Jump to content
Depresija Forum

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Anteros

HALUCINACIJE!!!

Recommended Posts

Sve viÅ¡e me hvata strah da možda imam neko jako ozbiljno oboljenje, psihiÄko...

Bojim se da ispriÄam psihijatru za ovaj dogaÄ‘aj, da mi ne postavi dijagnozu schizophrenie i strpa me u bolnicu, Å¡to je zadnje na svetu Å¡to bi želeo.

Ovo nikome do sada, osim mami nisam ispriÄao...

Moja mama ima temporalno - frontalnu epilepsiju.

Prve napade konvulzija je imala u leto 2008. godine.

To je bilo užasno iskustvo za mene. Prvi put sam u životu video konvulzije, i izgledalo je kao da umire... Užas.

Uglavnom, u toj agoniji, dok sam Äekao da doÄ‘e hitna pomoć, imao sam "viziju" halucinaciju.

Video sam na svoje oÄi anÄ‘ela iznad mamine glave, i neku ženu pored nje. UŽAS!!

Frapirao sam se. Imao sam utisak da je to trajalo satima.

By the way, hitna je došla za manje od 5 minuta od poziva.

Onda kad je hitna otišla, dok sam gledao u mamu kojoj su konvulzije prestale, na tren sam umesto nje video moju pokojnu babu, njenu mamu.

Sutradan sam to sve ispri?ao mami. Još 2 puta se desilo kroz nedelju dana da sam jasno video babu kako me gleda i smeši mi se. Nakon 10 dana od tih dešavanja, zapao sam u depresiju iz koje se ni sad nisam uspeo izvući još uvek.

Postao sam opsednut paranormalnim, potpuno izolovan, paranoiÄan, depresivan, ekstremno anksiozan, nezainteresovan za sve, bez ijednog prijatelja... Uz to sam umiÅ¡ljao da se jedna osoba zaljubila u mene, i tako sam jako mnogo sanjao da će biti od toga neka veza, meÄ‘utim ta osoba se nije nimalo interesovala za mene, Äak mi je zaboravila ime... To me je joÅ¡ viÅ¡e sahranilo...

Oduvek sam bio sklon osamljivanju, paranormalnom i anksioznosti, ali od 2008. godine i tog "incidenta" sve se pogorÅ¡alo i to drastiÄno! Od tada nisam imao takve halucinacije, mada mi se desi povremeno da osećam kao dodir preko leÄ‘a ili glave, i kad legnem Äujem mrmljanje, jako Äesto, iako niko nije napolju, i televizor je ugaÅ¡en.

Å TA je to doÄ‘avola sa mnom??? Tek sad sam shvatio koji je bio prelomni momenat u mom psihiÄkom stanju...

Vaše mišljenje, molim Vas.

Unapred hvala.

ha ÄujeÅ¡,teÅ¡ko je reći......ako zaista ÄujeÅ¡ glasove to nije za zanemarit i svakako moraÅ¡ psihijatru.

moguće da je dio toga od ekstremne panike i straha,tada su moguće nepsihotiÄne derealizacije i depersonalizacije,samo Å¡to napadi panike imaju svoje vrijeme trajanja i onda popuste........ako ÄujeÅ¡ glasove kada si opuÅ¡ten i u krevetu,neznam,svakako odi na pregled.

shizofreniju teško da imaš ali neku borderline psihozu ili bipolarni moguće.

ali sve je to mla?enje prazne slame,moraš na pregled.

Hvala ti na odgovoru... Ma samo da me ne strpaju u bolnicu, i ovako ne znam šta ću sa sobom, a ne u bolnici kad me sastavi paranoja moja....

QUOTE(Anteros @ 3 May 2010, 09:31 PM) 364850[/snapback]

Hvala ti na odgovoru... Ma samo da me ne strpaju u bolnicu, i ovako ne znam šta ću sa sobom, a ne u bolnici kad me sastavi paranoja moja....

Primjetio sam kod dosta ljudi da kazu "bojim se da me ne strpaju u bolnicu". Pa sto vam je ljudi? Nece vas nitko strpati nigdje ako to ne zelite. Niste toliko psihoticni, opasni za okolinu ili suicidalni.

Ne brini. Ali razgovaraj o takvim stvarima s psihijatrom..bolje ce ti odrediti terapiju, to je sve.

Razgovaraću sa psihijatrom o ovome...

