Jump to content
Depresija Forum
Sign in to follow this  
jelllena

SKIDANJE SA RIVOTRILA

Recommended Posts

On jednostavno ne može da ošteti ni receptore ni pluća u dozi od 2 mg.

Aruena to je tvoje miÅ¡ljenje,a miÅ¡ljenje doktora pulmologa je drugaÄije.

Plus meni je prestalo da djeluje na uspavljivanje 2.5 mg i ne znam, ne vidim razlog dalje da ga pijem,iako nemam Å¡ta drugo.

To možda nije dug period niti je velika doza ali ne znam zaista ne znam šta ću,probao sam i sa 3 mg ništa ne mogu usniti.

Više od 3 mg ne smem ni uzeti.

Ne znam sta bih ti rekla to nije dug period...kreni da cepkas tablete polako na pola pa jedno 2 nedelje tako pa opet na pola pa opet 2 ned mozes i vise bitno je da ne zuris vec polako da ti se organizam navikne zadnjih dana zameni ga sa bensedinom pa onda i njega umanjuj...ja sam 5 dana bez benzosa i ide na bolje al uz ad...plus sa dvoje dece sama...imala nesanice i svasta nesto 3i dan nespavanja i pala sam osamucena u krevet i zaspala prirodno i onda je sve pocelo da se vraca na staro...sa tim da pijem persen i magnezijum...ako sam ja uspela verujem da ces i ti...srecno

Probaj uz to uz konsultaciju sa dr da ubacis remeron ad sa kojim ces da se naspavas ili melatonin uvece sa pocetnom tvojom dozom rivotrila al ne duze od 10 dana malo preskaci dane jer ni njega nije dobro piti duze...po meni remeron je zakon

Ja Rivotril pijem od kada sam poceo sa farmakoterapijom.

Dakle, sigurno 7,8 godina...

U jednom momentu prosle godine pio sam tri tablete...

Ujutru, popodne i uvece...

Lekarka je htela da ga smanji i postepeno smo izbacivali po cetvrtinu i sada pijem jednu i po tabletu.

Meni je to i dalje od svih lekova koje sam pokusao a pokusao sam ih mnogo najbolji i jedini koji mi je sve vreme u terapiji ali nikakva kriziranja sa postepenim smanjivanjem nisam imao..

Moj organizam jako brzo razvije toleranciju na benzose i manje doze...ja da sam pila 7 god rivotril verovatno bih dosla do doze od cele bocice da bih mogla da spavam:) zato ih se i plasim...pomognu al znaju i da odmognu pogotovo kod skidanja...mac sa dve ostrice

Moj je pokazuje samo i jedino blizu menstruacije. InaÄe me obori doza bromazepama koja ne bi oborila ni Äivavu.

A bila sam na Rivasu neka Äetiri meseca proÅ¡le godine. :blink:

Od svih najvise volim bromazepam opusti me i funkcionisem normalno i to kad ga pijem po potrebi...ostali me osamute..ukokaju da nmg da funkcionisem...ovde mislim na lorazepam i rivotril napr od.2mg...al to nekad bilo dok nisam razvila.toleranciju sad pauza pa se vrcem mom.dragom bromazepamu i to po potrebi....

On je bombona u odnosu na sve ostale, a sredi i psihosomatske bolove. Ja ga volim povremeno, kad mora i treba. Tokom lutealne faze ciklusa ne mogu da spavam bez njega, nažalost. Zimi je to sranje, jer hoću da uhvatim dnevno svetlo.

Koliko sam skontala svaki lek drugacije deluje...nekog bensedin od 10mg obori a ja ga i ne osetim i to jednom sam ga popila kad uopstr nisam bila na lekovima kao ajd malo da odspavam ma jok...meni trebaju konjske doze a i visoka sam a i ima me :) i kg su bitni ne moze mene da obori lorazepam od 1mg na mojih 85 kg

Ja imam 59 i visoka sam 164, ali metabolizam mi je kao da sam dvostruko teža i visoka dva metra.

Ja ga ne pijem jedno 4-5 dana nikako pa Å¡ta mi Bog da.

Al izgleda da mi prekid pravi pakao,bolovi u miÅ¡iÄima,nesanica joÅ¡ gora,grozna anksioznost,tresenje ruku.

