Jump to content
Depresija Forum
Sign in to follow this  
ljolja

Trazodon (TRITTICO)

Recommended Posts

Ja sam ga nabavljala uvek uz recept,ali ti recept vrate tako da mozda moze i bez recepta,iskljucivo u privatnim apotekama.

Guest Džudi

Ostala sam bez Trittica danas.

Pila sam Seroxat u toku dana, i sada treba da popijem Lorazepam od 2,5mg.

Hajde da se prikljucim ovoj temi...zapravo, sad tu nekako i pripadam.

Mene taj Trittico ne da ne uspavljuje, nego nema sanse da zaspim bez obzira na to sto pijem i 1 mg. rivotril-a uz njega uvece.

Doktorka mi je rekla da ce me Trt. lepo uspavati, ali :nono:

Ceo organizam mi se sljusti na nulti nivo, ne mogu ni do kupatila da odem, ali ne mogu ni da zaspim.

Mozda je jedna stvar kljucna tu: dugo, ali predugo sam na nekim -zepamima, koji me odmah obore i odmah zaspim i to tako lepim i zdravim snom.

Sad mi je to ukinuto...

Mozda sam se toliko navukla da ne mogu bez istih.

Videcemo.

Mada....mrzim ovu noc koja me ceka...ranije sam lepo popila Lorazepam :njam: , procitala nesto od knjige koju citam i zaspala kao jagnje.

Mrzim nesanicu :zz_banghead:

Imala sam divnu besanu noc (preksinoc), onako potpuno fizicki umrtvljena sam se vrtela cele noci pokusavajuci da odluku da ustanem i popijem Ksalol i sprovedem u delo, ali....ma kaaaakvi....

Nije bilo sanse da ustanem, sva sam bila obamrla i ne mogu da shvatim kako takva ne mogu i da zaspim.

Ceo dan sam juce bila kao u snu, drhturila od umora i popila pola lorazepama negde popodne (hajde, rekoh, da samo maaaaalo dremnem), ni to!

Ni na tren nisam zaspala.

Posle citanja iskustava ljudi ovde koji su se jedva iz kupatila dovukli do kreveta, ne mogu da razumem zasto mene potpuno obori fizicki, ali ne i psihicki, tj. ne da mi da zaspim. Nemam ni neke lose misli, zapravo nemam nikakve, nisu ni one te koje mi ometaju san.

Dakle....nista nije mi nista jasno :)

p.s. sinoc uz Trt sam popila i Ksalol i zaspala ko beba.

p.p.s. i veceras cu! :bup:

Guest Džudi

Alien, i ja uzimam uz Trittico Lorazepam.

Samo tako deluje Trittico, tako je bar u tvom i mom slu?aju.

Alien nesanica ti zaista moze biti od ukinutih - zepama. No ako je od toga, to prolazi, jest da je tesko za izdrzati ali nije vjecno. Mene lorazepam takodjer nije uspavao uopce, jest da bi me smirio ako sam drthala sva i onako fino, ma bas opustio ali ja bih i dalje bila budna kao da je podne i to tako barem do tri ujutro. Tako da, kad nesanica postane neizdrziva uzmem pola tablete za spavanje i onda zaista i spavam.

Alien, i ja uzimam uz Trittico Lorazepam.

Samo tako deluje Trittico, tako je bar u tvom i mom slu?aju.

Hvala ti na ovome, jer sam se osecala kao idiot videvsi da na druge ljude deluje potpuno drugacije.

Alien nesanica ti zaista moze biti od ukinutih - zepama. No ako je od toga, to prolazi, jest da je tesko za izdrzati ali nije vjecno. Mene lorazepam takodjer nije uspavao uopce, jest da bi me smirio ako sam drthala sva i onako fino, ma bas opustio ali ja bih i dalje bila budna kao da je podne i to tako barem do tri ujutro. Tako da, kad nesanica postane neizdrziva uzmem pola tablete za spavanje i onda zaista i spavam.

Uzasno sam netolerantna kad je rec o nesanici.

Nema sanse da izdrzim do ranih jutarnjih sati "sirom zatvorenih ociju". Preko dana me tegli, vuci, razvlaci, ali mi daj da spavam.

