Jump to content
Depresija forum
Sign in to follow this  
dejica

Somatoformni poremećaj/hipohondrija (F45.2)

Recommended Posts

nas lek se krije u tome da se oslobodimo te uzasne navike, ali meni je to najteze. Kakve su kod tebe bolesti u pitanju :)?

one najgore neuroloske...kod tebe?

one najgore neuroloske...kod tebe?

srcane bolesti su prestale biti aktuelne :), sada su na redu tumori, slogovi i sl. I sada kada ovo pisem prosto ne verujem sta sebi dopustam.

srcane bolesti su prestale biti aktuelne :), sada su na redu tumori, slogovi i sl. I sada kada ovo pisem prosto ne verujem sta sebi dopustam.

do cega nas sve moze dovest JEDAN panicni napad!!!!! :zz_banghead: :zz_banghead:

Ja :(.... Nemam neki veliki tremor, ali mi poigravaju miÅ¡ići bukvalno po celom telu. Malo se sve smirilo bilo, ali jutros je kulminiralo. Ne sećam se kad sam se toliko uplaÅ¡ila.... ÄŒim sam se probudila (6 ujutro btw)poÄelo je žarenje i trnci u stopalima. Stopala su mi bila utrnuta, neke struje i grÄevi su prolazili korz njih, poigravanje miÅ¡ića listova, i polu tup, polu oÅ¡tar bol u stopalu, prvo prstima, pa taban, pa ris, Älanak, svuda... a onda je poÄelo i u Å¡akama, kao da me koža zateže, nije bolelo, ali utrnule a bol kao da prolazi kroz srednji prst.... od straha sam poÄela da se tresem jer sam bila sama u stanu, onda sam nekako ubedila sebe da nije niÅ¡ta.... prestala sam da se tresem, ali bol i trnjenje stopala i Å¡aka je ostao, samo kad ih pomeram prija, kako ustanem bude lakÅ¡e, ali Äim legnem nastavi se, grozaaaan osećaj :(.... sad je malo lakÅ¡e, ali i dalje osećam blagu utrnulost u stopalima i hladna su mi, kao i Å¡ake.... danas izlazim iz PMS-a, pa moguće da je to jer imam baÅ¡ izražen PMS, ali dosad baÅ¡ ne ovoliko.... eto, ako je neko imao sliÄnih simptoma, nek se javi....

Aaaaa mene ubija PMS već 10 dana, kasni mi i tad se najgore osjećam. Nikako da se pojave znaci menstruacije, obiÄno imam spotting 2-3 dana prije ali joÅ¡ niÅ¡ta, samo osjećam nervozu, tupu bol u stomaku povremeno i srce mi zalupa, posebno po noći, budim se s tahikardijom :unsure: . I naravno žderem ko krava. Noge su mi hladne i teÅ¡ke, osjećam se oteÄeno i naduto, ali se bojim jer sam primijetila pojaÄan sekret već mjesec dana, koristila sam i vaginalete na biljnoj bazi i pijem nekakve Äajeve ali slabo to pomaže....inaÄe nisam bila kod ginekologa 2 i pol godine i ne smijem ni da odem, jer mi ni tad nije bio bajan nalaz, imala sam jaÄu upalu. Fuck, Å¡ta da radim, sad nemam ni zdravstveno osiguranje, a privatno je preskup pregled, no job no money, no nothing....Užasno se osjećam, depresivna sam i zbog zdravlja i zbog finansijske situacije..

ako te tjessi i mene boli desna ruka kroz srednji prst...

Cim sam iscitala ove vase postove o bolovima u ruci,nozi i meni je pocelo isto da se desava, sta je to sa nama :zz_banghead: ???

ako te tjessi i mene boli desna ruka kroz srednji prst...

