Jump to content
Depresija Forum
Sign in to follow this  
dragan111

Mijanserin (TOLVON)

Recommended Posts

Nemam dijagnozu depresije, ve? samo insomnije (nesanice).

Imam terapiju za spavanje: Sanval 10 mg + Tolvon 30 mg! Doktorka mi je rekla da u "ovako malim dozama" Tolvon deluje kao hipnotik! Ali ja to nigde nisam našao, ni u fabri?kom uputstvu za Tolvon ni na Internetu.

Koliko vidim 30 mg nije mala doza ve? pre uobi?ajena doza za depresiju, a Tolvon je zvani?no delkarisan kao antidepresiv.

Da li neko zna odgovor na ovo pitanje, vidim da se ?esto koristi u raznim kombinacijama za spavanje, i da li Tolvon stvarno ima hipnoti?ko dejstvo, odnosno kako doprinosi spavanju?

Ako ti je prepisan uzmi ga slobodno, on je atpi?ni Ad sa sedativnim dejstvom i zato se pije uve?e.

Trebalo bi da se naspavaš kao car.

Prvi put kada sam ga uzeo spavao sam 6 sati, slede?e dve no?i nisam mogao da zaspem sa istom dozom!

Dr. mi je rekla da pove?am dozu za po 1/2 tablete. Prve no?i sam spavao 8 sasti, druge (sino?) samo 4!

Da li neko zna o ?emu se ovde radi?

Da li postoji neko "ekspresno sticanje tolerancije"?

Molim da mi neko kaze sve sto zna o leku Tolvon?

Dobila sam ga uz flunisan.Pijem ga uvece.Receno mi je da je to zbog nesanice,mada......

Kad b ise javio neko ko je pio tolvon mnogo bi mi znacilo!!!!!!!!!!!!!!!

Evo,pijem .ga nedelju dana uvece,i to samo cetvrtinu uz lzmictal,a ujutru uzimam flunisan.Flunisan i lamictal uzimam vec ddddddddddddddddduze vreme.Od kako uzimam tolvon,kao da sam potpuna.U smislu,toga da mogu spavati i ustati raspolozena.

Kao da sam dobila na samopouzdanju i samokontroli,umanjena je anksioznost ustvari,kao da je nemam.Trenutno sam iu pms stanju i ne osecam tegobe!

Neka mi neko kaze,moze li to biti od tolvona?

Ja sam ga pila godinu dana, i bas mi je pomogao. Popravio mi je koncentraciju, raspolozenje, sve. Bilo mi je dobro u tom periodu. Isto mi je uz njega dala lamictal i sve to zbog nesanice. Ja sam pila celu tabletu, ali ako je tebi o.k. sa cetvrtinom samo nastavi i uzivaj...divan je osecaj kad posle duzeg vremena mozes konacno da ustanes raspolozen i odmoran...i da smanjuje anksioznost..samo napred, dobar je to AD ^_^

Ja sam ga pila godinu dana, i bas mi je pomogao. Popravio mi je koncentraciju, raspolozenje, sve. Bilo mi je dobro u tom periodu. Isto mi je uz njega dala lamictal i sve to zbog nesanice. Ja sam pila celu tabletu, ali ako je tebi o.k. sa cetvrtinom samo nastavi i uzivaj...divan je osecaj kad posle duzeg vremena mozes konacno da ustanes raspolozen i odmoran...i da smanjuje anksioznost..samo napred, dobar je to AD ^_^

Uh,hvala sto si se javila.Cini mi se da mi je najvise pomaze kod anksioznosti.Kazi mi jesi imala problem sa zadrzavanjem tecnosti u organizmu?Kako si ga uzimala,samo uvece ili i preko dana?

Izvinjavam se ostalima.Ovo nije licna prepiska.Ko god je uzimao ili uzima ovaj lek,neka mi kaze nesto!

Uzimala sam jednu tabletu samo uvece, i jednu lamictala isto uvece. Imala sam problem sa izbacivanjem tecnosti, doktorka mi je rekla da se to ponekad desava i ugojila sam se malo. Ali bilo mi je dosta bolje psihicki pa su te male nus pojave mogle da se anuliraju :rolleyes: Inace, ja sam uzasno anksiozna, dosta mi je pomogao kod anksioznosti. Nemoj da se oslonis samo na njega, potrebna ti je svakako i psihoterapija, jeste dobar ali na zalost ne moze sam da resi problem..

Evo da se javim !

Tolvon mi je legao ok.Sve ono sto nije mogao flunisan,ovaj lek je odradio.

Ya sve koji ga piju dajem punu podrsku.Naravno,sve je individualno,pa i koji nam lek odgovara.

Nadam se da sam nekom od koristi ovim recima!

Ljudi pomagajte!!!!

Evo dosla sam u situaciju da sam morala uzeti Lasex da bi izbacila nagomilanu tecnost.Ne zelim da vam kazem koja je to kolicina.Dovoljno da me uplasi.Jednostavno,kao da sam ponovo pocela disati,posle izbacivanja tecnosti.Neka mi neko pomogne sa objasnjenjem oko ove nus pojave kod tolvona?Sta uraditi?Rekla sam lekaru,a on ce meni ma nije to nista!Strasno!Koja kolicina tecnosti!Da li je moguce da je od leka ili sam nesto propustila?

Da, od leka je, deluje tako i neki ljudi imaju sklonost da se goje, zadrzavaju tecnost. Struktura leka je takva.

Ali to je prolaznog karaktera i obicno prolazi za nekih 2 meseca najvise, dok se organizam navikne. Pokusaj da preguras nekako, vremenom ce zasigurno nestati a telo ce samo izbacivati visak.

