Jump to content
Depresija Forum
Sign in to follow this  
tonka

pomozite

Recommended Posts

Biti ?u kratka i ako netko ima sli?nih iskustava molim da mi pomogne.

Nekih 6-7 mj. sam bila na Cipralexu i moj dr. mi je promijenio terapiju u Prozac.

Rekao mi je da ne trebam pauzu izme?u ta 2 AD-a i da samo prestanem piti Cipralex i pre?em odmah drugi dan na Prozac.Zanima me da li je to stvarno mogu?e i da li ?u imati kakvih zbunjuju?ih reakcija.

Nadam se da ste me shvatili.Hvala

Biti ?u kratka i ako netko ima sli?nih iskustava molim da mi pomogne.

Nekih 6-7 mj. sam bila na Cipralexu i moj dr. mi je promijenio terapiju u Prozac.

Rekao mi je da ne trebam pauzu izme?u ta 2 AD-a i da samo prestanem piti Cipralex i pre?em odmah drugi dan na Prozac.Zanima me da li je to stvarno mogu?e i da li ?u imati kakvih zbunjuju?ih reakcija.

Nadam se da ste me shvatili.Hvala

Tonkec...ja upravo to radim...ali obrnuto... .Neces imati nikakvih zbunjujucih rakcija...i ne zelim te sad strasiti (pricati cemo o tome sutra) meni je Cipralex bio, na kraju krajeva, ipak, najbolji... Prozac me prebrijava ali mi nije uklonio ovaj put anksioznost...samo sa mizgubila jos 5 kg. i stalno imam neki cudan okus u ustima...

Ali...ja mislim da to nije do AD...kod mene...vise. Mislim da meni vise oralni AD ne pomazu...vec sam na 4. komb. i nisat...sve gore i gore...zato sad i idem u bolnicu. Neka se oni malo pozabave...ja ne mogu vise...

Ali, upravo sam smanjila Prozac sa 60 mg na 20 mg (postepeno) tako da u pon. u bolnici pocinjem sa Cipralexom...pakaj bo bo...

Vidimo se malena skakutalice...

E bas super sto ste pomenuli prozak! Pila sam pre dva meseca zoloft i trebalo mu je jako dugo da pocne da deluje...a onda mi ga je nestalo i posle dve nedelje rekla sam doktorici i ona mi je rekla da vise i ne moram da ga pijem! Medjutim ja samo osecam da sam bila bolje dok sam bila na AD.

Sad se lecim kod priv.psihijatra pa sam mislila da opet kren4em sa AD, cula sam da je prozak vrlo efikasan????

Ali ploasim se da ne dobijem na kilazi....to mi je uzasno!

Da li ti je promenila vrstu lekova?Cini mi se da si pre pila Litijum 3x 300mg i zoloft? Koliko ja znam kod tvoje bolesti AD se ne preporucuju.

A sto se tvoje veze s onim tipom??? To sto je zaboravio da vam je 5 meseci, nema veze.I ja zaboravim da mi je godisnjica. Ja bih mu pre zamerila to sto misli da je premija za tebe. Taj stav mu je los.Da li on zna da si bolesna i od cega?

Ako zna onda je zaista skot. Ako ne zna, mozda treba da mu kazes.

.....I ja sam u uzasnoj nedoumici sta da radim???????? Trenutno sam na Seroxatu (Paxil) 10 mg, najniza doza li imam gro nus pojava koje mi stvarno zagorcavaju zivot....Doktor opste prakse nece nista da mijenja dok ne stignem na red do psihijatra, a psihica tek mogu da vidim u Martu jer jer lista cekanja po pola godine....Draga je svoj AD nekada davno bila prepolovila i samo pila pola doze od najmanje i tako joj je bilo super...Ja cu od veceras tako jer ne znam kako cu u Ponedeljak na posao ako ovo nastavi....Najgore je vrtoglavica i ne mogucnost da zpavam nocu a na mucninu sam vec i navikla...Upravo mi je mjesec dana od kada sam pocela sa ovim.....Ne znam sta bi vama rekla jer sam i ja u glupoj situaciji...Moramo gledati da nam je svima bolje pod bilo koju cijenu....

Ajoj cure moje...

...sta da vam pametno kazem...

Sendy...tvoja bolest i AD nisu iskljucivi...dapace...a od Prozaca mozes samo smrsaviti, iako Tonku svi pucaju na debljanje (no, to je moja Zvoncica i ona jako voli papati a i muz joj radi vrhunske torte pa se ni ne cudim...ona je pila Cipralex, i ja sam pila Cipralex...ona se nabumbala, ja osusila...Ona sad pije Prozac, ja ga pila do nedavno...ona opet tvrdi da se deblja, a ja na Prozacu bila kost i koza...sve je relativno).

Jedino sto vam mogu reci...svi AD druge generacije (SSRI) djeluju na istom principu ali se prepisuju svakome drugacije bas zbog tih nuspojava...meni je na Calixti recimo bilo uzas, zderala sam ko krava i bolila me non-stop glava)...Cipralex mi je super. Na Prozacu mi je jedino bio odvratan okus u ustima...stalno. Osim toga, jaaaako je bitno sto pijete uz AD. Zato bi voljela da nam Aleks kaze dali je pila samo Prozac...jer me jaaako cudi da je od njega bila tako ravnodusna...to je totalno netipicno...mene je izbacivao iz orbite...bila sam k'o Tasmanian Devil...ali to me izludjivalo pa cijleo vrijeme, uz AD pijem redovito Rivotril (za mene zakon jer te ne ubije kao antipsihotici ili anksiolitici) ali i Prazine po potrebi...koje su nekad nepotrebne a u zadnje vrijeme vrlo potrebne...pogotovo navecer. I JA SAM DUGO VODILA BITKU SA NESANICOM (POGOTOVO PRVI PUT NA CIPRALEX-U...PA SAM ZATO PRESLA NA FEVARIN (A ON JE PROZAC PLUS SEDIRAJUCE SREDSTVO)...ali tada sam pala u takav blues da sam napravila ono sto se ne smije! :eusa_naughty: . Calixta je za to zakon...ona je AD ali se pije isljkucivo navecer i nema sanse da ostanes budan...ali, fuck it...nisam mogla ni u kazaliste a kamoli igdje drugdje navecer...ako netko nema problema sa tim...a ima problema sa spavanjem...neka prigrli Calixtu...no oprez: ona je poznati "debljator"!!!

Sad sam rijesila problem sa nesanicom tako da, po potrebi, pijem Fluzepam.

Suncice, ti si "samo" na AD-u...nis drugo?

I tako...to vam je od mene to...ajmo dalje...u pobjede nove...pisite...

I jos samo ovo...neki dan sam bila kododlicnog shrinka...on spada u grupu tzv. kiberneticara (kibernetika u psihijatriji...nova skola, interesantan pristup...a stari shrink, prosao sve i sva...pa prigrlio ovaj pristup) i on mio je rakao, kad sam se ja nesto zalila i htjela probati ovaj novi AD iz trece generavije (Eldronax: reboksetin, naci cete ga pod AD-ima...) da ga jednostavno trazim jer da svatko zna kako mu sta najbolje pase i da svatko ima pravo se informirati o lijekovima i traziti ono sto misli da je za njega najbolje...veliki udio u izlijecenju ima i nasa predrasuda o lijeku koji pijemo...zato: trazite, trazite i trazite...ma ZAHTJEVAJTE...!!!

I oprostite na gomili pogresaka u pisanju: dugo nisam, tipkovnica nije moja a nokti narasli... wacko.png

Meni je prozak pomogao bas dosta da se sredim.

Jedino sto to vise nisam bila ja vec neka druga osoba.

Bilo mi sve ravno do Kosova sa 20mg dnevno.

Kako nisi bila ti? Objasni mi malo... pls..

Mene u poslednje vreme.......oshamuti.. samo me obori...shto mi je neshvatljivo...ali se dogadja..

Edited by Shadow

...evo vidis Alex...malo je to wierd ohmy.png

Ne mora da bude chudno. Prozak, kao i svi drugi razlichito deluju na razlichite strukture lichnosti. Meni je u poslednje vreme..kada ga popijem..sve tako usporeno.. Ne shvatam...!?

Hajde Alex..napishi mi shta i kako se osecahs?

Edited by Shadow

Meni samo stvarno nije jasno kako mi niti jedan AD nije uspio umanjiti pani?ne napadaje,i ja ih konstantno imam svaki dan uredno.

Premda AD djeluje tako da nekako imam više hrabrosti nositi se s tim da ne padnem onako u bedaru.Premda se doga?a da sam totalno down i spava mi se konstantno.Meni do?e da ja sve to prestanem koristiti.

Meni samo stvarno nije jasno kako mi niti jedan AD nije uspio umanjiti pani?ne napadaje,i ja ih konstantno imam svaki dan uredno.

Premda AD djeluje tako da nekako imam više hrabrosti nositi se s tim da ne padnem onako u bedaru.Premda se doga?a da sam totalno down i spava mi se konstantno.Meni do?e da ja sve to prestanem koristiti.

