Jump to content
Depresija Forum
Sign in to follow this  
Ona

Omega 3

Recommended Posts

Nisam pronasla nigdje nista o Omegi 3 pa evo da vas pitam,dali neko od vas to trosi?

Ja sam cula da je jako dobra protiv depresije,cirkulacije i mnogo cega.

Pa pocela sam da je uzimam jednu tabletu na dan poslije dorucka.

Imateli vi iskustva sa tim ili niste koristili i sta mislite o Omegi 3?

Nisam pronasla nigdje nista o Omegi 3 pa evo da vas pitam,dali neko od vas to trosi?

Ja sam cula da je jako dobra protiv depresije,cirkulacije i mnogo cega.

Pa pocela sam da je uzimam jednu tabletu na dan poslije dorucka.

Imateli vi iskustva sa tim ili niste koristili i sta mislite o Omegi 3?

Licno nisam koristila, ali nameravam da kupim suprugu. Jako je dobro za smanjivanje holesterola i triglicerida, cirkulaciju.......

Nisi pogresila, odmoci ti nece sigurno.

Pozdrav!

Guest Džudi

Omega 3 je odli?an lek za poboljšanje imuniteta. Dobar je za kardiovaskularne probleme, za ceo organizam zapravo.

Redovno pijem jednom dnevno Omegu u vidu tableta.

Meni ih je psihijatar preporu?io kad sam se žalila na slabu koncertraciju. Pijem ih 2 na dan. Nisma baš primijetila neke pomake u koncentraciji, ali ne mogu štetiti, to je sigurno.

nemoguce da nisi nasla nista o omega kiselinama, o njima se bas mnogo prica i pise.

evo npr:

http://www.centar-zdravlja.net/clanci/zdra...omega-kiseline/

ja sam imala teski atopijski dermatitis (genetiski uslovljenu upalu koze) i nista mi nije pomagalo od silnih medikamenata kojima su me kljukali, sve dok nisam pocela da pijem kapsule omege. za isusenu kozu su, dakle, spas. isto tako, omega pomaze i zenama sa teskim PMS-om. najbolje je za bol u grudima i druge tegobe koristiti ulje nocurka, ali i druga ulja bogata omega kiselinama mogu da pomognu. takodje, ove masne kiseline povecavaju nivo "dobrog" holesterola u krvi i tako stite nase krvne sudove i srce.

nemoguce da nisi nasla nista o omega kiselinama, o njima se bas mnogo prica i pise.

evo npr:

http://www.centar-zdravlja.net/clanci/zdra...omega-kiseline/

ja sam imala teski atopijski dermatitis (genetiski uslovljenu upalu koze) i nista mi nije pomagalo od silnih medikamenata kojima su me kljukali, sve dok nisam pocela da pijem kapsule omege. za isusenu kozu su, dakle, spas. isto tako, omega pomaze i zenama sa teskim PMS-om. najbolje je za bol u grudima i druge tegobe koristiti ulje nocurka, ali i druga ulja bogata omega kiselinama mogu da pomognu. takodje, ove masne kiseline povecavaju nivo "dobrog" holesterola u krvi i tako stite nase krvne sudove i srce.

Nisam uspjela naci na ovom forumu o Omegi 3.

Pa sam htjela da podjelim i sa drugima o dobroti Omege.

Drago mi je da je i drugi hvale.A ima ih i koji kazu da nije dobra.7

Jednostavno ako ne unosimo dovoljno u organizama sa prehranom za to je Omega 3.

Mozes da skines knjigu "Izlaz iz depresije", nista posebno ali dosta paznje posvecuje nacinu ishrane i famoznim Omega3

Omega 3 masne kiseline su moje novo "otkrice". Nadjoh na netu dosta o tome pa sam odlucila da ih probam. Javim se sa utiscima a za sada evo linkova gde se moze procitati o njihovom uticaju na psihicke probleme. Zao mi je sto ih ovde vise ljudi nije probalo pa da podele utiske, ali evo foruma i o tome:

http://www.psychologytoday.com/blog/in-the-zone/201201/anxiety-and-omega-3-fatty-acids

http://www.nomorepanic.co.uk/showthread.php?t=84471

Inace, radim za lekove i suplemente ;)

Hahaha, ti ko moja mama kad je bila mala, i moje babe i dede. To im je bilo obavezno u vrticima i skolama. :D

90 kapsula od jednog grama dodje 15€ u trgovini

ja nabavim za istu cijenu pola litre ribljeg ulja, znaci cca 5 puta vecu kolicinu

Ovde i nije skupo kad kupis najvece pakovanje koje traje 3 meseca. Mada, razmisljala sam ja i da uzmem riblje ulje, ali bolje mi je da ga jedem iz riba, pogotovo skusu. :D

hm

nenzma koliko skuša ima omega3 ulja

mislim da je potrebno puno kila ribe da uzmes istu kolicinu ribljeg ulja kao u tableti

ipak su ulje koncentrirane omega 3 kiseline, prosjecno riblje ulje sadrži oko oko 30% omega 3 kiselina

u kilogramu skuše imao oko 10% masti

Å¡to znaÄi da kilogram skuÅ¡e sadrži 100g ribljeg ulja

od toga je udio omega3 masnih kiselina vjerojatno manji nego u koncentriranom ribljem ulju

a posto riba nije bas jeftina neznam koliko se isplati unositi omega 3 kroz ribu

Pio sam nekoliko meseci Omega 3 Neuro, od Natural Wealtha, po 3 kapsule dnevno.

Nimalo mi nije pomagalo.

RazoÄaraću vas. U pitanju je placebo efekat. Prepisuje se uglavnom onima za koje se misle da su "Umislili" bolest, ili anksioznima.... Informacija uzeta iz prve ruke. :mellow2: .............

Omega 3 je odlican preparat. Ja ga inace ne pijem vise, jer svi prave tablete od 1000mg, a to kod mene izaziva momentalni odlazak na veliku nuzdu u WC i bol u crevima. Ipak, ako je isti slucaj kod nekog od vas, treba potraziti Omega 3 od 500mg. Moze se i zameniti nekim slicnim preparatom, kao sto je Riblje ulje, Norvesko ulje i mozda CLA (esencijalne masne kiseline koje podsticu detoksikaciju organizma i topljenje masnih naslaga)

problem kod nerespondera je izgleda taj Å¡to nisu uzimali dovoljno visoke doze DHA

potrebno je makar 1 gram ove kiseline dnevno

ovde je neko iskopao mnoštvo istraživanja o efektima omega3 masti

a pnda ih je poreÄ‘ao po koliÄini dha koja je korišćena

i otkrio je da pozitivnih efekata na kogniciju ima samo kod onih istraživanja koja su koristila doze DHA od gram i veće!

image.jpg

Na savet prijatelja reÅ¡io sam da probam neki Omega 3 suplement. Kupio sam neke domaće kapsule od 1000mg. Drugi dan kako ih pijem za redom, neposredno posle ruÄka. Kada popijem jednu kao da me neko prikljuÄi na 220V naizmeniÄne.