Jump to content
Depresija Forum
naivko

Narcisoidni poremecaj licnosti (NPD)

Recommended Posts

Planiram da odgledam ovaj dokumentarac:

[media=]

[/media]

Here is a list of what Narcissists usually do to their targets :

- Insults their target very often. Then lie when confronted about it, or say it was a joke.

- When confronted with their behavior, they pretend to be innocent and play the victim.

- Everything is always your fault, even when it's obviously not.

- They always have a justification for every bad thing they do. They think they're always right.

- Very controlling, they tell you how to live, but they can live anyway they want. Very hypocritical.

- They accuse you of what they're doing to you (RED FLAG!), it's called Projection

. - Portraying themselves as angels outside, when they are actually demons with their family and especially their target.

- They want you to fail, while pretending to want you to succeed (they're very convincing).

- They never say they are sorry for hurting you (RED FLAG!).

- Poison your favorite activities, they don't want you to be happy or to get pleasure. They also poison other useful activities like important skills which will help you in the future. They DO NOT want you to have skills, they want you to be as weak as possible. They don't teach you anything

. - Subtly lead a smear campaign against their target, so they isolate it and make sure they don't get help.

- When you want to leave the relationship with a narcissist, they beg you to stay with them and cry crocodile tears. They are the best actors.

- Sometimes nice, sometimes cruel. You never know where you stand with them.

- They pretend to be "victims", and they blame the target for their own behavior.

- They are incredibly arrogant and sadistic. They see the target as weak, and deserving to suffer.

- They think they are models to be followed.

- They are spiritually dead although they might loudly profess some kind of Spiritual Belief.

..."Bennett recommends looking at how they treat others and talk about the people in their life. If they're a narcissist, you'll see some bad patterns emerge.

"Look for clues as to how they treat others," he said. "If the person you're dating brags about manipulating others, or people they have dated in the past, I guarantee you'll be the next to be manipulated and mistreated."

Znaci mnogo im je bitna sposobnost da manipulisu i povrijede druge. Ali neko ko je toliko krhak i osjetljiv na svijet oko sebe po meni i ne moze biti nekakav manipulator ni kameleon. Prebrzo puknu i prave nered iz bijesa. A najbolje od svega kada se prave zrtve i cijeli svijet im je zao. Cak i ljudi koji nikada nikome nisu ucinili nista nazao.

To bi bilo ono kad vuk pokusava ubjediti druge da je ovca a ne moze jer stalno poludi i biva kaznjen od normalnih ljudi s empatijom vristeci: "Zavjera!".

Tuzno da budem iskrena. :(

- When confronted with their behavior, they pretend to be innocent and play the victim.

- Everything is always your fault, even when it's obviously not.

- They always have a justification for every bad thing they do. They think they're always right.

- They accuse you of what they're doing to you (RED FLAG!), it's called Projection.

- They never say they are sorry for hurting you (RED FLAG!).

- Subtly lead a smear campaign against their target, so they isolate it and make sure they don't get help.

- When you want to leave the relationship with a narcissist, they beg you to stay with them and cry crocodile tears. They are the best actors.

- Sometimes nice, sometimes cruel. You never know where you stand with them.

- They pretend to be "victims", and they blame the target for their own behavior.

- They are incredibly arrogant and sadistic. They see the target as weak, and deserving to suffer.

- They think they are models to be followed.

- They are spiritually dead although they might loudly profess some kind of Spiritual Belief.

Da, to je Fotini.

Fazon je kad pocnes da mislis da s tobom nesto nije ok i da si poremecen.

To im je i cilj.

To je valjda izbjegavanje odgovornosti za svoje postupke. Oni nikad nisu u krivu i rijec izvini i ne postoji u njihovom rijecniku. Mogu uraditi najgadnije stvari i cak reci da je to za tvoje dobro. :lol:

Mislim, vrlo interesantno je sto su zapravo i sami prelaki za manipulaciju.

moze li neki primer?!

Pa u zavisnosti od tipa cinice sve da budu divni u tvojim ocima pa ce i ciniti stvari koje pozelis uzdizuci sebe do nebesa.

Kada gube kontrolu mislim da se slicno desava, a bes nailazi kada to ne uspevaju pa pocinju da krive tebe sto isto mozes da izmanipulises govoreci im da su divni i dalje.

Ostavices ih zbunjene.

Zapravo da, to je ono vracanje milo za drago.

Mislim da to nije bas dobra definicija...jer i kad te neko iskreno voli, on te sa pravom gleda kao nebesko stvorenje od krvi i mesa...

