Jump to content
Depresija Forum
Sign in to follow this  
dejica

Somatoformni poremećaj/hipohondrija (F45.2)

Recommended Posts

Najcesce kod devojaka und zena jesu simpomi krvnog pritiska, mada u medicini nikada nije iskljuceno i nesto sasvim (pe)deseto. :)

Vidi ti njega, jesi li ti bas na hipohondriju dosao da nas plasis :muzizena:

Salim se malo, hvala na informaciji, ipak idem u petak kod lijecnika, tamo se uvijek lijepo osjecam, hehe...

Vidi ti njega, jesi li ti bas na hipohondriju dosao da nas plasis :muzizena:

:whistling: Samo iskreno odgovaram. :)

Salim se malo, hvala na informaciji, ipak idem u petak kod lijecnika, tamo se uvijek lijepo osjecam, hehe...

Taman da popijes jednu kafu sa Cika doktorom, i da ga eventualno i zavedes. ;):D

P. S. Povlacim rec, jer sada vidim u temi "Brak (bedak :) )" da si proslavila godisnjicu. ;) Mada, ako zelis opet zavedi doktora, podrzacu te. ;)

Meni je sinoc psihijatar izmjerio kaze on uzasno visok tlak, nisam zapamtila mjere, od cega bi to bilo, ne patim od toga inace? I sto se preporuca jesti, piti, ciniti a sto ne? Hvala.

Meni ja tako svako leto,samo sto jos "propadam"u desno,tj. cela desna strana mi slaba,oci ne smem da pomerim...i onda sam jednom uradila Magnetnu rezonancu,i hvala Bogu nista...do sledeceg leta....ali sad ne idem na magnetnu.Inace mi je pritisak 90/60...a kad mi dodje na normalnih 125/80 umirem.

Mislim da VRATNA KICMA dosta utice na tvoje stanje,YOGA bi bila idealno resenje.

Hej Majo, kako si?

Bas mi je drago da si mi odgovorila, bas je kod mene taj problem, i sada nesto mislim da si odem pregledati glavu, jer imam i konstantne glavobolje sa lijeve strane, ono, od ledja, vrata, do vrha glave. Nekad mi i trne, a ponekad osjecam kao da mi gori :zz_banghead:

Da, i ja se bojim sklopiti oci dok hodam, a vec mi se par puta dogodilo da me kao zanijelo ulijevo, ili ja to sve sebi umisljam, sto me takodjer ne bi iznenadilo.

Nedavno mi je tlak bio 100/60, inace uvijek normalan.

Isla bih ja na magnetnu, ali vise me sramota, ne volim se vise ni muzu pozaliti, mislit ce covjek da ga zaje... U petak sam se narucila kod Cika doktora, kako spirit kaze, necu muzu ni reci da idem, ali nije iz nemoralnih razloga, hehe...

Krenula sam na masazu, prosle zime sam snimala kicmu kod kiroprakticara, kaze da nije bas najbolje, ali kao da 80% ljudi ima takvu, nista zabrinjavajuce. Inace radim neke vjezbe za kicmu, kada se sjetim, a najgore mi je sto spavam na stomaku. Naravno da bih trebala poceti sa nekim malo jacim vjezbama, evo svaki dan planiram, ali jos nista zasad.

Eto vidite koliki sam hipohondar, jedva cekam da me netko nesto pita...

Taman da popijes jednu kafu sa Cika doktorom, i da ga eventualno i zavedes. ;):)

P. S. Povlacim rec, jer sada vidim u temi "Brak (bedak :D )" da si proslavila godisnjicu. ;) Mada, ako zelis opet zavedi doktora, podrzacu te. :)

Bas smijesno sto si to spomenuo, nedavno mi je muz bio kod tog istog doktora, ovdje to prakticiraju pod nazivom "obiteljski doktor". I kad se vratio, rekao je da je taj doktor pravi sarlatan i da je sigurno zaljubljen u mene ;)

Uopce nemam pojma otkud mu to, istina je da ga ja posjecujem "malo cesce", ali cisto iz zdravstvenih razloga, ozbiljno.

