Jump to content
Depresija Forum

Recommended Posts

@Aurena, Macak , hvala vam. Tako sam i mislila, plan mi je da do proleca budem "cista", bez njega. Ali neverovatno mi je koliko osecam svaki mikrogram ukidanja ovog leka kroz pad raspolozenja, lupanje srca itd... generalno pojacanu anksioznost i bezvoljnost... i lagano koracanje ka depresiji opet.

@Zeus20 Prvo, zelim da se ostvarim kao majka. Vec sam pisala o tome na forumu kako su me psih i dr pre par god naglo skinuli sa njega kad smo saznali da sam u drugom stanju (jako je toksican za plod). To je bio pakao za mene. Kroz dve nedelje sam imala spontani.

Drugo, predugo sam na njemu, mislim da vise i nema terapijsko dejstvo na mene u ovoj dozi, sad sam samo navucena na njega.

HITNO MOLIM VAS!!!

Negde sam procitala ali sad ne mogu da nadjem i listam ceo forum, da negde u Srbiji (mislim da je BG) ima da se kupi RIVOTRIL OD 0.5 mg!

Molim za odgovor, GDE TAJ IMA TAJ LEK, neophodan mi je pri skidanju!!!

Hvala!

<3

Jedino ako ima negde na crno u apotekama, 0.5 nije registrovan kod nas.

I, da, pojedine apoteke prodaju neregistrovane lekove na crno.

Ja znam za apoteku u Ilije Garašanina, ovde u Beogradu. Tj. imala ga je u junu. Drugarica je kupila.

Ja znam za apoteku u Ilije Garašanina, ovde u Beogradu. Tj. imala ga je u junu. Drugarica je kupila.

Hvala puno Hyperdrive, poslacu nekog iz BG da ode da potrazi ako ima jos uvek.

"Obisla" sam pola Srbije, u svakom mestu gde imam nekog od poznanika i prijatelja sam zamolila da obidje par apoteka ali bezuspesno.

U Svajcarskoj ga ima regularno u apotekama ali nema sanse bez njihovog recepta da se podigne.

Hm... ja se skidam sa lorazepama od 2.5x3 bila 3 nedelje pa sam 7 dana polovila dozu pa 8i uvela bensedin od 10mg...da probas sa bensedinom skidanje?ima duze delovanje...meni pomaze da izbegnem apst krizu posle cu njega smanjivati pa polako

Mislim realno ne osetim vise ni jedan ni drugi al bilo je dana kad sam izbegla lorazepam i nije bilo bas sjajno picila me zesca ankcioznost...glavobolja itd pa lad vec pijem njega a ne osetim presla sam na bensedin koji je mala beba spram rivotrila i.lorazepama....i ne osecam napetost ono ok je

Srećnice! Meni lekarka nije dala niÅ¡ta kad sam se skidala sa Rivotrila i ta anksioznost me je piÄila jedno tri-Äetiri nedelje.

Ako mislis na mene Hyperdrive nije me niko posavetovao vec sam sama citala i informisala se...imam srece sto mi je sestra dr doduse pedijatar pa sam preko nje uzela neke lekove..tjst bensedin tacnije

Ja bensedin (ni onaj od 10 mg) NE OSECAM. Nema svrhe nikakve da ga pijem...

Jedno vreme sam na svoju ruku pila uz rivotril poneki bensedin, bromazepam, kako kad i moj psih. me iskritikovao samo tako, kaze da nikako ne idu dva anksolitika zajedno, cak mi je rekao da ako imam bas los dan pojacam dozu rivotrila ali da NIKAKO ne ubacujem bensedin i sl...

Mada i nema neme svrhe, jer kao sto rekoh, ne osecam ga, def sam razvila toleranciju na sve iz grupe zepama.

Inace gazim trecu nedelju kako sam smanjila samo jednu dozu na 0.5 mg (pila sam 3x1 mg) i jos ne mogu ni da pomislim da krenem sa daljim smanjivanjem! :(

Drmaju me krize i fizicki (lupanje srca, tremor ruku nogu, glavobolje, hronicni umor) i psihicki (razdrazljivost, bezvoljnost, osecaj kao da upadam u depresiju opet... opsti pad raspolozenja i sve je mi uzas)...

