Jump to content
Depresija Forum
Sign in to follow this  
mama1

POMOC, MOLIM VAS!

Recommended Posts

Guest Margarita

Mama jel ti bolje.Izvini ako sam nešto propustila.

mama ma kad ?eš shvatit da AD NE LJE?I ove naše probleme ve? ih ublažuje al ako unutar sebe nismo riješili razlog zbog kojeg nam se to dešava onda se konstantno vrtimo u krug...mislim da uz AD trebaš adekvatnog psihoterapeuta koji ?e ti pomo?i da se suo?iš i prona?eš izvor svoje depresije i panike.... :flying kiss:

mama ma kad ?eš shvatit da AD NE LJE?I ove naše probleme ve? ih ublažuje al ako unutar sebe nismo riješili razlog zbog kojeg nam se to dešava onda se konstantno vrtimo u krug...mislim da uz AD trebaš adekvatnog psihoterapeuta koji ?e ti pomo?i da se suo?iš i prona?eš izvor svoje depresije i panike.... :flying kiss:

Znam da mogu pomocu AD, zivjela sam 2,5 godine bez problema na cipralexu, i sada mi je bilo bolje 1,5 od zolofta, sasvi normalno.Nemam para za psihoterapeuta i ne mogu sebi to priustiti.Molim vas pisite!!!!!!!Da li da ostavljam zoloft ili da mi ga mijenja u ponedjeljak.

Znam da mogu pomocu AD, zivjela sam 2,5 godine bez problema na cipralexu, i sada mi je bilo bolje 1,5 od zolofta, sasvi normalno.Nemam para za psihoterapeuta i ne mogu sebi to priustiti.Molim vas pisite!!!!!!!Da li da ostavljam zoloft ili da mi ga mijenja u ponedjeljak.

mama zašto ga mjenjat ako ti je pomogao ...ova sad kriza je usljedila zbog prevelikog straha brige od putovanja, dolaska muža, djete kao što si i sama napisala u prijašnjim postovima i to te toliko opteretilo psihi?ki da se jednostavno nemoeš nositi s time pa sve ispliva van...pokušaj sebi re?i ma sve ?e bit ok, mogl asam prije i mogu opet, mala kriza pro?i ?e, nedam joj pažnju da me zaokupi i smirit ?eš se...malo daj sebi samopouzdanja i hrabrosti, autosugestije...ajde ljubac veliki i pokušaj nemoj smao plakat i o?ajavt to te vodi još više do dna...

mama zašto ga mjenjat ako ti je pomogao ...ova sad kriza je usljedila zbog prevelikog straha brige od putovanja, dolaska muža, djete kao što si i sama napisala u prijašnjim postovima i to te toliko opteretilo psihi?ki da se jednostavno nemoeš nositi s time pa sve ispliva van...pokušaj sebi re?i ma sve ?e bit ok, mogl asam prije i mogu opet, mala kriza pro?i ?e, nedam joj pažnju da me zaokupi i smirit ?eš se...malo daj sebi samopouzdanja i hrabrosti, autosugestije...ajde ljubac veliki i pokušaj nemoj smao plakat i o?ajavt to te vodi još više do dna...

Hvala ti MIMI puno na recima ohrabrenje, danas i juce na poslu osjecam znake poboljsanja, pa se sve opet vrati na staro, najgore je sto su mi pre nekoliko dana pocele drhtati ruke, pa moram skrivati na poslu, ali necu moci jos dugo, od cega je to , da nije od prevelike kolicine nekog lijeka, pijem litijum 3*1, rivotril 3*1/4 i 4 tablete zolofta 2*2, pišite!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

imam nenormalnu grizu savjesti prema kcerci, kakva sam ja majka, vjecito bolesna, ne mogu se osloboditi te krivice.

I ja imam tu krivicu tj. osje?aj te krivice.

To je normalno da osje?aš!

No, s obzirom da u svojim stanjima brinemo ti o svojoj k?erci a ja o svojoj djeci, to je znak da iako smo bolesne, mi smo te što smo im podarili život i bi?emo uz njih kakve god da smo jer ih volimo.Znaš?

I ja imam tu krivicu tj. osje?aj te krivice.

To je normalno da osje?aš!