Meni je sinoc psihijatar izmjerio kaze on uzasno visok tlak, nisam zapamtila mjere, od cega bi to bilo, ne patim od toga inace? I sto se preporuca jesti, piti, ciniti a sto ne? Hvala.

Ne znam kefir, moze biti od kave, jace hrane tipa slanina, luk i tako. Jesi li se zbog cega uznemirila danas?

Moja mama inace kaze da uvijek kada ide kod lijecnika ima visok tlak, ali kada si mjeri kod kuce nikad, bas je cinjenica sto je u lijecnickoj ordinaciji uznemiri.

Ne moras se zahvaljivati, ali ipak je lepo od tebe. :)

Posto nisam Doca, evo ti NA, :D ovi linkovi, koji ce to bolje objasniti od mene: :)

http://www.doktor.co.yu/forum/viewforum.php?f=13 - podforum kardiologija

http://www.stetoskop.info - ovo je odlican sajt, ali opet ne mogu da verujem da nemaju jos uvek sekciju za kardioloske bolesti, koje su po rasprostranjenosti prve u svetu. :bup:

Izvoli jos jedan odlican sajt:

http://www.tegobe.com/hipertenzija/

A evo i jedan clanak za @Ciganku: ;)

http://www.topvita.info/clanak.asp?id=101

Ne znam kefir, moze biti od kave, jace hrane tipa slanina, luk i tako. Jesi li se zbog cega uznemirila danas?

Moja mama inace kaze da uvijek kada ide kod lijecnika ima visok tlak, ali kada si mjeri kod kuce nikad, bas je cinjenica sto je u lijecnickoj ordinaciji uznemiri.

Ja popijem jedan espresso ujutro. Ne jdem ni slaninu ni luk. Uznemirena sam od nedjelje jako u vezi jedne obiteljske svadje. Ocito sam vise uznemirena nego sam toga svjesna. :D

Inace psihic na mene djeluje dobro, ne ubrza mi tlak, tj. ovo je prvi put da mi je visoki odkad mi mjeri.

Spirit ajd ti meni neki sazetak, jako mi je frka s vremenom pa ne stignem na linkove :)

Spirit ajd ti meni neki sazetak, jako mi je frka s vremenom pa ne stignem na linkove :)

Sad vec mnogo trazis. :uvredjen:

Ali, ovaj link ti je po meni najbolji: :D

http://www.tegobe.com/hipertenzija/

Posebno zato sto direktno odgovara na postavljena pitanja, i sto ima sekciju saveti, pa klikni pacovcinom pa procitaj. :pop: Ako te mrzi (ili nemas vremena, ili sta god), sta da ti radim? :devil: Umreces u najgorim mukama. :lolcina:

Ciganka,od tebe i mene...napravili bi jednu dobro IZBALANSIRANU.... :lolcina:

Ti zanosis u levo...ja u desno...hahaha

Salu na stranu,osecaj je grozan,a i strah koji se polako "uvlaci" u kosti,i opet one misli"A kako bi ja sad sve resila,i bilo bi super da odem kod doktora.."(meni ovde ekstra,samo odem kod rodjaka na vrata,nacelnika CT-a,rengenologije...i on pocne da se smeje kao lud...STA NAS DANAS BOLI,STA DANAS SNIMAMO....hahaha...briga me,kad sam skroz lose,ja isteram po svome,bar snimim vrat....hahaha.Mislim nije smesno,problem je JAKO ozbiljan!

Jedna prijateljica mi je rekla da se HIPOHONDRIJA najteze leci....brrrr...valjda ima najdublje korene.....

Moje skromno misljenje....problem sa vratom,koji ne mora toliko da se pokaze na snimku koliko stvarno moze da pravi ozbiljne smetnje u svakodnevnom zivotu,vrtoglavice,trnjenje,propadanje....veruj mi YOGA je za to SPAS!

Probala....funkcionise.

Drugo..koliko god tebi izgleda da ti je zivot OK,i da ti bas ovako odgovara,ZNAM...po sebi...da bi RAD VAN kuce bio IDEALNA terapija....kolotecina u kojoj si,iako ti se cini sve za 5...tiho iz prikrajka te cini da polako OPET ides ka hipohondriji.

Plus,doza grize savesti,jer se muz razbija od posla,skole,svega....a ti ruku na srce vecinu dzabalebaris...opet te negde u podsvesti iritira.

I na kraju dozlogrdis SEBI,a ne svojim najmilijima,i oni se polako udaljavaju od tebe,ti se pravis da se nista ne desava,jer nemas snagu da promenis,a u podsvesti...opet proces grize savesti i izjedanja...

UBEDJENA SAM...opet iz licnog iskustva da bi te samo dve stvari za dva meseca vratile na pravi put...

YOGA i POSAO!(4 sata,bilo sta)...

Drzim ti palceve! :srculenca:

Sad sam zvala jel sam ja dobro razumijela da mi je sinoc bilo 100 sa 160 ili obrnuto? 160 sa 100, ne znam koja brojka dodje prva uglavnom bio je zabrinut..

Visoki krvni tlak pove?ava optere?enje Vašeg srca i arterija .

Super! Jesam rekla da mi od rodjenja srce jako jako brzo kuca pa uvijek piste alarmi u fitness studiju? A visoki tlak to jos potencira. Sol jedem malo jako malo, rekao je da ce mi mjeriti dok ponovo za 2 tjedna. Idem sljedeci tjedan na jetrene probe a moze li iz to nalaza iscitati i nesto u vezi tlaka?

Ma bolje da nisam nista citala, ne zelim mjeriti tlak kod kuce poznavajuci sebe mjerila bih pet puta na dan i samo se izludjivala...mama mi ima problema s tlakom e sad ne znam visoki ili niski.

U 90-95 % slu?ajeva visokog krvnog tlaka ne zna se uzrok

super

Spirite hvala na linku! :)

Slazem se sa Majnim postom i nasmijala me formulacijama na pocetku istog.

Ne znam kakav jemeni tlak, jer ga se naravno bojim izmjeriti :zz_banghead: . Obi?no mi je bio nizak. Danas mi je bilo tj. cijeli dan mi je loše ?isto na fizi?koj bazi, vrti mi se isto u glavi, isto tako ne smijem zatvoriti o?i i hodati jer bi se srušila isti ?as i ne smijem glavu naglo okretati jer mi se naravno vrti.

Vjerojatno i niski tlak i problemi sa kralješnicom stvaraju ovakva stanja. Da ne pri?am kako me lu?a?ki bole le?a, to je takva bol kao da me netko s ne?im maznuo po le?ima pa imam modricu koja me lu?a?ki boli. U bilo kojem položaju mi nije dobro. Yoga je zbilja dobra stvar, ali treba svaki dan vježbati, ja sam neki dan napravila par pokreta i sad ispaštam zbog toga. Naime, toliko mi je tijelo u nekom gr?u da bilo kakvi pokreti uzrokuju strašan problem. Mislim da je to opet vezano uz sjebanu psihu i sve skupa ?ini onako jednu kombinaciju užasa.

ja u ordinaciji kod doktora uvijek imam viši pritisak

patim od sindroma bijelog mantila :whistling:

jedno vrijeme sam ga mjerila po pet puta na dan

i nikad mi nije bio dobar

shvatila sam da me to ne vodi ni?emu dobrom i jednom kad smo pošli u goste ja da ga izmjerim...nevalja

ja odustanem od gostiju i ostanem ku?i

sutradan sam se toliko razljutila da sam ga bacila kroz prozor i slupala :uvredjen:

Od dve polovnjace, ovaj Tete ( addadadaa nisam ja smislio ovaj izraz, vec upravo neke starije Tete :) ) napravimo jednu novu. :lizalica:

Sad sam zvala jel sam ja dobro razumijela da mi je sinoc bilo 100 sa 160 ili obrnuto? 160 sa 100, ne znam koja brojka dodje prva uglavnom bio je zabrinut..

Prvi broj je uvek veci od drugog, jer prvi govori o sistolnoj tenziji (tj. krvnom pritisku u fazi kada se srce kontrahuje kako bi pumpalo krv), a drugi o dijastolnoj tenziji (krvnom pritisku u toku "srcanog odmora", tj. kada je opusten srcani misic, i kada se krv ne upumpava). A i samim tim ovo je logicno, jer je veci pritisak u sistoli, posto krv pravi pritisak na zidove krvnih sudova, i vec postojeci volumen krvi.

Mada, moze da se desi da aparat za merenje pritiska, pokazuje neke nenormalne vrednosti. -_- Te je pravilo da se radi tacnosti (u praksi, ako se ima vremena i mogucnosti), meri dva puta, jednom na levoj i jednom na desnoj ruci.

I ova 160/100 je neka blaza hipertenzija, ali se ipak gleda da se dovede u normalu, tj. makar da ne ide jos gore, a jos bolje malcice nize za 10-20.

Super! Jesam rekla da mi od rodjenja srce jako jako brzo kuca pa uvijek piste alarmi u fitness studiju? A visoki tlak to jos potencira. Sol jedem malo jako malo, rekao je da ce mi mjeriti dok ponovo za 2 tjedna.

I meni kuca ludacki kada se auskultira stetoskopom, ali opet ceo zivot imam na srecu, normalan krvni pritisak. :D

Idem sljedeci tjedan na jetrene probe a moze li iz to nalaza iscitati i nesto u vezi tlaka?

Moze, ali bolje se nemoj zamajavati sa tim. ;) Reci ce ti on ako nesto pronadje. A i mnogo toga kod bolesti srca se stvarno moze regulisati samo higijensko-dijetetskim rezimom i setnjom. :)

Ma bolje da nisam nista citala, ne zelim mjeriti tlak kod kuce poznavajuci sebe mjerila bih pet puta na dan i samo se izludjivala...mama mi ima problema s tlakom e sad ne znam visoki ili niski.

Nema ni potrebe da se meri toliko cesto. Nije ti to intenzivna nega. ;) Gde se meri najmanje na svaka 2 sata, a po potrebi i cesce. :(

Spirite hvala na linku! ;)

Nema na cemu. ;) Taman si malo klikcuci misonju, izgubila kalorija, sto pise da je korisno. :whistling:

Salu na stranu,osecaj je grozan,a i strah koji se polako "uvlaci" u kosti,i opet one misli"A kako bi ja sad sve resila,i bilo bi super da odem kod doktora.."(meni ovde ekstra,samo odem kod rodjaka na vrata,nacelnika CT-a,rengenologije...i on pocne da se smeje kao lud...STA NAS DANAS BOLI,STA DANAS SNIMAMO....hahaha...briga me,kad sam skroz lose,ja isteram po svome,bar snimim vrat....hahaha.Mislim nije smesno,problem je JAKO ozbiljan!

Jedna prijateljica mi je rekla da se HIPOHONDRIJA najteze leci....brrrr...valjda ima najdublje korene.....

Moje skromno misljenje....problem sa vratom,koji ne mora toliko da se pokaze na snimku koliko stvarno moze da pravi ozbiljne smetnje u svakodnevnom zivotu,vrtoglavice,trnjenje,propadanje....veruj mi YOGA je za to SPAS!

Probala....funkcionise.

Drugo..koliko god tebi izgleda da ti je zivot OK,i da ti bas ovako odgovara,ZNAM...po sebi...da bi RAD VAN kuce bio IDEALNA terapija....kolotecina u kojoj si,iako ti se cini sve za 5...tiho iz prikrajka te cini da polako OPET ides ka hipohondriji.

Plus,doza grize savesti,jer se muz razbija od posla,skole,svega....a ti ruku na srce vecinu dzabalebaris...opet te negde u podsvesti iritira.

I na kraju dozlogrdis SEBI,a ne svojim najmilijima,i oni se polako udaljavaju od tebe,ti se pravis da se nista ne desava,jer nemas snagu da promenis,a u podsvesti...opet proces grize savesti i izjedanja...

UBEDJENA SAM...opet iz licnog iskustva da bi te samo dve stvari za dva meseca vratile na pravi put...

YOGA i POSAO!(4 sata,bilo sta)...

Drzim ti palceve! :srculenca:

Joj Majo, sto bih ja dala da imam nekog doktora u familiji, kunem ti se da takve obiteljske veze nikada ne bih zapustila, hehe...

Morat cu opet poceti sa tom jogom, isla sam prosle godine par puta, ucinilo mi se previse zahtjevno :wink:

Imaju ovdje kod mene blizu jednu dvoranu, treniraju Tai Chii, mozda da probam s tim, iako svaki puta kada prodjem, vidim neke babe, ali sto sam ja drugo? Sudeci po mojim postovima, imam 60 godina minimalno!

Je, imam veliki problem sa vratom, ali vjeruj mi, nisam sigurna da li si to sve umisljam. Evo jutros, probudim se rano, i odmah mi na pamet padne "Vidi, ne boli me glava!" I znas sto se onda desilo? Pocela me boljeti!

Ovo sto si rekla za posao, ravno u sridu! Sramota me od muza, djece, prijatelja! Bas tako, djabalebarim po cijele dane, tu kuckam po forumu, pa malo sredim kucu, skuham, dovezem sve i najavim: "Ja ne mogu ici raditi, znate li vi sta sam ja sve radila danas?!" :icon_blushing: Pa moja curica je jedva napunila godinu dana kada sam krenula u skolu ovdje, nije imala ni dvije kada sam je dala u vrtic, pa poslovi, i sve sam stigla! A sad, sramota!

I sta onda ja radim? Lijepo izmislim neku bolest, ja ne mogu ici raditi, umirem! I znas da imam osjecaj da se muz udaljava od mene, pa sto covjek da radi, vidi da se ja ne dam iz kuce istjerati!

Dobro, pocela sam traziti posao, ali ja postavljam takve bezobrazne uvjete, kao da sam u najmanju ruku neki znanstvenik, hebote!

Ne, rijesila sam, sad cu se jos ici pregledati jer mi ovo bas smeta, pogotovo za voznju, i onda na posao!

Ne znam kakav jemeni tlak, jer ga se naravno bojim izmjeriti :zz_banghead: . Obi?no mi je bio nizak. Danas mi je bilo tj. cijeli dan mi je loše ?isto na fizi?koj bazi, vrti mi se isto u glavi, isto tako ne smijem zatvoriti o?i i hodati jer bi se srušila isti ?as i ne smijem glavu naglo okretati jer mi se naravno vrti.

Vjerojatno i niski tlak i problemi sa kralješnicom stvaraju ovakva stanja. Da ne pri?am kako me lu?a?ki bole le?a, to je takva bol kao da me netko s ne?im maznuo po le?ima pa imam modricu koja me lu?a?ki boli. U bilo kojem položaju mi nije dobro. Yoga je zbilja dobra stvar, ali treba svaki dan vježbati, ja sam neki dan napravila par pokreta i sad ispaštam zbog toga. Naime, toliko mi je tijelo u nekom gr?u da bilo kakvi pokreti uzrokuju strašan problem. Mislim da je to opet vezano uz sjebanu psihu i sve skupa ?ini onako jednu kombinaciju užasa.

Ej Laura, nije smijesno, ali bas si me nasmijala....

I ja neki dan bila na masazi, a danas se osjecam jos gore. :zz_banghead:

I Tai Chii je super radi na pokretanju unutrasnje energije i otvaranja cakri.Ja sam prvo isla tamo,sa sve babama,koje su toliko bile disciplinovane da me bilo sramota da ja zabusavam,rezultati su se videli za dva meseca....prodisah,vratila mi se zivotna energija.

Sto se tice Yoge,mislim da je i za moje kosti i telo malo zahtevna,zato sam ja ovde pronasla fantastican program,zove se Yoga za kicmu,sve se radi do granica bola,i relax,i da opet je uglavnom bila prisutna "babska" populacija,ali mi ni najmanje nije smetalo.

Sta god,pomoce ti da ti se prokrve misici,istegle,razdrmas telo...bice ti bolje sigurno.

A rodjak je koma,cuveni doktor,boem,kockar...malo malo pa ga nema na klinici.Ja nekako uvek potrefim kad je tamo,u polulezecem polozaju za svojim stolom.Mi se onako"pogledamo",ja kao...OPET(misleci na njegovo pijancenje,zene,kafanu,rulet)a on meni....OPET..(misleci nesto cemo snimati...)... :lolcina: :lolcina:

Aj ti lepo samnom na tamburase,nista te nece boleti...hahaha..

ALI UVEK MI UCINI STA GOD TRAZIM,on mi je ono bas DRAGOCEN LIK u familiji....hahahaha!

OBOZAVAM GA!

A da ga vidis ima visok pritisak,secer,bolove u stomaku..i ne pada mu na pamet da ista leci....

Prosle godine u mojoj pripremi za Ameriku odlucim ja da pregledam zeludac,cisto jedna GASTROSKOPIJA,manje vise,nece skoditi.... addadadaa addadadaa On se zgrozio,kaze njega bi samo mrtvog naterali da guta ono crevo....pobeze iz ordinacije...hahaha....a ja dosla u sve uskim farkama,cizme ludilo,neka benetonova kosulja,i bunda kao za pistu spremna.On me gleda mase glavom,Boze oprosti joj...a oni siroti ljudi tamo kolabiraju u cekaonici....uzas,stidim se sebe....ali sto se moralo,moralo se....

Jao,Boze....LOGOR BI SPASIO HIPOHONDRE!!!!

I HITLER!

Smanji ti kriterijume,pa makar i u WAL-MART,pa posle dve nedelje rada tamo,svaki kancelarijski posao bice Bogom dan.

Ljubim te!

Drzi se!

Nema na cemu. smile.gif Taman si malo klikcuci misonju, izgubila kalorija, sto pise da je korisno. whistling.gif

Ma strasne sam kalorije izgubila addadadaa

za Ameriku odlucim ja da pregledam zeludac,cisto jedna GASTROSKOPIJA,manje vise,nece skoditi.

:lolcina: Bas lijepo duhovito pises!

Meni ste vi hipohondri bas simpa. :) Iako me na momente malo i nervirate. :wipe:

Posto i kod sebe da nadjem sumnjive simptome neke bolesti, verovatno bi me bolelo uvo, i tesko bih isao kod lekara, pogovoto ako bih mislio da je nesto banalno, mada i za nesto teze, cesto nalazim sve moguce razionalizacije samo da ne odem kod lekara. :)

I zanimljivo mi je videti, kako se neko previse uzbudjuje, zbog nekih simptoma. :D

Meni ste vi hipohondri bas simpa. :) Iako me na momente malo i nervirate. :wipe:

Posto i kod sebe da nadjem sumnjive simptome neke bolesti, verovatno bi me bolelo uvo, i tesko bih isao kod lekara, pogovoto ako bih mislio da je nesto banalno, mada i za nesto teze, cesto nalazim sve moguce razionalizacije samo da ne odem kod lekara. :)