Inace, prvi put sam sanjala nesto posle dugo vremena i to je bio neopisiv kosmar (najgori moji moguci scenarijii su se skupili u tom snu).

Ksalol je za mene dobro resenje za san (i to sa vrlo niskim dozama od 0,25, ali ne lezi vraze, tek sam odnedavno pocela da ga pijem, pa ce i to vremenom sigurno morati da se poveca, no...o tom potom).

Sto se mene tice, objavljujem razlaz sa ovom temom, jer se selim na drugu...hah...Tolvon (koliko li samo lekova postoji za usrecivanje unesrecnih? :) ).

Haj drustvo, ako jos ima koga ko koristi Trittico.

Ja sam od pre par dana na njemu, dala mi je psihijatrica 1/3 uvecer 7 dana.

Pre toga sam pila Xanax na svoju ruku i bilo mi je ok.

Ovih par dana otkako pijem Trittico ne primecujem neke promene, iskreno nisam bas bezvoljna ujutro i nemrzim dan koji svice, ali neznam cemu to pripisati, dali leku ili nekoj trenutnoj fazi u mome zivotu.

Ako neko ima iskustva sa ovim lekom, bila bi mi dragocena iskustva.

Poozic.

Guest Džudi

Trenutno pijem celu dozu -1 Trittico uveče + 1 Ksalol od 1mg.

Uglavnom se uspavam za oko 40 minuta, nekad i manje.

My sunset,

Kakve promene tačno osećaš?

Osećaš se bolje? Raspoloženije ili...

Iz iskustva mogu da kažem da svi ovi lekovi, pa i Trittico, deluju različito, jer svi smo mi različiti. Ja se npr uz obimnu terapiju koju pijem osećam nekada jako umorno, nekada ok.

Sve zavisi od dana, da li je stresan ili ne.

Piši slobodno o svemu šta te muči...ovde možeš da pronađeš odgovor, savet i reči ohrabrenja.

Ja pijem taj antidepresiv vec 5 meseci i odlicno se osecam...Sve sam regulisala sa njim jedino sto se mora cekati 4 nedelje da pocne da deluje...Ja moj Trittico ****** kako se zove u Srbiji pijem samo uvece i nemam reci hvale za taj lek ako se lek moze uopste hvaliti... :aha:

zaboravila sam da kazem da pijem 150 mg,a najveca doza je :D 1000 mg samo da znate.

Pozdrav svima- od sinoc pijem tritico- 1/3 za pocetak.. jutros kao da sam popila celu tabli,, ubilo me na mesto,, inache pila am i trixifen-katbapin- mada to ne pijesm vishe previshe me podizalo, kao na extaziju sam bila i gojila sam se...;-(( nadam se da mi tritico pomogne, jer nemam volje vishe da trazim lek za sebe,, muka mi je od lekova popila sam 5 apoteka do sad,, i naravno da napomenem,, stari sam ZAVISNIK OD BROPAZEPAMA NA ZALOST,, SVE JE POCHELO KADA SAM POSHELA DA SE SKIDAM OD NJEGA!!! POZDRAV SVIMA,,

Ja pijem taj antidepresiv vec 5 meseci i odlicno se osecam...Sve sam regulisala sa njim jedino sto se mora cekati 4 nedelje da pocne da deluje...Ja moj Trittico ****** kako se zove u Srbiji pijem samo uvece i nemam reci hvale za taj lek ako se lek moze uopste hvaliti... :aha:

zaboravila sam da kazem da pijem 150 mg,a najveca doza je :D 1000 mg samo da znate.

srecna sam shto chitam da ti je dobro i da ti je tritico pomogo- ja mesecima lutam trzeci terapjiu koja nece da me ugoji, jer sam pila trixifen+karbapin+anafranil i bila sam masna- I PREVISHE HIPER, KAO NA EXTAZIJU- PODIZALO ME PREVISHE,, a nekad sam bila zgodna,,,;-))) inache tritico pijem od preksinoc, malo teze se budim, ali vidim to su prvi simptomi- znam da treba da se cheka nekoliko dana, nedelja, da pochne da mi bude ok. Ne goji,, to mi je najbitnije,, jer sam uzasno loshe kad se ugojim, mrzim to, nisam manekenka- vec sam lecheni zavisnik od bromazepama i ostalim diazepama,, josh uvek sam potencijalni zavisnik i bicu ceo zivot,, ali mozda mi ovaj lek pomogne,, NADAM SE!!!!!!!!

Nova sam na forumu i evo par reci o leku kako deluje na moju mamu.Bile smo kod psihijatra 9.aprila i prepisala joj je Trittico 1\3 uvece,naravno kada legne u krevet i Rivotril 1\4 3 puta dnevno,kaze da spava kao beba,ali je ujutru sva osamucena i drhte joj ruke,narocito dok pije kafu,mislim dok drzi soljicu od kafe.Zatim posle 4-tog dana je povecala Trittico na 2\3,a Rivotril po potrebi.Sada pije Rivotril oko podne 1\4 i uvece 2\3 Trittico.Ujutru kada ustana i dalje je osamucena i tresu joj se ruke kada treba nesto da uradi ili da se skoncentrise ,dok ne uzme Rivotril 1\4 oko podne on je za sat vremena malo vise uspori pa uglavnom leskari,a predvece je najbolje i tako u krug.Inace jedini problem je sto ona vec godinama u toku noci 2 puta ide da mokri i ima nizak pritisak, tako jedno vece ona popije 1\4 Rivotrila oko 11 uvece(a nije ga pila uvece od kada je pocela sa 2\3 Trittica) a u pola jedan 2\3 Trittica i kada je oko 2 ujutru isla u wc bilo je sve ok,ali kada je oko 6 i 30 ponovo isla u wc jedva je dosla do njega i pala mi je u nesvest,sva sreca sto sam bila tu.Tada sam joj smanjila dozu Trittica na 1\3 a Rivotril sam izbacila do kontrole(posto je dr. bila na seminaru) jer su mi rekli da Rivotril pa i Trittico obaraju pritisak,a ona ih spojila strasno.To se desilo 20 aprila,a onda smo otisle na kontrolu 26.aprila.Ispricale sve to i psihijatar je rekao da mora da uzima barem 2\3 Trittica da bi imalo efekta,a Rivotril oko podne 1\4,pa cak i 1\8,sve po potrebi ali da ih ne spaja,da uvece pije manje tecnosti ,da uvece pojedi snit necega slanog i da lek,mislim na Trittico ,treba da pije pre 12 uvece.Eto sada je 2.maj ona kada ustane i dalje je osamucena i drhte joj ruke kada treba da opere sudove, tj.sta god hoce da uradi,raspolozenje joj je malo bolje,kao i interesovanje za neke stvari,ali nije proslo ni mesec dana ,a pogotovo sto smo u sred terapije smanjivali dozu.Eto toliko od mene ako vas jos nesto zanima pisite,a naravno i neke savete.Nadam se da su ovo normalne pratece pojave.Inace psihijatar je rekao da treba da ga pije minimum 6 meseci i da to nije bolest kao grip da se leci preko noci,treba vremena i strpljenja,ali naravno da se leci.Na kontrolu idemo 7.maja smile.gif

Bili smo na kontroli 7.aprila i psihijatar vidi pomak,tj.da joj se malo povratilo raspolozenje i interesovanje.Malo su se ispricale cak i nasmejale.Nastavlja da pije oko podne 1\4 Rivotrila i uvece 2\3 Trittico,a kontrola za 3-4 nedelje.E sada juce i danas mi je malo potonula,ne znam da li je to normalno ,stvarno je bila raspolozena prethodnih dana,valjda to tako treba.Nervira je sto mora uvece da legne pre 12,a ne kada ona hoce.Jos uvek joj se malo manta ujutru kada ustane.Sve u svemu bolje je,ali sve to ide jako sporo i treba MNOGO strpljenja.Neka mi neko kaze da li je normalno da je ova zadnja dva dana malo neraspolozena i da li ce opet biti bolje.Pretpostavljam da se ovim putem ide 1 korak napred a 2 nazad.

Ima li neko uopste da pije ovaj AD,elem,rezultati sve bolje i bolje sledece nedelje idemo na konrolu :)

Ima li neko uopste da pije ovaj AD,elem,rezultati sve bolje i bolje sledece nedelje idemo na konrolu :)

Ja ga uzimama vec 5-6 mjeseci, po pola tj 50 mg.I mogu reci sve najbolje za njega...

Nestalo mi je ono neko stiskanje glave(osamucenost) koju sam osjecala...

Najzad da se neko javi da pije ovaj lek!

Moja majka ga pije evo nepuna 2 meseca,vidi se poboljsanje,ali jos uvek ujutru kada ustane je pospana i onda malo kasnije popije 1\4 Rivotrila,da bi joj smanjilo drhtanje ruku i kako ona kaze oko 12 joj bude napetost u glavi ili kao neka osamucenost pa popije taj Rivotril 1\4 samo oko podne.Kaze da joj malo varira pritisak(mozda i zbog ovog vremena),pa je dva dana dobro a dva onako,valjda to tako treba dok se ne navikne.U toku ove nedelje idemo na kontrolu,pa cemo videti da li ostaje na istoj dozi od 2\3 a to je 100mg,ili ce joj povecati dozu,na 3\3 a to je 150mg.Cisto sumnjam da ce joj smanjiti jer je tek na pocetku terapije,a rekla je da ce piti minimum 6 meseci.

Ona kakve si ti simptome imala u prvih 2 meseca?

Bile smo na kontroli i veoma pozitivni rezultati,nastavlja sa istom terapijom uvece 2\3 trittica,a ujutro 1\4 rivotrila naredna 2 meseca,posto nam je kontrola za 2 meseca. :)

imam jake mucnine od kada pijem Tritiko, zaludac me kida, ne znam da li je to iz glave, kako kazu doce ili reakcija na lek! DA li ima neko i ove simtome?

Moja mama nema tih problema,ali obavezno vecera oko 9,pola 10,a pije ga oko pola 11 uvece,jer tamo u uputstvu pise da ga treba popiti posle jela

Posle pijenja leka od 2 meseca sada ima samo malaksalost i umor od simptoma,a ponekad kao osamucenost,ali to se moze prepisati tome sto nije izlazila cesto i sto je izgubila na kilazi,pa je sada svaka mala setnja zamori.Mislim da joj fali kondicija,koju vezba svaki dan izlazenjem,koliko moze zbog ove vrucine!

Ima li jos neko da pije ovaj lek pa da podelimo iskustva?Moja majka ga pije vec 3 meseca i sada je u stadijumu da joj se periodicno muti pogled i manta,jedan dan je super, naredna tri dana je malaksala,i oseca napetost u organizmu tj.glavi sto ublazava rivotrilom koji je prepisan isto.

Elem bile smo kod psihijatra i posto ovaj AD ima u sebi i sedativa ,zbog toga se pije uvece u krevetu,u toku dana joj varira pritisak(uglavnom pada).Pitale smo psihijatra da li je to normalno,ona je rekla da Trittico u organizmu deluje 24 h,tako da je to normalno.Sve u svemu rekla je da lecenje depresije i anksioznosti ide SPORO i da je to normalno 2 koraka napred 1 nazad.Iskreno kada je gledam jeste mnogo bolje ,pogled je mnogo,mnogo,bolji,ali nije to to,oseca stalnu napetost,pa uzima u malim kolicinama Rivotril(1/4 ujutru i 1/8 predvece)i jedino sto joj i dalje ujutru drhte ruke narocito desna.Eto to su simptomi kod moje mame koja pije ovaj AD vec 3 meseca

Guest Džudi

Sve u svemu rekla je da lecenje depresije i anksioznosti ide SPORO i da je to normalno 2 koraka napred 1 nazad

Ovo je istina.

Ranije sam pila Trittico, ali više ga ne pijem. Nisam imala nikakve nuspojave nakon prestanka uzimanja ovih tableta.

Dzudi,dok si pilaTrittico,kakve si simptome imala ako se secas.Evo ona posle 3 meseca desi se da je 3 dan osamucena i malaksala,a onda jedan dan super.Kada je pitam da prosetamo ona kaze da ne moze jer je malaksala i manta joj se,a onda treci dan sama mi kaze ajde mogli bi negde na kafu ,danas mi je bolje.Pa zar to toliko sporo ide sve,taman mislim da je krenulo nabolje kad onda tri dana nije nizasta?