A pa Å¡ta znam.... Tako ja uvek imam neke nerealne strahove, koji me ubijaju u pojam, kao Å¡to je hospitalizacija... sad.gif

neznam Äemu takav strah od bolnice.neznam zaÅ¡to ljudi imaju tu ružnu viziju psihijatrijskih odjela.oni postoje upravo zbog toga,za ljude su i jako su humani i nigdje nema tako ljubaznog osoblja,pogotovo sestara koje se daju maksimalno i razgovaraju sa pacijentima i organiziraju dan i tjeÅ¡e kad treba.dao bi im plaću milijun kuna.

dobro.na rebru je ružno jer je podrum ali usprkos svim stigmama mogu reći da je vrapÄe uistinu hram ÄovjeÄnosti.to zna svako tko je imalo doÅ¡ao u dodir sa vrapÄem.

Ja se slažem da su bolnice ok, i humane, ali za mene NE!

PlaÅ¡im se lekara, bolnice kao institucije uopÅ¡te, igala, bolniÄkog mirisa, kreveta koji nije moj, hrane koja se tamo služi, i sve to mi je jako morbidno. Zato imam straÅ¡nu averziju prema bolniÄkom leÄenju, Å¡to ne znaÄi da ja mislim da je ono pogreÅ¡no ili ne znam kako loÅ¡e.

Hej... Moja mama je imala halucinacije.. Veći dio svog života, Äesto bi imala osjećaj da ju netko prati i nadgleda a jedno vrijeme je bila uvjerena da je odabrana od Boga i da komunicira s mrtvima. Nažalost, mogu ti reći da se ona nikad nije izljeÄila od toga ali opet pozitivno je to Å¡to se pravom terapijom i redovnim uzimanjem lijekova stanje može relativno držati pod kontrolom. Za ovakav oblik bolesti jako je važno da imaÅ¡ obitelj i drage ljude oko sebe koji će ti, kad krene po zlu, pomoći.. :)

drž se.. :) bit će bolje!

Nece te strpati da lezis,ako vide da zelis da saradjujes i da si sam dosao na lecenje tj. nije te dovela hitna pomoc u pratnji milicije.Sta vise,ako te odmah dobro dijagnostikuju,sto je u 99 posto slucajeva,dace ti terapiju i zakazati narednu kontrolu.Nemoj sebe da obeshrabrujes raznoraznim dijagnozama.Psihijatrija je vrlo kompleksna nauka,zato to prepusti strucnjacima.

U Palmoticevoj,u BG. gde se ja lecim,upoznala sam dvojicu ljudi koji boluju od sizofrenije i sasvim normalno funkcionisu kada su pod terapijom.Jedan od njih ima 70g. i ceo zivot je bolestan,a uz to je i ceo svoj radni vek proveo kao direktor.Drugi je mlad covek i trenutno zavrsava muzicku akademiju.Zato samo hrabro kod lekara uz puno zelje za obostranu saradnju!

Hvala vam na odgovorima i podršci. smile.gif

@ gala_zg

Objasnio mi je doktor da nema tu neke velike pomoći, i kad jednom poÄnu halucinacije, da se obiÄno vraćaju u epizodama...

JoÅ¡ uvek nisam dobio niÅ¡ta za te probleme, i jedva Äekam sledeću kontrolu da mi da neÅ¡to protiv tih stvari.

@ ljiljan

Baš tako mi je rekao doktor, da me neće niko staviti u bolnicu jer sam se sam obratio za pomoć.

On smatra da ipak nije Å¡izofrenija jer razgovetno priÄam, i shvatam da su moje halucinacije tripovi, odnosno da nisu stvarnost već da ih umiÅ¡ljam...

PoÄeo sam leÄenje 11og Maja, i nadam se da će biti bolje...

Navodna dijagnoza mi je PsihotiÄna depresija, mada nije hteo joÅ¡ uvek da je upiÅ¡e...

QUOTE(Anteros @ 15 May 2010, 05:47 PM) 366223[/snapback]

Hvala vam na odgovorima i podršci. smile.gif

@ gala_zg

Objasnio mi je doktor da nema tu neke velike pomoći, i kad jednom poÄnu halucinacije, da se obiÄno vraćaju u epizodama...

JoÅ¡ uvek nisam dobio niÅ¡ta za te probleme, i jedva Äekam sledeću kontrolu da mi da neÅ¡to protiv tih stvari.

@ ljiljan

Baš tako mi je rekao doktor, da me neće niko staviti u bolnicu jer sam se sam obratio za pomoć.

