Jump to content
Depresija Forum

Recommended Posts

Danas sam se dogovorila sa dr da se skinem sa rivotrila,pila sam ga zadnjh mesecak dana 2x1/4,a pre toga 1x1/4 vec 2 god..Sad mi je rekla da ga pijem 2x!/8 i da pijem xanax 2x 0,5 uz rivotril......

zanima me oce li biti krize i jel se neko slicno ili ovako skidao sa rivotrila??

jelllena,

> zanima me oce li biti krize i jel se neko slicno ili ovako skidao sa rivotrila??

Ako nisi postala ovisna, onda sigurno neće.

Ako jesi, onda postupno odvikavanje može proći bez problema. Vjerojatnost za to je velika. Za manji broj i to postupno će biti problematiÄno. http://en.wikipedia.org/wiki/Benzodiazepine_withdrawal

Moje iskustvo nije bilo ni blizu 2 godine - svakih par mjeseci sam prelazio s Rivotrila na Xanax i suprotno, dr. se plašila da se ne naviknem, dok je nisam uvjerio da ostanem na Xanaxu, kojeg uzimam prema potrebi. (djeluje 3-put brže i kraće)

Kod prestanka puÅ¡enja sam osjetio titranje srca, nije bilo niÅ¡ta straÅ¡no, viÅ¡e mi je to bio Äudan osjećaj.

iskreno ne smem da citam bas sve po netu jer tamo i svasta pise i samo cu da se isprepadam jos vise...hvala na odgovoru...ja sve mislim posto mi ga je smanjila na 2x1/8 i uvela xanax da ce biti sve ok ali znace mi i vasa iskustva...i da li je neko uopste pio zajedno i rivotril i xanax (ksalol,helex)to je valjda isto

Ja sam 'presla' sa Xanaxa na Rivotril. Nisam nikad pila u kombinaciji. Ja se iskreno plasim, da necu moci.

jelllena,

> iskreno ne smem da citam bas sve po netu jer tamo i svasta pise

To svašta se odnosi na velike doze i nagli prekid.

Pazi ide još jedan link :)Iskustva skidanja sa Rivotrila

--

Cocaine is never a solution

unless you dissolve it in water.

Guest element8

Posto si ga duze vremena pila skidaj doze za po malo ,za 1/4 ... veruj te da je teza psihicka zavisnost od fizicke...tj teze se je psihicki skinuti sa leka

pa ja sa 2x1/4 sad treba da pijem 2x1/8 i xanax 2x0,5 nadam se da ce biti dobro trudicu se da ne mislim .....sad treba da pocnem i malo sam u strahu ali ce biti valjda dobro :D

popila sam oko 14 prvu dozu 1/8 rivotrila i 0.5 xanaxa i ne osecam lose nista ali ne osecam ni ono blazenstvo kad se "udrogiram"

I ja se pitam....

Mada sam ga na periode samoinicijativno prestjala piti pa opet nastavljala.

Ali sad sam jako lose a trenutno ga nemam :( ukrala sam od mame jedan leksilijum ali je to meni kao bombonica, nista....

Ludilo se osecam ,kako sam ustalla(oko 12h) onog momenta je pocelo,tremor u rukama,ono idenje necega po stomaku,napetost u grudima i stomaku,nemogucnost da sedim,lezim,idem,ne znam gde bih,i najodvratnije zanosenje cim sam digla glavu iz kreveta......ma uzas .....popila sam 1/8 rivotrila i sad cu malo da sacekam pa onda xanax...plasim se panike jakooooooooooooooo :firefirefire:

evo 5 dan na 1/8 rivotrila 2x dnevno i xanax-u....danas sam bas luda svi zivi simptomi zivcanluka.........da li je kriza ili ludo vreme napolju.....zna li ko????utesite me ako nista drugo :(

Guest element8

samo strpljivo ...zasto se opterecujes time ,napisao sam da je psihicka zavisnost najteza

posto mi nesto slabo deluje xanax 2-3x0.5...doktorka kaze da se mozda vratim na rivotri.......e sad sam ja luda nacisto ne znam sta da radim..evo sad je vec je 12 dan a ja ga popijem samo 1/8 a imam utisak i da mi ne treba ...eh da, imam svako jutro tresanje ruku i zanosenje,.e sad posto me xanax ne opusti,ne smiri unutrasnju nervozu,nekad imam utisak da mi je cak i strah veci kad popijem..da li je to sto prekidam sa rivotrilom ili i meni xanax ne deluje opustajuce....secam se nekada onog lepog vremena kad popijem tableticu a ono posle toga mogu da letim kolko sam opustena ..bas mi fali da me tako "udrogira"...posavetujte me plizzzzz

posto mi nesto slabo deluje xanax 2-3x0.5...doktorka kaze da se mozda vratim na rivotri.......e sad sam ja luda nacisto ne znam sta da radim..evo sad je vec je 12 dan a ja ga popijem samo 1/8 a imam utisak i da mi ne treba ...eh da, imam svako jutro tresanje ruku i zanosenje,.e sad posto me xanax ne opusti,ne smiri unutrasnju nervozu,nekad imam utisak da mi je cak i strah veci kad popijem..da li je to sto prekidam sa rivotrilom ili i meni xanax ne deluje opustajuce....secam se nekada onog lepog vremena kad popijem tableticu a ono posle toga mogu da letim kolko sam opustena ..bas mi fali da me tako "udrogira"...posavetujte me plizzzzz

Ne znam sta da ti kazem i kako da te posavetujem Da li je to sto sada imas posledica skidanja sa rivotrila ili anksioznost? Pokusaj da izdrzis bez njega. Probaj da uopste ne pijes nista, pa ako ti je isto posavetuj se sa dr. sta i kako dalje.

od sutra ponovo na rivotrilu jer meni ovaj xanax ne deluje....sad se usrah ziva dal ce da radi rivotril ....daj te misljenja slobodno istinu a ne utehu ...hvala

Hi jelllena,

Ta dva lijeka kod mene djeluju suprotno, pa možda za tebe neće vrijediti:

Lijek koji mi je smanjio puls, omogućio da se uopće mogu koncentrirati, usput usporio metabolizam, je Eglonyl. PoÅ¡to pratim puls a i težinu, brzo sam ga prestao uzimati jer je uÄinio svoje.

nemam ja pojma za taj lek,meni je i ovako metabolizam usporen da kud ce vise da mi usporava...treba da postanem sloncuga,sad sam slon haha.........JOS ODGOVORA MOLIM NA MOJ PREDHODNI POST PLZZZZ