Jump to content
Depresija Forum
naivko

Narcisoidni poremecaj licnosti (NPD)

Recommended Posts

3 hours ago, maza said:

Visitor, pošto si se toliko informisao o npl, onda znaš kako je najbolje sa takvim članom porodice.

Da, znam.

Potpuno si u pravu, sve.

Ovo je dobar yt chnl...

Richard Grannon je osoba sa NPL koji tvrdi da je ovaj poremecaj izleciv.. Trenutno pomaze osobama koje su pretrpele traume iz suzivota sa NPLma

Grannon nema NPL. On je bio zrtva i jednog roditelja i bivse zene narcisa.

Prvo, narcisi ne zele na lecenje jer smatraju da im to ne treba. Cak i da zele, NPL se jako tesko leci i to dugo traje. Cuo sam od psihologa da u Americi ima jedna klinika gde lece narcise. Odu tamo, izdvojeni su i to traje i po dve godine. Radi se regresija, jer je poremecaj nastao u prve dve godine zivota. Uglavnom, jako tesko, skupo i dugotrajno lecenje.

Pogresno sam informisan onda...

Ugl ne postoji covek bez jedne crte NPL... To je u materijalizmu deo odbrambenog mehanizma ali i tu ima granica i stadijuma zavisno da li postoji ego ili koliko je razvijen...

U videu "Narcisoidni poremećaj ličnosti i narcizam kao pojava" na prethodnoj stranici je objasnjena razlika izmedju narcizma i NPL.

On 9/7/2019 at 11:23 AM, blackadder said:

Poenta je verovatno u tome što većina ljudi i nije baš najspremnija da prizna u kojoj meri je zao svet u kojem živimo,jer ih ta činjenica u suštini plaši i užasava...I onda kao da ih neka nevidljiva sila tera da svo to zlo koje vide oko sebe klasifikuju (tj.svrstaju) u određene "fioke" (tj.poremećaje),a sve to samo da ne bi morali da priznaju sebi da svi ti tzv."narcisoidni" ljudi uopšte nisu ništa bogzna kako "specijalno" niti na bilo koji način izdvojeno od ostatka mračne i krvožedne mase koja sačinjava tzv."ljudsku" populaciju na ovoj našoj bednoj,prljavoj i nesrećnoj planeti.

Delusion.

Nazalost, saznao sam da imam kompleksni PTSD zbog dugogodisnjeg guilt tripping-a od strane narcisa.  :(

19 minutes ago, visitor said:

Nazalost, saznao sam da imam kompleksni PTSD zbog dugogodisnjeg guilt tripping-a od strane narcisa.  :(

Dragi Visitor, drago mi je da te vidim, ali mi je zao sto imas tu novu dijagnozu. Znam da je nemoguce promeniti stvari odjednom ili promeniti puno toga, ali verujem u tebe, secam se tvojih saveta i znam da si puno radio na sebi, i verujem da jos uvek radis na sebi, i da ces uspeti da se izboris sa vecim delom problema koje nosis sa sobom, a koji su posledica delovanja Narcisoidne osobe u tvojoj neposrednoj blizini... Ne daj se... Mora biti nekih lepih trenutaka koji te cekaju i mora biti neke radosti u tvom zivotu... Ne daj se druze!

Ja nisam znala da se C-PTSD uopšte i dijagnostikuje kod nas.

Pogledala sam ovaj snimak, fantasticno... Hvala ti!

1 hour ago, Hyperdrive said:

Ja nisam znala da se C-PTSD uopšte i dijagnostikuje kod nas.

Nisam dobio zvanicnu dijagnozu. 

Hmmm...dokle god obožavam tvoje teme i savete, sad zaista moram da te pitam da li ideš na terapiju i gde.  Verujem ti, ali biti bez terapije je agonija.

9 hours ago, Hyperdrive said:

Hmmm...dokle god obožavam tvoje teme i savete, sad zaista moram da te pitam da li ideš na terapiju i gde.  Verujem ti, ali biti bez terapije je agonija.

Trenutno ne, ali isao sam kod psihologa do nedavno. Ali, kako to obicno biva, najbolji odlaze u inostranstvo. Tako da sam o ovom saznao od life coach-a. Mada, i sam sam ukapirao koliko je 2+2.

10 hours ago, visitor said:

Trenutno ne, ali isao sam kod psihologa do nedavno. Ali, kako to obicno biva, najbolji odlaze u inostranstvo. Tako da sam o ovom saznao od life coach-a. Mada, i sam sam ukapirao koliko je 2+2.

Ubedjena sam da si ti sam ukapirao, da je psiholog samo bio svedok tvog suocavanja sa sobom... I ako je otisao u neko inostranstvo, ne znaci da ti ne mozes da nastavis sam sa sobom svoja sabiranja i oduzimanja... Verujem u tebe!

Uh sto ne volim ljude sa ovim poremecajem. Narcici i nadmeni. A stalno ih srecem u zivotu. I obavezno se posvadjamo.