On smatra da ipak nije Å¡izofrenija jer razgovetno priÄam, i shvatam da su moje halucinacije tripovi, odnosno da nisu stvarnost već da ih umiÅ¡ljam...

PoÄeo sam leÄenje 11og Maja, i nadam se da će biti bolje...

Navodna dijagnoza mi je PsihotiÄna depresija, mada nije hteo joÅ¡ uvek da je upiÅ¡e...

Pa doživio si veliki Å¡ok i traumu i to je valjda pokrenulo te halucinacije. Niti ja ne bih rekao da je shizofrenija jer inaÄe ne bi bio najvjerojatnije svjestan da halucinacije nisu stvarne. Dokle god znaÅ¡ da neÅ¡to ne Å¡tima, dotle niti nije shizofrenija. Ja mislim da se radi o velikom Å¡oku i da je to uzrok.

QUOTE(nix @ 20 May 2010, 10:12 AM) 366649[/snapback]

Pa doživio si veliki Å¡ok i traumu i to je valjda pokrenulo te halucinacije. Niti ja ne bih rekao da je shizofrenija jer inaÄe ne bi bio najvjerojatnije svjestan da halucinacije nisu stvarne. Dokle god znaÅ¡ da neÅ¡to ne Å¡tima, dotle niti nije shizofrenija. Ja mislim da se radi o velikom Å¡oku i da je to uzrok.

Da, verovatno...

Sad sam po savetu psihijatra nauÄio da ignoriÅ¡em te glasove, i nema ih, konaÄno...

Hvala Bogu...

QUOTE(Anteros @ 20 May 2010, 01:54 PM) 366695[/snapback]

Da, verovatno...

Sad sam po savetu psihijatra nauÄio da ignoriÅ¡em te glasove, i nema ih, konaÄno...

Hvala Bogu...

Gledao si mamu kao dobiva napadaj i mislio da umire. To definitivno nije mala stvar i mislim da bi mnogi u takvoj situaciji doživjelu traumu i da bi se to psihiÄki na neki naÄin odrazilo na njih.

I zbog manjih stvari ljudi u životu zapadnu u svakakva stanja, no to uglavnom nisu psihoze, već neuroze. Ljudi Äesto brkaju te pojmove.

Shizofrenija je valjda najteža mentalna bolest, ali ona ne dolazi sam tak zbog stresa kako neki misle, već je to bolest koja dolazi uvjetovana nekim drugim faktorima, prvenstveno nasljednim. Ako u familiji nemaÅ¡ shizofreniÄare, teÅ¡ko da ćeÅ¡ ti dobit to sam tak iz vedra neba.

Ti imaš vizualne i audio halucinacije koje su jedan od simptoma, ali same kao takve i tvoja spoznaja da to nije stvarno, upućuju da to nije shizofrenija.

Ja isto imam kroniÄnu derealizaciju Å¡to je isto jedan od simptoma i shizofrenije, a i epileptiÄari znaju imati taj osjećaj prije epileptiÄkog napadaja, no sama derealizacija kao takva nije niti shizofrenija, niti ima veze sa epilepsijom.

Na neki naÄin u stresnim situacijama mozak poÄne bježati na razne naÄine i nastoji nas zaÅ¡tititi od onoga Å¡to proživljavamo i tada se to obiÄno manifestira na razne ružne naÄine. To je neÅ¡to poput sloma živaca.

S druge strane, ljudi koji imaju shizofreniju, dobe ju i iz Äista mira, no to je prava bolest koja uniÅ¡tava mozak, tj. sivu tvar u mozgu, a siva tvar je ono Å¡to mi jesmo, dok kod anksioznosti i ostalih sliÄnih neuroza, bez obzira kako grozni simptomi bili, nema pravih dokaza da iÅ¡ta u mozgu propada i iz takvih stanja se može izvući i ozdraviti u potpunosti.

ÄŒak je shizofrenija donekle izljeÄiva, a kamoli ne anksioznost, neuroze i srodna stanja. Nastoj ostati pozitivan! To je jedan od najbitnijih faktora.

Ja ovo nisam do sada nikome ispriÄala, pa ni doktorki. Nekad kad legnem u krevet, osećam da me neko dodiruje i moja prva misao je da su to demoni. ÄŒak u glavi imam neka nareÄ‘enja Å¡ta da radim- to nisu glasovi nego neÅ¡to u mojoj glavi nedefinisano... icon_blushing.gif Kao da su to neÄije misli koje su uÅ¡le u moj mozak.

PoÅ¡to sam religiozna, mislim da su to demoni. Ovo mi se jako retko deÅ¡ava, ali kad se desi prsnem naÄisto i postajem besna i razdražljiva. Ta dogaÄ‘anja su retka ( nekoliko puta godiÅ¡nje) ali dovoljna da me uplaÅ¡e. Ponekad mi se desi da mi kroz glavu proÄ‘e misao koja nije moja, neka užasna misao koju ne smem ni da pomenem. NeÅ¡to kao nareÄ‘enje da neÅ¡to uradim (na primer: ubij se).

Nisam nikad ovo ispriÄala nikome, Äak ni doktorki. Da li je to psihoza? InaÄe imam graniÄni i danas sam prvi put dobila antipsihotik rispolept da pijem...

QUOTE(madonna6 @ 21 May 2010, 10:28 PM) 366855[/snapback]

Ja ovo nisam do sada nikome ispriÄala, pa ni doktorki. Nekad kad legnem u krevet, osećam da me neko dodiruje i moja prva misao je da su to demoni. ÄŒak u glavi imam neka nareÄ‘enja Å¡ta da radim- to nisu glasovi nego neÅ¡to u mojoj glavi nedefinisano... icon_blushing.gif Kao da su to neÄije misli koje su uÅ¡le u moj mozak.

PoÅ¡to sam religiozna, mislim da su to demoni. Ovo mi se jako retko deÅ¡ava, ali kad se desi prsnem naÄisto i postajem besna i razdražljiva. Ta dogaÄ‘anja su retka ( nekoliko puta godiÅ¡nje) ali dovoljna da me uplaÅ¡e. Ponekad mi se desi da mi kroz glavu proÄ‘e misao koja nije moja, neka užasna misao koju ne smem ni da pomenem. NeÅ¡to kao nareÄ‘enje da neÅ¡to uradim (na primer: ubij se).

Nisam nikad ovo ispriÄala nikome, Äak ni doktorki. Da li je to psihoza? InaÄe imam graniÄni i danas sam prvi put dobila antipsihotik rispolept da pijem...

Nisam struÄan ali koliko znam u graniÄnom poremećaju se javljaju epizode kvazi psihoza...

Pošto si dobila antipsihotik, opušteno, proći će to.

Hvala na odgovoru. Samo ne znam kako ću izdržati da nstavim život ovako sa graniÄnim... sadangel.gif Samo pravim probleme sebi i drugima. NajviÅ¡e mi je žao mog muža i zato bih htela da mu skratim muke pa da me nema

QUOTE(madonna6 @ 21 May 2010, 11:13 PM) 366860[/snapback]

Hvala na odgovoru. Samo ne znam kako ću izdržati da nstavim život ovako sa graniÄnim... sadangel.gif Samo pravim probleme sebi i drugima. NajviÅ¡e mi je žao mog muža i zato bih htela da mu skratim muke pa da me nema

Nisi ti kriva Å¡to imaÅ¡ graniÄni. Nisi ti kriva, imaj to u glavi i bori se da bude bolje.

Guest Džudi

Anteros, Madona,

Razumem vas. Oboje. Ja imam flash back fenomene, Å¡to je veoma, veoma sliÄno halucinacijama.

Pogledajte na pdf-u " Naši problemi " moj topic " FLASHBACKOVI " -da se ovde ne bih ponavljala.

Izdržite...moram i ja.

Anteros, puno sreće u leÄenju.

QUOTE(Džudi @ 25 May 2010, 12:04 AM) 367230[/snapback]

Anteros, Madona,

Razumem vas. Oboje. Ja imam flash back fenomene, Å¡to je veoma, veoma sliÄno halucinacijama.

Pogledajte na pdf-u " Naši problemi " moj topic " FLASHBACKOVI " -da se ovde ne bih ponavljala.

Izdržite...moram i ja.

Anteros, puno sreće u leÄenju.

Hvala Džudi.

I ja tebi želim sreću!

@

Madona,dobila si novi lek od skoro.SaÄekaj da poÄne sa dejstvom!

