Jump to content
Depresija Forum
Sign in to follow this  
leona

Antisocijalni poremećaj osobnosti

Recommended Posts

On 4/21/2015 at 1:15 PM, angela_delamorte said:

i kad vam dr napise milion F-ova ne znaci da ih sve imate, neki se pisu zbog leka

a kljucna dijagnoza ili dve idu uvek u izvestaju, to si, ostalo nisi.

kod mene je nespecificna neorganska psihoza i bipolarni

nekad doda depresija, nekad manija uz to

ali skoro uvek samo moje dve dijagnoze...bila manicna ili depresivna

Isto i meni. Pise mi samo granicni. Sve ostalo je u sklopu granicnog. Tipa depresija ne pise jer je u sklopu granicnog.

Edited by blackadder

On 4/21/2015 at 1:16 PM, dzejvi said:

meni ne pisu nista osim F32 koja je stvarna, i F91 isto, jer F91 ne moze da smanji cenu nekom leku, mada mi je F32 pisao i kad je nisam imala ali je sad imam... ali ovo je offtopic

ne snizava se cena na tu dg.

Edited by blackadder

On 4/21/2015 at 7:44 PM, angela_delamorte said:

ne snizava se cena na tu dg.

pitala sam ga i snizava se - ako mislis na F32

pitala sam ga "a sto mi pisete F32 kad nisam depresivna"

i on kaze "pa da ne placas lekove po 1000 din, nego da ti bude malo manje"

nzm...?? ali mislim da smo previse offtopic otisli

Edited by blackadder

pa stoji ti F32, ne?

ja nisam imala popust za F32, verovatno pijes neki ne jako skup lek, pa imas svakako popust jer si osigurana lekarski,pa po overavanju lekovi su ugl.100 din do 400...

ja ne placam ni participacije, imam osiguranje, ali na moju dijagnozu ne placam participacije, lekove imam redovan popust kao svi, a pijem strane lekove koje narucujem ugl... :/

samo lamictal, rivotril i belbien mi idu na recept

placa se lek jeftinije ako imas overen recept

a za neke dijagnoze samo ne placas participaju od 50 dinara, recimo za moju, a lekove isto placam sve kao i ostali

Edited by blackadder

S obzirom na to da sam se svadjala s dijagnostikovanim psihopatama (imaju ASPD), mogu da kazem da uopste nisu tako "strasni." To sto je neko tamo rekao preko neta da ih se klonimo i da su strasni, to nam samo stvara predrasudu o tome kako je neko mocniji od nas samo zato sto je bolestan. Ne nasedajte na to.

Edited by blackadder

Nista sto neki od nas vec nisu znali.

lek se placa jeftinije jer si osiguran imas zdravstveno osiguranje

popust ide SAMO ZA PSIHOZE, TJ.NE PLACA SE PARTICIPACIJA

ZNAM TO, MUZ MI JE RADIO U ZAVODU ZA ZDRAVSTVENO OSIGURANJE ZNAM 1000000

stoga

Edited by blackadder

Stani, zavisi koji lekovi. Meni svi idu besplatno uz recept. Zavisi koji su lekovi u pitanju.

Edited by blackadder

On 4/26/2015 at 12:26 PM, angela_delamorte said:

lek se placa jeftinije jer si osiguran imas zdravstveno osiguranje

popust ide SAMO ZA PSIHOZE, TJ.NE PLACA SE PARTICIPACIJA

ZNAM TO, MUZ MI JE RADIO U ZAVODU ZA ZDRAVSTVENO OSIGURANJE ZNAM 1000000

stoga

mislim da je to previse nebitna tema da bi se tako burno diskutovalo o tome :) nebitno je da li se placaju ili ne

Edited by blackadder

pa samo cinjenica, neki se plate samo 50 dinara, a mozda bi bili 200 uz recept

samo participacija se ne placa za psihoze

nemas popuste na depresiju vec na recept...oh fuck

da je tako ja bih se drogirala for free

Edited by blackadder

"Many of the sociopaths recruit others to help them, typically using lies, distortions, and other people's own experiences to convince them that they should help ruin another person's life. Bill Eddy calls them 'negative advocates' in many of his writings. I've often called them the 'minions' of the sociopath. Some of these minions later realize that they were used to harm innocent people and end up feeling very bad about their own actions."

Jezivo.

Edited by blackadder

@winter

Da, ima smisla. Sta su nacisti nego psihopate i njihovi minions. Kada su citave drzave bile nacisticke, to nije jer je vecina imala taj poremecaj, vec su ih psihopatski manipulatori-vodje ubedili u to.

Edited by blackadder

Mnogo je drugačije vreme tad bilo i sad kako je. Tad su ljudi takvi učeni da budu - stoga ne možemo reći da je svako imao taj poremećaj. Ja imam npr.pa ništa. Ali to je zbog strukture mozga, prosto mi je taj deo za bol malo oštećen koliko ja znam, znam da nešto jeste i da iz tog razloga ne mogu da osećam neke stvari, pa sam (auto)destruktivan, jer ne znam za meru, nikad je nisam osetio. Ne verujem da je svako imao oštećen mozak...

