Jump to content
Depresija forum
Sign in to follow this  
dejica

Somatoformni poremećaj/hipohondrija (F45.2)

Recommended Posts

Pozdrav svima.

Ni sam ne znam kako da pocnem jer me u ovom trenutku bas, bas spucao napad panike.

Naime, prije 3-4 god Dg. mi je anksioznost sa tendencijom panicnih napada. Uz dosta truda, pomoci psihijatra i Ansilala nekako sam to savladao i poceo zivjeti normalnim zivotom. Jeste da se nekad napad javio al vrlo, rijetko.

E sta je sada problem. Prije 3-4 mjeseca sam se kupao i slucajno sam na testistu primjetio neku malu kvrzicu. I hajde sve OK al ja pametnjakovic reko da vidim na net-u sta moze biti i ... Sve je pocelo ...

Prvo sto sam vidio je bilo RAK TESTISA. Noge mi se u tom trenutku odsjekle ... Ni na sta drugo nisam mislio nego bio ubjedjen 100% to je to ... I onda dalje googlaj i nadjem kad metastazira da bole ledja itd ... Mene su istog momenta zaboljela. Iz dana u dan osjecao sve simptome. Vec se vidio na kemoterapiji i ... I sta cu jednu noc me toliko izludio bol u donjem dijelu stomaka da sam zavrsio na CUM-u ... Pita DR sta je reko boli me stomak, ledja, ne mokrim redovno itd ... Zena pipa stomak, uradim krvnu sliku nalazi vise nego dobri ... Znaci svi moguci parametri OK ... I dalje, nadjem na net-u da kad imas rak krvna slika moze biti OK i opet strah ... Sta cu, odem privtniku da mi uradi UZ svih mogucih stvari bubrega, mokracnih kanala, besike, testisa itd ... Nalazi OK ... Hajde ja se smirim ...

Ma nije proslo ni 10 dana ja napipam kvrzicu na ruci koja stoji sigurno tu vec nekoliko godina a ja je "tek skontam" i opet glupost, citam na net-u ... Milion nekih sarkoma, ....., palaca ... Odem DR kaze pukla fascija misica, nista strasno ... I hajde da vas ne zamaram pored ovoga umislio da imam rak na grlu, plucima ...

I nekako se borio sa tim, tesko, bas tesko ...

Ono sto je prelilo casu je odlazak oca u bolnicu ... Imao neku plucnu infekciju i ode u bolnicu ... 4 mjeseca je lezao kuci bez DG, imao povisenu temperaturu a nisu znali od cega dok eto nisu otkrili ...

I prije nekoliko dana mene peku oci, izmejrim temperaturu 37.0 ... Odem DR gleda me, pipa, kaze sve OK, to je normalna temperatura ako nije stalna i dugotrajna, pogotovo ljeti ... Uz to napipam i da mi je malo otekao limfni cvor pod pazuhom i haos ... Stalno mjerim temp. kad je OK smirim se, a cim bude 37.0 haos ... Uz to da napomenem da nekako kad hocu da je 37.0 i bude, vjerujte ... Nekako sam sebi je stvorim ...

Ne mogu vise, ne mogu se boriti sa ovim ... Izludi me nervoza, znojenje dlanova, tabana, nervoza u zeludcu, milion negativnih misli o bolestima ... Od nervoze ne mogu da jedem, radim, normalno funkcionisem ... DR opce prakse mi je dao da pijem MISAR 0,25 po potrebi ali ne pomaze toliko ...

Vjerujete u ovom trenutku mi suze liju jer ne mogu vise, ne znam sta da radim ... Imal ko kakav savjet? ... Hvala svima ...

P.S. Moram da napomenem nesto veoma vazno i sto mislim da je uzrok ovome, prije godinu mam mi je operisala karcinom na dojci, amidja karcinom na mokracnoj besici ... I eto sad otac u bolnici ...

Pozdrav svima.

Ni sam ne znam kako da pocnem jer me u ovom trenutku bas, bas spucao napad panike.