Ma ako ih pijete same...dugooo dugooo (i ako uopce) vam nece smanjiti panicne napadaje. To su antidepresivi...ne antipanicninapadaji...za to postoje anskiolitici i antipsihotici.

ali en?i zar nisu pani?ni napadi u dosta slu?ajeva prekrivena depresijaili tjeskoba koja se tako nagomilala da se kroz napade manifesira????????????žao mi je da imaš svaki dan napade panike tonka .meni je najgore kad mi se neko vrime ne jave pa me zdrmnu obnovljenom snagom... :zz_banghead: :zz_banghead: ali šta je to za nas????malo muke i gotovo....do nove muke

An?o jel ti to mene ......antipani?ninapadaji :ludilo:

...ma 'ko? ...ja?...tebe Zvoncice?...ma neeeeee...to ti opet nesto brijes addadadaa

:veca:

ali en?i zar nisu pani?ni napadi u dosta slu?ajeva prekrivena depresijaili tjeskoba koja se tako nagomilala da se kroz napade manifesira????????????žao mi je da imaš svaki dan napade panike tonka .meni je najgore kad mi se neko vrime ne jave pa me zdrmnu obnovljenom snagom... :zz_banghead: :zz_banghead: ali šta je to za nas????malo muke i gotovo....do nove muke

An?a odgovara

...dragi citatelji i citateljice...danas cemo govoriti o ... :ludilo:

Ireana....da skratim: STA JE BILO PRIJE KOKOS ILI JAJE?

Nadam se da sam bila jasna?

:kiss:

...ubila bi se zbog one torte... :zz_banghead:

Joj prvo poljubac za ovu našu An?u :kiss: koja se izgleda vra?a u svoj fazon B)

Ne znam kako djeluju Cipralex niti Prozac niti ostali, ali znam da mi je kada sam prvi put pila Zoloft nekih 8 mjeseci, da sam bila druga osoba, ispo?etka sam bila malo umornija nego ina?e, stalno bih spavala, ali kasnije sam bila sva u pozitivi, nikada se bolje nisam osje?ala u cijelom životu. Ali ve? nakon napravljene pauze to više nije bilo to, prošli su pani?ni napadi, fobija je nestala, ali ipak nekako bih se ?udno osje?ala.

Zato sada po tre?i (ili je ?etvrti.... :hmmm: ) put prestajem da pijem Zoloft, idem naravno postepeno.

Jer neku no? sam gledala na HRT-u emisiju o nekom mladi?u koji, usput re?eno troži Ziprexu (?ini mi se), a koji napada ljude, koji je ono blago re?eno pravi lu?ak. I onda sam skontala, pa daj ?ovje?e nisam valjda kao on. Nisam još toliko zaglibila. Osim toga Zoloft mi je postao skup, puno se znojim od njega i zašto mi uopšte više treba.... :cmook:

jedno pitanjce....za one koji znaju.

pijem Prozac,sada bih uzela nešto za energiju i mršavljenje što sadrži gospinu travu,guaranu,ekstrakt zelenog ?aja,?umbir,ekstrakt naran?e(6%sinefrina),i papriku.

Da li mogu to koristiti?

Draga,možda mi ti možeš pomo?i.

mene isto zanima postoji li kakvo medjudjelovanje s takvim proizvodima, npr. ja sam razmisljala o metabolan kapsulama ili onaj tonalin sto se stalno reklamira... na kraju vjerojatno ionako necu nista, ali bas me zanima...

provjeri kod shrinka za gospinu travu.znam da se nesmije kombinirati sa nekim AD-ovima ali neznam sa kojima

guarana i prozac-mislim da je ok.u najgorem slu?aju možeš biti ekstra nabrijana

ostalo ok.

pozdrav tonki?

the man who walks alone

jedno pitanjce....za one koji znaju.

pijem Prozac,sada bih uzela nešto za energiju i mršavljenje što sadrži gospinu travu,guaranu,ekstrakt zelenog ?aja,?umbir,ekstrakt naran?e(6%sinefrina),i papriku.

Da li mogu to koristiti?

Draga,možda mi ti možeš pomo?i.

E Tonka, pa ja tek danas vidim ovom tvoje pitanje. Mislim se, da je Tonka mene cekala.... :clapping:

Nego, ne znam koliko je tvoje pitanje sad vise uopste i aktuelno, ali ja licno ne bih ulazila u prirodno lecenje zajedno s hemijskim. Sve to sto je na prirodnoj osnovi jos uvek nije dovoljno ispitano iako se recimo zna da Aktivin H, ili ti kantarion (gospina trava) nikako ne bi trebali da se uzimaju uz AD. Ali za neke druge stvari jos uvek se tacno ne zna. Tako da ne bude jedna stvar pomaze a druga je pobija. Neko generalno pravilo je da se treba drzati jedne odredjene terapije i nikako ne mesati vise razlicitih.

Halo,jka sam nova na ovom forumu i malo sam ?itala vaše odgovore i ?ini se da znate o ?em pri?ate.

...

Hay Joy samo da te pozdravim i pozovem da nam se priklju?iš.

Prošaraj još malo po forumu i napiši nam još ponešto o sebi ili ti pomozi nama, svejedno. Jedno drugom kad pomažemo, svima nam je lakše.

P.S.

Pisala si na delu foruma koji je predvi?en za lekove. Ništa strašno, ali da si isti post stavila negde drugde, možda kao poseban topic, više bi bio prime?en i više ljudi bi ti otpozdravilo.