GraniÄni imam i ja.NiÅ¡ta straÅ¡no,mislim simptomi se daju ublažiti.Mada,ima i onaj faktor da neÅ¡to zavisi i od nas samih.Zato je potrebno sve od sebe dati,makar to bila teÅ¡ka muka i veliki trud!

ne guram nos vise u tudja posla...mrzi me samo provalio sam da treba bezati od negativnih stvari i limitirati se na sebe i spustiti sebe na emlju kako bi znao da ostanesjbga "normalan"definicija normalnog naravno da ne postoji sutra ce mei mrzeti da citam ove reci.

kosmari su moje halucinacije...ja se budim sa velikom tenzijom od 2005 godine,i resavam problem naglim paljenjem lampice tako tako tako tako i onda polako.

QUOTE(Anteros @ 4 May 2010, 12:04 AM) 364842[/snapback]

Sve viÅ¡e me hvata strah da možda imam neko jako ozbiljno oboljenje, psihiÄko...

Bojim se da ispriÄam psihijatru za ovaj dogaÄ‘aj, da mi ne postavi dijagnozu schizophrenie i strpa me u bolnicu, Å¡to je zadnje na svetu Å¡to bi želeo.

Ovo nikome do sada, osim mami nisam ispriÄao...

Moja mama ima temporalno - frontalnu epilepsiju.

Prve napade konvulzija je imala u leto 2008. godine.

To je bilo užasno iskustvo za mene. Prvi put sam u životu video konvulzije, i izgledalo je kao da umire... Užas.

Uglavnom, u toj agoniji, dok sam Äekao da doÄ‘e hitna pomoć, imao sam "viziju" halucinaciju.

Video sam na svoje oÄi anÄ‘ela iznad mamine glave, i neku ženu pored nje. UŽAS!!

Frapirao sam se. Imao sam utisak da je to trajalo satima.

By the way, hitna je došla za manje od 5 minuta od poziva.

Onda kad je hitna otišla, dok sam gledao u mamu kojoj su konvulzije prestale, na tren sam umesto nje video moju pokojnu babu, njenu mamu.

Sutradan sam to sve ispri?ao mami. Još 2 puta se desilo kroz nedelju dana da sam jasno video babu kako me gleda i smeši mi se. Nakon 10 dana od tih dešavanja, zapao sam u depresiju iz koje se ni sad nisam uspeo izvući još uvek.

Postao sam opsednut paranormalnim, potpuno izolovan, paranoiÄan, depresivan, ekstremno anksiozan, nezainteresovan za sve, bez ijednog prijatelja... Uz to sam umiÅ¡ljao da se jedna osoba zaljubila u mene, i tako sam jako mnogo sanjao da će biti od toga neka veza, meÄ‘utim ta osoba se nije nimalo interesovala za mene, Äak mi je zaboravila ime... To me je joÅ¡ viÅ¡e sahranilo...

Oduvek sam bio sklon osamljivanju, paranormalnom i anksioznosti, ali od 2008. godine i tog "incidenta" sve se pogorÅ¡alo i to drastiÄno! Od tada nisam imao takve halucinacije, mada mi se desi povremeno da osećam kao dodir preko leÄ‘a ili glave, i kad legnem Äujem mrmljanje, jako Äesto, iako niko nije napolju, i televizor je ugaÅ¡en.

Å TA je to doÄ‘avola sa mnom??? Tek sad sam shvatio koji je bio prelomni momenat u mom psihiÄkom stanju...

Vaše mišljenje, molim Vas.

Unapred hvala.

Postovani!

Po svemu sudeci za ovo prvo da se nadovezem sto ste rekli ,konstatovala bih da ste hipohonder u blazem obliku ako blazi uopste postoji.....nista strasno ako se kontrolise i leci ....a moze i samo od sebe ,odnosno da prevazidjete time sto cete razmisljati samo POZITIVNO!!

Drugi po svemu sudeci naj tezi problem ili tezi to sto imate halucinacije moze da je proisteklo iz vise razloga .....jedan od njih strah pretrpljen u detinjstvu,upotreba razno raznih sredstava....ili prosto bilo koja vrsta stresa!! stres kao glavni uzrocnik svih mogucih obolenja koja nazalost dok se ne dese ni ne znamo da postoje,ali na srecu sve to uspesno moze da se kontrolise i leci....AUTOSUGESTIJA....ljudi su se tako i lecili,izlecivali od naj gorih mogucih bolesti.....i danas psihijatri preporucuju!!!

Ne znam da li ste vernik i ne bi da me pogresno shvatite,ali jedan od sigurnih puteva ka izlecenju dusevnog bola iz kog sve proizilazi je vera,koje god bili!

srculenca.gif Zelim vam sve naj naj i iskreno se nadam da je sve ok?! pozzz!

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Create New...