Jump to content
Depresija Forum
Sign in to follow this  
Angel Heart

Clomipramin (ANAFRANIL)

Recommended Posts

Pila sam anafranil godinu dana i dosta mi je pomogao,ali mana mu je,kao i kod ostalih triciklicnih AD-a sto ima vise nuspojava.Konkretno kod mene su to bila suva usta,grlo,znojenje i nesnosljiva vrucina,koja se nakon nekog vremena malo umanjila.

Iako sam pila seroxat, cije dejstvo sam osjecala, doktorica mi je lupila Anafranil!

I skepiticna sam...

Na mahove sam sasvim ok ali na mahove tonem u neopisivo duboku tugu i besmisao. Kao sad npr...

Vidim da ga nije puno ljudi pilo i da su rezultati tako-tako!

zasto mi zena prepisao ovooo???

meni je najvise on pomogao,i ako ima grozne neuspojave. medjutim,kazu da se vise ne proizvodi,jel tako i kod vas? i onda mi je zamenjen

pa vise se ne uvozi u rs? jel tako?

Meni su rekli da ga trazim samo u jednoj apoteci (Biljana u Banjaluci)...mislim da ga vise nigdje nema. + ne daju ga na recept..

Meni se ovaj Anafranil ne svidja!!! Mozda zato sto sam od pocetka bila skepticna! Mozda zato sto cesto pijem samo jednu tabletu umjesto dvije,propisane...

Ali nisam dobro!

Trazicu seroxat nazad!

:wacko:

Doktor mi je promenio moj raniji lek Amitriptyline (Amyzol) Anafranilom.Sto se mene tice,taj lek uopste ne deluje,bar u mom slucaju.Skoro nikakav sedativni efekat,nestalni antidepresivni efekat,Proslo je dva meseca kako ga uzimam 3x25mg dnevno a ja ne osecam nikakvo poboljsanje.Na sledecoj kontroli cu traziti nazad svoju omiljenu staru terapiju Amitriptyline (Amyzol).

Ali moram reci da je ovaj Anafranil jako dobar za nervozan stomak.Usporava peristatiku i to bas onako primetno.

A sto ga nema nigde u apotekama,to je da poludis.Ono,kao,pijes svoju veliku dozu,onda ostanes bez zaliha,i poblesavis hehe.

Mozda ce zvucati cudno, ali... Da li se jos nekom kao nuspojava Anafranila javilo ucestalo zevanje (znate ono, kao kad ste pospani)? Jer meni jeste :/. Nimalo prijatno... Na uputstvu za koriscenje leka zevanje se ne javlja nigde navedeno kao moguca nuspojava, mada mi je dr rekla da je moguce da se javi u izuzetno retkim slucajevima. Izgleda da je mene zakacilo... :(

Meni se to desilo... ne samo zevanje, već i spavanje na sred Äasa. Osećam se psihiÄki iscrpljeno... :(

Pa meni se to doduse javljalo u pocetku, kasnije je proslo. Anafranil inace podstice na aktivnost, i tako deluje i na mene, samo je potrebno da prodje par nedelja. A tih par nedelja zevam bukvalno na svaki minut-dva, da nije zalosno bilo bi smesno :/ :D drzite se, proci ce. Ako ne prodje, pravac kod dr na konsultacije i eventualnu promenu th :*

Opet pijem ovo sranje. I kao da nije dovoljno to sto zapocinjem sa terapijom po ko zna koji put, nego me jos i nus pojave razvaljuju, nikad ovako. Ono sa zevanjem je jos i sitnica. Sva sam konfuzna, usporena, pospana. I imam neke gadne tripove, da li je to problem sa vidom ili prividjanje, ne znam, ali je uzasno. Uvece kada legnem, svi predmeti, onako u polumraku, nazirem samo obrise i oblike, pocinju da se lelujaju, udvajaju, priblizavaju... Mnogo je gadno. Sinoc nisam mogla da zaspim dok nije svanulo. Zapravo nisam smela. Jel se desavalo ovo nekome? Inace, to je pocelo prvi dan terapije, i to posle pola tablete od 25 mg ujutru. Za koji dan prelazim na celu, plasim se sta li ce tad biti. Dodje mi da ih batalim, ali 2x do sada su mi odgovarale i pomagale (posle mesec dana, doduse, ali tako mora).