I ja uzimam Fluinisan ujutru i cetvrtinu Tolvona uvece, s tim sto su mi Tolvon uveli pre pet meseci i pomaze mi dosta, pogotovu u sredjivanju bioritma koji je bio potpuno poremecen, ali svaki mesec sam sve vise dobijam na telesnoj masi. U pocetku mi to nije predstavljalo problem jer mi je resavanje psih. problema bilo bitnije od fizickog izgleda, ali sad vec pocinje sve ovo da mi smeta. Kako da znam sta je od tih dodatnih kilograma "nagomilana tecnost", a sta je "pure fat". Sta je Lasex i da li se uzima na recept? I kakvo dejstvo ima Lamictal? Hvala unapred na odgovorima!

I ja uzimam Fluinisan ujutru i cetvrtinu Tolvona uvece, s tim sto su mi Tolvon uveli pre pet meseci i pomaze mi dosta, pogotovu u sredjivanju bioritma koji je bio potpuno poremecen, ali svaki mesec sam sve vise dobijam na telesnoj masi. U pocetku mi to nije predstavljalo problem jer mi je resavanje psih. problema bilo bitnije od fizickog izgleda, ali sad vec pocinje sve ovo da mi smeta. Kako da znam sta je od tih dodatnih kilograma "nagomilana tecnost", a sta je "pure fat". Sta je Lasex i da li se uzima na recept? I kakvo dejstvo ima Lamictal? Hvala unapred na odgovorima!

Lasex ti je tableta ya nuyno ylo.Pijes samo kada osecas da si pun vode.To vidis po oteklinama na zglobovima,imas osecaj da tesko dises.Lamictal spusta raspolozenje tj. ima funkciju stabilizatora.

Sto se tice kilograma,e tu ti niko ne moze pomoci.Kod mene je izazivao potrebu za slatkisima.Naravno,sada je isto,ali to mogu nekako da kontrolisem.Valjda sam se vec navikla.Moras imati 5 obroka,da bi smirivala insulin zlezdu koja trazi slatkise.

Meni flunisan nijje mnogo pomogao.Pila sam ga 40mg.Promenili su ga i sad sam na seroxatu.Tebi flunisan vrsi poso?

Hm...ja sam sva ko krofna sad, ali i dalje ne znam je li to ta voda ili prosto visak kilograma...Najgore je sto od trenutka kad popijem Tolvon pa dok se ne uspavam mogu da prozdrnem kilo slatkisa, pa onda red slanog, pa opet slatkog, pa cigarete...katastrofa! Ali sto se tice Flunisana ok mi je, pogotovu u kombinaciji sa Tolvonom, mnogo se normalnije ponasam i osecam, funkcionisem nekako za razliku od ranije...:/

Vise meseci sam bila na seroxatu , a sad mi ga je dr iskljucila i dala lek tolvon..e sad,mene zanima da li ce tolvon poceti da deluje odmah jer sam vec bila na AD ili cu cekati dve-tri nedelje da pocne da deluje?

Vise meseci sam bila na seroxatu , a sad mi ga je dr iskljucila i dala lek tolvon..e sad,mene zanima da li ce tolvon poceti da deluje odmah jer sam vec bila na AD ili cu cekati dve-tri nedelje da pocne da deluje?

Iz mog iskustva sa AD, trebaće koji dan dok prodeluje Tolvon zato Å¡to utiÄe na potpuno druge sisteme nego Seroxat. :)

Za vreme kombinovane primene ovih

psihofarmaka već nakon 15 do 20 dana doslo je do redukcije psihopatoloske simptomatologije. Autori su u svom

radu zakljuÄili da je mianserin ima terapijskog efekta kod odredjenih oblika shizofrenije. ali pod uslovom da se

ordinira dovoljno dugo i u dovoljnim, najÄesće većim dozama I u svetu je efikasnost minaserina u tretmanu

shizofrenije nije dovoljno dokazana i ako postoje odredjene studije u tom smislu koje su navedene u dosatvljenoj

struÄnoj dokumentaciji proizvodjaÄa. Po ovim studijama minaserin je dovodio do poboljsanja tzv. negativne

simptomatologije kod shizofrenije. Mianserin je bio dodat postojećoj terapiji ( Itil et al 1974, Mizuki et al 1988).

S obzirom na mehanizam delovanja minaserina u studijama nije potvrdjena pretpostavka da bi mianserin mogao

imati uticaja na otklanjaje ekstrapiramidne simptomatologije. U celini moze se naglasti da postoje ohrabrujući

izvestaji i kliniÄki podaci o primeni minaserina u tretmanu shizofrenih psihoza, posebno negativne

simptomatologije ( 24, 36, 45, 69, 71). Neophodne su i dalje kontrolisane duplo-slepe studije pre potpune potvrde

njegovog terapijskog uÄinka u tretmanu ove bolesti.

Izvor: prof.dr.Marko Munjiza

Ja sam poÄela da pijem Tolvon, već treći dan, 15 mg.

Nemam nuspojave nikakve, baÅ¡ fin lek, malo me uspava uveÄe i to je to.

Ne znam samo da li će mi biti dosta 15 mg, i kako ću da preživim dok ne poÄne da deluje.

Jel zna neko koji su mehanizmi delovanja ovog leka?

InaÄe dobar je protiv nesanice, ali kao antidepresiv je Äista nula, nema baÅ¡ nikakav efekat, Äak pogorÅ¡ava depresiju (kod mene).

Jel zna neko koji su mehanizmi delovanja ovog leka?

InaÄe dobar je protiv nesanice, ali kao antidepresiv je Äista nula, nema baÅ¡ nikakav efekat, Äak pogorÅ¡ava depresiju (kod mene).

Vjerojatno ti je i dan za spavanje.