Cim sam iscitala ove vase postove o bolovima u ruci,nozi i meni je pocelo isto da se desava, sta je to sa nama :zz_banghead: ???

nemoj zezat da si i ti to pocela osjecat,

nemoj zezat da si i ti to pocela osjecat,

ozbiljno,sto je najgore ne mogu da poverujem da je sve to iz glave,kako si ti?

ozbiljno,sto je najgore ne mogu da poverujem da je sve to iz glave,kako si ti?

a sta da ti kazem...svaki dan borba...ti?

ja sam vise umorna od strahova, bolova .borbe ne znam vise sta dalje uvjek nesto novo

kako je bilo kod neurologa,sta ti je reko? :flying kiss:

kako je bilo kod neurologa,sta ti je reko? :flying kiss:

Ne znam da li cu ja uspeti da te utesim, ali nadam se makar malo.... Bila sam i ja kod doktora. Nisam vise htela da se mucim. Malte ne cim me je videla, rekla je da sam zdravo dete! Pregledala mi je srce, prtisak, pluca, malo sake i noge, pipala neke zivce, nesto, nemam pojma, (inace se bavi i medicinom rada i kaze da odmah prepoznaje kad nije nesto u redu sa sakama i stopalima).... Tada je potvrdila svoju tezu da sam potpuno zdrava samo da promenim nacin ishrane i kretanja jer ja radim po 9-10 sati za kompom, stolice na poslu su neudobne, ne setam se, jedem neredovno i nezdravo i da mi moj organiam samo salje signale da to tako vise ne moze.... Sve sam opisala, i trnce i bol, ukocenost, strujanje, poigravanje misica na licu i sve.... Odmah je rekla sledece: Da pogodim, odmah si pomislila na MS? I naravno nasmejala se.... Onda mi je pricala kako su svi oni koji su studirali medicinu tokom studija uglavnom imali leukemiju i MS jer tako nekako ti simptomi su opisani da se svako mkoze naci u njima, ali da je u realnosti to nesto mnogo teze i ozbiljnije od onoga kako mi mislimo.... Onda mi je opisala zasto mi ovo ili ono trne, poigrava ovaj ili onaj misic i usput mi rekla da proverim gvozdje, jer hoce i od nedostatka. Sto se i uspostavilo kao tacno na kraju. Odnela samo joj i krvnu sliku posle, sve je kaze perfektno sem tog malog smanjenja gvozdja sto se moze redukovati ishranom, da ne pijem tablete, a i dalje misli da su svi moji simptomi iskljucivo na nervnoj bazi i iscrpljenosti organizma. I STROGO mi zabranila da po internetu guglam simptome jer kaze da od toga nema nista gore.... da su vecinom tekstovi glupost, pa cak i ako je neki lekarski forum, da na taj nacin samo pogorsavam stvari..... Eto, ne znam hoce li ti ista znaciti, ali od kako sam se sa njom ispricala, mnogo se bolje osecam i simptomi su mnogo manji!

Ne znam da li cu ja uspeti da te utesim, ali nadam se makar malo.... Bila sam i ja kod doktora. Nisam vise htela da se mucim. Malte ne cim me je videla, rekla je da sam zdravo dete! Pregledala mi je srce, prtisak, pluca, malo sake i noge, pipala neke zivce, nesto, nemam pojma, (inace se bavi i medicinom rada i kaze da odmah prepoznaje kad nije nesto u redu sa sakama i stopalima).... Tada je potvrdila svoju tezu da sam potpuno zdrava samo da promenim nacin ishrane i kretanja jer ja radim po 9-10 sati za kompom, stolice na poslu su neudobne, ne setam se, jedem neredovno i nezdravo i da mi moj organiam samo salje signale da to tako vise ne moze.... Sve sam opisala, i trnce i bol, ukocenost, strujanje, poigravanje misica na licu i sve.... Odmah je rekla sledece: Da pogodim, odmah si pomislila na MS? I naravno nasmejala se.... Onda mi je pricala kako su svi oni koji su studirali medicinu tokom studija uglavnom imali leukemiju i MS jer tako nekako ti simptomi su opisani da se svako mkoze naci u njima, ali da je u realnosti to nesto mnogo teze i ozbiljnije od onoga kako mi mislimo.... Onda mi je opisala zasto mi ovo ili ono trne, poigrava ovaj ili onaj misic i usput mi rekla da proverim gvozdje, jer hoce i od nedostatka. Sto se i uspostavilo kao tacno na kraju. Odnela samo joj i krvnu sliku posle, sve je kaze perfektno sem tog malog smanjenja gvozdja sto se moze redukovati ishranom, da ne pijem tablete, a i dalje misli da su svi moji simptomi iskljucivo na nervnoj bazi i iscrpljenosti organizma. I STROGO mi zabranila da po internetu guglam simptome jer kaze da od toga nema nista gore.... da su vecinom tekstovi glupost, pa cak i ako je neki lekarski forum, da na taj nacin samo pogorsavam stvari..... Eto, ne znam hoce li ti ista znaciti, ali od kako sam se sa njom ispricala, mnogo se bolje osecam i simptomi su mnogo manji!

