Jump to content
Depresija forum

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

vihor

NAJCUDNIJI SIMPTOMI ....

Recommended Posts

EVO DA POKRENEM TEMU KOJI SU VAM NAJCUDNIJI SIMPTOMI KOJE STE OSJETILI U OVOM NASEM STANJU....

ne znam koje da napisem jer ja nema koji nisam imala oces cudni oces necudni... :)

najÄudnije od svega je kako Äim poÄnemo razmiÅ¡ljati o neÄemo dobijemo odmah te simptome,a najÄudniji hmmm teÅ¡ko ga ja izdvojiti.ali kada se prvi put pojave svi su mi turbo Äudni.

desavalo mi se ,da prije nego putujem autobusom, pomislim kako ce me biti strah drugih putnika i kako cu se gusiti u busu i tako bude. :) samo zato sto mi je to palo na pamet, da se nisam sjetila toga ne bih ni prezivljavala traume tokom putovanja. A najcudniji...hm....ne znam koliko je cudan, ali mene je najvise razdrmao taj osjecaj da ce dusa da mi napusti tijelo kada me hvata prvi san i samo skocim iz kreveta i uhvatim se za vrat, a neka me jeza hvata i gori mi u grudima...uh, mjesec dana nisam spavala tad! I da, jos jedan..Kada sam u punoj diskoteci osjetila kao da sam sama, usi mi se zacepile, slabije sam cula muziku i ljude gledala kao kroz kameru! -_-

desavalo mi se ,da prije nego putujem autobusom, pomislim kako ce me biti strah drugih putnika i kako cu se gusiti u busu i tako bude. :) samo zato sto mi je to palo na pamet, da se nisam sjetila toga ne bih ni prezivljavala traume tokom putovanja. A najcudniji...hm....ne znam koliko je cudan, ali mene je najvise razdrmao taj osjecaj da ce dusa da mi napusti tijelo kada me hvata prvi san i samo skocim iz kreveta i uhvatim se za vrat, a neka me jeza hvata i gori mi u grudima...uh, mjesec dana nisam spavala tad! I da, jos jedan..Kada sam u punoj diskoteci osjetila kao da sam sama, usi mi se zacepile, slabije sam cula muziku i ljude gledala kao kroz kameru! -_-

Iste simptome imam i ja , ali mi je dr rekao da moze biti od kiseline kao popne se do grla pa zaguusi ili od anksioznosti

Odvratan osjecaj, ja isprepadam i sebe i muza, tako kada to krene ponda sama spavam nekoliko dana dok ne prodjeIma veze sa kiselinom kad povecam dozu omeprazola smiri se, ali moram da pazim sta jedem

Moj najcudniji simptom je svaki jer kad mene nesto uhvati to meni izgleda strasno i uvjek prvi put

Ali salu na stranu ima jedan koji me plasi to je da odjednom osjetim neki pritisak u glavi tacnije u usima kao da ce unutra da eksplodira kao da su mi se usi zacepile i onda krene kao da mi nesto tece , ili bruju u usima , cudan zvuk kao da nesto zubori u glavi kao da cujem krv kao prolazi tuda ma grozno

Ziva se isprepadam sutra cu dr da ga bas pitam sta je to

U nedjelju kad me uhvatilo to , pocela je i glavobolja mucnina izmjerila sam pritisak bio je 115-75 da bi kako se to u usima pojacavalo i on skakao do 155-98 , ruke se oladile pocela se sva tresti , srce pocelo lupati kao luda , jedva se smirila. citavu noc me glava razvaljivala

Da li je neko od vas imao te senzacije u glavi i u usima, strah me sta je to bilo , i sad ga osjetim pomalo, sad je vise kao zacepljeno uho

Da li je ovo uopste simpto anksioznosti ili ne daj boze nesto drugo

meni ti je Äesto Å¡umilo i Å¡umi u uÅ¡ima,a jednom sam imala osjećaj zaÄepljenog uha i juriÅ¡ na hitnu kažu kapajte uho,malo je zaÄepljeno,ja kući nakon dva dana proÅ¡lo,sve to može biti iz glave.

a Å¡to se tiÄe skakanja iz kreveta,to je bilo koma,ja sam se bojala zaspat jer sam mislila da ću umrijeti,kad me je san hvatao,ja hop,...i tako dok ne padnem od umora,a najzanimljivije mi je bilo kada me držala ona koma anksioznost,nisam iÅ¡la ni na posao,niti jela (to mi je jedino bilo dobro skinula 10 kg u 10 dana) a nisam uopće spavala,niti po danu niti po noći,Äovjeće kad se toga sjetim i uopće nisam mogla zaspati to je trajalo danima.i kad se sjetim da sam i to preživjela.