I zanimljivo mi je videti, kako se neko previse uzbudjuje, zbog nekih simptoma. :D

sad ? uvam odati jednu tajnu

ja kako sam po?ela da se lije?im sa AD ja ne idem ni svom psihi?u

dva puta smo se ?uli telefonom i to je sve

doktorica opšte prakse mi prepiše recepte jednom mjese?no i to nekako odem samo da ih podignem

prije sam letila kad mi prst utrni doktoru a sad ...ma ne možeš me natjerati njima

jedva djecu odvedem

sama pomisao..i ve? mi srce lupa,pritisak ska?e :bup: ne daj bože ali ja ne idem

šta god me boli ja na?em neki izgovor da je to nešto od ovog ili onog

pa trebala sam oti?i ginekologu nakon poro?aja prije 19 mjeseci...nisam ..ma šta me briga

skidam se sa AD zato što ja mislim da je dosta

imam jednu psihoterapeuticu s kojom sam jedno vrijeme radila KBT i po potrebi se snjom ?ujem ili vidim i to je sve

Posle brojnih poseta lekaru,"mojih"raznoraznih dijagnoza,smoren od svega i finansijski iscrpljen,muz mi je jedno jutro rekao...."Maco,a da mi lepo kupimo jedan UNIVERZALNI ULTRAZVUK...pa ti lepo kad ustanes,sa svim zavidnim znanjem iz oblasti medicine koje posedujes...lepo se ispregledas...i budemo mirni...taj dan"....ovo mu je najbolji fazon...siroti...bio je ocajan... :lolcina: :lolcina:

Posle brojnih poseta lekaru,"mojih"raznoraznih dijagnoza,smoren od svega i finansijski iscrpljen,muz mi je jedno jutro rekao...."Maco,a da mi lepo kupimo jedan UNIVERZALNI ULTRAZVUK...pa ti lepo kad ustanes,sa svim zavidnim znanjem iz oblasti medicine koje posedujes...lepo se ispregledas...i budemo mirni...taj dan"....ovo mu je najbolji fazon...siroti...bio je ocajan... :lolcina: :lolcina:

:lolcina: JADAN I NA TO JE BIO SPREMAN SAMO DA BUDEŠ"ZDRAVA"TAJ DAN :lolcina:

ups ja velikim slovima..ma mrsko mi brisat

To je tacno. I mogu da kazem da od svih simptoma koje sam imala (a imala sam ih mnogo, i previse) hipohondrija je definitivno i ubedljivo nesto najgore sto sam dozivela. Zbog te iste hipohodnrije koja me je drzala nekih sest meseci, imala sam napade panike skoro 24 sata na dan, a one male pauze od samih napada panike bile su, naravno, ispunjene strahom. Ta ista hipohondrija nekako je nestala kad sam krenula na psihoterapiju i pocela resavati neke stvarne i realno prisutne probleme. Razmisli o tome sta je u ovom trenutku problem i sta je to sto te zapravo muci. Na prvi pogled moze ti se uciniti da ni nema nista posebno ili barem ne dovoljno jako da bi izazvalo takve probleme. Ali, nesto sigurno ima. Samo je stvar u tome da te probleme osvestis.

DA, ta?no tako, kada kažem nekome za celodnevne napae panike niko mi ne veruje. treba da krenem na psihoterapiju, razvod me shebava....

ajd da se požalim napipala sam mali ?vori? na uhu pozadi koji je tvrd i na hrskavici i uz to i podse?a na hrskavicu....ne p'ada mi na pamet da idem kod lekara....mislim ?vori?i i nepravilnosti na ušima....svako to ima....ALI...malo najsitnije zrnce hipohondrije je tu....i ja ga teram da nestane.

isto....samo meni je ponu?en sobni skener :whistling:

zar mi stvarno ne vidimo koje smo budale s tom hipohondrijom :icon_blushing: