Jump to content
Depresija Forum
Sign in to follow this  
ljolja

Trazodon (TRITTICO)

Recommended Posts

to je modulator serotonina,zna?i uz normalno SSRI djelovanje ima i svojstvo antagonista 5-HT2 receptora.....jednostavno re?eno poja?ava djelovanje SSRI.

mogu?a neugodna nuspojava je prijapizam,ali vrlo rijetko.nešto ?eš?a je sniženje tlaka.

ima vrlo jak sedativan u?inak.

pozz

i sta se desava dalje sta je bilo majans i ostali kako se sada osecate pijete li jos ovaj lek pisite jer ga ja vec cetvrti dan uvodim po 50mg pozz

hauba a zasto da se brise post i ciji post da se brise? ako mislis na drif covek mi pomaze a tvoj obrisi sama a moj ne moze briati zato sto imam i ja pravo da pitam nesto za sebe na ovom sam sajtu od osnivanja zato ako mozes pomozi ako ne pozzzz

Ja ga pijem vec godinu dana ali samo uvece nisam imala nikakvih nuspojava,sve najbolje o tom leku, meni je pomogao u roku od par dana.

hauba a zasto da se brise post i ciji post da se brise? ako mislis na drif covek mi pomaze a tvoj obrisi sama a moj ne moze briati zato sto imam i ja pravo da pitam nesto za sebe na ovom sam sajtu od osnivanja zato ako mozes pomozi ako ne pozzzz

Biseru ne može se više brisati post i da mislila sam na svoj jer sam rekla ono što i Drif.Što se pjeniš.

bezi bre hauba sta mi tu prosipas nekakve glupe fraze ili pomogni ili idi tamo na opustene teme pa pravi sto veci broj postova

Guest Džudi

Pisa?u o Tritticu prekosutra, kad vidim -tj osetim prva dejstva.

Dzudi,jedan savet...u pocetku kad pocnes da pijes ovaj lek,budi blizu kreveta...kad budes na 150mg. jer te "obori" ZA TRI MINUTE.Pitaj ako te nesto zanima,pijem ga devet meseci.Pozdravcic!

Guest Džudi

Majo, evo za desetak-15 minuta popi?u prvu tre?inu, i zanima me kakav je taj prvi ose?aj, koliko vremena treba da me uspava?

OK, vidim da si offline sada, pisa?u sutra - o svojim prvim utiscima :oioi:

Mene je taj lek bukvalno spasao iz totalnog debakla u Americi.Ustajala sam sa grcem,sa suzama,jedva bi cekala da deca sednu u school bus,i da pocnem da "urlam"iz sveg glasa....I onda sam nazvala moju dr. iz Novog Sada i ona mi rekla za taj lek...Od te trecine,mislim da nisam nista posebno osetila.Onda kad sam presla na 100mg....(ovde 100mg nije isto kao 100mg seroksata na primer..)vec mi je nestao taj grc,kad sam otisla kod family doctora i rekla mu"doktore kao da mi je nestala tuga..."on mi je objasnio da je doslo do "nestanka"spazma misica grudnog kosa i nervus vagusa(valjda se tako kaze)...samo znam da mi je bilo MNOGO BOLJE!

Sa 150mg...SPAVALA SAM KAO BEBA 8sati u kontinuitetu...potpunog prekida filma...potpunog....i to mi je JAKO PRIJALO,jer dva mesaca nisam spavala,po pet puta bi se presvlacila u toku noci...uzas!

Samo ima mala anegdota sa tim lekom,ja bi ga popila u kuhinji,pa onda klasika(posto se pije pre spavanja)kupatilo,pranje zuba...i onda bi skoro puzeci dosla do kreveta...i ne znam kako popela na isti,i pokrila se...I SPAVALA...potpuno opusteno,potpuni prekid filma....

Onda sam pitala balon2 sta je to...ona mi je dala savet"sredi se,lezi u krevet i popi lek"...tako sam i radila narednih dva meseca.

Meni je ovaj lek super,mnogo mi je pomogao.

On ima sedativno dejstvo,zato NE MOJ piti bensedin,nema potrebe.

SRETNO,i pisi kako je delovao na tebe.

bas me zanima,jer ti i pijes vec neki lek,zanima me kako ces reagovati.

Good luck!

PISI!

