg, pa valjda neće biti toliki apetit.

Mila paradis...
Ja nisam imao takvo iskustvo.
Moj doktor je bio fasciniran Quetiapinom, baš zbog tog mix efekta koji taj psihotrop iskazuje.
Ja se još uvek "skidam" sa tog "lekića", sad sam na 300 mg, svaka 2 dana skidam po 1/2 tbl, odnosno 100 mg.
Mnogo se bolje osećam od kako mi je telo u fazi čišćenja od tog psihofarmaka.
Navodno ima najmanji epileptogeni potencijal, a ja sam imao čini mi se 3 ili 4 parcijalna napada uz njega, kompenzovan antiepileptičkom th.

Zlo.

100 mg sam pila protiv nesanice, jeste pomagalo i nije me gojio, ali sam sutradan bila onako, ne baš dobro.

Mada kada imam težu nesanicu, moram.

Sada ga ne pijem već neko vreme i jeste bolje bez njega.

8 hours ago, Apoptosis said:

Mila paradis...
Ja nisam imao takvo iskustvo.
Moj doktor je bio fasciniran Quetiapinom, baš zbog tog mix efekta koji taj psihotrop iskazuje.
Ja se još uvek "skidam" sa tog "lekića", sad sam na 300 mg, svaka 2 dana skidam po 1/2 tbl, odnosno 100 mg.
Mnogo se bolje osećam od kako mi je telo u fazi čišćenja od tog psihofarmaka.
Navodno ima najmanji epileptogeni potencijal, a ja sam imao čini mi se 3 ili 4 parcijalna napada uz njega, kompenzovan antiepileptičkom th.

Zlo.

Eh, sto lekara sto mišljenja. Pa šta nam bog da.

8 hours ago, Aruena said:

100 mg sam pila protiv nesanice, jeste pomagalo i nije me gojio, ali sam sutradan bila onako, ne baš dobro.

Mada kada imam težu nesanicu, moram.

Sada ga ne pijem već neko vreme i jeste bolje bez njega.

Ma za nesanicu obavezno. Ništa značajnije za nas od dobrog sna. Ma kakve da su nuspojave. Ja bar tako.

Sa 100 mg ovog sanjam NEVEROVATNE snove, tako žive, čudo jedno, celu noć sanjam.

Nekada se zalomi košmar, ali nekada bude i prelepo baš.

Ne znam kako to ovaj lek pravi, nijedan do sada nije imao ovu (nus) pojavu.

A dešava li ti se,brate (naročito ako je anksiozno-košmarni san bio u pitanju) da se katkad probudiš još umornija i iscrpljenija nego što si legla?

Edited by blackadder

12 minutes ago, blackadder said:

A dešava li ti se,brate (naročito ako je anksiozno-košmarni san bio u pitanju) da se katkad probudiš još umornija i iscrpljenija nego što si legla?

Znaš kako, prevelika je doza i izvlači energiju, ali i kada nema košmara, nevezano za sadržaj sna.

Takav je lek.

Mada mi pomaže kod nesanice, koju imam stalno, samo ću dozu da smanjim malo.

Jaoj,meni su se nakon povećanja doze Eftila (sa 1 na 1,5 g) počeli javljati upravo takvi (isuviše sadržajni i živopisni) snovi tokom noći,ali što je najgore od svega-ponekad čak i kad prispem na svega 15-ak minuta u toku dana...Inače me terapija odlično "radi" što se tiče raspoloženja i svega toga (pa iz tog razloga ne bih da je menjam),ali ovaj jedan konkretni problem me načisto UBI... :dry: Ubi me,brate (u smislu nekakvog čudnog hroničnog umora koji je krenuo da mi se javlja tokom dana). Što je najveća ironija od svega,u tim mojim snovima nabijeno je TOLIKO kojekakve besmislene sadržine,da ja već nakon svega par minuta po buđenju više nisam u stanju da se prisetim šta sam ja to uopšte sanjala,pa čak ni onako površno...Eto,ni ja ne bih znala zbog čega je to tako,ali tako je.

Edited by blackadder

50 mg ovoga za spavanje i nus-pojave - loše.

Ceo dan usporena, bez energije, pospana, a to je samo 50 mg.

Posted (edited)

Izadao me je lek. Popijem 100 mg juče uveče, mrtva umorna i još,ne uspavljuje, dok nisam dodala Lorazepam.

Mada bi ovaj lek trebalo sam po sebi da uspava?

Čitam da ljude obori odmah u krevet, mene jok, samo ošamuti i tako se prevrćem po krevetu.

Edited by Mirri

Posted (edited)
11 hours ago, Mirri said:

Izadao me je lek. Popijem 100 mg juče uveče, mrtva umorna i još,ne uspavljuje, dok nisam dodala Lorazepam.

Mada bi ovaj lek trebalo sam po sebi da uspava?

Čitam da ljude obori odmah u krevet, mene jok, samo ošamuti i tako se prevrćem po krevetu.

Moj dr kaže da je za spavanje najbolja kombinacija AP plus, u mom slučaju, lorazepam. Dakle, tek zajedno daju kvalitetan san.

Edited by paradis

3 minutes ago, paradis said:

Moj dr kaže da je za spavanje najbolja kombinacija AP plus, u mom slučaju, lorazepam. Dakle, tek zajedno daju kvalitetan san.

Kod mene drugačije ne može nikako, nego tako, AP moram da uzmem uz neki sedativ, jer me samo ošamuti, a ne uspava.

Lorazepam i ja pijem, jer dobro deluje na san, ali mi se čini da me kvetijapin jako obara preko dana. :(

Od danas, samo 100 mg pred spavanje.

Molim sve za informaciju. Naime, da li neko ima iskustvo sa kombinacijom Actawell 300mg pred spavanje + Lamictal 50mg 1+0+1 + Zoloft 50mg 1+0+0. Mirtazapin 30mg 1x1 uveče. Imam dijagnozu bipolar I sa dosta dugim i sada već jakom depresijom. Hvala svima na odgovoru.

Da, i Xanax 1mg po potrebi, ma šta to značilo...jer često u toku dana, a posebno ujutru sam anksiozan...

Mislim da mi ovaj lek utiče na sluh, jer mi zuji u ušima i jedno uho mi je zapušeno.

To se i ranije dešavalo na njemu, pročitala sam da 2% pacijanata ima ovu nus-pojavu.

Isuse Bože, a taman sam našla lek protiv nesanice.

Moram da prekidam...

31 minutes ago, Mirri said:

Mislim da mi ovaj lek utiče na sluh, jer mi zuji u ušima i jedno uho mi je zapušeno.

To se i ranije dešavalo na njemu, pročitala sam da 2% pacijanata ima ovu nus-pojavu.

Isuse Bože, a taman sam našla lek protiv nesanice.

Moram da prekidam...

Možda će ta nuspojava nestati.

Posted (edited)

Ukinula. SAda pijem Remeron, koji nije toliko efikasan, al ajde.

Nus-pojave kvetijapina su mi bile: zujanje u ušima, sada se smanjilo, ali nije skroz prestalo, zapušeno levo uvo, pečenje u očima, jak umor, priličan gubitak kratkoročne memorije.

Očigledno mi nije odgovarao.

Pila sam 100 mg.

Edited by Mirri

36 minutes ago, Mirri said:

Ukinula. SAda pijem Remeron, koji nije toliko efikasan, al ajde.

Nus-pojave kvetijapina su mi bile: zujanje u ušima, sada se smanjilo, ali nije skroz prestalo, zapušeno levo uvo, pečenje u očima, jak umor, priličan gubitak kratkoročne memorije.

Očigledno mi nije odgovarao.

Pila sam 100 mg.

Ja pijem 100 mg za indukciju i održavanje sna. ( Uz još krš tbl ) . Pio sam Actawell 200 mg - 1 + 1 + 2, i to kao punu verziju antipsihotika. Nije se pokazao nešto. Ipak, kao psihostabilizator je bio OK, ali kao antidepresiv u dozi > 300 mg - < 100 mg, nije se pokazao dobro... Upravo ova doza od 100 mg je idealna. Može se ići na mnogo manje doze za spavanje, tipa 25 mg, ali ja moram 100 mg jer pijem Tegretol CR... Od nuspojava GOJENJEEEEEEE, a sa 100 mg nema nuspojava.

Ne pijem Actawell već oko 2 nedelje. Manje sam ošamućen od kako ga ne pijem.