Jump to content
Depresija Forum
Sign in to follow this  
Angel Heart

Clomipramin (ANAFRANIL)

Recommended Posts

Evo mene prve.Prvo da ti kazem Andjelcicu HVALA! ;)/>

Evo ja pocinjem u ponedeljak da ga pijem.Dr mi je zamenila cipralex anafrabnilom pa zato moram da cekam ponedeljak da bih pocela da ga pijem.Nadam se da ce sve biti dobro.Vi koji imate iskustva sa njim molim vas pisite.Svima veliki pozdrav :D/>

:wicked:

Ja znam da ga je jos mama moja pila prije npr 20 godina...i bio joj je super...sto znaci da je pouzdan, iako stariji...

Anafranil - Brand name

Antidepressant - Antiobsessional

Clomipramine is a tricyclic agent with both antidepressant and antiobsessional properties. Like other tricyclics, clomipramine inhibits norepinephrine and serotonin uptake into central nerve terminals, possibly by blocking the membrane-pump of neurons, thereby increasing the concentration of transmitter monoamines at receptor sites. Clomipramine is presumed to influence depression and obsessive and compulsive behaviour through its effects on serotonergic neurotransmission. The actual neurochemical mechanism is unknown, but clomipramine's capacity to inhibit serotonin reuptake is thought to be important. Clomipramine appears to have a mild sedative effect which may be helpful in alleviating the anxiety component often accompanying depression. As with other tricyclic compounds, clomipramine possesses anticholinergic properties which are responsible for some of its side effects. It also has weak antihistamine and antiserotonin properties, lowers the convulsive threshold, potentiates the effect of norepinephrine and other drugs acting on the CNS, has a quinidine-like effect on the heart and may impair cardiac conduction.

Ne nadjoh puno na nasem jeziku..sad nemam vremena, ali ako zelis, mogu ti otprilike napisati sta ovo znaci ukoliko ti engleski nije bolja strana, ali uglavnom je slicno onome sto ti imas u svom attachment-u :cmook:

Edited by una

Evo mene prve.Prvo da ti kazem Andjelcicu HVALA! :srce:

Evo ja pocinjem u ponedeljak da ga pijem.Dr mi je zamenila cipralex anafrabnilom pa zato moram da cekam ponedeljak da bih pocela da ga pijem.Nadam se da ce sve biti dobro.Vi koji imate iskustva sa njim molim vas pisite.Svima veliki pozdrav :D

i ja sam dobila da pijem anafranil ali ga neuzimam jer pijem vec jedan AD a to je oxetin i negdje ovdje na forumu mi je neko napisao da ih niposto neuzimam skupa ..neznam sta je ovoj mojoj psihijatrici,i ona pukla izgleda..valja mi je mjenjati... :muzizena:

i ja sam dobila da pijem anafranil ali ga neuzimam jer pijem vec jedan AD a to je oxetin i negdje ovdje na forumu mi je neko napisao da ih niposto neuzimam skupa ..neznam sta je ovoj mojoj psihijatrici,i ona pukla izgleda..valja mi je mjenjati... :muzizena:

Ona, nemoj tako bitne odluke donositi na osnovu necega sto je neko na forumu napisao. Ovo je pre svega forum za razmenu misljenja i iskustava ali nikako ne bi trebalo biti mesto na osnovu koga ces odlucivati koje lekove da uzimas. Ako nisi sigurna zasto si dobila ta dva leka, ponovo razgovaraj s doktorom koji je to prepisao i trazi objasnjenje. Ako u tog doktora nemas poverenja, trazi drugo, strucno misljenje. Sigurno da postoji konkretan razlog zasto si dobila ta dva leka u kombinaciji.

ja sam se od njega uzasno osecala...imala sam utisak da cu da poubijam sve po kuci i imala sam uzasne nesanice...pokusala sam da istrpim i da se nekako dovedem u stanje da deluje ali nije uspelo

Davno sam ga pio i ve? sam zaboravio detalje, ali iskustva su mi mješana. Znao mi je izazvati jaku nervozu, naro?ito na po?etku terapije. Bilo mi je bolje, ali sam imao malo ?udan osje?aj blage otupljenosti. U po?etku sam imao i nemogu?nost ejakulacije ali to se s vremenom povuklo. U svakom slu?aju, nemoj po?injati s velikom dozom, ina?e ?eš, kako re?e masha, "imati utisak da ?u da poubijam sve po ku?i." Ako se nešto takvo desi, samo bez panike - ta nervoza se nakon nekog vremena povu?e, kao i ve?ina ostalih nuspojava, poput suho?e usta. Najbitnije je kako ?eš se osje?ati kad se povuku nuspojave, a lijek po?ne ozbiljno djelovati.

Davno sam ga pio i ve? sam zaboravio detalje, ali iskustva su mi mješana. Znao mi je izazvati jaku nervozu, naro?ito na po?etku terapije. Bilo mi je bolje, ali sam imao malo ?udan osje?aj blage otupljenosti. U po?etku sam imao i nemogu?nost ejakulacije ali to se s vremenom povuklo. U svakom slu?aju, nemoj po?injati s velikom dozom, ina?e ?eš, kako re?e masha, "imati utisak da ?u da poubijam sve po ku?i." Ako se nešto takvo desi, samo bez panike - ta nervoza se nakon nekog vremena povu?e, kao i ve?ina ostalih nuspojava, poput suho?e usta. Najbitnije je kako ?eš se osje?ati kad se povuku nuspojave, a lijek po?ne ozbiljno djelovati.

ja sam se od njega super osje'ala, stvarno mi je bilo bolje

:flying kiss:

Jelllena, ako mogu detalji - zašto ti je zamenila cipralex i da li anafranil bolje radi posao? Pošto je i meni isti prepisan nakon što cipralex nije delovao.

iskreno anafranil me je smirivao ili sam ja umislila,a na kraju krajeva lakse se skinuti sa anafranila nego sa ovog seroxata....