Evo jedan primer, tj. vise pokazatelj nego primer koji ne treba uzeti zdravo za gotovo...tj, nije neki sto procentni indikator da imate posla sa narcisom...oni cesto kazu na nesto sto kazete ili uradite sledece: "...nemoj da mi vredjas inteligenciju..." u mom iskustvu sa ovim gnusobama, kad ovo cujem postajem oprezniji nego inace...oni od svih osobina najvise isticu bitnosti intelekta...To naravno ne znaci da ja licno potcenjujem znacaj intelekta i inteligencije...to je nesto sto sam naprosto primetio...i za mene je to indikator da vrlo verovatno imam posla sa narcisom...

Jesu i sami laki za manipulaciju jer misle da oni ne mogu biti izmanipulisani. Oni jednostavno misle da su prepametni za to. Ima još razloga...

Jesu i sami laki za manipulaciju jer misle da oni ne mogu biti izmanipulisani. Oni jednostavno misle da su prepametni za to. Ima još razloga...

Bas tako nekako.

Ima ih raznih.

Hvalospevci dobrocinitelji... oni se tek lako obrlate pa cesto ispadnu zrtve.

To se na kraju svede samo na ono da misle da imaju uticaj na tudje zivote. Ako se smatraju manipulatorima onda misle da citaju sve ljude i da ih mogu navesti na bilo sto. A opet ne znam kako neko opsjednut sobom moze citati druge narocito ako polude kad im se ne podvladjuje. Ta pricica o manipulaciji je samo bajkica koju si pricaju da ne bi pali u ocaj.

Mislim da su psihopate vjerovatno mnogo vjestiji u manipulaciji, narocito jer se neki od njih ne otkrivaju. Narcis se uvijek hvali o svojim postignucima a psihopate to bas ne rade tako. Mogu uraditi toliko toga za sto se nikad i ne sazna ali sam taj osjecaj da su orkestrirali sve to im daje zadovoljstvo. Narcis prvi trci da se hvali i eksponira drugima.

Evo jedan primer, tj. vise pokazatelj nego primer koji ne treba uzeti zdravo za gotovo...tj, nije neki sto procentni indikator da imate posla sa narcisom...oni cesto kazu na nesto sto kazete ili uradite sledece: "...nemoj da mi vredjas inteligenciju..." u mom iskustvu sa ovim gnusobama, kad ovo cujem postajem oprezniji nego inace...oni od svih osobina najvise isticu bitnosti intelekta...To naravno ne znaci da ja licno potcenjujem znacaj intelekta i inteligencije...to je nesto sto sam naprosto primetio...i za mene je to indikator da vrlo verovatno imam posla sa narcisom...

Sta fali tom izrazu? Meni je bas cool

DANGER ! DANGER ! Euforija je narcis ! :wacko:

pa ok, ako ti je ok...ja samo kazem da mi je ta pojedinost, naravno pored i ostalih, zapala za oko... :)

Ovaj kratki dokumentarac je iz prosle godine, ima hrvatske titlove. Titlove izaberite klikom na zupcanik, pa Subtitles i izaberite Croatian.

[media=]

[/media]

Nijesam bio narcis ni kad sam bio najljepsi i najuspjesniji, a ne sam kad sam sjenka od covjeka i bolesna osoba.

Nisam ovo do sad gledao, ali nije los dokumentarac, recimo da je informativan za onoga ko se nije u iskustvu susretao sa ovom tematikom...Smeta mi kod takvih filmova sto se svi redom bave fenomenom na uopsten nacin, umesto na konkretno iskustven...

Ja realno jesam lep ali su me ubili u pojam jos u detinjstvu sa pohvalama narocito zena, tipa lepsi si od devojcice i kasnije su mi se stvorili kompleksi,

onda jedan period od porocnog zivota sam poruzneo, tj. imao sam neku satansku privlacnost, pa kad sam se razboleo bio sam tragicno propalo lep.

Ali nekako shvatam sa godinama da lepota nije najbitnija bitnije je biti plemenite duse, tako ce ljudi videti tvoju lepotu i ako nisi toliko fizicki privlacan.

Mene su od pocetka zivota punili, jao sto si lep sto si lep, to mi je postalo nekako opterecenje, ispada ne vredis ako nisi kao holivodski glumac, po meni je to malo nepristojno govoriti nekom, u pubertetu sam imao strasne komplekse, da nisam dovoljno lep da imam devojku, sta znam, svake godine nose svoje odlike, vidim da su danasnje devojke opterecene svojim izgledom, nekad mi je i odmor kad vidim nekog ko je malo ruzniji. Isto tako mi je bilo opterecenje, kao muskarcu sto nisam nabildovan, to se forsira na filmovima, nerealni likovi u njima, npr. ljudi se danas unakazise sa ovim tetovazama, a misle da je to lepo.