Jump to content
Depresija forum

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

vihor

NAJCUDNIJI SIMPTOMI ....

Recommended Posts

Na nasu veliku zalost sve je to produkt nasih ludih glava, u neku ruku dobro je sto nam fizicki nista ne fali ali veoma je lose kada se ubacimo u taj panicarski modul razmisljanja. Kada si spomenula osecaj "dolazak kraja" jedan je od najgorih, vecinu drugih simptoma mogu da kontrolisem ali simptom zvani "kraj" ne mogu, toliko me izbezumi da se ponasam potpuno iracionalno tada. Sve me navodi da otvorim jos jednu temu koja moze biti zanimljiva, svi se zalimo na nase panike, depresije, anxioznost ali ipak kada osetimo taj "kraj" onda vidimo da kakav nam zivot god bio ipak ga mnogo volimo jer da nije tako ne bi se poslednjim atomima snage borili da ga sacuvamo.

slažem se,dobar post,i mene taj kraj izbezumljuje,i živicira me što mi život nije tako loš,ja volim i želim živjeti,a glava radi svoje!!!

Ovo je strasno. Danas mi je dr izmerila pritisak, pre toga sam bila napeta i bio je 125/80, ona kaze da je normalan ali ja sam se uplasila jer mi je obicno 110/68. I sad ceo dan razmisljam o pritisku. Nemam zujanje u usima kao sto ste pisali ali imam osecaj kao da mi je zategnut misic na vratu i iza usiju. Desava li vam se to?

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/d/da/Musculi_coli_base.svg/707px-Musculi_coli_base.svg.png

Sad mi je fizijatar objasnila da je to misic koji mi je zategnut jer mi je taj pritisak poceo dok sam se fenirala, a inace imam spazam misica.

Ja osecam to u ovom delu sto pise processus mastoideus.

vise i ne znam sta je od anksioznosti sta je nesto drugo

Jos me boli u grudima , tazvaljuje , stisce, cim se naljutim ono gore pocne da stisce

Strah me od gusenje kad legnem d spavam , pa i po danu kad dremnem pron´budime ,osjecaj propadanje nedostatka zraka sva se trzne , sve sam oko sebe isprepadala

MOLIM VA SDA LI NEKOGA OD VAS BUDI OSJECAJ NEDOSTATKA ZRAKA ; RUZAB OSJECAJ ; PIEJM OMEPRAZOL JER IMAM I KISELINU ; STRAH ME

vec mi je neugodno nabrajat....kad dođem kod dr. ustvari vise nit nejdem jer mi je neugodno...i tu mi je vise neugodno svaki dan nesto novo

kod mene svi moguci simptomi,,a strah i vrtoglavica svakodnevno,,uzas i neznam sta da radim i tako 10 godina.pozzzzzzzzzzzz

kod mene svi moguci simptomi,,a strah i vrtoglavica svakodnevno,,uzas i neznam sta da radim i tako 10 godina.pozzzzzzzzzzzz

Pozdrav danijela, dugo trpis ove nase muke. Imas li dijagnozu i da li si koristila terapiju i koju?

Pozdrav Danijela!Imam iste simptome kao i ti vec 6.godina.Jesi li isla kod psihijatra?Moj najnoviji simptom mi se javio u toku voznje.Krenuli su kao trnci od glave,niz vrat a sve praceno osecajem kao da me neko mentolom natrljao?! -_-

Zdravo svima.Nova sam na forumu, ali veteran u prici zvana anksioznost.Imala sam sve simptome kao i vi.Ali najcudniji je trnjenje, bockanje i bol u jeziku.Da li ste vi imale cudne osecaje u jeziku?

Zdravo svima.Nova sam na forumu, ali veteran u prici zvana anksioznost.Imala sam sve simptome kao i vi.Ali najcudniji je trnjenje, bockanje i bol u jeziku.Da li ste vi imale cudne osecaje u jeziku?

Totalno.To je bilo u fazi kad sam mislila da imam tumor na mozgu.Trnuo mi je jezik,kao da ga nisam osjećala,isto me bolio.PreÄudno,ali nažalost,niÅ¡ta mi nije strano...

Meni je dr za to objasnio aovako

Disemo eparvilno , onda kalcijum se skuplaj u misicima , nemamo dovoljno kisika , bla , bla , nista opasno kao kad te to uhvati , papirnu kesu u ruke i disi u nju da se sve to izjednaci, probajte ne kosta nista

Zujanje u usima,pritisak u usima,nekakav cudan obruc oko glave,i najodvratniji bar za mene "tezina" u oÄima..Znaci ludim kad imam taj simptom..Upravo sada.. I osjecaj da cu pasti tj gumene noge..A opterecenost mjerenjem pitiska da ne pominjem

jedan jos simptom koji me mnogo nervira je mucnina nicim izazvana (ne koristim tablete) i odvratna, i kao podrigivanje ..ali prvenstveno ta mucnina fujjjjjjjjjjjjjjjj

jedan jos simptom koji me mnogo nervira je mucnina nicim izazvana (ne koristim tablete) i odvratna, i kao podrigivanje ..ali prvenstveno ta mucnina fujjjjjjjjjjjjjjjj

MuÄnine su najgore,svaÅ¡ta mogu podnijeti,ali to nikako...

analiziranje i samoanaliziranje!!!!!!!!!!! e to me ubija vise nego ista drugo. fuj, fuj, fuj! do kad viseeeeee?!!

taman prestane, pa se za koji dan opet usunja.

ne zelim da razmisljam o zivotu, zelim da ga zivim!!!!!

MuÄnine su najgore,svaÅ¡ta mogu podnijeti,ali to nikako...

One su bas odvratne..odmah gubim i apetit a ionako sam mrsav..ali evo vec neko sam vrijeme na seroxatu i dodjoh kao malo sebi

analiziranje i samoanaliziranje!!!!!!!!!!! e to me ubija vise nego ista drugo. fuj, fuj, fuj! do kad viseeeeee?!!

taman prestane, pa se za koji dan opet usunja.

ne zelim da razmisljam o zivotu, zelim da ga zivim!!!!!

Oooooo da analiza m je vise pun klinac..Bilo sta da se desi krece analiza dubokoumna. Mali trzaj mog tijela upucuje na to da se treba razraditi o cemu se radi i onda krece agonija..blago receno uzas

To samoanaliziranje će me skupo koÅ¡tati jednog dana.Sposobna sam detaljno secirati svaku,pa i najmanju sitnicu koja mi se dogodi,stalno se zamaram sa onim "Å¡to bi bilo kad bi bilo","da barem mogu promijeniti proÅ¡lost" i tako sve dok se skroz ne zbediram.Kao da na neki naÄin kažnjavam samu sebe...

guÅ¡enje, stalna potreba da udahnem zrak. skoro svaki dan, mjesecima.kod joÅ¡ to muÄi?

ma imam sve te simptome...ma ludiloo zivo,a to je sve nasa psiha a i samoanaliziranje svakog pokreta ma nervira me vpravo. tresem se ko jermenija to me isto nervira

meni simptomi i bolovi šetaju desnom stranom već 2 godine

1. poÄelo kao da me netko pritišće olovkom ispod desnog rebra

2. pa odšetalo kod pupka i onda 2-3 mjeseca rebro-pupak

3. od pupka prešlo na preponu...još 2 mjeseca...i malo desni bok

4. zatim 3 mjeseca niz desnu nogu do pete (kao išijas)

5. zatim 3 mjeseca donji dio leđa desno

6. grÄevi u desnom donjem dijelu trbuha

nisam bila 1 dan bez simptoma i gore navedeni simptomi su zamjenjivali jedni druge

i onda je prošlo....ali nakon par dana, sve isto samo gornji dio tijela, opet desni

1. od vrata prema ramenu

2. nadlaktica

3. ispod lopatice kod pazuha

4. na redini lopatice prema kiÄmi

5. na sredini kiÄme, malo desno prema lopatici

6. uz lopaticu

7. na spoju ramena i ruke...

8. u dlanu

9. trnci pod noktima

i sad to tako tako šeće...uvijek na jednom od navedenih mjesta...ali uvijek samo DESNA strana

(noga, ruka, rame, vrat, leđa...šta god samo desno...od vrha glave do prsta na nozi...uvijek postoji na jednom mjestu)

kad se umirim na jednom mjestu, onda me ne boli

svaki doktor bi rekao da sam luda kad krenem opisivat...pa zato idem psihijatru

ali me strah da to nije neki rak

ajme Å¡ta sam to zbrÄkano napisala

Ih...simptoma ima puno, bar kod mene, i to najvise kad proradi panika i pomislim na nesto cega se najvise plasim..nabrojacu samo neke:

gorusica, bol u grudima, podrigivanje, gasovi, setajuci bolovi u stomaku, ponekad se bol zadrzava u levoj strani stomaka, bol ispod rebra (leva i desna strana), otezano gutanje, knedla u grlu..itd itd..sve je to iz glave :) bar ja tako mislim

ja sam imao hrpu simptoma.

razne trnce, osjecaj da cu se srusit, pritisak u glavi, Å¡um i zvonjava u uÅ¡ima, Äak mi je jedno vrijeme ko da mi se uho Å¡topa i sliÄno.

trenutno mi je nesto kao slaba migrena, tj onako blijesak neki blagi od svijetla ali nije migrena jer od migrene boli glacva, sto je u principu normalno posto imam svijetle oÄi pa dok sam na kompjuteru 8h dnevno pa malo u tamnijoj prostoriji pa odsjaj svijetla jaÄeg zna izazvati neko blao bljeskanje mkoje inaÄe Äovjek zanemaruje. pa mi sad svako malo zna se to desit i onda na to dolazi strah i prva pomisao da cu oslijepit, no znam da je to Äisti simptom anxioznosti jer cim popijem xanax i zaboravim na to sve je super.

drugi najveći problem je predveÄer prije nego zaspim hrpa negativnih misli i uzastopno razmisljanje o anxioznosti i paniki. Å¡to ujedno i izaziva paniku i strah pamoram nužno prije spavanja uzeti xanax.

• Create New...