Veruj kod mene je ista situacija

..ne osetim ga mislim na bensedin od 10mg al sta cu kad sam vec pila lorazepam koji je jaci i koji nisam osetila zamenula sam ga sa ovim pa se skidam sa bensedinom posle moram i njega smanjivati al veruj dae drma.zesca napetost

..borim se kako umem i znam...isto sam razvila toleranciju na bromazepam i lorazepam tako da kao ti nema svrhe da ih pijem a ne smem naglo da se skidam

I super si istraj ako si svela dozu na o.

5 teraj do nule proce mora proci...ja sam na bensedinu 3x10 nekad 2x10 posle moram.na 5mg pa na 2.5mg...i na ovim dozama me.drma ankcioznost sta ce biti posle ne znam

..

I meni je bilo lakse u samom startu, sad mi je sve teze.. Ukljucila sam i Persen i krs nekih prirodnih preparata za umirenje kad me uhvati bas teska kriza, maaalo bude lakse, tek trunku ali da mi je lako, nije...

Meni je vreme da pocnem da smanjujem i vecernju dozu na 0,5 mg, jutarnju cu kad se stabilizujem sa ove dve, a ne smem da se usudim.

Pokusala sam jedno vece, jedva zaspala a jutro mi je bilo kao kosmar, tresla sam se cim sa otvorila oci i odmah pojurila ka Rivotrilu...

I ne pomaze nista da bude lakse, nikakvo skretanje misli, volja, tacno da mi neko da milion eura isto bih se osecala... ko nije osetio ne moze ni da zamisli da ovakvo ZLO pravi jedan lek...

Ja se samo pitam da li ce IKAD proci ove krize i moje neraspolozenje (BLAGO RECENO) ... ili cu se mesecima, godinama muciti... jer 7 godina piti jedan lek nije kratak staz.... hocu li ikad biti ona stara, koja sam bila pre njega? :(

Ja sam to mrvu po mrvu, seckala sam te 1/4 na pola i to je trajalo mesecima, a bilo je manje od tvog, 3 mg.

Koji te je doktor držao na Rivotrilu 7 god, još sa tako velikom dozom?

Jes vala zeznut, ja sam pio 2x0.5mg, i relativno lako sam ukinuo popodnevnu dozu. Medjutim ovu jutarnju sam probao odjednom da izbacim, ali ne ide. Posle 2-3 dana osecam se lose. Sto ti kazes ima da seckam na sitne komadice pa makar trajalo skidanje i mesecima. Dr mi je za sada ostavila uvu jutarnju dozu, i picu je jos jer osecam da mi treba.

Auuu Bog me pogledao kad vidim vase muke ja sam ga pila 2 nedelje i nije mi legao nikako bila sam jos gora...al kad vidim kakve krize proizvodi strah me uvati...ni lorazepam nije naivan al nista nisam duze od 2 ned koristila mozda mi je malo lakse zbog toga...al se kljukam i ja persenima cajevima od nane...bvit i magnezijumom...

To mi malo umanji napetost al nista spec bude na sat dva bolje onda opet kriza i tako u krug...nego da se ispravim loraz pila 3 ned a neke po 2 nedelje....

Persen može da se kosi sa nekim psihijatrijskim lekovima.

Ja sam to mrvu po mrvu, seckala sam te 1/4 na pola i to je trajalo mesecima, a bilo je manje od tvog, 3 mg.

Koji te je doktor držao na Rivotrilu 7 god, još sa tako velikom dozom?

Kreten od doktora koji je moju dijagnozu (anksioznost sa povremenim panicnim napadima) meni "objasnio" slikovito :

"Zamisli da imas dijabetes i da do kraja zivota moras da primas insulin. Tako ces isto i ti DOK SI ZIVA piti rivotril."

To je rekao mladoj devojci koja je tek upisala fakultet i nije radjala.

Svako moje odbijanje da pijem lekove i molbu da me skine sa istog, tada, dok je jos bilo vreme, je ljutito prihvatao i rekao da ako ne zelim da "saradjujem" tj pijem Rivotril, da ne dolazim vise kod njih.

Vreme je prolazilo, ja prestala da idem na kontrole, dovela zivot i sebe u red ....OSIM sto sam prokleto navucena sad na ovaj lek ... i sto mi je sada, dok se skidam sa njega MNOGO GORE nego pre zapocinjanja bilo kakve terapije!

Preplakala sam noc, ceo dan ne mogu da se pomerim koliko mi se grce misici na nogama i rukama, i koliko me sve boli, srce mi lupa osecam ga u grudima... tresem se. Ne smem da izadjem iz kuce, hladno mi je. Vracaju mi se i crne misli.

Malopre sam popila opet persen i "vanrednu" cetvrtinu tablete koju sam trebala da popijem popodne, i samo trunku mi je bolje, prestala sam da placem i da se gusim, ali tremor uznemirenost srca i malaksalost osecam i dalje...

Povecacu opet dozu na 0.75 mg popodne umesto 0,5 mg.

Ovako ne ide....

Persen može da se kosi sa nekim psihijatrijskim lekovima.

Da, ali samo tako sto blago pojacava sedaciju, ne umanjuje efikasnost leka, bar sto se tice rivotrila, i ostalih iz grupe zepama.

Sadrzi valerijanu, maticnjak i nanu.

Tako da to meni odgovara, u ovom slucaju.

Za razliku od kantriona koji ne bi smeo da se pije uz antidepresive.

Uh, da. Hvala na ispravci. Sve sam pomešala, ja znam da ne smem valerijan sa Lamictalom.

I ide ti mnogo bolje nego što misliš!

Da, ali samo tako sto blago pojacava sedaciju, ne umanjuje efikasnost leka, bar sto se tice rivotrila, i ostalih iz grupe zepama.

Sadrzi valerijanu, maticnjak i nanu.

Tako da to meni odgovara, u ovom slucaju.

Za razliku od kantriona koji ne bi smeo da se pije uz antidepresive.

Prvo da kažem da ti je doktor kreten, niko ne daje doživotno lek iz grupe BZD jer gubi efikasnost i stvara zavinost.

A da ti daju neki lek da olakša skidanje sa Rivotrila?

Kreten od doktora koji je moju dijagnozu (anksioznost sa povremenim panicnim napadima) meni "objasnio" slikovito :

"Zamisli da imas dijabetes i da do kraja zivota moras da primas insulin. Tako ces isto i ti DOK SI ZIVA piti rivotril."

To je rekao mladoj devojci koja je tek upisala fakultet i nije radjala.

Svako moje odbijanje da pijem lekove i molbu da me skine sa istog, tada, dok je jos bilo vreme, je ljutito prihvatao i rekao da ako ne zelim da "saradjujem" tj pijem Rivotril, da ne dolazim vise kod njih.

Vreme je prolazilo, ja prestala da idem na kontrole, dovela zivot i sebe u red ....OSIM sto sam prokleto navucena sad na ovaj lek ... i sto mi je sada, dok se skidam sa njega MNOGO GORE nego pre zapocinjanja bilo kakve terapije!

Preplakala sam noc, ceo dan ne mogu da se pomerim koliko mi se grce misici na nogama i rukama, i koliko me sve boli, srce mi lupa osecam ga u grudima... tresem se. Ne smem da izadjem iz kuce, hladno mi je. Vracaju mi se i crne misli.

Malopre sam popila opet persen i "vanrednu" cetvrtinu tablete koju sam trebala da popijem popodne, i samo trunku mi je bolje, prestala sam da placem i da se gusim, ali tremor uznemirenost srca i malaksalost osecam i dalje...

Povecacu opet dozu na 0.75 mg popodne umesto 0,5 mg.

Ovako ne ide....

Probaj bensedin, njega možeš više da deliš i dugo deluje.

Kako se skinuti s ovog lijeka?Pio sam 2 mg oko 6 mjeseci svaku veÄer.Imam osjećaj da mi je trajno oÅ¡tetio gaba receptore,jer ni jedan drugi benzos mi viÅ¡e ne djeluje na uspavljivanje.