meni ti je Äesto Å¡umilo i Å¡umi u uÅ¡ima,a jednom sam imala osjećaj zaÄepljenog uha i juriÅ¡ na hitnu kažu kapajte uho,malo je zaÄepljeno,ja kući nakon dva dana proÅ¡lo,sve to može biti iz glave.

a Å¡to se tiÄe skakanja iz kreveta,to je bilo koma,ja sam se bojala zaspat jer sam mislila da ću umrijeti,kad me je san hvatao,ja hop,...i tako dok ne padnem od umora,a najzanimljivije mi je bilo kada me držala ona koma anksioznost,nisam iÅ¡la ni na posao,niti jela (to mi je jedino bilo dobro skinula 10 kg u 10 dana) a nisam uopće spavala,niti po danu niti po noći,Äovjeće kad se toga sjetim i uopće nisam mogla zaspati to je trajalo danima.i kad se sjetim da sam i to preživjela.

Meni je znalo utrnuti uho i lice... srecom shvatila sam da je to zato jer cijelu noc spavam na boku... od kad sam promijenila pozu ( :P ) sve pet... :)

Da li je neko od vas imao te senzacije u glavi i u usima, strah me sta je to bilo , i sad ga osjetim pomalo, sad je vise kao zacepljeno uho

Da, ja sam imala i imam te simptome kada mi se menja krvni pritisak. Imam nizak krvni pritisak i zbog vremena, stresa ili iz Äistog mira, kada pritisak ode gore meni zuji u uÅ¡ima i Äudan je osećaj u glavi.

Proveri krvni pritisak, ako je nizak i ako ti se ovo Äesto deÅ¡ava možda ćeÅ¡ dobiti od kardiologa neke lekove.

A Å¡to se tiÄe Äudnih simptoma, ne znam, mislim da ih nikada nisam imala.

Å um, zvonjava, pritisak, zaÄepljenost... Äuda se u mom uhu i tintari deÅ¡avaju, meÄ‘utim ljeÄnica opÄe prakse mi je rekla da je moguće da mi je oÅ¡teÄen neki dali živac, bubnjić ili neÅ¡to ubi me nisam zapamtila, jer sam kao konobar znala provest noći i noći izložena strahovitoj buci. Uglavnom taj Å¡um je meni kontinuiran i Äim se nalzazim u prostoriji potpune tiÅ¡ine mogu ga Äuti, a ako se skoncentriram Äuti ću ga i u manjoj buci, samo jednostavno... baÅ¡ me briga, ne opterećuje me. Kad ulovim vremena ću eventualno ići do kraja obaviti pretrage da pokuÅ¡am to sanirati koliko se da...

Uglavnom šum i šuštanje u glavi ima velik broj ljudi, a sve ostalo što se od njega izrodilo pripiši strahu i anksioznosti... Kisić

NajÄudnije Å¡to mi se desilo je kada sam posle emotivnog loma osjetila snažan, oÅ¡tar bol u grudima i glavi, a izmeÄ‘u sam osjetila hladan vazduh. U strahu sam istrÄala na ulicu i paralelno sa mojim osjećajem strujanja vazduha u tijelu, pomjerali su se oblaci tom brzinom da su izazivali osjećaj treperenja svijetla na ulici. OtrÄala sam u svoju bivÅ¡u srednju Å¡kolu da se sakrijem, potom na sprat sa kojeg se za malo iz straha nisam bacila. Djeca u Å¡koli su bila srećna, nasmijana, gledala kroz prozor i posmatrala Äudno treperenje svijetla, jedino sam ja plakala. NaiÅ¡la sam na svog nekadaÅ¡njeg profesora filozofije i rekla mu: "Profesore, možda sam ja luda, ali ja kontroliÅ¡em vrijeme." On je rekao: "Ti radiÅ¡ ovo sa vremenom?" Rekla sam: "Da." Potom mi je rekao da ga saÄekam posle Äasova. MeÄ‘utim, nisam mogla, bila sam toliko sluÄ‘ena od bola i straha, da sam pobjegla kući. Kontrolisanje vremena nastavilo se i sutradan, kada sam izaÅ¡la sa drugaricom u Å¡etnju i povikala da ako ne prestane, ubiću se! Bila sam toliko bijesna i odjednom oblaci su nestali i naredne dvije sedmice nije bilo ni jednog oblaka iznad mog grada,

Pod dejstvom tableta nestaje moj bol i kontrola vremena. Å ta se tog dana desilo nije mi jasno ni dan danas. -_-

nema dana da ja nemam neki simptom,ali nemaaaaaaaa............

nema dana da ja nemam neki simptom,ali nemaaaaaaaa............

isto mi je....

vec mi je neugodno nabrajat....kad dođem kod dr. ustvari vise nit nejdem jer mi je neugodno...i tu mi je vise neugodno svaki dan nesto novo

nema ti što biti neugodno,mi te razumijemo,ja samo mislim oće mi biti muka

svaki mi je Äudan kad ga doživim prvi put ili nakon dugo vremena. U biti je svaki Äudan, ni jedan nije normalan i svakog se prepadnem i poÄne me panika hvatat, jer nikad ne znam da li je anksioznost ili neÅ¡to drugo.

Razmisljam koji je najcudniji, pa svi su cudni. Ali jedan moram posebno da izdvojim, nadam se da je od anxioznosti. Igranje misica. Kad pogledam, kao da imam aliena ispod koze, odvratan i osecaj i za videti!

Imam ih i ja, oni manje cudni su, zujanje u usima, utrnutost misica, bol u grudima, bol u ledjima, blaga vrtoglavica, setajuci bolovi u stomaku, nekada osecaj u nogama kao da su u kamenu, tremori misica celog tela, strah da cu umreti, ubrzani puls,...

najcudniji su simptomi koje mi napravi velika kolicina straha a svi se svode na neko razmisljanje o skorom kraju i prate ih totalne blokade, usta se u momentu isuse, ruke postanu vlazne, u glavi haos,...

Jel ko osjeco da ga grebe nesto u oku,ko da mi neko na kapku sjedi,pritisak neki?

Jel ko osjeco da ga grebe nesto u oku,ko da mi neko na kapku sjedi,pritisak neki?

ja sam osecala trnce u oku..pa sam stavila kapi u oci,jednom i proslo mi..u sustini, sve to psiha uradi...u sustini,meni je najgora napetost misica, to do sad,u ovakvom obimu nisam nikad imala, pa mi je frka...inace,cim nesto radim, ili sa nekim pricam ili se namazem nekom kremom, to sve prestaje...znaci da je sve iz glave...

Imam ih i ja, oni manje cudni su, zujanje u usima, utrnutost misica, bol u grudima, bol u ledjima, blaga vrtoglavica, setajuci bolovi u stomaku, nekada osecaj u nogama kao da su u kamenu, tremori misica celog tela, strah da cu umreti, ubrzani puls,...

najcudniji su simptomi koje mi napravi velika kolicina straha a svi se svode na neko razmisljanje o skorom kraju i prate ih totalne blokade, usta se u momentu isuse, ruke postanu vlazne, u glavi haos,...

Utesi ti mene sada, ja sam stvarno mislila da se kraj blizi i da cu skoncati bez prave dijagnoze! Pa jeli moguce da sve to moze luda glava?

Ja uz anks. imam i depresiju malo težu,poÅ¡to je potpun nedostatak emocija,osećanja.NajÄudniji simptomi su strah od hrane i pića koji poseduju Å¡ećer,jer sam umislio da mi se neÅ¡to Äudno deÅ¡ava posle upotrebe istih tj nekako sam umorniji i teži.A pre sam satirao svakog dana po par Äokoladica,sokova,guarane i ostalo po obiÄaju.

A da stalno postoje simptomi razni to je surova realnost,svega i svaÄega tu ima Äitava knjiga može se napisati.

Utesi ti mene sada, ja sam stvarno mislila da se kraj blizi i da cu skoncati bez prave dijagnoze! Pa jeli moguce da sve to moze luda glava?

Na nasu veliku zalost sve je to produkt nasih ludih glava, u neku ruku dobro je sto nam fizicki nista ne fali ali veoma je lose kada se ubacimo u taj panicarski modul razmisljanja. Kada si spomenula osecaj "dolazak kraja" jedan je od najgorih, vecinu drugih simptoma mogu da kontrolisem ali simptom zvani "kraj" ne mogu, toliko me izbezumi da se ponasam potpuno iracionalno tada. Sve me navodi da otvorim jos jednu temu koja moze biti zanimljiva, svi se zalimo na nase panike, depresije, anxioznost ali ipak kada osetimo taj "kraj" onda vidimo da kakav nam zivot god bio ipak ga mnogo volimo jer da nije tako ne bi se poslednjim atomima snage borili da ga sacuvamo.

ni ja ne idem vise kod doktorice...neugodno mi je..mislim da cu je promjenit pa mogu sve ponovo :))

a najcudniji simptom mi je to sto svaki dan prije spavanja moram ic 20 puta na wc i uopce ne kuzim..ali samo prije spavanja.

• Create New...