Jump to content
Depresija Forum
Sign in to follow this  
Apoptosis

Oxcarbazepine (TRILEPTAL)

Recommended Posts

Pozdrav svima, zanima me da li neko koristi Trileptal, i kakva su iskustva?

Ja od sinoć pijem Trileptal.

ReÄeno mi je da je to novija verzija Tegretola, Karbapina, mnogo bezbednija, praktiÄno bez nuspojava.

PreporuÄeno mi je da uzimam folnu kiselinu sa Trileptalom, da se izbegne manjak tog vitamina.

InaÄe pijem ovaj lek uz joÅ¡ 3 za Å¡izotipski poremećaj i bipolarni afektivni I tipa.

Od prve tablete nemam nuspojave, i molim se da ostanem na ovim tabletama, ne mogu više da menjam.

Nadam se da neko pije ove tablete, baš me zanimaju iskustva.

Ko ima problema (od ranije) sa depresijom, ili suicidalnim mislima, neka nikako ne pije ovaj lek...

U "Äestim (viÅ¡e od 1 u 10 pacijenata) neželjenim dejstvima" piÅ¡e da izaziva depresiju i suicidalne misli, Å¡to se meni desilo!

FiziÄki je ok, bez bilo kakvih neželjenih dejstava, ali psihiÄki me samleo... Ne preporuÄujem.

I meni je iskljuÄen iz th. A na sve, nema ga na pozitivnoj listi a preskup je...

Pa svaki lek tog tipa ima medju nezeljenim dejstvima upravo depresiju i suicidalne misli...

Lek treba piti, nedelju, dve, tri...

Treba psihicki da te melje dok ne legne sve lepo. Pij ti lepo taj lek recimo ceo mesec, pa onda napisi ovde utiske. :)

Pij ti lepo taj lek recimo ceo mesec, pa onda napisi ovde utiske. :)

A u međuvremenu da se ubijem a?

Zasto bi se ubio u medjuvremenu?

Koliko se secam, a secam se dobro, imao si mnogo gore psihicke krize nego li od ovog leka, bar po ovom opisu ovde...

Ukoliko si vec promenio terapiju, onda ok, ne moras se cimati. :)

Da nisam cekao po 2 meseca da terapija prodeluje, ko zna sta bi mi se danas desavalo. Strpljenje je vestina...

Zasto bi se ubio u medjuvremenu?

Koliko se secam, a secam se dobro, imao si mnogo gore psihicke krize nego li od ovog leka, bar po ovom opisu ovde...

Ukoliko si vec promenio terapiju, onda ok, ne moras se cimati. :)

Da nisam cekao po 2 meseca da terapija prodeluje, ko zna sta bi mi se danas desavalo. Strpljenje je vestina...

TaÄno, imao sam mnogo gore krize, ali bez ovakvih suicidalnih misli...

Nikad ranije nisam išao na hitnu da dobijem injekciju Bensedina i Haloperidola...

Nisam ja za antiepileptike, izuzetak Rivotril...

Evo Metoten je sjajan lek, stari tipiÄni antipsihotik, nijedno neželjeno dejstvo nemam od njega a plus je to Å¡to on smanjuje suicidalne ideje... Za mene su i AP bolji od stabilizatora.

Slažem se za strpljenje, ja ga nikad nisam imao...

E to je status epilepticus...

Zato je i reagovao na Lamictal kako jeste.

Moje isprike. Radi se o drugom lijeku ipak. Vidim da si ga uzimao /uzimaš . Na oxc terapiji je tj Okskarbazepin :blink:

Moje isprike. Radi se o drugom lijeku ipak. Vidim da si ga uzimao /uzimaš . Na oxc terapiji je tj Okskarbazepin :blink:

Derivat Karbamazepina, odnosno Tegretola.

Jako sliÄan profil nuspojava, s' tim da ako se tablete lome dovodi do teÅ¡ke sedacije.

Derivat Karbamazepina, odnosno Tegretola.

Jako sliÄ�an profil nuspojava, s' tim da ako se tablete lome dovodi do teške sedacije.

Znam da smo otoÅ¡li u offT. Neću viÅ¡e o tome....ali nuspojave koje smo primjetili su; :konfuzija, depresija, apatija, agitacija(npr. nervoza), labilnost,somnolencija, glavobolja, poremećaj paÃ…¾nje,amnezija,vrtoglavica i tko zna Å¡to joÅ¡. Vjerovatno mu se lome jer sam neÅ¡to Äitao da se tako radi kod ljudi koji imaju problema sa jetrom (a on ima poÄetni stadij ciroze) ....nisam siguran.

Znam da smo otoÅ¡li u offT. Neću viÅ¡e o tome....ali nuspojave koje smo primjetili su; :konfuzija, depresija, apatija, agitacija(npr. nervoza), labilnost,somnolencija, glavobolja, poremećaj paÃ…¾nje,amnezija,vrtoglavica i tko zna Å¡to joÅ¡. Vjerovatno mu se lome jer sam neÅ¡to Äitao da se tako radi kod ljudi koji imaju problema sa jetrom (a on ima poÄetni stadij ciroze) ....nisam siguran.

Ma sve će to Hyperdrive poÄistiti za nama. :D

Ja sam pakao prošao kad sam pio Tegretol, isto su ga lomili.

Nastavite dok se arhivirana tema ne bude dearhivirala, pa ću onda prebaciti. :)

Dakle užas od lijeka. Otac u bolnici ga pije već par tjedana. Svaki dan sve gore. JuÄer je pokuÅ¡ao staviti nož u usta.Da nije bilo "cimera" u sobi tko zna Å¡ta bi bilo. Stvar je Å¡to je i dalje na kardiologiji a tamo neurolog uopće ne dolazi. Kaže med. sestra ....doći će sljedeći tjedan. Pakao. OdluÄio sam se za potez i javio se udruzi pacijenata koji su odmah reagirali. Poslije to sve ide na povjerenstvo...pa Å¡ta bude. Eto naÅ¡e zdravstvo...a bit će joÅ¡ i gore.... :wacko: