Jump to content
Depresija Forum
Sign in to follow this  
Angel Heart

Clomipramin (ANAFRANIL)

Recommended Posts

@2Bavailable

Pocinje debljanje opasno da mi smeta, visok sam 176 i sada vec ulazim u zonu kada kilaza pocinje da se primeti, a i fizicki pocinjem da je osecam. Povecao sam fizicku aktivnost, u teretanu ne idem, verujem da bi me to definitivno iscupalo ali nemam jos uvek volje. Necu nista bez dogovora sa psihijatrom, ali jutros kada sam stao na vagu i pokazala 90,2, kada se nisam srusio. Probacu da korigujem ishranu, upisujem i brojim kalorije, ako to ne bude dalo rezultata i zaustavim debljanje nemam pojma sta da radim.

@lewi

Hvala na opsirnom odgovoru, znaci mi.

Mene je moja sa Seroxata skinula u momentu, jedno jutro prestao njega da pijem i poceo Anafranil i nikakve krize nisam osetio iako kazu za seroxat da je tezak za skidanje.

Meni je Anafranil legao kao budali samar, resio me straha, panicnih, nekih prisilnih misli, stabilizovao me i unormalio.

Sa psihijatrom imam neslaganje oko kolicina, ona tvrdi da mi kolicina nije dovoljna i digla bi na 150mg, jer po njoj jos uvek nisam ono sto bih trebao da budem. Ja odbijam da povecam.

Isti problem sa nabavkom Anafranija i ja imam, u svakoj apoteci imaju samo po 1 kutiju.

Potrudicu se za hranu, ali cini mi se da ne jedem mnogo i uglavnom svi u mojoj okolini kazu da malo jedem, a ja postajem medved.

Hvala ti na iscrpnom odgovoru, ne sumnjam da ce Zoloft bolje da ti legne za problem koji ti imas.

da se i ja ubacim ovdje, iako ne koristim anafranil...

naime, kada sam nekad davno koristila ladiomil/maprotilin u dozi 3x25, takoÄ‘er sam se ugojila, kojih 5kg, samo meni to nije predtsvaljalo problem tada, prije svega Å¡to sam bila mnogo bolje, a i visoka sam priliÄno, pa se nije baÅ¡ vidjelo. Nakon nekog vremena izbacila sam jednu dozi od 25, a kasnije ostala na jednoj. i tada sam spala. DoduÅ¡e, ja sam i ijela viÅ¡e, da se ne lažemo, imala sam pojaÄan apetit.

sada uzimam dvije od 25, doktorica kaže da je to min.doza, pa ćemo vidjeti. a od ljetos sam uzimala jednu i nisam se ugojila, od prije neki dan poÄela dvije po 25. i meni bi smetalo da se ugojim, al opet, ako mi pomogne, briga me za liniju

još sam na dvije tablete ladiomila od 25 i jedna eglonil. nisam se ugojila, al i pazim.

kako je kod tebe serafim? jesi uspio skinuti koje kilo, pisao si da ti smeta.

koliko piješ anafranila? možda si negdje već napisao, al eto

Ni grama dole ni gore, stoji. :)

Jos uvek sam na 4 tablete anafranila, eglonyl sam smanjio na 1 dnevno.

Smeta mi kilaza, imam viska bar 7-10 kg, ali se nadam sa dolaskpm lepseg vremena da cu uspeti da uradim nesto po tom pitanju.

Inace sam ok, doktorka nije zadovoljna kaze da bi trebalo mnogo bolje da se osecam. Pominje promenu terapije, uvodjenje jos jednog ad da probamo ili da izbacim eglonyl i ubacim nesto drugo za stabilizaciju.

Smetaju mi neka razmisljanja i nedostatak volje, ostalo je ok. Sva osecanja su tu, pamcenje, koncentracija, fizicki sam ok, nema panicnih jako dugo, spavam dobro, sex ima nuspojava ali sasvim ok,...

Kako si ti?

ne znam šta da ti kažem... naiđu bolji dani, onda period kada sam down. trebala bih ove sedmice kod psihijatrice, pa da vidimo. ja sam na dvije tablete ladiomila i jedan eglonil

Ista stvar i kod mene, uglavnom sam dobar ali desi se ponekad i pad zesci. Ova moja doktorka samo u tablete veruje, kaze mora to jos bolje. Meni je problem sto kada padnem nemam snage da se borim, nemam volje da zivim, uzas. Nikada takav nisam bio. Doduse sada zaista retko nalete takvi trenuci. Ne daj se :)

S obzirom da je ovo tricikliÄni antidepresiv i da oni navodno smetaju srcu...

Da li neko zna na koji naÄin i u kojim dozama oni oÅ¡tećuju srce?

Pijem ga oko 6 meseci i zadovoljan sam, doza 100mg dnevno, ali me interesuje koliko dugo sme da se koristi a da ne ostavi neke posledice, ili je to sve individualno?