Naime, prije 3-4 god Dg. mi je anksioznost sa tendencijom panicnih napada. Uz dosta truda, pomoci psihijatra i Ansilala nekako sam to savladao i poceo zivjeti normalnim zivotom. Jeste da se nekad napad javio al vrlo, rijetko.

E sta je sada problem. Prije 3-4 mjeseca sam se kupao i slucajno sam na testistu primjetio neku malu kvrzicu. I hajde sve OK al ja pametnjakovic reko da vidim na net-u sta moze biti i ... Sve je pocelo ...

Prvo sto sam vidio je bilo RAK TESTISA. Noge mi se u tom trenutku odsjekle ... Ni na sta drugo nisam mislio nego bio ubjedjen 100% to je to ... I onda dalje googlaj i nadjem kad metastazira da bole ledja itd ... Mene su istog momenta zaboljela. Iz dana u dan osjecao sve simptome. Vec se vidio na kemoterapiji i ... I sta cu jednu noc me toliko izludio bol u donjem dijelu stomaka da sam zavrsio na CUM-u ... Pita DR sta je reko boli me stomak, ledja, ne mokrim redovno itd ... Zena pipa stomak, uradim krvnu sliku nalazi vise nego dobri ... Znaci svi moguci parametri OK ... I dalje, nadjem na net-u da kad imas rak krvna slika moze biti OK i opet strah ... Sta cu, odem privtniku da mi uradi UZ svih mogucih stvari bubrega, mokracnih kanala, besike, testisa itd ... Nalazi OK ... Hajde ja se smirim ...

Ma nije proslo ni 10 dana ja napipam kvrzicu na ruci koja stoji sigurno tu vec nekoliko godina a ja je "tek skontam" i opet glupost, citam na net-u ... Milion nekih sarkoma, ....., palaca ... Odem DR kaze pukla fascija misica, nista strasno ... I hajde da vas ne zamaram pored ovoga umislio da imam rak na grlu, plucima ...

Ono sto je prelilo casu je odlazak oca u bolnicu ... Imao neku plucnu infekciju i ode u bolnicu ... 4 mjeseca je lezao kuci bez DG, imao povisenu temperaturu a nisu znali od cega dok eto nisu otkrili ...

I prije nekoliko dana mene peku oci, izmejrim temperaturu 37.0 ... Odem DR gleda me, pipa, kaze sve OK, to je normalna temperatura ako nije stalna i dugotrajna, pogotovo ljeti ... Uz to napipam i da mi je malo otekao limfni cvor pod pazuhom i haos ... Stalno mjerim temp. kad je OK smirim se, a cim bude 37.0 haos ... Uz to da napomenem da nekako kad hocu da je 37.0 i bude, vjerujte ... Nekako sam sebi je stvorim ...

Ne mogu vise, ne mogu se boriti sa ovim ... Izludi me nervoza, znojenje dlanova, tabana, nervoza u zeludcu, milion negativnih misli o bolestima ... Od nervoze ne mogu da jedem, radim, normalno funkcionisem ... DR opce prakse mi je dao da pijem MISAR 0,25 po potrebi ali ne pomaze toliko ...

Vjerujete u ovom trenutku mi suze liju jer ne mogu vise, ne znam sta da radim ... Imal ko kakav savjet? ... Hvala svima ...

P.S. Moram da napomenem nesto veoma vazno i sto mislim da je uzrok ovome, prije godinu mam mi je operisala karcinom na dojci, amidja karcinom na mokracnoj besici ... I eto sad otac u bolnici ...

Svaku rec ti verujem I moja anxioznost se produbila kao i tvoja pomocu tudjih boledti i operacija. Ja nisam mogla ni da placem Tada sam otisla kod psihijatra i uz anx. dobila i AD. Sada je bolje. Strasno je kad ti dani prolaze u magnovenju. Moras otici kod specijaliste tj psihijatra po pravu terapiju ako vec sam ne mozes da se izboris sa tim. I jos nesto cu ti od srca a iz iskustva preporuciti BEZ GOOGLANJA.

Sve ti pricam iz licnog iskustva, nista iz knjiga i sa sajtova, a ima ih jos takvih ovde. Tek si nam se pridruzio cuces i ostale.

Svaku rec ti verujem I moja anxioznost se produbila kao i tvoja pomocu tudjih boledti i operacija. Ja nisam mogla ni da placem Tada sam otisla kod psihijatra i uz anx. dobila i AD. Sada je bolje. Strasno je kad ti dani prolaze u magnovenju. Moras otici kod specijaliste tj psihijatra po pravu terapiju ako vec sam ne mozes da se izboris sa tim. I jos nesto cu ti od srca a iz iskustva preporuciti BEZ GOOGLANJA.

Sve ti pricam iz licnog iskustva, nista iz knjiga i sa sajtova, a ima ih jos takvih ovde. Tek si nam se pridruzio cuces i ostale.

Drago mi je da sam nasao ovaj forum ... Evo citamo ostale price ... Nekako je lakse kad znam da nisam sam ... Da ima i ostalih koji imaju ovaj poremecaj :/ ...

kad Äitam tvoj post,kao da vidim sebe,mislim da sa posnimala sve organe koje sam mogla,krv vadila tisuću puta,novaca i novaca ostavljala kod raznih specijalista,naravno privatnih,jer me već sramota bila ići svoj dr.kada zamislim neku bolest imam sve simptome,sad imam sve tegobe želuÄanih bolesti i ja ih ZAISTA OSJEĆAM,ali najgore od svega je Å¡to ih proizvodi naÅ¡ mozak,

dobar psihi.će ti pomoći i ja pijem ad pa je sve puno lakše,ali ponekad se ta luda hipohondrija javi.biće dobro!!!

Kao da sebe sluÅ¡am,pogotovo s ovim kvržicama.Svakodnevno se opipavam po vratu,isto mi je oteknut limfni Ävor ispod pazuha i to već godinama.Svi kažu da umiÅ¡ljam,a ja ludim.Nedavno sam imala groznicu i sve su me kosti boljele,trenutno kaÅ¡ljem bez ikakvog razloga i planiram opet na pretrage jer je situacija nepodnoÅ¡ljiva.Naravno,kad googlam simptome,uvijek ispadne leukemija,limfom,rak dojke ili pak neka deseta teÅ¡ka bolest.Boli me i u prsima i leÄ‘ima,prva pomisao je da je tumor(koji god bio) metastazirao i već sam mami rekla da mi nije ostalo joÅ¡ puno života...Grozno se osjećam,ne mogu ni uÄiti za ispite jer po cijele dane razmiÅ¡ljam o boleÅ¡tinama i već vidim sebe u bolniÄkom krevetu dok moji prijatelji uživaju u životu i mladosti.Tablete jednostavno ne pomažu i već sam umorna od svega.

Uglavnom,želim reći da nisi sam,vidim da dosta ljudi ima sliÄne probleme i definitivno je lakÅ¡e kad ih podijeliÅ¡ s nekim...Najvažnije je da ne tražimo simptome na netu,mislim da je to najgore Å¡to sami sebi možemo uÄiniti....

Pozdrav!

Procitala davno ali ne umem!

Pa slican sam, procitao dva puta i pokusavao milion nekih stvari i skontao, ma nista od toga, jednostavno ne ide ... Nego ovako mucim sebe i hebi ga :( ...

Da mi je kako uraditi "formatiranje" glave i krenuti ponovo laganini ... hehehehehehe ...

Pa slican sam, procitao dva puta i pokusavao milion nekih stvari i skontao, ma nista od toga, jednostavno ne ide ... Nego ovako mucim sebe i hebi ga :( ...

Da mi je kako uraditi "formatiranje" glave i krenuti ponovo laganini ... hehehehehehe ...

Dobra je knjiga definitivno,bacit ću oko!Mada općenito ne vjerujem u te self-help priruÄnike i ameriÄke filozofije slanja pozitivnih misli u svemir.Npr. koliko sam samo puta proÄitala Tajnu i pogledala dokumentarac,dosad sam trebala biti smirena kao Dalaj-lama,ali ne mogu protiv sebe... :dry:

da li vam se deÅ¡ava da konstantno od jutra kada se probudite pa do noći stalno razmiÅ¡ljate o boleÅ¡tinama,naravno,kod mene se periodiÄno mjenjaju,zadnje vrijeme misli su mi bile na jetri,ali me brzo proÅ¡lo,ali jednjak i želudac me već dugo drže,imala sam sve simptome,Äak mi se poÄelo podrigivati,a prije nikad,jednostavno me te bolesti ubijaju,inaÄe pijem AD pa je to sve neki lakÅ¡i oblik,ali nikako je uniÅ¡titi.

moje drugo ime je hipohondar!!!!

Uf,svaki dan mi se to dogaÄ‘a,već sam na rubu živaca!Kao i ti,prije par tjedana bila sam skroz fokusirana na jetru,sa želucem imam problema otkad znam za sebe,a u zadnje vrijeme su se pogorÅ¡ali.Kako i ne bi od tog silnog opterećivanja mozga raznoraznim bolestima.Trenutno sam na plućima,kad i ako se to smiri,oÄekujem neki drugi organ,ionako ih imamo puno,zar ne?

Dobrodošla u klub neutješnih hipohondara!

Uf,svaki dan mi se to dogaÄ‘a,već sam na rubu živaca!Kao i ti,prije par tjedana bila sam skroz fokusirana na jetru,sa želucem imam problema otkad znam za sebe,a u zadnje vrijeme su se pogorÅ¡ali.Kako i ne bi od tog silnog opterećivanja mozga raznoraznim bolestima.Trenutno sam na plućima,kad i ako se to smiri,oÄekujem neki drugi organ,ionako ih imamo puno,zar ne?

Dobrodošla u klub neutješnih hipohondara!

sve ovo potpisujem

Stalno razmisljanje o belestima , jetru sam cak prosle godine i snimila, mada jos imam strah A o zeldcu i jednjaku da ne govorim , sad sam na duplum tabletama za zeldac, Jednjak me razvali a strah me opet gutati sondu , a moracu

sve ovo potpisujem

Stalno razmisljanje o belestima , jetru sam cak prosle godine i snimila, mada jos imam strah A o zeldcu i jednjaku da ne govorim , sad sam na duplum tabletama za zeldac, Jednjak me razvali a strah me opet gutati sondu , a moracu

Ti si već bila na gastroskopiji?Ja jednostavno nemam hrabrosti,rekla sam da ni mrtva ne bih na to pristala...A stvarno bih trebala s obzirom na silne probleme sa želucem koje imam.Patila sam i kao dijete od groznih muÄnina i doktor me odmah slao psihologu jer je valjda prepoznao da je to sve na psihiÄkoj bazi...

Pozdrav svima ...

Jutros sam bio kod psihijatra, napokon mu ispricao sta mi se desava ... Sve moguce bolesto koje sam umislio sam joj spomenuo ... Nekako mi je i bilo nezgodno, ono kontam koji je ba meni klinac ... Ne mogu da shvatim da takve rijeci izlaze iz mene ... Imam rak ovoga, onoga ... ccccc ...

Jbt dokle sam se doveo ... I na kraju zena kaze Dg. Anksioznost koja se sad manifestira na taj nacin ... Obzirom da mi je mama imala Ca na dojci, valjda je to bio neki okidac da i ja svasta pocnem umisljati ... Dobio sam Th. Deprozol i Bosnyl ... Pa vidjet cemo, valjda ce biti bolje :/

a mene boli lijeva noga u podruÄju iza koljena već mjesecima, ne stalno, ali se ta bol svako malo javlja.........i baÅ¡ mi je bed zbog toga, stalno se nadam proći će, ali ne prolazi, i ta bol me toliko Äini nervoznom, živÄanom i stvara mi strah....ne mogu viÅ¡e..... :sad:

:),mene su bolela oba kolena,bar dva meseca,i cim sam ih snimila i lekar rekao da je sve u redu,sutradan je bol prestala i vise me nikada nisu zabolela..neverovatno,ali sve je to iz glave :)

Pozdrav svima.

ako tako nastavis,tome nema kraja,svakodnevno ces bolovati od druge bolesti,znam,veruj mi :)..nikako ne citaj gluposti po internetu,obavezno se javi psihijatru..jedino tako ces pomoci samom sebi..a on ce proceniti trebaju li ti ponovo lekovi ili je dovoljna samo psihoterapija..ja vec 5 godina imam iste probleme,kada je to krenulo,bila sam 2 godine na lekovima,i bilo mi je bolje..mada,mi uvek ostanemo osetljiviji na bolesti od ostalih,ali ne citaj nista po netu,izbegavaj takve price po tvu,a i novine :)..sada su se strahovi ponovo javili i odmah sam otisla do doktorke,nakon razgovora rekla je da cemo probati sa psihoterapijom ,jer sada za razliku od prvog puta znam sta mi je,kako izgledaju panicni napadi i umisljeni bolovi...tako da,sto pre kod psihijatra i on ce ti jedino pomoci :)

super da sam naÅ¡la ovaj forum jer mi se stanje dramatiÄno popravilo od puno Äitanja vaÅ¡ih postova (iako nisam joÅ¡ skroz sva svoja :) ali nadam se da ću postati)

nemam depresiju (barem mislim), već anksioznost koja je iskljuÄivo vezana za strah od bolesti (za mene i ljude koji su u mojoj okolni)

da sam barem samo hipohondar :) onda bih otiÅ¡la na niz pregleda...ovako imam strah od nalaza jer sam sigurna da otići po nalaz znaÄi potvrditi dijagnozu koju imam u glavi

funkcioniram normalno, ali vjerojatno zato jer sve te svoje misli super dobro držim unutra

iako su moji strahovi opali (sad već mislim da moooždaa i nemam rak :)... joÅ¡ uvijek Äesto razmiÅ¡ljam o tome (ne 99% vremena kao nedavno, ali negdje oko 20% vremena)

ima netko sliÄna iskustva....da je siguran da ima neku bolest a ne može doktoru, Äak ni po nalaz krvi?

Hipohondrija me muci vec neko duze vreme, s tim sto sam u pocetku kada su strahovi bili najizrazeniji stalno isla po lekarima, a posle nekoliko meseci moje stanje je preslo u drugu krajnost - sada iz straha da cu nesto lose saznati ne smem cak da proverim ni krvnu sliku, a trebalo bi jer se ne osecam bas najbolje. Necu pisati cega se najvise plasim, ali dovoljno je reci da mi zabrinutost i strahovi zagorcavaju zivot, nikako ne uspevam da se izborim i resim problem. :(

Tebi je trenutno sigurno lakse nego meni bas zbog toga sto su ti strahovi, kako kazes, znatno opali, meni oduzimaju sigurno 90% vremena.

Meni je u jednom periodu bilo bolje, prestala sam toliko da se opterecujem, rekla sam sebi, neka bude sta bude, ali pre nekoliko meseci opsesije se opet vratile, pitam se sta ako je stvarno to to, sta ako sam u pravu, ko zna sta ce biti, a sto je najgore strah me je da uradim bilo kakve analize.

Pozdrav i sve najbolje. Ako kazes da si sada bolje i da uspevas da se izboris, znaci da si na dobrom putu i samo tako nastavi. :)

I ja sam prije stalno bila kod doktora,radila sve moguće pretrage i onda bih bila sva sretna Å¡to nalazi ne pokazuju niÅ¡ta opasno.A sad,totalno druga priÄa,i krv se bojim vaditi jer sam 100% uvjerena da će mi otkriti nekakvu boleÅ¡tinu i poslati me na operaciju i zraÄenje...

Puno mi vremena oduzima ta moja opsesija,rijetki su trenuci u kojima ne razmiÅ¡ljam o svom (ne)zdravlju.Kad se baÅ¡ zaokupim neÄim,kad uÄim,izlazim,misli mi nakratko odlutaju i ponadam se da je strah nestao.Nažalost,niÅ¡ta od toga...

