Jump to content
Depresija Forum
Sign in to follow this  
alive

Agomelatin (VALDOXAN, MELITOR)

Recommended Posts

Valdoxan (agomelatine) predstavlja novu genaraciju antidepresiva koji ne djeluju na nacin uobicajen sadasnjim najpropisivanjim

AD-ima.

Valdoxan,anitdepresiv tvrtke Servier Pharma prestavlja prvi melatoninergicni antidepresiv.

Ne djeluje izravno na serotonin,noradrenalin i dopamin kao sadasnji AD-i.

Pokazao se superiornim u efikasnosti u usporedbi na SSRI i SSNRI ad-e,pogotovo u studiji

provedenoj sa fluoxetinom.

Znacajno za njega je sto nema izrazene nuspojave,nema ucinak sustezanja pri prekidu (diskontinuacijskog sindroma),

a pokazao se ucinkovitim i u vrlo teskim slucajevima depresija.Poboljsava spavanje,iako nacelno nema sedativnog djelovanja

(ucinak na poboljsavanje spavanja slican ucinku fluvoxamina).

Doze su 25mg i 50 mg.

-Valdoxan pokazuje superioran ucinak na depresiju bez obzira na stupanj jacine depresije.

- Ucinak se pokazuje vec u 1. tjednu terapije

-Djeluje na sve simptome depresije :depresiju,anksioznost,probleme sa spavanjem,manjak motivacije,osjecaj krivnje,umor.

-Nema seksualnih nuspojava

-Jednostavan za uporabu,pije se jedanput na dan,uvecer.

Veldoxan je dobio dopusnicu za stavljenje na trziste u veljaci 2009 god. te je dustupan u mnogim drzavama EU.

Uglavnom,Valdoxan predstavlja jednu zamjetnu promjenu u lijecenju depresije,kako u nacinu djelovanja,efikasnosti,

profilu nuspojava,nacinu koristenja tako i u iskoraku u novo doba bioloskih metoda lijecenja depresivnih poremecaja.

?itala samo tome ju?er...Jel ima netko da to pije?? Ja pijem Cipralex dvije god,pa sam opet na po?etku sa panikom,deprom i sl. :((

Koliko košta??

Mene interesuje ovaj lek zbog poreme?enog ritma spavanja. Ima li ko neka iskustva?

Po?injem za koji dan. Ima li ko iskustava?

Izgleda da ovaj lek niko ne pije pa ?u ja ovde prenositi moja iskustva sa ovim lekom.

ja sam dobila te tablete ali joÅ¡ nisam poÄela pit,zanima me dal ima neko nekakva iskustva snjima

Drug koji ne zna naš jezik pita da li se još nekome od ovog leka mnogo spava? Pokušava da ustanovi da li mu smeta ovo, AP...ili oba.

obisao sam srbiju i bosnu ali do ovog lijeka nisam uspio doci.zna li netko gdje ga ima za nabavit?

Ovaj lek, 25mg, 28 tableta, u Srbiji trenutno kosta nesto manje od 3200 dinara preko drzavnog recepta. To je oko 27 eura po trenutnom kursu.

Interesantno je da mi je apotekarka rekla da se ona uopste ne seca da je videla taj lek u apoteci, a podatke mi je dala sa stampane liste sa registrovanim lekovima.

Ovaj lek, 25mg, 28 tableta, u Srbiji trenutno kosta nesto manje od 3200 dinara preko drzavnog recepta. To je oko 27 eura po trenutnom kursu.

Interesantno je da mi je apotekarka rekla da se ona uopste ne seca da je videla taj lek u apoteci, a podatke mi je dala sa stampane liste sa registrovanim lekovima.

17 eura to jest, ode prst na pogresnu brojku kad sam kucao : )

sta reci, ja smatram da bi sve psihotropne lekove trebalo dobijati besplatno, ali ko mene pita jel

sta reci kad u ovoj drzavi nemate da nadjete genericki paroksetin vec vise od pola godine, dakle drzava favorizuje iz ne zna se (ili se zna) kog razloga SEROXAT

izgleda da je to lek za bogate

Ili bar sniziti cene psihotropa. Cini mi se da je najgora situacija sa antipsihoticima.

Nasao sam zamenu za Seroxat u SRB, na nalazi se na najnovijoj listi lekova, ne znam uopste da li se moze naci, ima tek nesto nizu cenu od Seroxata, zove se Arketis, proizvodjac je holandski, eno ga pri kraju 60 strane lista A https://www.rfzo.rs/...08.02.2019..pdf

dok je Seroxat na listi A1, na kraju strane 38 https://www.rfzo.rs/...08.02.2019..pdf

Ja bih probao ovaj Melitor ili Valdoxan kada bih imao sredstava. A neko sam ko je umoran od bezuspesnog eksperimentisanja sa velikim brojem antidepresiva.

Izgleda da proizvodjac, Servier, igra na taktiku da finansira istrazivanja, a onda i proizvodnju atipicnih antidepresiva koji bi bili u prosecnom slucaju bili nesto lakse podnosljivi od standardnih. Onda se namece i pitanje koliko su psihijatri spremni da prepisuju nesto sto je nestandardno.

nema arketisa na trzistu, samo na papiru