Jump to content
Depresija Forum
Sign in to follow this  
ljolja

Trazodon (TRITTICO)

Recommended Posts

Guest Džudi

@ Nikita, na početku sam bila malo umorna, posle mi je bilo bolje.

Ne mogu da se setim svih detalja jer sam prestala da ga pijem pre par meseci. A koncentracija i pamćenje su mi ravne nuli...za sve stvari, ne samo za lekove.

Ne znam da li je to normalno ili nuspojava.Evo vec 3 meseca pije uvece 2/3 Trittica,oko podne 1/4 Rivotrila i ponekad oko 6 popodne 1/8.Zadnje 2-3 nedelje oseca osamucenost,kaze kao da sam pijana i malaksalost.U pocetku je osecala ujutro pospanost i to je proslo,ali sada je kaze konstantno osamucena,tek uvece oko 7 pa dok ne legne je kao malo bolje.Kontrola joj je za mesec dana(psihijatar je na godisnjem odmoru,pa ne bi da menjam ili da se konsultujem sa drugim).Da li ovaj AD ima ta dejstva tj.da li je ovo normalno posle 3 meseca uzimanja leka?

Jos uvek ima nuspojave,posle 3.5 meseca uzimanja ovog AD,osamucenost,usled cega je nesigurna i nahvatala se nekog straha,pa ne izlazi sama,a u pocetku je izlazila,kaze kao da je popila casicu rakije,suse joj se usta,ujutru i dalje joj drhte ruke,u glavi joj kao neki pritisak povremeno,stalno joj varira pritisak.Ne znam dokle vise ovako?Mnogima prodju nuspojave,ali ovo je skoro 4 mesec,ujutru ne moze da funkcionise dok je ne smiri Rivotril 1/4,ali on je i omami,Da li je ovo normalno i treba tako?Pocetkom Avgusta idemo na kontrolu i sve cu reci psihijatru,jer me samo zanima da li je ovo normalno ili sta?

u biti nisu... znam da je prvi AD koji sam pio davne 1996 bio devidon i nije mi sjeo..

zovu se Dualni serotoninski antidepresivi:

Djeluju kao antagonisti serotoninskih receptora tipa 2 i kao slabi selektivni inhibitori ponovne pohrane serotonina.

Moja majka je pila 7 meseci Tritico 2\3 i Rivotril,onda joj je ubacila pre 3 nedelje Seroxat od 10 mg,a Tritico smanjila na 1\3,a umesto Rivotrila Bromazapan.Zbog drhtanja joj je nakon nedelju dana smanjila Seroxat na 5 mg,ali i tada je drhtala,da bi otisli juce i skinula je sa Seroxata,a ponovo digla Trittico na 2\3 i to 4 dana,a nakon toga da uzima celu 3\3,a Bromazepan 1.5+1.5+1.5.Videcemo dalje sta ce biti,kontrola za 3 nedelje,vise sam se i ja umorila ,a kamoli ona :(

Jos uvek pijem 1/3 tritika uvece,lako zaspim i nisam utripovala,zaista mi pomaze! Imam vise volje da radim po kuci,kuvam rucak,izvrsavam svoje obaveze.... :) Htela bih da predlozim svom terapeutu da mi izbaci tablete za spavanje i rispolept/risar. Mislim da mi je to ne potrebno uz sve ovo.

I da mi poveca dozu tritika...

Pozdrav svima!! Nova sam na forumu..

Treci put pokusavam da regulisem spavanje sa tritticom i svaki put me omami ali mi oteza disanje i ne mogu da spavam..i kad ustanem ne mogu dugo da dodjem sebi,naduju mi se oci osecam se kao da imam prehladu i lose sam volje..

Da li je neko imao slicno iskustvo, prelistala sam postove i nisam naisla da se neko zalio na disanje i sl..

Ako ima neko neki savet ,bilo sta ? Planiram da ga batalim opet vec veceras..Hvala!!

Da li je neko pio ovaj AD i da li mu je pomogao? Moj psihoc je odlucio da eksperimentise na meni - kaze stariji je to AD ali je dobar i u poslednje vrijeme ga propisuje cesce. Pisah u nekom postu kako mi je nakon dugog vremena bez anksiolitika i 5 mjeseci bez ADa anksioznost (generalna ili socijalna to niko kod mene ne zna tacno) atrofirala i za sobom opet povukla opsjedanje stanjem, apatiju, subdepresivnosti i neke kretenske somatizacije (kojima sam sklon ali su sada najbecim dijelom locirane u predjelu izmedju grudi i vrata; ukratko neprekidno meneprijatno "boli dusa"; nije od anksioznosti jer ne reaguje na rivotril). Pijem ovo manje od nedjelju dana i ne osjecam da mi pomaze - a tako sam se nekako uvalio u te dalje proizvode anksioznosti da mi ni rivotril ne pomaze previse. Nadam se da ovaj trazodone hoce (iskreno receno razocarao sam se shto mi nije propisao cipralex koji mi je u proslom navratu puno pomogao).