WHAT THE FUCK rekao je da ce da mi da ovaj a ne onaj maprotilin ????? ne razumem bre vise nista ljudi samo me ostavite vise na miru zelim da kao prvo placem kao covek a onda da umrem na kraju.. nek prekinu vise da me muce s dijagnozama i terapijama ne mogu vise iscrpljena sam ne mogu

:11565:

Vezano za kardiotoksiÄnost. Po prici lekara anafranil ne pravi probleme srcu u standardnim dozama, cak ni pri duzem koriscenju(10 pa i 20 godina), sem u slucaju kada vec postoji neko oboljenje, tada moze da doprinese pogorsanju.

Saznao sam jos da su ga navodno pre par godina prestali i proizvoditi, jer je lek koji se retko koristi, ali su opet poceli sa proizvodnjom jer ga je WHO uvrstila u lekove od elementarnog znacaja.

Prica ima smisla, jako je jeftin(2,5 evra) i nemoguce je u jednoj apoteci naci vise od jedne kutije.

Izgleda da sam postigao maksimalan terapijski efekat ovog leka. Nakon 10-ak meseci koristenja ovog leka u dozi od 100mg, definitivno sam opet poceo da tonem. Od pocetka je lepo delovao, po prelasku sa seroxata sam se brzo stabilizovao, suicidalne ideje jako smanjene za 10 meseci mozda 5-6 puta imao i to krazko, poslednjih 2 meseca uopste nemam, nikakve nerealnr skokove raspolozenja nisam imao, swksualna disfunkvija izrazena ali podnosljiva i kontrolisana, svi osecaji su tu i postoje, malo zatupljeni ali postoje, na njemu sam bio normalniji od vecine normalnih ljudi, jasna i lepa shvatanja, bez opsesija,okp-a, normalno spavanje, bez poroka,...

U poslednjih 15-ak dana mi je sve losije, zadovoljstvo i ciljevi ne postoje, samo bih spavao, nisam umoran ali se vucem, sve me mrzi da radim. Zakazao sam kontrolu alu ne znam sta da ocekujem, da li ce mi iskljuciti anafranili ili ukljuciti jos nesto, ne znam ali znam da obozava i do detalja poznaje farmakoterapiju.

Da li neko ima neki prwdlog sta dalje, neki lek ili neato da nabacim mada uglavnom ne prihvata moje sugestije po pitanju terapije i lekova.

Hvala

I da li.je normalno da pod antiddepresivima bas nikada nisam imao neki.poletan momenat, neki osecaj preteranesrece ili zadovoljstva?

Na seroxatu je bilo dosta tih trenutaka, a kako sam saznao iz razgovora sa drugim ljudima na ad i oni su bili jednostavno nerealno veseliji na ad-ovima. Kod anafranila toga jednostavno nema, postojim, radim, nisam tuzan ili na bilo koji nacin nezadovoljan ali nema onog osecaja da te digne mnogo, pa bar na kratko. Znam da je neralno, ali.prija.

Koliko imaš godina?Ovaj lek nije nešto posebno jak,traži nekog dr koji će da ti da nešto jako.A to "naglo" i "mnogo" nije dobro,treba ti lek koji će da te podigne da to ne bude neprikladno i po tebe i po tvoju okolinu,nego da te podigne normalno,ali i da te stabilno drži na tom normalnom.

39 godina. Iskren da budem ne znam po cemu se i meri jacina ad-a, pre sam koristio seroxat i on mi nikako nije legao, a cim vidim da je anafranil triciklicni ad, ja cenim da je jak.

Pod seroxatom sam imao te faze preterano dobrog raspolozenja koje su doduse jako kartko trajale, sat-dva. Na anfranilu sam zaista ok, ali s vremena na vreme, u 20-ak dana jedan ili dva dana, nekad i duze sam neverovatno depresivan. Ne tuzan, samo beskrajno slab, bezvoljan i bezosecajan.To je neko stanje koje nikada nisam imao, pocelo je da se desava sa primenom antidepresiva, na seroxatu je bilo jako cesto, na anafranilu redje. Pricao sam sa lekarkom i kaze da moze biti samo trenutno, da pratimo i ako se bude ponavljalo korigovace terapiju, nije za uvodjenje stabilizatora, jer misli da mi ne bi pomogli.

U svakom slucaju antidepresivi su me podigli i pomogli mi da se izvucem iz jako teske depresije, Anafranil narocito.

Hvala Sasa

Nije jak :) Daje se deci neka miligramaža. Npr. Cipralex je jaÄi jer se ne daje deci, nema veze da li je tricikliÄan ili SSRI ili SNRI ili ne znam ni ja koji. To je doduÅ¡e sedativan AD, ako imaÅ¡ paniÄne napade moguće da ti je dat zbog toga, ili ako si agresivan. Moguće da ti je data velika miligramaža(ipak ne znam koju pijeÅ¡, ne mogu da priÄam) pa te radi kako treba. BaÅ¡ mi je drago Å¡to ti je bolje.

