Jump to content
Depresija Forum
Sign in to follow this  
Angel Heart

Clomipramin (ANAFRANIL)

Recommended Posts

Dobro, ne kažem da si totalno pobrkao sve, naravno da ti najbolje znaÅ¡ kako se osećaÅ¡, samo sam htela da ti skrenem pažnju na sporost delovanja antidepresiva, jer mislim da su daleko sporiji od svih drugih lekova za mentalne probleme, mora se postepeno ići dok se ne dosegne maksimalni uÄinak ili optimalna koncentracija u sistemu.

Jeste da smo mi svi razliÄiti i ne radi svakome isti ad ili doza, ali opet mislim da je pogreÅ¡no od bilo kog ad oÄekivati da deluje brzo kao anksiolitik recimo, jednostavno treba vremena i strpljenja.

Joy ma sve jasno. Ne znam da li si citala moje postove u ovoj temi. Prvo sam pio flunisan 3 meseca, koji je imao kontra efekat na mene i bilo mi je uzasno. Odma zatim mi je promenjena terapija anafranilom 1+1+1. Za dve nedelje me proradio super, zracio sam pozitivom, napokon sam bio to zto zelim. Ali je trajalo samo dve nedelje od prilike. I evo mesec ipo dana borba. Nema ni trunke toga sto sam osecao, praznina i praznina.

Ovo samovoljno povecanje doze i sam kazem da nije dobro. Nisam mnogo povecao, u granicama. Sa 75 mg sam postepeno presao na 125 mg. Ali mi se jako spava popodne od toga i nema nikakvog pomaka. Ne znam sta se tu desilo da prestane da radi. Mozda mi treba jos nesto uz njega, neka potpora.

Da li piješ samo Anafranil, bez stabilizatora i ansiolitika? Najbolje bi bilo da ideš kod tvog psih i kažeš da si samostalno povećao doze..i da pitaš da li je potreban još neki lek uz AD..

ObiÄno uz AD ide bar joÅ¡ jedan lek.

Pijem jos lorazepam za spavanje. Stabolizator je na predzadnjoj kontroli DR ali na ovoj zadnjoj kaze da nije stabilizator za moj slucaj. Kontrola mi je za nekih 10 dana pa cu da vidim sa DR

zanimljivi je da americka fda nije odobrila ovaj lek za lecenje maior depresije

ja kad sam pio seroxat pravi efekat sam uocio tek posle 6 meseci

Koba, i ja sam pila seroxat i neka dejstva sam osetila jako brzo, već posle jedne sedmice, ali isto posle nekih 6 meseci sam poÄela da osećam jako sedativno dejstvo tog ad, Å¡to meni uopÅ¡te nije trebalo, zato i mislim da bez pola godine redovne terapije ne može ad da se oceni u potpunosti.