sad bi te izljubila da si mi blize!!!!! ^_^

sad bi te izljubila da si mi blize!!!!! ^_^

Drago mi je da sam uspela malo da pomognem :D! Jer mislim da ti ipak imas najslicinje simpotme kao ja pa da znas da to nije nista strasno.... Nemoj sad jedan dan da budes ok pa ponovo po starom. Ova doktorica je divna i mnogo sam joj zahvalna, nije psihijatar, a pricala je sa mnom kao da sam na seansi, saslusala me sve i smirila, objasnila, tako da znas da to nije to sto ti mislis da jeste.... Lepo je kad ima takvih doktora, ne kad te samo izbace iz ordinacije sa "nije ti nista"....

Drago mi je da sam uspela malo da pomognem :D! Jer mislim da ti ipak imas najslicinje simpotme kao ja pa da znas da to nije nista strasno.... Nemoj sad jedan dan da budes ok pa ponovo po starom. Ova doktorica je divna i mnogo sam joj zahvalna, nije psihijatar, a pricala je sa mnom kao da sam na seansi, saslusala me sve i smirila, objasnila, tako da znas da to nije to sto ti mislis da jeste.... Lepo je kad ima takvih doktora, ne kad te samo izbace iz ordinacije sa "nije ti nista"....

slazem se u potpunosti...pricaj sta ti je jos rekla... :flying kiss:

Dakle, po prirodi sam oduvijek jako osjetljiva osoba, nježna, sve me oko mene pogađa, u konstantnom strahu za meni bliske osobe i samu sebe... Čovjek se rastuži kad vidi da se loše stvari i bolesti događaju i mladim ljudima i sl.

Onda sam proÄitala i vidjela par Älanaka gdje su mlade mame tijekom trudnoće, nakon poroda oboljele...itd. sluÅ¡ala sam priÄe kakve je tko simptome imao, kako je jednoj ženi u trudnoći rutinskim pregledom otkriveno da je bolesna... sve se to Äini se pohranjivalo negdje u moju podsvijest...tijekom trudnoće sam bila fiziÄki i psihiÄki ok, jedino Å¡to sam bila jako usamljena jer je muž stalno radio....

i onda sam rodila, nakon poroda ti odmah vade krv, a meni nalaz bio zbrÄkan (Å¡to je kažu dr. skroz normalno nakon poroda), iako je curi koja je ležala do mene sve bilo savrÅ¡eno u redu...i tu sam već lagano poÄela zabrijavati neke stvari, ali niÅ¡ta straÅ¡no. doÅ¡la doma, sve bilo ok, pa mene zaboli s jedne strane trbuha, pa s druge, pa ovo pa ono, pa me boli ovdje, pa ondje i tako unedogled....odmah sam provjeravala da li se to isto mojim kolegicama deÅ¡avalo i ako bi rekle da ne, mene bi lovila panika, onda sam nakon poroda 2 mjeseca bez prestanka krvarila, bila kod gin., pregled i nalazi napravljeni, ustanovljeno da je upala u pitanju....i tako je mene malo po malo sve to naÄimalo...i onda jedan dan odem na wc i nakon velike nužde vidim krv (hemeroidi), ali ja to tada nisam tako gledala i mene uhvati oggromnaaaa panika, i oni su bili okidaÄ za moju hipohondriju. napravljeni su mi nalazi, koji su bili viÅ¡e manje ok, ali mene se nije moglo smiriti, ja stalno brijem, te ovom mi je, te ono mi je... uz sve to da nadodam da me moja dr. opće prakse i psihijatar uplaÅ¡ili da mi je neÅ¡to sumnjivo sa nalazima (i to se na kraju rijeÅ¡ilo), ali ja sam nakon toga imala takve probleme sa probavom, palpitacije ili kako se to već kaže kao nikad u životu, strah me preplavio cijelu, ali cijelu!

onda sam dobila upalu grla, krajnika, i vukla to mjesecima, Äitala da moji simptomi mogu biti znak neÄega hmmm...mene opet ulovi panika, idem specijalistu za uho grlo nos, on me pregleda, kaže- kroniÄna upala krajnika, ljudi vam s tim žive, Å¡ta bi vi....

a meni opet panika da me nije dobro pogledala i da joj je nešto promaknulo...

i ubijaju me ti bolovi na odreÄ‘enim dijelovima tijela, ne daju mi živjeti, ne daju mi da uživam u životu sa svojim suprugom i djetetom, ovaj strah mojoj cijeloj obitelji uniÅ¡tava život, idem na psihoterapiju, pijem antidepresive, ali, osjećam se bespomoćno! ljudi pomozite mi sa savjetom, utjehom, jel se nekom sliÄno neÅ¡to desilo, kako ste vi to rjeÅ¡avali?

jedan dr. mi je rekao da je to normalno, kao rekacija majke strahom da ako nje ne bude, tko će se vrinuti za njeno "mladunÄe".... rekla sam da ovakve osjećaje ne bih poželjela niti najvećem neprijatelju, pitam se zasto sam ja zasluzila da se tako osjecam...nisam nikada nikome nesto lose napravila...zasto ne mogu normalno uzivati u majÄinstvu? :(

Ne znam koliko dugo ideÅ¡ kod psihijatra i koje lekove uzimaÅ¡. Psihoterapija može da pomogne, kao i lekovi. PiÅ¡em ti da znaÅ¡ da ovde ima dosta ljudi koji se bore sa razliÄitim psih.poremećajima, i da svi nekako preživljavaju, imaju teÅ¡ke ali i lepe dane.

LiÄno nikada nisam imala problem sliÄan tvom, jer mi je psih davno rekla da ne "kopam po netu i da ne Äitam uputstva koje daju uz lekove jer se tako razvija hipohondrija-strah od bolesti.

Pokušaj da se više posvetiš bebi, suprugu, kući a da na netu listaš neke zabavne strane a da izbegavaš da tražiš medicinske teme.

Samo hrabro, želim ti da pobediÅ¡ hipohondriju, jedino Å¡to moraÅ¡ da znaÅ¡ da leÄenje traje..i moraÅ¡ da pustiÅ¡ da i psihoterapija i lekovi "prorade"..treba vreme da se to desi..

svi ti simptomi koje osjećaÅ¡ su potekli od tvojih misli, vjeruj mi, i meni je tako bilo. Ja nisam mogla vjerovat da me boli stomak na jednoj strani mjesecima a da je to iz glave. No Äim sam ja prestala da mislim na to, zaokupirala misli nekim drugim stvarima to je prestalo. Nevjerovatno ali naÅ¡e misli mogu da prouzrokuju stvarni osjećaj boli. I ja sam hipersenzibilna i kad Äujem za nekog da je bolestan i sliÄno ja kao da se u mislima stavim u njegovu kožu i osjećam njegove simptome. I onda krenu strahovi. Da li će se i meni to desili itd.....nisu ni meni nalazi savrÅ¡eni, dapaÄe, uvijek su loÅ¡iji nego Å¡to bi trebali biti, zato ih i ne radim tako Äesto, nego kad baÅ¡ moram. Pa opet živim nekako, radim sve Å¡to i drugi rade. Ne bih ni smjela da zatrudnim jer sam anemiÄna. Ne brini, pij terapiju koju si dobila i uživaj sa svojim djetetom i mužem, ne razmiÅ¡ljaj o bolestima. Znam da je teÅ¡ko to reći, posebno meni koja sam ista takva, ali nekako se uspijem izborit sa strahovima. Vremenom proÄ‘u, jeste da nailaze novi, ali sve to proÄ‘e. Ne daj se, ali sigurno ti mogu reći da ti nije niÅ¡ta fiziÄki, sve Å¡to osjećaÅ¡ je poteklo od tvojih misli.

hvala vam na podrsci. uspjevam se ja srediti i primiriti, ali samo odjednom pomislim na neke od svojih simptoma i gotova sam...nevjerojatno. stalno se pitam kako je moguće da me 4 mjeseca boli grlo, zasto me mjesecima boli cijeli dio oko koljena i sa prednje i sa stražnje strane, boli me kuk, cijela lijeva noga, ti bolovi nisu bili prije prisutni, na par mjesta na tijelu sam napipala neke Ävoriće...npr. sa strane na vratu i na nekim mjestima na nogama, ne znam možda su bili i prije tu, ali nisam prije toliko "istraživala". zatim bolni limfni Ävor na vratu, bolan lifni Ävor ispod pazuha i hrrrpetina stvari, uglavnom kad bi doÅ¡la kod doktora sa svim tim bolovima mislim da bi mi rekla da sam stvarno skroz pukla....i tako se stalno vrtim u krug, i taman kad se dignem, opet padam i tako već mjesecima, zaÄarani krug.............

Pozdrav i od mene, nisi sama u toj prici. Ja sam se godinu dana otimala lekovima, i dosla do toga da vise nisam mogla da izdrzim. Meni je konstatovan somatoformni poremecaj, ne znam koliko se razlikuje od hipohondrije, ali nije daleko. Medjutim, nisam se jos smirila, dok ne obavim sve pretrage koje iskljucuju neke bolesti, to mi je svakako rekao i psihijatar. Simptomi i bolovi su toliko cudni i razliciti da mi ne bi ni dr.Haus pomogao. Ako se nekome i pozalis, mislim na prijatelje, ili te otkace ili se zabrinu sa konstatacijom "tako i pokojna komsinica".Uglavnom, kad me pitaju kako sam, odgovaram-super. Cackanje po internetu je vise nego ubitacno, imaces i bolesti za koje nisi ni znala da postoje.Prema tome-ne radi to! Stvarno pokusaj da uzivas u svom zivotu i nadji sebi, ako imas vremena, neku zanimaciju (ja jos nisam nasla) a trazim li trazim. Moj problem je i nedostatak vremena, do duse,ali i kad ga imam provedem ga obracajuci paznju na moje bolove,trnjenje,bridenja itd., a nemam zivaca ni film da odgledam! E na tome treba raditi, svaka cast ljudima sa ovog foruma i sire, koji su sebe doveli na taj nivo samokontrole. Znaci njihovim stopama napred!

malaiva, toÄno... Äim se nekome požaliÅ¡, svi na to gledaju sa nekim podsmjehom...i Äovjek se poÄne osjećati grozno, neshvaćeno, a opet ljudi koji to nisu proÅ¡li, nemaju pojma kako je s tim teÅ¡ko, koliko te to kao osobu blokira, uniÅ¡tava meÄ‘uljudske, prijateljske odnose, obitelj trpi, ma užas! ni sama ne mogu vjerovati da mi se to nakon poroda dogodilo, nikad prije mi se to nije desilo, a vjerojatno je to oduvijek ÄuÄalo u meni, ali se nakon poroda razbuktalo.... :(

hvala vam na podrsci. uspjevam se ja srediti i primiriti, ali samo odjednom pomislim na neke od svojih simptoma i gotova sam...nevjerojatno. stalno se pitam kako je moguće da me 4 mjeseca boli grlo, zasto me mjesecima boli cijeli dio oko koljena i sa prednje i sa stražnje strane, boli me kuk, cijela lijeva noga, ti bolovi nisu bili prije prisutni, na par mjesta na tijelu sam napipala neke Ävoriće...npr. sa strane na vratu i na nekim mjestima na nogama, ne znam možda su bili i prije tu, ali nisam prije toliko "istraživala". zatim bolni limfni Ävor na vratu, bolan lifni Ävor ispod pazuha i hrrrpetina stvari, uglavnom kad bi doÅ¡la kod doktora sa svim tim bolovima mislim da bi mi rekla da sam stvarno skroz pukla....i tako se stalno vrtim u krug, i taman kad se dignem, opet padam i tako već mjesecima, zaÄarani krug.............

ako te već toliko muÄe ti simptomi, možda bi dobro bilo da odeÅ¡ doktoru da se uvjeriÅ¡ da nije niÅ¡ta fiziÄki, bit će ti lakÅ¡e. Ja imam Ävoriće na vratu, stalno se pipaju, snimala sam UZV i reÄeno mi je da su neki malo povećani, ali niÅ¡ta alarmantno. Može biti puno razloga da budu povećani, ako si npr jako mrÅ¡ava, onda se oni osjete bez razloga. Grlo takoÄ‘er, imam hroniÄnu upalu krajnika, malo malo se aktivira, i Äesto zna stvarati probleme mjesecima. Bolovi i sliÄno. I nikako ne istražuj, ne pipaj se, ne googlaj. Jer to ti sigurno neće pomoći, naprotiv.

Violinska, da mršava sam jako. pogotovo nakon poroda sam oslabila, imunitet mi je pao, tu je i umor... slaba sam, a tu je i cjelodnevna briga za malog, koju prije nisam imala.....

i da, google me i doveo do ovako paniÄnog straha!!!

Jelly, violinska je u pravu, svakako moras otici kod doktora,prvo i pre svega da sebe smiris. I moji problemi su poceli posle porodjaja, i to treceg,do duse ne odmah, ali nakon nekog vremena. Da ti ne pricam koje su moje obaveze, po ceo dan sama sa troje dece i njihovim sasvim normalnim potrebama, a pomoci niotkud. Suprug kad stigne sa posla, meni je vec prosao dan, nije da me ne razume, ali ne moze mi pomoci. Ustvari sad sam se dovela u stanje da meni uopste ne moze da se pomogne. Sve ovo sto imam,ja sam htela, nisam naterana, sto znaci da je problem u meni. Malo dete zahteva celodnevni angazman i to planski, ako se samo nesto poremeti,ja pucam jer ceka sledeca obaveza koju ne mozes ostaviti za kasnije. I tako danima, u krug,i nije neko cudo sto odemo u F. Zato treba naci vremena za sebe, ali ga ne trositi uludo, tj. misleci na svoje tegobe, nego gledati kako da ih se resimo. Za pocetak, doktor. I reci mu sve svoje muke, to mu je posao, neka misle sta hoce.

Violinska,spominjes bolove. Posto danima imam muke sa kojekakvim bolovima, pitala bih te da li si imala kostobolje? Spominjete i dugotraajne upale grla, evo meni treca nedelja, a i sinusi me rasturaju, U stvari imam osecaj da me boli oko, i probada me po raznoraznim mestima u glavi. Ako se i vama slicno desilo, napisite mi nesto o tome.

I drzite se, nema nam druge.

Jelly, violinska je u pravu, svakako moras otici kod doktora,prvo i pre svega da sebe smiris. I moji problemi su poceli posle porodjaja, i to treceg,do duse ne odmah, ali nakon nekog vremena. Da ti ne pricam koje su moje obaveze, po ceo dan sama sa troje dece i njihovim sasvim normalnim potrebama, a pomoci niotkud. Suprug kad stigne sa posla, meni je vec prosao dan, nije da me ne razume, ali ne moze mi pomoci. Ustvari sad sam se dovela u stanje da meni uopste ne moze da se pomogne. Sve ovo sto imam,ja sam htela, nisam naterana, sto znaci da je problem u meni. Malo dete zahteva celodnevni angazman i to planski, ako se samo nesto poremeti,ja pucam jer ceka sledeca obaveza koju ne mozes ostaviti za kasnije. I tako danima, u krug,i nije neko cudo sto odemo u F. Zato treba naci vremena za sebe, ali ga ne trositi uludo, tj. misleci na svoje tegobe, nego gledati kako da ih se resimo. Za pocetak, doktor. I reci mu sve svoje muke, to mu je posao, neka misle sta hoce.

Violinska,spominjes bolove. Posto danima imam muke sa kojekakvim bolovima, pitala bih te da li si imala kostobolje? Spominjete i dugotraajne upale grla, evo meni treca nedelja, a i sinusi me rasturaju, U stvari imam osecaj da me boli oko, i probada me po raznoraznim mestima u glavi. Ako se i vama slicno desilo, napisite mi nesto o tome.

I drzite se, nema nam druge.

Nekad imam probadanje u lijevom kuku, prema nozi, Äesto me ustvari bole noge zimi, neopisivo, valjda ne podnosim hladnoću dobro. A to Å¡to te probada oko je možda od sinusa, glava isto, mada i od anksioznosti hoće ti žigovi u glavi.

Nekad imam probadanje u lijevom kuku, prema nozi, Äesto me ustvari bole noge zimi, neopisivo, valjda ne podnosim hladnoću dobro. A to Å¡to te probada oko je možda od sinusa, glava isto, mada i od anksioznosti hoće ti žigovi u glavi.

a mene boli lijeva noga u podruÄju iza koljena već mjesecima, ne stalno, ali se ta bol svako malo javlja.........i baÅ¡ mi je bed zbog toga, stalno se nadam proći će, ali ne prolazi, i ta bol me toliko Äini nervoznom, živÄanom i stvara mi strah....ne mogu viÅ¡e..... :(