I nemoj da misliÅ¡ da je tvoja depresija manje bitna ili slaba pa te radi taj AD, svako je drugaÄiji, tricikliÄni i SSRI aktiviraju druge stvari u mozgu, možda je tebi trebalo da se aktivira to neÅ¡to drugo da bi se pokrenuo s mrtve taÄke.

Volio bih probati Clomipramine. Navodno je jako dobar za OCD, ali i za melankoliÄnu depresiju. mada ne znam kakav je za fobije

Probao sam i amitriptilin i clomipramin. Suha usta su bila jedina nuspojava na clomipraminu.

Na amitriptilinu sam imao problema sa konstipacijom, sedacijom, umorom, suha usta, povećan apetit.

Amitriptilin je dobar za spavanje u dozi od minimalno 75 mg. Clomipramin mi nije pomogao, tj. nisam niÅ¡ta osjetio, ali pio sam ga samo 3 tjedna tako da je to vrlo malo vremena da bi se ocjenilo da AD ne pomaže. Amitriptilin je po meni jaÄi, ali i "prljaviji" triciklik.

Anafranil ne uspavljuje. Barem ne u maloj dozi od 75 mg koju sam ja pio. Teraputske doze za depresiju i anksioznost kreću se izmeÄ‘u 150 i 200 mg. Nisam imao nikakvih nuspojava, osim Å¡to su mi Äesto usta bila jako suha pa sam morao piti vodu svakih pola sata.

odustao sam jer sam dobio Nardil. Nije mi više bilo smisla zafrkavati se sa triciklicima kad ne pomažu

Zdravo svima!

Zna li neko kako bi izgledao prelazak sa TRITICA na ANAFRANIL? Razmisljam da se vratim Anafranilu posto mi je on do sada bio najbolji.

Hvala!

Ja sam prestao da ga pijem, kako je delovao na mene uglavnom sam sve vec napisao. Skidanje je bilo teze nego ato sam ocekivao, najstariji je ad i nije bas selektivan pa izmenja mnogo vise nego sto sam se nadao. Postepeno sam ga smanjivao 6 meseci, poslednja dva meseca po 25 mg, minimalna doza i onda prekinuo. Dva dana nista, a onda krecu glavobolje reseti u glavi, bes, snovi puni emocija, vlazni snovi, vrtoglavice, magnovenje, ludilo sa pritiskom koji ide do 190, srce prskace, aritmije ludacke, bolovi u kolenima, ledjima, derealizacije,... Najgori su mi bili ti reseti u glavi, kao prekidi u milisekundama, kao da se ugasim i pritisak u glavi, rumenilo, crvene usi i povremeni naleti vreline. Sve je to trajalo i postepeno nestajalo 10-ak dana od prest@nka. U jednom trenutku au mi doktori savetovali da se vratim na njega ili pocnem s nekim drugim ad-om, jer je bas bilo gadno.

Sada imam opet problema sa stomakom koje sam imao i pre nego sto sam poveo sa ad-om, a nisam imao na ad-u, vraca se osecaj straha u nekim situacijam kada je i normalno da ga bude, recimo setnja sumom nocu, neki iznenadan zvuk mi dize kosu na glavi ili tako nesto. Dok sam bio na anfranilu strah nikada nije postojao. Drugi problem je rano dozivljavanje orgazma, znaci kao kada sam imao 13 godina, otprilike, inace opet potpuno suprotno onome sto je bilo na anfranilu. Opasan je ad, jako siroko deluje, ali je mene spasao

Jedini AD koji je na mene stvarno dobro delovao i vratio me u život. Ne sećam se ozbiljnijih nuspojava osim problema sa doživljavanjem orgazma (ok, nije ni to sitno, al' neÅ¡to izgleda mora). RazmiÅ¡ljam da mu se vratim iako dr nije oduÅ¡evljena idejom zbog nuspojava. No prvo bih morala da se oÄistim od trittica i seroxata, Å¡to mi ne deluje naivno. Videću na kontroli.

Ni ja nisam imao velikih nuspojava od anafranila, u odnosu na seroxat i njegove nuspojave je bombonica, bar meni. Sa seroxata sam presao na anfranil bez pauze i nisam imao problema.

Zanima me koje doze anafranila pijete. Dr mi reÄe da će da me vrati na anafranil, jer mi je on jedini stvarno zadovoljavajuće delovao, ali pominje neke baÅ¡ velike doze, mnogo veće od one koju mi je ranije druga doktorka prepisala.

Molim vaša iskustva sa doziranjem!

Hvala unapred! :flower:

Poceo sa 50mg ujutru, pa 75mg tri doze, udarna najveci deo lecenja bila 50 ujutru i 50 uvece. Vise od toga nisam pio, a cini mi se da moze da ide do 250mg. :)

Poceo sa 50mg ujutru, pa 75mg tri doze, udarna najveci deo lecenja bila 50 ujutru i 50 uvece. Vise od toga nisam pio, a cini mi se da moze da ide do 250mg. :)

OK, thanks! Onda da se ne brinem. Meni je prepisano 75mg u 3 doze (1+1+1).