Jump to content
Depresija forum
Sign in to follow this  
dejica

Somatoformni poremećaj/hipohondrija (F45.2)

Recommended Posts

https://bosanskibrlog.wordpress.com/2012/11/29/tako-sam-pobijedio-hipohondriju/

Äisto za podizanje raspoloženja, juÄe sam baÅ¡ bila pod pritiskom najnovijih zdravstvenih tegoba, proÄitala ovo, ismijala se, i odmah mi bilo dobro.

Ja, periodiÄno, "bolujem" od svega i svaÄega, malo guÅ¡enje, pa lupanje srca, i evo sad me boli vrat. Nekako, imam osjećaj kao da će da eksplodira. Problem je Å¡to sam prije dva dana bila pod užasnim stresom, i taÄno znam Å¡ta je uzrok. JuÄe me nije boljelo, danas opet boli. Zbog toga Å¡to proÄ‘e Äim malo odspavam (bar pola sata) ubjeÄ‘ujem sebe da nije niÅ¡ta ozbiljno i da je zbog napetosti i stresa. A doktoru ne smijem.

pa nije ti to hipohondrisanje

hipohondrisanje ti je kad si npr umislio da imas rak ili tumor i tako nesto ozbiljno a ne verujem d a ti to mislis

samo anksioznost nista vse

Jel vam se nekada desilo da pogledatie u mladež i da umislite da je rak?

Meni se to deÅ¡avalo i evo opet, neki mladež na nozi, ne sećam se da sam ga ranije videla i evo paniÄim.

Za ludnicu sam, da me zatvore i bace kljuÄ.

Ja imam gomilu mladeza, za jedan se stalno tripujem, i bila sam pesto puta kod dermatologa i nece da mi daju uput da ga skinem, Samo napisu benigan. Nije to za ludnicu, daleko od toga. :)

Zanimljivo, ovoga puta za razliku od prve epizode uopÅ¡te nisam bila hiper hipohondriÄna kao prvi put.

ajde jedna dobra dusa nek me smiri..neki dan sam mokre kose stavio kacigu na glavu i provozao se 5 min motorom na 30 stupnjeva i sad sam si utripo da imam upalu mozga..nemam temperaturu i ostalo osjecam se ok samo sam citao po netu simptome i sad me uhvatilo poceo sam si umisljat i nemogu protiv toga..bas sam mulac i neodgovoran

msilim da je ok, ja zivim sa hipohondrijom hodajucom.. on "ima" ualu mozga svaki dan kad opere kosu

nekad simptomi dodju sami ako utripujes nesto ..mi jednom jeli neke pecurke, mama nabrala u sumi, i najeli se muz i ja.. i kao FUCK otrovne su ..i imali smo skoro sve simptome trovanja posle videh na netu koji su, cak sam i doktora pitala.. kaze da mozes psihicki prizvati simptome, lazne

imam problem..nakon dugo vremena nazalost.anksioznost mi je puno slabija ali vucem hipohondriju cijelo vrijeme za sobom i ona me uzasno sputava.u zadnje vrijeme me boli ljeva ruka malo misic pa malo mali prst pa lopatica i to sve traje vec par dana i sekira me jako.bio sam na hitnoj nalaz krvi dobar,rentgen pluca i srca odlican i ekg takodjer jedino mi je tlak bio malo visok 150/80 ali me i dalje boli ruka i nemogu se sredit stalno mislim na to i samo cekam srcani.nemogu si utuvit u tu blesavu glavu da su nalazi dobri.

JuÄe me jako boljelo ispod pazuha, Äak sam i kvržicu napipala... Nakon dugo vremena (iz dosade) odluÄim da izguglam Å¡ta bi to moglo biti i naravno, jedino Å¡to sam na netu naÅ¡la su bile krajnje crne prognoze, uspaniÄila se naravno haha. Onda je mama doÅ¡la kući i rekla da li si normalna, to te komarac ujeo, i zaista, danas apsolutno niÅ¡ta :D

zasu zasu ..a i da napipas kvrzicu i da je u pitanju limfni cvor nemora biti odmah najgore.zadnjih godinu dana imam rak pluca,rak debelog cr.,tumor na mozgu i tak to. sve mi ok u zivotu ali ubija me hipohondrija jakoooo

pa ja sam i tamo rekla da sam najveći lažov na svijetu, ne znam što mi niste povjerovali :D

ja sam prvo jako tripovala sa plućima, pa sa srcem pa je to sve prestalo kako sam se opteretila obavezama na sve strane i sad kako većinom sjedim kod kuće, polako ponovo poÄinje, al neću se dati, najgore je sjediti i iÅ¡Äekivati neki simtom pa guglati.

simptom*

ajde barem te je komarac ujeo, a već si se zabrinula da te neće, želje se ostvaruju ponekad :D

uf kakva želja xD imam neke crvene taÄkice po tijelu i mama tvrdi da je i to od komaraca, tako da ispade da me itekako ujedaju samo ja ne osjetim xD

pozz, nakon proljeva koji sam imo prije mjesec dana ja sam poceo guglat po cijele dane i uvijek mi izadje rak crijeva ili kronova bolest, i pocelo mi je biti zlo, kad sam procito simptome poceo sam ih osjecati, npr kruljenje u trbuhu cim sam procitao i meni je pocelo te gledo sam video kako je neki doktor reko da vise od 2 -3 stolice je neka bolest i ja sam poceo imati vise stolica od kad sam to procitao... po cijele dane razmisljam o crijevima te sam mislio da imam prolaps rektuma ( da mi crijeva vise iz anusa )

cim se probudim odma razmisljam o crijevima i pocne mi neka nelagoda tj skakljanje u crijevima i malo lupat srce i mislim si sad cu opet morat na wc i nekad nista (lazni nagon) a nekad se is*rem... upisao sam se u teretanu i ne mogu se skoncetrirati..

nemam proljeve, ne boli me trbuh ali osjecam nelagodu bas npr kad neko ima ispit u skoli..... te imam vise stolica

dobio sam napad panike prije par tjedana i u 6 ujutro sam bio kadi ubjedjen da imam leukemiju i vec sam razmisljo kako cu se ljeciti

te sam naso madez na ledjima ( tj sunceva pjega koju sam dobio prije 10 god kad sam na moru izgorio i mislio sam da je to rak koze jer sam na netu procito da neko moze imati vise od 10 god rak koze a da to ne zna -.-

dali ima netko slicno iskustvo ja vise ne mogu

npr cijeli popodne se lose osjecam i mislim si da sam bolestan i onda dode npr noc i ja normalan i sretan i ne razismljam o bolestima ne znam sta je to

sve je pocelo otkako mi je clan obitelji obolio od raka ja sam postao lud

i sad kad jedem nesto razmisljam si jaoo sigurno cu morat na wc- i pocne nelagoda u trbuhu i ja stvarno moram na wc

evo da jos nesto napisem :

ja sam uvjeren da imam sindrom iritabilnog crijeva i strah me pregleda jer ce mi morat gurati nesto u anus uff

al onda mi se promjeni rasplozonje i mislim si ma nemam ja to i onda za pol sata siguran da imam

Pitanje za žene hipohondre.

Da li idete na redovne ginekološke preglede i kako to podnosite?

Meni to jako teško pada, sva sam u panici i ne znam više da li da idem uopšte, kada se toliko nerviram.

Ja ne idem. Mrzi me da zakazem, pa da cekam sto godina. Mora od neceg i da se umre.