Jump to content
Depresija Forum
Sign in to follow this  
jelllena

SKIDANJE SA RIVOTRILA

Recommended Posts

popila sam svoju 1/4 i malo me je smirilo ali vise od xanaxaod 0,5......hvala bobo1 na odgovoru i moram da kazem da je ovde pre par godina bila mnogo bolja atmosfera i pomoc ,mislim na clanove,nije prolazilo ni 5 minuta a da ti "stari" clanovi ne odgovore i ne pomognu ma u kojim oni mukama bili,borili smo se zajedno...ZATO SE NADAM DA SE OD NJIH NIKO NIKAD NECE VRATITI NA OVAJ FORUM..malo sam razocarana ali mi smo sad "matori" a vi ste mladji pa stoga drugacije gledate na sve........

Rade ljudi, kupaju se, sunÄaju, ruÄaju i tko zna Å¡to joÅ¡ ti mladi danas rade. :)

I ima više socijalnih mreža/zajednica...

pa ja da sam sad na plazi,da se suncam,kupam,setam ja ne bih ni bila ovde i u ovoj situaciji..............

Ja sam pio Rivotril 3,5 godina (0,5 -1 mg/dan) i poceo sam da se skidam u julu prosle godine. Smanjivao sam dozu dok nisam potpuno prekinuo u decembru, dakle pre 5 meseci.

MEDJUTIM ono sto trenutno osecam je neverovatan bes zbog nekih dogadjaja koji su mi se davno desili. Zbog dogadjaja koje sam mislio da sam zaboravio i preboleo. Takvo stanje traje gotovo 24h, ali kad uzmem Xalol (takodje benzodiazepin), kao zamenu za Rivotril, prestajem da osecam bes i mrznju.

Moje pitanje je ljudima koji su prosli kroz ovo ostavljanje benzodiazepina: Da li je moguce da je ovaj bes samo zbog nedostatka rivotrila, iako sam ga ostavio pre skoro pola godine?

Izluduje me, najvise me plasi sto pocinjem da tripujem da sam to ja, covek u senci neprijatnih dogadjaja u proslosti. Ne mogu da se fokusriam ni na sta drugo osim na mrznju i vrtenje stvari koje su mi se davno desile...

ja mislim da rivotril NIKADA necu ostaviti, ostavila sam ga samo u trudnoci, to je druze moj bio haos...ofkors da sam uz njega ostavila i neke AP i AD koje sam pila. Imala sam TAKVE KRIZE...

Pa koliko dugo ga pijes? Jel imas potrebu da povecavas dozu da bi bio efikasan?

Ja sam ostavila rivotril posle tri i po godine od pocetka terapije i ne pijem ga vec sest meseci. Kriza je trajala 7 dana, sad se osecam kao da ga nikada nisam ni pila.

Meni je Rivotril prepisan u terapiji ali ga rijetko pijem a pio sam ga jos kako i hvala Bogu nisam imao nikakve krize kad sam ga samovoljno skoro ukinuo,sve je to u glavi.

Da,s'tim sto treba imati u vidu da pravi Rivotril i ova djubrad sto se kod nas prodaju nisu ni blizu originala,prvenstveno sto ovi "nasi",imaju i do 50 pa neki cak i vise (ono kiparsko smece npr),% aktivne materije pa umjesto sto popijes 2mg ti ustvari uneses 1mg lijeka a kao sto rekoh ima primjera gdje je procjenat i manji!

Hvala ÄÄ Å¡to je otkljuÄao ovu temu.

Ja se, poÅ¡to mi je doktorka to rekla, skidam sa Galenikinog Rivotrila i zanima me kakva su iskustva aktivnih Älanova koji su to već uÄinili? Da li ste mogli da spavate? Da li ste se budili odmorniji?

Ka sam se skidao sa 1/4 na 1/8 ali imam seroxat kao glavnu terapiju pa mi je vetovatno lakse. Moj psih ne prepisuje inace anxiolitike dugorocno, samo u pocetku. Antidepresive prepisuje.

Uh, kako nešto tako malo iseći na 1/8? Ako ne budem mogla da zaspim, pokušaću tako. Hvala na savetu.

Ono Å¡to sam zaboravila da spomenem je da sam ga uzimala Äetiri meseca.

Nisam ni znala da to postoji. Sve se zlopatim nekim nožićem. :/

Jedini lijek s kojeg se ne želim skinit. Jer mi je drag. Nekad ga stavim pod jezik uz negutanje sline i mirovanje baš lijepo osjetim da me spuca 2mg. Još 2mg prije toga popijem pa mi bude cool.

A bez Rivotrila sam imao problema s ulaskom u svijet predaka s one strane materije i sveg opipljivog (tj. nisam mog'o zaspat) Äak kad bi popio 100mg Prazinea i 200mg Seroquela. Majkemi.

Uz Rivotril 2 ili 4mg zaspem samo sa Prazine100mg jer sam navikao i ništa ne radim po cijele dane i spavam do podne.

(pogrešna oprosti ako sam nekoga uvrijedio s ovim postom, nije mi bila namjera a ako sam prekršio neko pravilo, nije bilo svjesno iako Pravilnik znam napamet)

Noćas sam prvi put spavala bez ovog leka. Uopšte ne znam da li sam i koliko spavala. U jednom trenutku sam imala onu paralizu sna - halucinirala sam da sam uzela lek sa nahtkasne (a bio je u drugoj sobi) i da sam se brinula da moj pas može da "pojede ostatak".

Auh,Foggy... :unsure: OÄigledno da ovakve lekove treba ukidati postepeno,mic-po-mic...Ja sam,kada sam jednom bila naglo obustavila uzimanje Maprotilina (AD),imala auditorne hipnopompne halucinacije (zvuÄne halucinacije pri buÄ‘enju)...Å to je,pretpostavljam,donekle sliÄno ovome o Äemu i ti govoriÅ¡. InaÄe nikada pre toga nisam imala paralizu sna,a pretpostavljam da isto tako ni ti mimo lekova nemaÅ¡ to stanje? :huh2:

Da,da,upravo to...Imaš utisak da gledaš i slušaš,a da pri tome uopšte ne možeš ni prst da pomeriš sve dok se halucinacija ne završi (odnosno,dok se mozak u potpunosti ne "povrati" u budno stanje). Ja sam bila svesna da gledam u vrata od svoje sobe (odakle su zvuci i dopirali),tako da mi je bilo potpuno jasno da sam u budnom stanju,tj.da se ne radi o snu (štaviše,mozak je udesio da deluje kao da su me upravo ti zvuci i "trgli" iz sna)...Zapravo bi se to pre moglo nazvati "polubudnim" nego "budnim" stanjem.

U tvom sluÄaju je halucinacija daleko kompleksnija,s obzirom da-em Å¡to je vizuelna,em Å¡to si ti halucinirala takoreći Äitavu jednu situaciju (Å¡to u velikoj meri podseća na opise paralize sna koji se mogu pronaći na Internetu,gde ljudi opisuju kako veoma uverljivo i živopisno haluciniraju Äitave "priÄe u malom",tj. kompleksne situacije i dogaÄ‘aje,koji ponekad za njih mogu da imaju Äak i odreÄ‘eno simboliÄno znaÄenje i smisao)...Zaista neverovatno. Eto koliko je ta paraliza sna u suÅ¡tini jedan fascinantan i misteriozan fenomen...

probaj postupno smanjivati dozu rivotrila.

imat ćeš manje nuspojava i problema