Ja se plasim rivotrila i xanaxa svasta sam procitala...a meni.gen riv nije ni odgovarao...ne smem ukidati lekove naglo gde zuris?bice ti jos gore..ides postepeno i jako polako ako neces da te spuca zesca apst kriza

Nakon 6 meseci terapije rivotrilom, poÄela sam skidanje. Pila sam 0,5mg ujutru i 1mg uveÄe. Prvo sam prestala da pijem 0,5mg ujutru, nisam imala nikakvih problema, od juÄe dr mi je rekla da dozu koju pijem uveÄe podelim na pola, i u podne popijem 0,5mg a uveÄe mi je uvela lorazepam 2,5mg i ako bude potreba 1 tableta lorazepama u toku dana i tako do pet dana, a zatim da smanjim rivotril na 0,25 2-3 dana i prekinem sa rivotrilom nakon toga. Lorazepam ostaje do sledeće kontrole za mesec dana. Danas osećam malu uznemirenost, videću kako će biti dalje. Koliko vidim po postovima problemi ne poÄinju odmah, uglavnom nakon 2-3 dana. Nadam se da ću uspeti sa ovim, mada iskustva su razliÄita i to brine. Glavni lek mi je seroxat i dalje ostaje 20mg.

Ja se sa lorazepama skidao skoro dvije godine.Stvara užasnu ovisnost,gore od rivotrila,tako da mi nije jasno kako ti je jednu ovisnost zamjenila drugom.Vjerojatno bude lorazepam samo kratko u terapiji pa neće biti problema,jer inaÄe nema smisla.

@joed, tako mi je dr rekao, do mesec dana lorazepama, pitala sam a kako ću sa lorazepama, rekao mi da ne brinem neće to dugo biti. ProÄitah i da po pravilu rivotril i lorazepam se ne bi trebali kombinovati osim u nekim sluÄajevima, koje odredi dr i pod njegovom kontrolom, ovde sam razumela da je zamena rivotrila sa lorazepamom. Rivotril viÅ¡e nije delovao, imala sam potrebu da uzimam veće doze, da bih spavala, ali nisam.Joed koliko dugo je trajala terapija lorazepamom i kako je izgledao prekid terapije.

Oko 5 godina sam pio lorazepam.Uzimao ga za nesanicu.Nakon 5 godina mislio da prirodno spavam i da mi ne treba.Prevario se,nisam uzeo jednu tabletu i cijelu noć bio budan.Drugi dan bio nervozan da bi ubio nekoga.Onda skužio koje je to sranje od lijeka.Polako uzimao par mjeseci po pola,pa Äetvrtinu,pa niÅ¡ta,pa opet Äetvrtinu dok nisam konaÄno uspio.Ovih mjesec dana se nećeÅ¡ navući,ali nemoj duže piti.Radije pij xanax,bromazepam i sliÄno.

Ne slažem se Dreamcatcher sa tobom jer nije istina.Kad se viÅ¡e godina uzimaju lijekovi koji izazivaju ovisnost,rijeÄ je i o fiziÄkoj ovisnosti,ne samo psihiÄkoj.Zato je proces skidanja dugotrajan, i postepeno se smanjuje doza,tako da ovo da se lako ostavljaju kad se rjeÅ¡i uzrok je po meni glupost.

Već nekoliko dana ne pijem Rivotril. Umesto njega psihijatar mi je dao Lorazepam uveÄe, i seroxat u toku dana. Dobro spavam. Ali uplaÅ¡ena sam, depresivna, boli me stomak, grÄevi, dijareja. Å umi mi u glavi, imam utisak da ću svakog trenutka da se uguÅ¡im, onesvestim. ReÅ¡ila sam da izdržim dokle mogu. Ne znam samo da li su problemi koje osećam zbog skidanja sa rivotrila i da li može da bude i gore ili su problemi nuspojave Lorazepama.

Deluje kao jaka anxioza.

Ja sam odjednom batalio Rileta i Alventu i kao posledica ostali mi neki tikovi i culo mirisa se uzjebalo.

Deset dana terapije na Lorazepamu 2,5 mg posle Rivotrila. Danas takva kriza, takvu paniku i anksiozu nisam imala pre poÄetka terapije, liÄilo je na neki napad, kao zombi sam bila. Seroxat pijem ali ne osećam dejstvo. Drhtanje, nesvestice, bolovi u miÅ¡ićima i kostima, problemi sa disanjem, svetlo, zvuk, svrab kože, to je trajalo dok nisam popila Lorazepam. ÄŒitam iskustva i ne znam kako ću se izboriti. Pojma nemam kako ću na posao sutra ako se ovo navrati.

Povećana mi je doza lorazepama. Kontrola sledeće nedelje. Po simtomima sam pomislila da je serotinski sindrom ali izgleda nije. Sledeće skidanje sa lorazepama i tako lek za lekom, ima li kraja