Jump to content
Depresija Forum

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

tifanny

belmiran dan

Recommended Posts

Ne znam postoji li tema, no zanima me da li je netko pokušao piti belupov belmiran?

Dakle, na biljnoj je bazi, funkcionira kao dodatak prehrani, trebalo bi utjecati na tjeskobu, stres i nervozu.

Kupila sam ga neki dan, prvi put kad sam ga uzela, mislim da mi je dosta pomogao no nisam bila u posebno loÅ¡em stanju, pomogao mi je oko koncetracije i mira, u jednoj veÄeri sam napravila cijeli seminar (veÄer prije roka) bez ikakve panike i većih muka.

sutradan sam uzela opet samo jedan, i Äinilo mi se da stvarno djeluje, smirenija sam, opuÅ¡tenija,...

no danas...hm...potpuno druga priÄa, uzela sam ga ujutro, raspoloženje mi je dosta opalo (iako joÅ¡ nije kritiÄno), tjeskobnija sam i bezvoljnija no zadnjih dana...onda sam uzela drugi nakon nekoliko sati (smije se to 3 dnevno) no niÅ¡ta.

ne znam koliko su prva dva dana bila placebo a koliko mi je stvarno pomogao...ima li tko kakva iskustva?

Ma....to je viÅ¡e placebo nego iÅ¡ta drugo. Pa i logiÄno je - biljni preparati lijeÄe anksioznost koliko i rak. Neki će se kleti u njih, većina neće.

Probala sam valjda sve koji postoje u ljekarnama...nikad nijedan nije pomogao, a moja anksioznost je blažeg oblika - pijem Helex od 0,25mg i to povremeno. To pišem kao neku usporedbu da, dakle, biljni preparat ni najslabiji lijek ne zamjenjuje.

Äitala sam tu po forumu da razno razni Äajevi pomažu mnogima.

ne znam ni sama. ne bih se opet zezala sa medikamentima jer me rivotril umalo ubio, prozac se isto nije iskazao...probala bih bilo kakvu djelotvornu alternativu.

Pa glej - Å¡tetiti neće. A da li će pomoći, znati ćeÅ¡ jedino ako probaÅ¡. Po mojem pomažu jedino na placebo efektu, ali i to je pomoć, pa nije ni bitno, u krajnjoj liniji, kako je pomoglo. Ja ne znam u real lifeu nikoga kome je pomoglo. Svi koji su pili Persene, Valsede, Valerale, ovo, ono....uglavnom su se samo žalili na smrad tih tableta i podrigivanje :)....nitko nije rekao da mu je pomoglo. Ali ni da je Å¡tetilo....osim nofÄaniku. Svi ti preparati su skupi. S obzirom na to da ih se pije viÅ¡e dnevno, ima nekih koji odu za tjedan dana, možda i manje....pa svaki od tih koÅ¡ta cca 50-tak kn (ima i onih po 200kn), pa sad....ako ti nije puno....

Äitala sam tu po forumu da razno razni Äajevi pomažu mnogima.

ne znam ni sama. ne bih se opet zezala sa medikamentima jer me rivotril umalo ubio, prozac se isto nije iskazao...probala bih bilo kakvu djelotvornu alternativu.

ÄŒaj od matiÄnjaka i majÄine duÅ¡ice je majka za tjeskobu.Pij ga redovno, svakodnevno (u svakoj prilici - ja sam ga svojevremeno pila kao vodu praktiÄki, ne smanjuje se uÄinak i djelovanje Å¡to ga viÅ¡e konzumiraÅ¡, dapaÄe djeluje sa vremenom sve jaÄe i jaÄe) neovisno o tome kako se osijećaÅ¡ i vjeruj mi tjeskoba će se smanjiti za duplo ;)

Dizem temu da pitam osjeca li tko od Belmirana pojacanu suhocu usta?

Meni je Belmiran za noc OK, ne budim se nocu, ujutro nisam mamurna, ali onaj za dan uopce ne osjecam. Kao da kamilicu popijem, nista...

Sto se tice caja od maticnjaka, moze, ali nikako za niskotlakase!

• Create New...