No, s obzirom da u svojim stanjima brinemo ti o svojoj k?erci a ja o svojoj djeci, to je znak da iako smo bolesne, mi smo te što smo im podarili život i bi?emo uz njih kakve god da smo jer ih sebi da moram biti jaka, ali ne ide. U cetvrtak i petak bilo je bolje, kao da je malo poradio ad, pozvala sam koleginicu u setnju i pricali smo i gledale po radnjama i ja sam vidjela majicu za anju.kada sam se vratila u firmu bilo mi je dobro, pa opet lose, ali sam opet dobila volju i odlucila da anji kupim majicu , jos sam bez nervoze, straha i zurbe probavala neki dzemper. i kada sam dosla kuci ope isto, nemir, nervoza.Za vikend sam je vodila na kupanje, u vodi mi je sper, ali cim izidjem opet depresija.Mislim da manje placem.Ali danas sam jedva izdrzala i jos moram posle kod dokktorice.Sada se osjecam uzasno, opet se bojim za Anju i njen odgoj, mislim da sam uzasna majka i da mi nikad nece biti bolje.Bojim se u tu ustanovu kod doktorice, amoram i to sama.pišite, da li AD malo radi ili su to lazni signali????pisite!!!!

Koja je tvoja dijagnoza?Gde ti je muz prijateljica,roditeji bilo ko?Biti rodittelj je najteza i najlepsa stvar na svetu ...pokusaj da ne mesas bolest sa osecanjima koje svi roditelji imaju...

Koja je tvoja dijagnoza?Gde ti je muz prijateljica,roditeji bilo ko?Biti rodittelj je najteza i najlepsa stvar na svetu ...pokusaj da ne mesas bolest sa osecanjima koje svi roditelji imaju...

Moja dijagnoza je depresija.Naime, ne znam sta da radim, imam vec mesec dana dijareju koja sada nije tako strsna, doktorica sumnja na zoloft i da ga izbaci, ali kao sa?eka?e još malo, ja sam na dijetalnoj ishrani, sto nije dobro jer sam mnogo oslabila, svi se odusevljavaju, a ja se mislim volila bi da imam 150 kila, ada sam zdrava, jos pitaju za recept, uzas.Ja zoloft pijem od 15.06. i odmah nakon 4-5 dana mi je bilo dobro, totalno normalno funkcjonisanje, znam da zvuci nevjerovatno , ali je istina (pre toga cipralex i anafranil). bilo mi je dobro 1.5 mjeseci, i onda se depresija vratila svom tezinom, .Dr. kaze da bi mozda trebali promjeniti ad, ali kao ima nekih malih znakova, pa neka ostane jos malo.Najgore je sto ona nece biti tu od sledece nedelje do oktobra. kAKO DA KOD DEZURNOG LEKARA MJENJAM AD, i da me on prati i to svaki put bude dru7gi i njih savrseno ih boli kura...Da li da odem da mi ona promeni ili da cekam? Zadnja dva dana su mi grozna, ne znam kako izdrzavam, placem, zao mi djeteta, amoram raditi, nemamo od cega zivjeti. Mnogo mi je frustrirajuce sto mi ruke podrhtavaju, pa moram sakrivati od kolega i svih na poslu.Pišite, MOLIM VAS!!!!!!STA DA RADIM S LIJEKOVIMA???

ja na tvome mjestu nebi na svoju ruku mjenjala tablete...sa?ekaj da ti se doktor vrati...ne?e ti ništa biti od toga što ti drš?u ruke..dali si možda imala nešto stresno ova zdanja dva dana? i ja sam na cipralexu skoro 4 mjeseca i stanje mi je puno bolje,ali evo zadnaj 4 dana mi se stanje izgleda malo pogoršalo,ali ja to prepisivam tome što imam dobit menstruaciju...osje?am mali strah,ali to hormoni divljaju...neboj se sve ?e biti ok..nastavi piti tablete koj ti je prepisao doktor,vidit ?eš da ?e ti za par dana biti bolje...ja sam na sebi osjetila da mi nekad od cipralexa bude super,a do?im mi je malo stesnija situacija ili imam dobiti mengu stanje mi se malo pogorša.....zna?i nekad budu usponi a nekad padovi...neboj se ne?e ti ništa bit,to je normalna reakcija na tablete...sigurno si nešto imala stresno ,pa ti se sad malo odrazilo...sretno!!1 :rolleyes:

Biti rodittelj je najteza i najlepsa stvar na svetu ...pokusaj da ne mesas bolest sa osecanjima koje svi roditelji imaju...

Evo, mama1, ovo imaj na umu!

Ne miješaj ono što je bolest i normalan strah koji svi roditelji imaju.

P.S.

Moraš biti "jaka" zbog djeteta!

Stop! Moraš!

Što se ti?e terapije polako i ništa na svoju ruku!

Evo, mama1, ovo imaj na umu!

Ne miješaj ono što je bolest i normalan strah koji svi roditelji imaju.

P.S.

Moraš biti "jaka" zbog djeteta!

Stop! Moraš!

