Jump to content
Depresija Forum

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Nina Lukarevic

'Delimicno' skidanje s Rivotrila

Recommended Posts

Ljudi moji, na moju inicijativu u dogovoru s mojom glavnom doktorkom ukinuta mi je nocna doza Rivotrila (0.5). Ujutru pijem zajedno Flunisan (20mg) i Rivotril (0.5). Par puta sam nocnu dozu preskocila jer mi se desavalo da zaspim i zabosavím da popijem. I reko' cim ja mogu da spavam ne treba mi Rivotril nocu. Kad. . . djoka moj da izvinete, vec trecu noc bez Rivotrila, meni je nocu postala delimicno kao pre, skacem iz kreveta, strasnu slabost osecam, o losim snovima necu ni da govorim. Juce sam bas bila u bedaku. Pre pocetka mog lecenja, noci su bile tako mucne, budjenja, skakanja u toku noci, strasna slabost i jos gora kontuzovanost, kao pijana da sam. Lekovi su SVE sredili. Kad sinoc opet nisam popila Rivotril, ja se budim, grce mi se grudni misici i ruke. EEG mi je potpuno u redu nemam epilepsiju, krvna slika dobra, zakazala sam i kod interniste za koji dan, zbog tog ziganja u grudnima. Imam problem sto svako jutro imam grceve u stomaku i stolicu svetle boje i jako tecnu, vec duze vreme. Dal je moguce da je to od lekova? Smrsala sam 10kg inace. Radila sam pre testove fecesa, nalaze i UZ abdomena, sve je bilo u redu OSIM sto imam CANDIDA-u SPECIES u crevima. Ali jedem antikandida hranu, nemam bolove kao pre. Dal je moguce da je to od lekova? Ne znam sta da radim. Sinoc mi je bilo jako lose. Strah me da me afekti ne savladaju ponovo kada budem prekinula sa lekovima. Neki savet? Slicno iskustvo? Plzz

Au, ja se upravo vratio s kontrole, gde mi je predlozeno da od veceras ukinem vecernju dozu (0.5mg) Rivotrila! Uz Rivotril, ujutru uzimam Cipralex, 1/2 tabl. Od simptoma koje pominjes, pre pocetka terapije, koja traje 2 meseca, imao sam ujutru taj bol u grudima, grceve u nogama, a o prolivu i da ne govorim! 3 nedelje je trajao, doduse bez grceva, uz osecaj kao da imam supozitoriju u anusu i da svakog trenutka mogu da se is...m. Medjutim, najneprijatniji je bio stalni osecaj hladnoce, unutrasnja drhtavica i potreba za utopljavanjem. Sve to se uz terapiju povuklo, osim nesto svetlije boje stolice, koja se takodje normalizovala. Videcemo sta ce biti od veceras!?! Doktorka mi je savetovala da ako primetim bilo koji telesni simptom po ukidanju vecernje doze, da je ipak vratim. Kontrola za mesec dana!

Prvi put posle 2 meseca bez vecernjih o,5 mg Rivotrila. Bez drasticnih simptoma, nekoliko budjenja tokom noci i sat vremena ranije jutarnje budjenje, u pola 5. Eksperimentisacu, danas i uvece cu uzeti Rivotril, a sutra bih preskocio jutarnju dozu i uzeo vecernju. Pa da vidimo razliku!?!

Ja samo ne razumem zasto ukidate te doze samoinicijativno, te u dogovoru sa doktorom ako vam je dobro...

Jel' vam dosadno da pijete tablete? :muzizena:

Naprotiv, ali poenta je valjda da se ti lekovi uzimaju odredjeno vreme i kada se postignuti efekat stabilizuje, da se polako ukidaju. Ja uz Rivotril uzimam Cipralex, on je taj koji "leci" na duze staze, a Rivotril je simptomatska terapija. Kako god, imam poverenja u doktorku.

• Create New...