Edited by blackadder

Da li je moguće biti antisocijalac (ili sociopat ako hoćete hehe) a da nije završio u...Zatvoru?

Edited by blackadder

On 8/29/2015 at 1:32 PM, Nero said:

Da li je moguće biti antisocijalac (ili sociopat ako hoćete hehe) a da nije završio u...Zatvoru?

pa moguce je ali u rijetkim slucajevima ovisi kako se kod koga manifestira

evo ti malo detaljniji opis tog poremecaja pa mozda uvidis zato zavrsavaju po zatvorima

http://psihoterapijsketeme.rs/2011/antisocijalni-poremecaj-licnosti-i-psihopatija/

Edited by blackadder

Ja sam bio u pritvoru više puta, ne znam možda postoji neko ko nije bio.

Edited by blackadder

• nedostatak poštovanja zakona kroz ponavljane prekršaje i kriminalno ponašanje - IMAM DOSIJE
  • višestruke prevare i obmane u odnosima s drugima, prisutne kroz krađe, laži, lažno predstavljanje ili varanje drugih zarad postizanja ličnog zadovoljstva - znala sam da lapnem nekad nesto iz bahatosti i adrenalina
  • nemogućnost mišljenja ili pravljenja planova unapred (impulsivnost) - impulsivna sam, ali i pragmaticna
  • iritabilnost, bes i agresivnost, iskazane kroz ponavljane uvrede drugih ili ulaženje u česte fizičke obračune - uvek
  • neobraćanje pažnje kako na ličnu, tako i na bezbednost drugih ljudi - na ličnu najvise
  • perzistentni nedostatak odgovornosti, manifestovan kroz nemogućnost uspostavljanja radnih navika ili finanskijske odgovornosti - recimo
  • nedostatak osećanja krivice za počnjena nedela - ja nikad ne osecam krivicu, samo imam neki nametnut osecaj krivice, lazni

ja sam na neki nacin antisocijalna, ali sam preljubazna ili jako neprijatna, nekad mi neko kaze "kako si ljubazna, ne mogu da verujem"

i ne pripadam nigde naravno. sve mi je uvek strano pa i moje telo, samo neke lutajuce misli

Edited by blackadder

On 8/30/2015 at 6:29 PM, angela_delamorte said:
  • nedostatak osećanja krivice za počinjena nedela - ja nikad ne osecam krivicu, samo imam neki nametnut osecaj krivice, lazni

ja nasuprot...imam uzasan osecaj krivice koji me jede i patoloski je i nikako ne mogu da ga se oslobodim, da sebi oprostim neke stvari, za koje zapravo mozda i nisam kriv, ali se osecam krivim...

Edited by blackadder

Da li je covjek antisocijalac, ako nakon pravljenja ispada osjeca nelagodu ili sramotu ako su drugi tome svjedocili ali ne osjeca krivicu, tj.jos uvijek krivi druge za ispade?

Edited by blackadder

On 1/29/2016 at 5:02 PM, Nero said:

Da li je covjek antisocijalac, ako nakon pravljenja ispada osjeca nelagodu ili sramotu ako su tome drugi svjedocili ali ne osjeca krivicu, tj.jos uvijek krivi druge za ispade?

Osobe sa ASPD-om ne osecaju sramotu niti nelagodu. Slucaj je isti kod mene osecacu blagu sramotu pre nego krivicu ali to ne znaci da sam antisocijalan. Mislim da krivicu nekako mozes da iskljucis nekim stavovima i razmisljanjima i bice te bas briga za sve, ali sramotu ne mozes jer znas da si ipak napravio nesto lose i ona je tu :D

On 8/27/2016 at 6:37 PM, borderija said:

Da li su ljudi s ovim poremecajem sposobni da vole?

Nisu, mogu samo da glume da vole koliko ja znam

Dobro ce da odglume ;)

Nadam se da ce ova tema da zazivi ponovo jer meni su ti ljudi poprilicno interesantni. Cela ta prica meni zvuci kao da su uspeli da dodju do prave slobode. Kad skines okove koji si sam napravio nista vise ne moze da te zaustavi.

Edited by blackadder

Mracni, zasto mislis da su oni slobodni? Oni se stalno bore s nekim ili necim. Ne vidim ja u tome nikakvu slobodu.

Edited by blackadder

Slobodni su od krivice i svih ostalih gluposti vezanih uz to. Neki od njih mozda nisu slobodni jer su u zatvoru ali isto tako nemaju krivicu da se muce s njom, a i kazu da ih zene vole jer imaju puno samopouzdanja. Ne znam ali meni to ne zvuci kao toliko lose. Naravno bilo bi lose kad bih sreo jednog. U isto vreme me i nerviraju.

Takodje retko osecaju strah. Ja bih dusu prodao za takvo nesto :D

Edited by blackadder

mislim da ti to sve malo olako shvataš...nije njima lako u životu kao ni tebi ili meni ili bilo kome drugom...samo imaju drugačije probleme

Edited by blackadder