Što se ti?e terapije polako i ništa na svoju ruku!

ma ne bi ja nista na svoju ruku, nego sam mislila da me posavjetujete pošto mi je bilo bolje od zolofta 1,5 mjeseci, a nakon toga pogoršanje od skoro vec mesec dana, ja se opet isto mucim, bilo je samo dva dana kada sam se malo bolje osjecala.Doktorica ide na put i rekla mi je da bi mozda trebala promjeniti AD, pa je bolje da ucinim to odmah ako treba, jer nje nece biti vise od mjesec dana. Tada bi me vodio dezurni lekari, koji nece da mijenjaju terapiju i svaki put je drugi, a u pocetku uvo?enja AD treba cesce da se ide. Uostalom i ova dijareja koju imam bojim se da je od zolofta, mnogo sam smrsala, nemam sta oobuci, sve spada.Molim Vas da mi pomognete!!!!!!!!

ma ne bi ja nista na svoju ruku, nego sam mislila da me posavjetujete pošto mi je bilo bolje od zolofta 1,5 mjeseci, a nakon toga pogoršanje od skoro vec mesec dana, ja se opet isto mucim, bilo je samo dva dana kada sam se malo bolje osjecala.Doktorica ide na put i rekla mi je da bi mozda trebala promjeniti AD, pa je bolje da ucinim to odmah ako treba, jer nje nece biti vise od mjesec dana. Tada bi me vodio dezurni lekari, koji nece da mijenjaju terapiju i svaki put je drugi, a u pocetku uvo?enja AD treba cesce da se ide. Uostalom i ova dijareja koju imam bojim se da je od zolofta, mnogo sam smrsala, nemam sta oobuci, sve spada.Molim Vas da mi pomognete!!!!!!!!

Molim Vas pisite, ja ne znam sta da radim, na poslu sam i jako mi je lose, da lida vec sutra odem kod dr.da mi mjenja zoloft i da drugi AD, iako mi je sa zoloftom bilo dobro1.5 mjeseci.Tesko mi je neopisivo, ali ne zam vredi li se i dalje muciti sa zoloftom.Boze, hocu li ikada moci prosetati normalno sa svojom kcerkom, krece u skolu, kako cu joj pokazivati domaci, joj....Pisite!!!!!!Molim Vas!!!!!

Molim Vas pisite, ja ne znam sta da radim, na poslu sam i jako mi je lose, da lida vec sutra odem kod dr.da mi mjenja zoloft i da drugi AD, iako mi je sa zoloftom bilo dobro1.5 mjeseci.Tesko mi je neopisivo, ali ne zam vredi li se i dalje muciti sa zoloftom.Boze, hocu li ikada moci prosetati normalno sa svojom kcerkom, krece u skolu, kako cu joj pokazivati domaci, joj....Pisite!!!!!!Molim Vas!!!!!

Bila sam kod dr., ostavila mi je zoloft, jer kaze da su se pokazali neki znakovi poboljšanja, dala tablete za dijareju.Svi se cude kad me vide jer sam smrsala i to me uzasava, depresija me pojede. sada sam probala da odem kod dve koleginice da popricam, cim sam ih vidjela noge su mi se pocele tresti, ruke drhte, pokusavala sam da smirim ruku dok sam zapalila cigaru, pobjegla sam nakon 10 min i sada mi s place i pobjegla bih sposla, popila sam terapiju, ne smijem vise rivotrila.

Kada ce mi biti bolje, kada ce zoloft ponovo da prodjeluje?pijem vec mjesec dana od pogorsanja 4 tablete.Pišite molim Vas zbog moje kcerke, imama ogromnu grizu savjesti i krivice kao loša majka, zao mi je mnogo, ljubim je i grlim, ali dzaba sve to, ja sam maka kojoj se vec tresu noge, jer je treba odvesti na rodjendan kod drugarice, koja se boji subote i nedjelje ujutro kada smo same i brzo oblaci obe da bi otisle kod mojih.Pišite, molim Vas, od srca Vas molim!!!!!

Ti si majka heroj, kojoj se tresu ruke, ali svejedno držiš svoju malenu kao kapljicu vode na dlanu.

Koliko ima zdravih žena koje ne rade i imaju ku?ne pomo?nice i dadilje za djecu.

Bori se i dalje za sebe i svoju malenu, a do?i ?eš nekad i do kemije koja ?e ti nadoknaditi ono što ti fali u organizmu. P.LLL P.LLL P.LLL

Ti si majka heroj, kojoj se tresu ruke, ali svejedno držiš svoju malenu kao kapljicu vode na dlanu.

Koliko ima zdravih žena koje ne rade i imaju ku?ne pomo?nice i dadilje za djecu.

Bori se i dalje za sebe i svoju malenu, a do?i ?eš nekad i do kemije koja ?e ti nadoknaditi ono što ti fali u organizmu. P.LLL P.LLL P.LLL

Hvala ti Demi, mnogo, mnogo mi znace ove rijeci, rasplakala si me...daj Boze da se dogodi ono sto si mi poželjela. :srculenca:

Proljev i drhtanje su normalna nuspojava Zolofta!