Guest Džudi

Pitala sam moju lekarku za bensedin, kaže da ne smem odmah da ga prekinem, ve? postepeno, sada ga pijem 1+1+1...zna?i ukinuta je ve?ernja dupla doza.

Sino? bukvalno ništa nisam osetila od jedne tre?ine Trazodona.

Tako nastavljam i danas i sutra, zatim ?etvrti, peti i šesti dan pijem dve tre?ine, i onda pijem celu tabletu -150 mg Trazodona-Trittica.

Javi?u se opet ovde kad pre?em na celu tabletu.

Hvala na savetima puno.

Btw, Seroxat od 40 mg pijem danju i od njega mi je super! Mogu da se raspri?am, da funkcionišem ok, jedino sam stalno umorna...ne znam da li je to od Seroxata ili od pada imuniteta.

Još jednom -Hvala na savetima! :oioi:

Btw, Seroxat od 40 mg pijem danju i od njega mi je super! Mogu da se raspri?am, da funkcionišem ok, jedino sam stalno umorna...ne znam da li je to od Seroxata ili od pada imuniteta.

Zbog Seroxata sigurno...ipak pijes 40 mg..a to moze izazivati umor..i pospanost...

Guest Džudi

Dox, pa da li je mogu?e da sam na ja?oj dozi Seroxata?

Hvala ti na odgovoru, ali ovo pitam i sebe i tebe...a znam i zašto sam na toj dozi....zbog želje koja postoji stalno, ali sam ja kukavica da je sprovedem u delo...a u globalu muka mi je od svega i od svih u RL. :sadangel:

Dox, pa da li je mogu?e da sam na ja?oj dozi Seroxata?

Hvala ti na odgovoru, ali ovo pitam i sebe i tebe...a znam i zašto sam na toj dozi....zbog želje koja postoji stalno, ali sam ja kukavica da je sprovedem u delo...a u globalu muka mi je od svega i od svih u RL. :sadangel:

Pa hajd recimo da je to doza u granicama normale... :oioi: i obicno se tako i prepisuje 40 mg na pocetku...Kazem obicno..zato sto varira od osobe do osobe....Znas na sto sam mislio....

ehehehehe...kukavice.....a kafanica kod Dzudi... :) Koga cemo pozvati da nam dodje na kafu ha...??!!.. :)

Onda ce i muka proci... :)

Guest Džudi

Sino? sam popila 2/3 Trazodona.

I dalje sam sva mamurna i uspavana.

:cry:

Guest Džudi

Pijem Trittico-Trazodon od 150 mg uve?e i reakcija je 0.

Uopšte me neuspavljuje, samo sam ujutru malkice mamurna, ali se brzo oporavim uz duplu nes.

Šta da radim dragi moji i drage moje?

Jedino mi Seroxat odgovara. Bensedin od 5 mg tri puta dnevno i Trazodon uve?e ne deluju...

Ko zna Dzudi,mozda nije lek "pogodjen"za tebe.Balon i ja smo identicno reagovale,znaci morale smo ga piti u krevetu,jer smo se u pocetku bukvalno komirale od istog.

Taj lek ima SEDATIVNO dejstvo,cak utice i na snizenje krvnog pritiska.

Svako od nas drugacije reaguje na lek,meni recimo Leksapro ili ti Cipralex nisu prijali u opste.

Pozdravcic.

Da sve sto Maja kaze je istina .Ja ga pijem godinu i po i dalje ima isti efekat na mene,znaci tek kada legnem onda ga popijem,jer posle par minuta ne mogu da se dovucem do kreveta,i moj doktor kaze da treba tako da deluje.

Jel neko koristio ovaj antidepresiv?

Ja pijem FLunirin od 20 mg, trittico od 150 mg i bromazepam od 3 mg po potrebi...

Guest Džudi

Ja pijem Trittico, i to 1/3 ujutru i uve?e 1 2/3 uve?e.

Strašno me uspavljuje i ujutru sam mamurna.

Bio mi je prepisan trittico ali nisam mogao da ga nabavim , tako da neznam njegovo dejstvo ko zna mozda bi mi i pomogao ali avaj ...!

Ja imam jako dobro iskustvo sa njim...izvukao me je iz strasnog grca.Ja mislim da se svuda moze nabaviti...

reci mi samo dali ide uz recept i dali se moze naci u drzavnim apotekama ili ide na slobodnjaka kod privatnika..