Držite mi se,valjda će i nama jednom svanuti! :)

problem su zaista ti umiÅ¡ljeni bolovi,jer oni su tako stvarni da viÅ¡e ne možeÅ¡ razluÄiti da li je to prava ili psihogena bol!

problem su zaista ti umiÅ¡ljeni bolovi,jer oni su tako stvarni da viÅ¡e ne možeÅ¡ razluÄiti da li je to prava ili psihogena bol!

Da,baš to..Nevjerojatno je koliko naš mozak može zakomplicirati stvari...

Meni je, u biti, sjajno...sve se uvijek nekako poklopi.

Zadnje sam na ovom topicu pisao pred cca. godinu i par mjeseci. U sedmom mjesecu lani sam odlucio precvikati, otic kod psihijatra i rascistiti show u svojoj glavi. Dobio sam Citram, mini-dozu od 10mg jednom na dan i Xanax zlu ne trebalo. Jednom sam cak i uzeo Xanax, jednu tabletu od 0,25mg (ne grama) i kroz pola sata sam spavao s glavom na tastaturi. Otada skupljam kutije Xanaxa svaki put kad podizem Citram i koristim ih umjesto Lego kockica.

Bilo kako bilo - Citram je ucinio svoje. Kroz 15ak dana sam se unormalio. Bio sam "depresivan" utoliko da sam bio razocaran u mnogo stvari - radim stresan posao po 10-12h, plaća mizerna, opcije za napredovanje bez veza nikakave, razna razocaranja na privatnom planu itd. Sve u svemu - neke uobicajene stvari, ali ni traga strahu. Melankolija, potiÅ¡tenost, bezvoljnost - da, ali nikakva anksioznost, strah, a ponajmanje hipohondrija. Kad bi mi i dosla fix ideja u glavu - prosla bi za cas. Sve u svemu, malo mi je falilo da tetoviram "I <3 CITRAM" na Äelo.

Onda sam pred mjesec-dva rekao psihijatrici da bih se skinuo s lijekova, jer je proslo preko 6 mjeseci od vrhunca poboljsanja, a cinilo mi se da lagano kupim kilograme od toga. Psihijatrica je pristala, dala mi testni period od 15-20 dana da se skinem i dodjem na kontrolu. Period je prosao, ja dosao na kontrolu kao Å¡ampion. Sve pet. Citram? Fak det Å¡it...

No, vidi vraga, pocelo me nesta zuljat na stopalu ni 7 dana nakon toga. Izgleda da sam uslijed izbjegavanj tog mjesta na stopalu poceo stediti nogu i hodati na drugu stranu. Tada je pocela, ma tko bi rekao, boliti i ta strana stopala. nakon mjesec dana, poceo sam šepati, jer me prednji dio stopala boli kad nagazim. Ne pomaze ni sto na poslu ne sjedim dulje od 5 min u komadu, već stalno jurcam od suda do kancelarije, pa na sud, pa u upravu itd. Sve na noge.

Kao svaki posteni hipohondar, doslo je vrijeme za ortopeda. Privatno, dakako. Tko ce cekati 2 mjeseca red inace. Covjek pogledao iz daljine i rekao "spusten poprecni svod na prednjem dijelu noge". Poslao me slikat na RTG. Slike Å¡kolske, sve predivno. Uputa? Odi po uloÅ¡ke, konju. Kod ortotiÄara za uloÅ¡ke sam dao otisak, vidio je da imam podignuti srednji svod, zbog toga gazim na petu i prednji dio noge kao sivonja, a i nacelno imam krut hod oduvijek i jurim 100 na sat hodajuci. Uzeo sam uloske, pozdravio momka otisao doma na produzeni vikend.

Produzeni vikend. Uz internet. Uz. Mog. Prijatelja. Internet.

Da skratim pricu, u utorl nakon produzenog vikenda, Xanaxi su konacno naÄeti nakon 12 mj. stajanja, a ja sam ponovo dosao kod ortopeda na konzultacije. Blijed i uz nekoliko pitanja.