Eto oduzih, dako se nadje neko ko je ovo pio... Bash zna da mi bude lose i ovih mi dana treba masa pomoci i podrske. Sve neshto bjezim od sebe (silim se da putujem, setam i vjezbam) ocekujuci da ovo proradi - kad se susretnem sam sa sobom, potpuni haos, opsjedam, somatizacije, brige, anksioznost se smjenjuju kao ludi.

Trittico je dobar AD, ima lepo sedativno dejstvo i deluje lepo na anksioznost u toku sutrasnjeg dana. Dok sam njega pio, nisam uopste imao potrebu preko dana za lekovima za smirenje, anksioliticima. Odlicno je odradio posao, nema veliki profil nuspojava i odlicno deluje na san, pa i samu depresiju. Malo samo povedi racuna o ishrani (moze ti nabaciti 2-3kg) sto i nije strasno, ali eto, cisto da znas.

I da, "one" stvari ces odradjivati bez problema :)

Na tom AD-u sam oko dve godine. to je ujedno jedini lek od kojeg sam osetio bilo kakav efekat. Mene je uspeo da izvuÄe iz nekih najgorih bedaka pa ga baÅ¡ cenim.

InaÄe ima Å¡irok spektar dejstava, hipnotik je, izmedju ostalog i za anksioznost. Kako bi se reklo, sve u jednom :) a bitna stvar je kada će lek poÄeti da ti deluje. budi strpljiv i vreme će pokazati.

Super ste me obradovali s ovim odgovorima. A ja se salio na racun suncokreta na kutiji kad ono ozbiljan lijek :).

Na anksiolitike gledam kao na nuzno zlo ali sam se toliko zbrckao u poslednje mjesec dana da mi cak ni ne pomazu previse pa cekam da Trittico pocne da djeluje. Prosle godine mi je 10mg Ciplalexa relativno brzo odstranilo potrebu za anksioliticima (iako sam sve vrijeme bio siguran da bi mi josh 5 miligrama eliminisalo svaku brigu na ovom svijetu), pa psihicu prakticno skacem po glavi da mi ga opet propise, sto bi mi mozda i poslo za rukom da nijeste sada ovo napisali.

Hvala josh jednom, bash ste me obradovali postovima. Ako dobro djeluje na anksioznost dali ste mi odlican razlog za strpljenje :) (kod mene su opsesivna briga i depresija direktne posledice kombinacije anksioznost+iscrpljenost+sulud superego).

I ciplalex sjajno utice na libido :). Vidjeh da je Trittico proizveden u Italiji; ne bi oni dozvolili da te lijek seksualno onesposobljava :). Sto se tice kilaze, jedan od razloga zbog kojih mi ga je propisao jeste taj sto mu djelujem mrsavo (bio sam odsutan mjesecima) a ta mrsavost je inace rezultat 4 puna mjeseca skoro pa svakodnevnog treninga u teretani :))). Hoce covjek da me malo ugoji :).

Sedativni efekat je za peticu, upravo sam povecao dozu na 150mg (pijem ga od 2. avgusta tek), samo mi josh recite okvirno kada ima smisla da ocekujem boljitak (valjalo bi da se dovedem u relativno normalnu formu za mjesec i po do dva) ? E da, i koje ste doze pili/pijete?

Josh jedno pitanje, kada sam uzeo Trittico planski nijesam procitao side-effects, medjutim cini mi se da sam poceo josh vise da brinem i opsjedam sa brigama i prilicno sam uznemiren uprkos tome shto pijem i rivotril (dijareja i suva usta su bili propratni efekti koji su odmah nastupili). Pojma nemam da li je to samo progresija mog stanja ili tome doprinosi i ovaj lijek pa cisto da vas pitam je li Vam se neshto slicno desavalo, tj. je li situacija mora se smrknuti prije nego shto svane ili da nastavim da razmisljam o promjeni (imam zakazano kod psihijatra u ponedeljak)?

U ponedeljak i ja na redovnu kontrolu jedino što vadim uput za terapiju elektro šokovima. Polažem nade u to..

A jeste smeÅ¡na kutija, kao da je neki Äaj ili vitaminski dodatak :)

U vezi Tritika.. uobiÄajeno je 150 mg onako, kao generalno da se prepisuje. Moj Psycho mi je neÅ¡to kasnije povećao dozu na 1/3 - 1/3 - 1. kaže,, mora zbog kilaže, poÅ¡to sam inaÄe krupniji

190, 100 kg. i to je nešto što rade kad su lekovi u pitanju. Mada, iskreno što manja doza za održavanje (kasnije) i tako je bolje.

ZnaÅ¡ kako, sve je pitanje poÄetka terapije, Koliko se sećam libido mi i nije cvetao ;) , i druga stvar, previÅ¡e sam bio pospan. Dok kasnije, odnosno, trenutno nemam niÅ¡ta od toga i baÅ¡ nijedno neželjeno dejstvo.

sve u svemu za ozbiljne nuspojave, ne treba da brineš!

Kada će da deluje? vidim pominjeÅ¡ teretanu, verovatno izlaziÅ¡ krećeÅ¡ se...U životnim si tokovima. Pa reko shvatićeÅ¡ na pravi naÄin ako budem realan u vezi toga.

Po pitanju Depresije, moje iskustvo sa svakim AD-om je da pravo dejstvo osetim posle Äetiri ili viÅ¡e meseci. naravno, vrem,enski deluje sve jaÄe i jaÄe pa da na kraju kažeÅ¡ u jednom trenutku da se neÅ¡to promenilo. Nažalost to je tako sa trenutno dostupnim lekovima, eto, nadam se da će me neko ispraviti. kod mene je npr. tako.

Pošto vidim da više pominješ anksioznost, tu mogu da te obradujem. tj. Otklonjena je za deset dana najviše, a mogu ti reći da je bila Iskonsko zlo!

A inaÄe, Å¡to sam pomenuo el. Å¡okove, ne povezuj sa Trazodonom poÅ¡to imam poremećaje koji nisu iz ove sfere.

Samo bez brige. Å¡to se tiÄe Anksioznosti, Lek je prava stvar.

I to je sve?? Niko vise nije pio Tritiko? Razmisljam da drazim dr. da mi umesto anafranila prepise njega, zbog uticaja na libido, prvenstveno, ali bih volela da cujem jos neko iskustvo pre definitivne odluke. Help, anyone!?! Glava mi puca (priteze, mutna je, raspada se...) a verovatno sve zbog toga sto izbegavam ad, tj. zbog negativnog uticaja na libido zbog cega se osecam sexualno nesposobnom uzimam samo po 1/4 svaki drugi dan, a sa tom dozom ocito bas i ne mogu da se osecam dobro.

Ima jos neko neko iskustvo za mene?

Hvaaalaa!!!

I to je sve?? Niko vise nije pio Tritiko? Razmisljam da drazim dr. da mi umesto anafranila prepise njega, zbog uticaja na libido, prvenstveno, ali bih volela da cujem jos neko iskustvo pre definitivne odluke. Help, anyone!?! Glava mi puca (priteze, mutna je, raspada se...) a verovatno sve zbog toga sto izbegavam ad, tj. zbog negativnog uticaja na libido zbog cega se osecam sexualno nesposobnom uzimam samo po 1/4 svaki drugi dan, a sa tom dozom ocito bas i ne mogu da se osecam dobro.

Ima jos neko neko iskustvo za mene?

Hvaaalaa!!!

Moje je iskustvo uzasno (a momci su me bash bili ohrabrili); ili mi nije nista pomogao ili je drasticno pogorsao situaciju (doktor kaze da nije pomogao nista). U svakom slucaju nedjelju dana nakon uzimanja Tritika imao sam suicidalne ideacije iz kojih sam se iscupao (sto je mozda samo bila moja spirala koju Tritiko nije mogao da zaustavi), za malo da budem hospitalizovan. Josh sam uvijek istraumiran iskustvom. Sad se postepeno vadim sa Cipraleksom i gomilom druge hemije (koji ako mene pitash, pozitivno utice na libido ili je bar neutralan). Napominjem da je ovo samo moje iskustvo i da nikako ne znaci da ce se isto desiti i tebi. Uzimanje ADa tako kako ga ti uzimash ti ne moze pomoci; nije to anksiolitik pa da pijesh po potrebi.

Poz.

Moje je iskustvo uzasno (a momci su me bash bili ohrabrili); ili mi nije nista pomogao ili je drasticno pogorsao situaciju (doktor kaze da nije pomogao nista). U svakom slucaju nedjelju dana nakon uzimanja Tritika imao sam suicidalne ideacije iz kojih sam se iscupao (sto je mozda samo bila moja spirala koju Tritiko nije mogao da zaustavi), za malo da budem hospitalizovan. Josh sam uvijek istraumiran iskustvom. Sad se postepeno vadim sa Cipraleksom i gomilom druge hemije (koji ako mene pitash, pozitivno utice na libido ili je bar neutralan). Napominjem da je ovo samo moje iskustvo i da nikako ne znaci da ce se isto desiti i tebi. Uzimanje ADa tako kako ga ti uzimash ti ne moze pomoci; nije to anksiolitik pa da pijesh po potrebi.

Poz.

Ok, znam da to nije pravi nacin uzimanja AD-a, ali sam pocela da imam fobiju tj. odbojnost prema lekovima i nekako bih iz dog razloga da medikamente maksimalno smanjim. Znam da je sve individualno i da svi reagujemo drugacije, al' me je prvenstveno interesovao taj uticaj na libido, posto ga momci po tom pitanju pohvalise, a evo sad i ti. Danas me doktorka ne primi (imala neki sastanak) pa cu ponovo da odem sutra da se konsultujem. Ako se dobro secam ja sam tritiko vec ranije pila i cini mi se da mi je ok delovao i ne secam se da sam imala problem sa libidom (bilo je to mozda pre 5-6 god pa mi je zato to iskustvo maglovito). S druge strane kod mene cipraleks uopste nije delovao, i posto sam se namucila cekajuci da dejstvo pocne, sto se nije dogodilo, na kraju mi je zamenjen anafranilom na koji sam super reagovala i koji mi je sasvim ok osim tog uticaja na libido.

Hvala ti na komentarima o tvom iskustvu. Sutra cu do dr. pa cemo da vidimo.

Pozdrav!

Ne znam da li sam na pravom mestu postavio temu, nemam iskustava sa forumima a potrebna mi je pomoc.

Posto mi je ustanovljena dijagnoza "Disordo anxiosus et Depresivus muxtus", sto odprilike u prevodu znaci Mesovit anksiozni i depresivni poremecaj. Psihijatar mi je prepisao Tritico, Xalol i po potrebi kasnije kada prodje dejstvo Ksalola Demetrin. Tritico mi je prepisan 1/3 pred spavanje prve nedelje, zatim 2/3 do kontrole. Na kontrolu nisam otisao zato sto mi se nije cekalo 5 sati da dodjem na red, kad sam resio da odem Doca je na odmoru a ja vec skoro 45 dana pijem tritico i uopste mi nije bolje, cak sta vise mislim da mi je sve gore i gore. Dok je trajalo dejstvo Ksalola, ma sve mi je bilo potaman, kako sam krenuo da ga zamenjujem sa demetrinom, ponovo sam poceo da se osecam lose. Poslednjih 5 dana nisam uzimao ni Ksalol ni Demetrin, samo Tritico pred spavanje i ako popijem i zaspim u 1 ujutru, u jedan popodne se i probudim, i zadnjih 4,5 dana sve mi se urusava.

Ono sto mene interesuje je to da li bih ja mogao naglo da prestanem da pijem Tritico, posto pomaka unapred nema ili bih morao da smanjujem dozu?

idi kod drugog lekara

ja misilim da je tritico cak na bljnoj bazi, ne bih da lupetam, ali znam da nije neki jak lek

mislim da mozes

ali pre svega idi lepo kod drugog doktora

Bobane, mislim da je greÅ¡ka Å¡to si sam prekidao terapiju. Ukoliko poÄneÅ¡ sa lekovima, moraÅ¡ da ih pijeÅ¡ onako kako je prepisano. Jedino u sluÄajevima ozbiljnih nuspojava leka prekida se terapija.

Pokušaj da ideš kod zamene tvog lekara, sigurno će pomoći, ali reci da si prekidao terapiju, to je važan podatak. Srećno..i ukoliko imaš dodatnih pitanja javi se na pp.

Ja sam davno pila Tritiko i bila sam zadovoljna sa tim lekom.

Edited by Majolina
izbrisani linkovi jer su teme sve spojene u jednu

Hehheheh, nije Tritico na biljnoj bazi iako je na njemu istampan Suncokret. Terapiju nisam prekidao, Doca je rekao da pijem Xalol od 0,5 1-1-1 a kad osetim da mi prestaje dejstvo Xalola na sta sam se ja pozalio( posto sam ranije pio taj lek), rekao mi je da ga zamenim demetrinom i da ga pijem po potrebi. Ali prosto neverovatno da otkad pijem samo tritico da mi je mnogo bolje. Imam osecaj da sam 4,5 dana krizirao samo zato sto sam polako izbacivao Demetrin i ksalol, sad pijem samo tritico i kao da ima nekog napretka.

I ja prijem trittico ,ali sa asentrom ...150 mg trittico+2x50mg asentra i morama priznati da sam ok...mada ima jos nekih lijekova koje pijem u kombinacji sa tim.Uglavnom pohvale za trittico.