Ali ja zoloft uzimam 2.5 mjeseca, a od pogorsanja mjesec dana, mozda su se te nus pojave pojavile od tog pogorsanja, uglavnom muka mi je kad se cude i zapazaju da sam smrsala, podsjecaju me na bolest. Molim Vas iz vaseg iskustva recite kada bi mi moglo biti bolje, znam da sam dosadna, ali moram zbog kceke, moram da stanem na noge zbog nje.Molim Vas iz VAseg iskustva!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Pa sigurno da je u svacijem slucaju drugacije, svaciji organizam je drugaciji,pokusaj istrajavati koliko god da je tesko, drzi se! :) .I ja pijem zoloft, i imam neke nuspojave, uhh...ali zato mi je doktorica dala da uz njega pijem Lexilium tri puta dnevno, tako da me potpuno smiri,jer me isto jako hvatala nervoza i nemir...mozda je tu problem :glasses:

Pa sigurno da je u svacijem slucaju drugacije, svaciji organizam je drugaciji,pokusaj istrajavati koliko god da je tesko, drzi se! :) .I ja pijem zoloft, i imam neke nuspojave, uhh...ali zato mi je doktorica dala da uz njega pijem Lexilium tri puta dnevno, tako da me potpuno smiri,jer me isto jako hvatala nervoza i nemir...mozda je tu problem :glasses:

Ljudi kada ce mi biti bolje od zolofta, mucim se, trudim se, ali nikako da mi bude boje, vec je proslo vise od mesec dana od pogorsanja, a pijem ukupno 2.5 mjeseci, pišite, molim Vas!!!!!!!!

Ljudi kada ce mi biti bolje od zolofta, mucim se, trudim se, ali nikako da mi bude boje, vec je proslo vise od mesec dana od pogorsanja, a pijem ukupno 2.5 mjeseci, pišite, molim Vas!!!!!!!!

joj mama,mama...

ja citala da je to najbolji od svih SSRI lekova...

ali ako ima nus pojava...

a mozda nije od Zolofta to, mozda si ti sva uznemirena pa u iscekivanju Cuda koje ce doneti AD ti od nervoze imas sve te probleme...

Mama, idi na psihoterapoiju cesce, nije samo lek dovoljan, znas to, moras da pricas.

Ja bih tebi radije rekla PISI TI NAMA umesto da mi pisemo tebi

jer mi tebi uvek isto

a i ja kad se zalim, ja uvek isto

ali svaki put kad pisem ja nesto novo o sebi naucim

zato mama PISI TI!!!!!!!!! sto vise, molim te... videces da ce ti biti lakse...

Evo, red je da se i ja pojavim na mojoj temi i da Vam kazem, da sam dosta, dosta bolje. tU SAm na forumu, pratim sta se desava, pomognem koliko mogu.Skoro da je sve leglo na svoje mijesto, osim par sitnica, ali mislim da cu i to uspijeti riješiti, Zoloft je konacno odradio posao, naravno uz moj trud, iskreno mislila sam da ce onaj zatvor od depresije oko mene biti vijecit. Prodisala sam, ali gledam da se sada ne forsiram previše i da dosta odmaram, jer sam dosta smrsala i oporavljam se, jedem dosta, pijem vitamine......SVI se dive mojoj liniji i traži recept, a ja se mislim ne dao Bog nikome....Volim Vas sve....., bez Vas ne bih uspjela, Vi ste dio moga puta ka oporavku!!!!

Evo, red je da se i ja pojavim na mojoj temi i da Vam kazem, da sam dosta, dosta bolje. tU SAm na forumu, pratim sta se desava, pomognem koliko mogu.Skoro da je sve leglo na svoje mijesto, osim par sitnica, ali mislim da cu i to uspijeti riješiti, Zoloft je konacno odradio posao, naravno uz moj trud, iskreno mislila sam da ce onaj zatvor od depresije oko mene biti vijecit. Prodisala sam, ali gledam da se sada ne forsiram previše i da dosta odmaram, jer sam dosta smrsala i oporavljam se, jedem dosta, pijem vitamine......SVI se dive mojoj liniji i traži recept, a ja se mislim ne dao Bog nikome....Volim Vas sve....., bez Vas ne bih uspjela, Vi ste dio moga puta ka oporavku!!!!
:srculenca: Bravo mama, znam u kakvom si stanju bila i kad si ti to uspjela onda može svatko..Svaka ?ast i samo radi i dalje na sebi, fokusiraj se na svoje ozdravljenje zbog sebe i svog djeteta a i možda jednog dana i nove ljubavi ;)....kisssssssssssss