Mladiću, Å¡to vas muci? Mene? Pa nista...malo sam popricao s ortotiÄarem kojeg ste mi preporuÄili. Rekao mi je da su mi stopala poviÅ¡ena, jedno Äak i viÅ¡e nego drugo. I sad si ja mislim, gospon doktor, ako se to stopalo bas jako povisi, naglo povisi i samo na jednoj nozi - to moze biti od svega, kazu ljudi. Koji ljudi? Ma ljudi, nije bitno. Kazu da mogu biti i tumori kralježnice i sl.

U tom trenu mi se Äini da je ortoped dost duboko i muÄno izdahnuo.

Lijepo mi je objasnio da nosim uloske i da se strpim da prodjeluju. Da me moze poslati na sve moguce testove i jos da ce mu svi cestitati jer je zaradio klinici novce, ali da nema ni jedan razlog da on posumnja na ista ozbijnije. Npr., da je nesta na kraljeznici, da bi mi oslabio osjet u nogama i da bih klecao i padao.

Kiselo sam se nasmijao, ispricao sto gnjavim i sto panicarim razloga te otisao doma. Cim je zatvorio vrata bio sam siguran da je pun govana. Ej, pa nije mi ni popipao nogu! Samo pogledao kako stojim, gazim i pogledao RTG snimku! Nije ni vidio ortotiÄarev otisak mog stopala! Ima preko 60 godina, dakle iskusan je, s vrata vec procjenjuje probleme? MoÅ¡ mislit. Polu-amater.

Doma su svi bili iznimno veseli. Brzo se kucom pronio glas "Evo ga! Evo ga! Opet je poÄelo, Bog nam pomogao!". Objasnio sam im kako je "ovaj puta drugaÄije". ÄŒak sam im razložio i neke teorije o tome zasto. Naravno da sam zanemario to Å¡to su mi ukazali na Äinjenicu da "hodam kao Pajo Patak" barem 15 od svojih 25 godina i da su mi svih 3-4 para cipela i tenisica u ormaru izrusane na vanjsku stranu zbog tog mog deformiranog hoda te da nista nije "naglo" ni "samo na jednoj nozi", vec da gazim jako na jednu nogu otkad znaju za mene.

Naravno da im ne vjerujem nista. Ipak mene boli samo jedna noga. I to samo kad gazim tj. hodam. Dok sjedim i kad stojim ne boli. To sto hodam 8-10h na dan, kako vani tako po uredu, sto sam nabio preko 100kg na svojih 1,91m i sto hodam kao Pajo Patak - to nema veze, cak ni ako doktor kaze da je to uzrok. Ja sam i dalje uvjeren da se uvid u moje stanje moze asesirati iskljucivo CT-om ili MRI-em i da je ishod poprilicno crn. Vrlo brzo sam dosao od "jebeš ovaj posao i medjuljudske odnose" na "da li cu ikad vise moci odsetati bez problema negdje?", a potom i na "hocu li doziviti iduci rodjendan?". Na poslu funkcioniram zbilja sjajno, smanjio sam broj izgovorenih rijeci u danu s 4-znamenkastog na 1-znamenkasti.

Poanta price? Od utorka sam opet na Citramu i ovim putem mu se ispricavam sto sam ga ostavio na dva mjeseca. Moj bed, Citrame. Primi me nazad.

Jos samo da prodjelujes prije nego fakat odem na magnetnu rezonancu kiÄme zbog poviÅ¡enog luka stopala. Bilo bi lakse da me svaki korak ne Å¡treca stopalo i podsjeća na to, ali hej - imam vjere u tebe.

Prokleti zaÄarani krug, lagano mi ga je dosta već...

ljudi..

meni godinu i po dana pucketa u usima, kao da imam problem sa zapusenoscu u usima, kaoda mi je i taj predio oko usiju zapusen

sve je pocelo s anksioznoscu naravno

svasta sam mislila da imam

DOKTORI KAZU DA SE NE OBAZIREM, DA SAM HIPOHONDAR

ALI JA NISAM LUDA PUCKETA MI U USIMA! ZAPUSENE SU MI USI

bojim se da ne dobijem tumor (otac mi je umro od toga)

OVO NE PRESTAJE.