Meni doktor danas prepisao 7 tableta na dan, a na papiriću koji dobiješ uz tablete piše maksimalno 4-6 tableta dnevno...i tako već par mjeseci uzimam to čudo i nikakvog pomaka nema. A sveukupno pijem 16 tableta na dan i neće na bolje pa neće...

a zašto ne promjeniš AD ako od anafranila nema nikakvog pomaka

a zašto ne promjeniš AD ako od anafranila nema nikakvog pomaka

Pijem još i Fevarin od AD-a, ali moj opsesivno-kompulzivni poremećaj je toliko jak da mi prognoziraju barem 5 godina liječenja i rekao je da će mi i još povećavati dozu, kao da u teškim slučajevima može ići i do 10 tableta na dan.

Anafranil pijem dosta dugo u kombinaciji sa ksalolom i odlican je antidepresiv..medjutim opet mi nije bas najbolje(naravno ni jedan lek se ne uzima vecno),pa sam sada dobila i Lamictal kao potporu Anafranilu u stabilizaciji raspolozenja.

Pozz svima,

Da li neko ima iskustvo sa anfranilom i izazivanjem EPI napada ???

Hvala

Pijem anafranil nekih pet dana. Ranije sam pila flunisan ali mi je doktorka zamenila lek i uvela anafranil (3x1). Primećujem da me dosta smiruje i baš sam zadovoljna lekom...jedino ujutro žmirkam očima :wtf: pa mi je to malo čudno pošto dosada nisam imala tikove.

Valjda će to proći posle duže upotrebe. Sve u svemu, lek je dobar i baš sam zadovoljna jer niko ne može da me iznervira...totalno sam opuštena... :flying kiss:

Btw, nemam EPI napade...

Sad sam trenutno na 200 mg Anafranila, što je preko maksimalne doze, i od njega imam otežano mokrenje i hipersalivaciju. Ali nisu to tako strašne nuspojave da bi mijenjao lijek.

Jel neko zna ima li ovaj anafranil 25, da nisu oblozene tablete? Ili da li je nekada bio? Meni psihijatar propisao pola dnevno, a ne mogu oblozenu tabletu prepoloviti!

Jel neko zna ima li ovaj anafranil 25, da nisu oblozene tablete? Ili da li je nekada bio? Meni psihijatar propisao pola dnevno, a ne mogu oblozenu tabletu prepoloviti!

Stvarno ne znam! Pijam ga vec par meseci i uvek mi u apoteci daju taj sa malim, zutim, oblozenim tableticama. Probaj mozda nekum nozicem, pa ako se rasprsne ti pokupi delice, odmeri odprilike pola i tako popi. Ja sam tako radila sa nekim sitnim tableticama. I pitaj u apoteci, najpre ce oni znati ako ima.

Btw, i meni je Cipraleks (koji nije delovao samo sam osecala nuspojave) zamenjen Anafranilom koji mi je, za sad, odlican. Samo da ovako potraje i da se sve ne vrati po prestanku uzimanja.

Pozz za sve!!!

Pitala sam u apoteci kazu da misle da je bilo prije, ali da se vise ne proizvodi! Idem danas opet kod psihijatra, pa cu ga pitati! Procitala sam dosta pozitivnih stvari o anafranilu, pa se nadam da mi ga nece zamijeniti sa nekim drugim AD! Uz to trebam piti i ritrovil, popila sam par puta pred spavanje i bas se lijepo naspavam!

Pijem Anafranil oko tri meseca u kombinaciji sa Ksalolom i Eglonilom. U skorije vreme oko ociju i usana su mi se pojavili crvenkasti pecati praceni svrabom i blagim ljustenjem koze(mislim da su od Anafranila). Interesuje me da li je jos neko zapazio ovakve pojave na svom licu ili drugom delu tela. Pozzz

Krećem sa terapijom anafranila(25mg) i to 1+1+2 plus rivotril 3x1. Do sada sam pila zoloft, lamictal i largactil.

I ja sam bila upozorena i to od strane psihijatra da su inicijalne nuspojave ovog leka nervoza i napetost, ali da će se povući, i da pijem largactil po potrebi u toku te nervoze. Još uvek nemam iskustvo sa ovim lekom, samo znam da je jači od zolofta.

Ja sam juce pocela da pijem Anafranil-jedna tableta dnevno (25mg), ali prva tri dana pola tablete. Bilo mi je jako lose-muka, malaksalost i eksplozija straha (nisam spavala). Sada se plasim popiti tabletu. Ali savladacu strah (...da bi me onda mozda zapljusnulo more strahova :( ) i nastaviti sa terapijom u nadi da ce mi biti bolje.

Ja sam juce pocela da pijem Anafranil-jedna tableta dnevno (25mg), ali prva tri dana pola tablete. Bilo mi je jako lose-muka, malaksalost i eksplozija straha (nisam spavala). Sada se plasim popiti tabletu. Ali savladacu strah (...da bi me onda mozda zapljusnulo more strahova :( ) i nastaviti sa terapijom u nadi da ce mi biti bolje.

Samo polako, ja sampila Anafranil oko mesec i po dana, nije bilo pomaka, pa sam presla na Zoloft koji je odradio posao za samo par dana, ali mi je dr. rekla da je u sustini anafranil napravio podlogu, a Zoloft odradio. I dalje sam na Zoloftu i hvala Bogu dobro funkcjonišem, zato ne gubi nadu!!