Evo i ja da se javim.

Dobio sam uz remeron koji mi je regulisao san i apetit anafranil za raspoloženje i ostale simptome koje idu uz depresiju.

Iako sam stalno pod stresovima guram,neću da se predam.

znaÄi

remeron 1 x 30 mg uveÄe

anafranil 2 x 1 25 mg preko dana

Javljam za par nedelja kako stoje stvari,svakom AD-u treba dati vremena osim flunisanu njega mi ne pominjite .

Marilyn ÄoveÄe ako nuspojave traju viÅ¡e od nedelju dve i ako su nepodnoÅ¡ljive menjaj lek.Ja sam izgubio sve Å¡to sam imao zbog depresije,najviÅ¡e boli Å¡to je devojka i sva njena pažnja i ljubav otiÅ¡lo ali namerno živim da vidim Å¡ta će me joÅ¡ snaći.Sutra poÄinjem sa anafranilom i to 50 mg na dan,vidim da ima dosta nuspojava.PiÅ¡e i kod remerona da ima svaÅ¡ta pa ja osim sedacije i spavanja niÅ¡ta nisam drugo imao i sve je to prolazno.NADAM SE DA ĆU KONAÄŒNO IMATI SREĆE S NJIM,tražio sam AUROMID ovaj novi neće da mi prepiÅ¡e kao ne sme imali su loÅ¡a iskustva sa njim i ako je nova verzija izaÅ¡la ali džaba žena zna bolje. Pomozi bože.

Evo da se nadovezem pa iznesem i ja svoja iskustva.

Na osnovu ovog sto citam zakljucujem da definitivno svi individualno reagujemo, i to je ocito problem pri odluci koji AD ukljuciti. Izgleda da je jedini nacin da probamo pa vidimo kako nam odredjeni lek deluje.

Sto se samoh anafranila tice moja je jedina zamerka los uticaj na libido. Ne secam se, posto ga vec dugo pijem, da li sam imala neke nus pojave dok sam se na njega navikla (ako jesam sigurnonisu bile izrazene, jer bih ih upamtila) ali je onda pokazao samo pozitivna dejstva. Sredio mi je je depresiju, smanjio sosecaj anksioznosti i samim sam tim smanjila upotrebu anksiolitika, razbistrio mi stanje u glavi, koncentracija mi je postala skoro kao nekad... Dakle, meni je ocito dobro legao, jedino sto vec pomenuh taj los uticaj na libido iako nikad nisam uzimala vise od pola tabletice dnevno (pa i 1/4) i to je jedini razlog zbog kog sad zelim da ga zamenim.

S druge srtane, samo da dodam, neko pomenu da je amizol dobar lek... Ja sam od amizola vristala i valjala se po podu, bukvalno. Dozivljavala sam panicni napad 15-ak min posto bih ga popila. Bezim od njega ko djavo od krsta!

Pozdrav i srecno u odabiru AD-a!

Здраво Ñвима! Ðови Ñам на форуму, видим да на овој теми дуже нема поÑтова, али да кренемо од нечега :) ...

Ðнафранил ми је био први лек који ми је доца препиÑао од ÐД-а, пре неких 1,5 год. Генерално лоше иÑкуÑтво, пио Ñам га око 4 меÑеца, 1 Ñ… 25 мг, никакав бољитак, а изазива неÑаницу па је бенÑендин 2 мг одмах у'ватио прикључак (толеранција раÑте па за 2-3 меÑеца то пораÑте на 4 мг, поÑтаје неугодно....)

Поздрав Ñвима и Ñвако добро!

Pozdrav svima, želeo bih saznati viÅ¡e o ovom leku jer sam ga upravo poÄeo uzimati po receptu lekara naravno.

Uzimam antidepresive već dugi niz godina i najduže sam koristio Seroxat koji je na mene fantastiÄno delovao, neÅ¡to kratko sam pio Zoloft koji mi nikako nije prijao.

Sada mi je lekar Seroxat zamenio lekom Anafranil jer mi je trenutno stanje niskog nivoa raspoloženja i pored uzimanja Seroxata po 2 tablete dnevno.

Interesuje me kakva su iskustva sa ovim lekom (Anafril) i da li je u pitanju jaÄi antidepresiv?

Unapred Hvala i pozdrav svim forumaÅ¡ima jer pratim ovaj forum odavno a evo sada sam se odluÄio i prikljuÄiti.

Slucajno sam naisla na naucni rad objavljen 1983. koji dokumentuje ovo za anafranil i zevanje:

Unusual side effects of clomipramine associated with yawning.

McLean, J. D.; Forsythe, R. G.; Kapkin, I. A.

The Canadian Journal of Psychiatry

Rezime:

Presents 5 cases of successful treatment of depression with clomipramine where adult patients of both sexes incidentally reported side effects of orgasm when yawning. Discontinuation of medication led to the disappearance of the phenomenon. It is suggested the clinicians be alert to this possible side effect as it can influence patient compliance with the prescribed medication regimen.

Uz to, jako zanimljiv clanak koji opisuje mehanizme delovanja ovog leka u mozgu kao i lepezu mogucih nus pojava:

http://scientopia.or...ing-and-orgasm/

Poenta teksta je da zbog nespecificnog dejstva ovog leka na mozak (ne deluje samo na serotonin i norafrinefrin vec i na druge receptore u mozgu kao i na periferne receptore u srcu, krvnim sudovima i genitalijama), upotreba ovog leka je prilicno zastarela na zapadu, te se preporucuje samo kod specificnih oblika depresije. Znaci...generalni savet...izbegavati ako moze...

Ima li neko sveze iskustvo vezano za ovaj lek?

Pet meseci pijem seroxat sa dijagnozom F41, juce dobio novu F32 i terapiju sa ovim lekom i rivotrilom.

Kod ove psihijatrice sam prvi put, vazi za ako ne najboljeg, a ono bar medju najboljim u Beogradu za ovu vrstu poremecaja. Saslusala me, postavljala pitanja, trajalo je dugo, na kraju nova dijagnoza, usput mi pomenu jos pet stvari na koje sumnja i dade ovu terapiju.

Nemam pojma, u njenu strucnost zaista ne sumnjam, ali nije mi jasno da mi daje lek koji ima dosta vise nuspojava od seroxata koji me razbijao dok se nisam navikao.

Lekove sam kupio ali ne pocinjem dok ne.skupim jos informacija o njemu.hvala

Nije ista klasa kao seroxat. Ocigledno je procenila da za tebe nije vrsta lekova poput seroxata.

Informacije ces naci razne, jer je sve individualno, ali ako kazes da je strucna, poslusaj je.

Nuspojave na papiru ne moraju da se ostvare. Ja pijem lamictal koji ima OGROMAN spisak nuspojava, ne znam, taj papir je metar dugacak. A ne osecam niti jednu i pomogao mi je.

To nista ne znaci nuzno.

Rece danas da vecinu nuspojava koje sam vec prebrodio sa seroxatom sada necu jer ipak imaju veze, seroxat zatvara nesto, ovaj zatvara sve. Kaze da su triciklicni ad provereno efikasniji ali sa vise nuspojava i nisu ok za srce, zato se kao prvi izbor koriste ssri. Meni je seroxat pomogao, ali energija je 0, zivim u trenutku, gotovo kao robot i bez ikakvih planova. Misli da je vreme za ovaj lek i da ce definitivno da me opasno digne, a posle pratimo i psihoterapijom peglamo sve ostalo.

Zena je izuzetan strucnjak, ogroman broj preporuka imam za nju, samo se plasim da ona krece od pretpostavke da je svaki mozak isti i da moze da bude savrsen uz pomoc lekova i prepravki, a ja ne zelim da budem bolji nego sto jesam. Nisam idealan, ali sam relativno ok ziveo 38 god sa svim svojim manama, vrlinama i strahovima i stvorio dosta.

Hvala ti empire na savetima, probacu par dana da pijem rivotril kao stabilizator, a posle predjem i na anafralin umesto seroxata, pa sta mi Bog da.