Jump to content
Depresija Forum
Sign in to follow this  
ljolja

Trazodon (TRITTICO)

Recommended Posts

i ju....oci mi teske....a nisam prvo htela i smela da ga popijem.....pa onda strah od nuspojava.......aaaaaaa......mrzim sve ovo....mrzim, mrzim, mrzim.............nisam zaspala odmah.....jutros se probudila u 9, ali kao prebijena....teski pakpci bruka.

Ja sam imala jako loÅ¡a iskustva sa ovim lekom, s obzirom da mi je prvi psihijatar, kod koga sam otiÅ¡la da zatražim pomoć, dao pogreÅ¡nu dijagnozu. Ovaj lek mi je samo povećao osećaje samoubistva za koje ja nisam spomenula u toku razgovora s njim da su već postojali. Tako sam se budila tri noći, a onda uzela da proÄitama upustvo i videla baÅ¡ da piÅ¡e ukoliko se javi to Å¡to sam ja osetila tad da se obavesti lekar o tome. Poslao me je drugom psihijatru koji mi je dao pravu dijagnozu i sad je sve u redu. Tako da sam samo bacila taj lek.

Bila kod doktora juce, ispricala kako sam se osecala i definitivno mi nije prijalo, a ne bih da tripim bilo sta vise od mesec dana.....sto je mnogo mnogo je.......onda smo se dogororili da nastavim sa flunirinom, mada sam mu ja skrenula paznju da mi mozda vise ne prija, jer ga pijem brat, bratu vise od 10 godina, i ne mogu da verujem, da sam mu JA TO predlozila, on kao da se ne bi setio............da li se i vama tako desavalo......ipak ja flunirin pijem ali da ne gresim dusu sa pauzama, ali jako kratkim, po godinu dana pa onda opet. Sta cu kad sam sklona recidivima :oioi::unsure::o:huh2:

I ono sto me je iznenadilo, rekao mi je da prvo mesec dana pijem po 10mg flunirina, pa posle mesec dana savaki drugi dan, da bi se navodno ocistila, pa ce videti sta ce mi opet uvesti!!?????

Ja pre par godina kad sam bila kod doktora prvo mi prepisala cipralex, a posle nekog vremena i trittico. posle jedno dvadesetak dana mi je bilo mnogo bolje, cak sam u nekim momentima i bila euforicna. i tako par meseci pa ja odlucim da je meni dobro i bez lekova. i evo sad posle cetiri godine resavam da odem u apoteku da kupim oba leka. ocigledno mi nema pomoci bez hemije.

Evo od danas ga i ja pijem. Hahahh .. xD ... i citam ovde i tako mi je lepo sto se malo njih zali na tritiko. :D ... a straha je bilo bas bas.. xD ... bas sam divno poprocala sa doktorko.

Doktorka ja imam haludze.

I da mi lek. Hahahhahh xD

pijem tritiko 150 mg na dan pa ima vise od mesec dana ,neprimecujem poboljsanje ,samo kad ga uvece ppopijme tutanj krevet osamuti me i uspava , a sto se tice raspolozenja sad jako imam izrazene plus i minus faze i pored rispolepta 2x1 mg

Ne uspavljuje me ali isti slucaj sa raspolozenjem.... Bas bas izrazeni minusi i plusevi. o.o

Mada cini mi se da smanjuje strahove? Bar je meni dat zbog 'nocnih strahova' tj. halucinacija....

Haludze i dalje imam ali nemam strah od toga. xD

I naravno ostale strahove je dosta smanjio.... :D

Nisam razumela da li ti je to trenutm terapija ili nesto od ranije.

Zanemari ako je od ranije.

Ali ja kad sam pocela da pijem Remeron bila sam kao zombi. Nisam mogla mejl da sastavim od osamucenosti i pospanosti. Spavala sam stalno. Ali za oko nedelju dana je to sve nestalo. Kazem zato sto ne treba bataliti lek posle prve tablete... sem ako bas lekar tako kaze. Nekad je period privikavanja tezak.

Pozz svima. Ja sam kao sto vidite stari clan. dugo isam bioaktivan na forumu, iako sam cesto pratio zbivanja. Zivot, borba sa samim sobom i sa drugima i evo me opet tu.

Elem, ko ne znna moju pricu, evo ukratko. Dva puta dijagnosticirana depresija., terapije sporadicno, Elicea, Ladiomil, Eglonyl i sto je najgore mnooogoo xanaxa i apaurina a sve tome sam znao da jos dodam bruku alkohola pa da zavrsim u hitnoj 5 puta...Elem, vec pola godine se skidam sa apaurina (uz ot koristim samo ladiomil) i sad se javila jos jedna depresivna epizoda...Ma ne mogu da maknem, i ova slova bezvoljno i jedva pisem...Da ne objasnjavam, znamo svi kakva je kuja ta depresija..

Dr. mi je propisala Trittico, a posto sam ja clan grupe na fcbk za podrsku skidanja sa benzodijazepina (apaurin, xanax itd) oni su me sada tako isprepadali sa Tritticom..usro sam se...Kao nece ti pomoc, samo ti vise s#ebava mozak, moras se jos postepeno skidati sa apaurina, onda ces imati isusove muke kad se budes skidao sa trittico...uzassssss

VECERAS TREBA DA POPIJEM PRVU DOZU I UMIREM OD STRAHA.

opcija 1. krenem sa trittico terapijom uz sav rizik koji su oni nabrajali.

opcija 2. ne krenem sa terapijom ali zbog depre ostanem prikovan uz krevet, ne izlazim iz sobe, buljim u prazno i sve ostale finese koje nam nasa draga depresija donosi...

STA, STA BOZE URADITI...

pls, savjeti, iskustva sa terapijom...sve je dobrodoslo, jer sam i pored depresije jos i panicim..

pa ako ti je doktorica propisala lijek ne vidim razloga za prevelik strah, a ne kontam ni zašto bi imao problema da se skidaš sa antidepresiva, taj trittico je antidepresiv? Nemam iskustva sa njim, ali ovo da više sjebava mozak i depresija sjebava mozak, dođe ti na isto

pa Trittico se koristi za depresiju i anksioznost

osobno ga nikada nisam uzimao pa ti nemam sta pametnoga reci specificno za tu terapiju

svaki lijek donosi nuspojave a sada zavisi od pojedinca kako ce ga podnositi

nemam pojma sta su ti oni nabrojali tamo na face-u ali evo ti popis nuspojava :

http://www.drugs.com/sfx/trazodone-side-effects.html

znaci nista ekstremno drukciji od tableta za slicnu funkciju kao sto je recimo zoloft kojeg uzimam vec jako dugo vremena

u pocetku lijecenja je normalno da ces imati odredene nuspojave dok se organizam nakon nekog vremena ne navikne a ako su konstantne i stvarno ih ne podnosis uvijek mozes dobiti drugu terapiju ako ova ne odgovara

a sada sta da ti savjetujem pa probaj ionako ti je dr. to propiso tako da nebi dzaba na temelju nicega bubnuo neku kvazi terapiju

pitanje je da li zelis i dalje biti prikovan uz krevet i buljiti u prazno ili makar nesto pokusati

i mene je bilo strah svake terapije pa sam uzimao a ako ne pase promjeni se dok se ne pogodi donekle adekvatna

ali ovo da više sjebava mozak i depresija sjebava mozak, dođe ti na isto

Da, dobar argument...

Ali samo da znate koliko ima ovih stranica tipa Surviving Antidepressants, koji mogu dobro isprepadati, a mene nije lako prepasti jer mi je i dio struke psihofarmakologija, pa onda uzmem da citam naucne clakne i studije..pa jedni ovo, dugi ono...jedni hvale, drugi kude....neko rece, neznanje je blagodat i sad ga kontam....ovako sve vise upadam u zeciju rupu i milion cuda mi u glavi...i pitanja "sta ako" ima li mrzeg simptoma depresije....

ali ja jednostavno ne mogu vise da sam mentalni invalid, da sam umrvljen i da me boli to sto se ne mogu pokrenuti....katastrofa

ne znam zaÅ¡to ljudi piÅ¡u takve stvari, ima puno mana antidepresiva ali ne smatram da se trebaju preživljavati, depresija se preživljava. A stanje je takvo antidepresivi donose sa sobom neke loÅ¡e stvari, ali tebi ni sad nije dobro, tako da ti savjetujem da ih poÄneÅ¡ piti veÄeras. I sama sam u dilemi Å¡to uraditi po pitanju toga, ali brinem iz nekih drugih razloga o njima. sasvim znam kako je biti taj mentalni invalid i baÅ¡ zato treba uraditi sve da se to promijeni.

Meni je isto doktorica opće prakse rekla da ad nisu dobri, ali što je dobro biti depresivan stalno?

ako te baÅ¡, baÅ¡, strah možda da napiÅ¡eÅ¡ Äega se sve bojiÅ¡ pa da te pokuÅ¡amo razuvjeriti? Ili nemoj Äitati te stvari, realno kad poÄneÅ¡ Äitati moguće posljedice bilo koje tablete Å¡okiraÅ¡ se Å¡to sve piÅ¡e, a opet ljudi piju svakakve lijekove pa prežive, a i najbolje pitanje je koja ti je alternativa? ImaÅ¡ li Å¡to drugo napraviti u vezi svoje depresije, ako ne, onda ti ostaje da pijeÅ¡ lijekove

Da, ad svakako nisu dobri, ali nije ni depra...ma meni je glavni strah utro moj put skidanja sa anxiolitika (cini se lakse bih se skiuno sa heroina) pa valjda sad taj sam trnoviti put projiciram na neku buducnost kad se budem morao skidati sa ovog ad-a....mislim da je to sustina...a americki doktori (time i ovi ameri u grupama podrske) su poznati po lupanju visokih doza svega (jer su finansirani od pharma) pa onda se narod navuce na npr. 6 mg xanaxa dnevno, sto kod nas nije slucaj, i onda je logicno da panicare....odoh popit pa sta Bog da, jer upravo, kao sto sti spomenula "koja je alternativa"---strasna depresija.....

samo jednostavno ne mogu vise da zivim u svojoj kozi, ustanem u 11 i popijem kafu, muhvam se po kuci ko budala onda u 3 legnem i prisiljavam sebe da spavam, samo da prezivim dan....boli me ko noz u srcu sto ne mogu nista korisno da uradim za sebe, za svoje najblijze.....ne mogu huh...

p.s hvala na dobro razlagnju i rezonovanju jer ja trenutno nisam bas u stanju da rezonujem logicki :)

anksiolitici izazivaju ovisnost, antidepresivi ne, ali ti to već znaÅ¡, mislim da se ne može desiti neÅ¡to takvo sa antidepresivima, nekoliko puta sam ih prestajala piti i nisam imala nikakve probleme da prestanem. Ja sam xanax izbjegavala iz tog razloga piti svaki dan iako mi je propisan tako jer se nisam htjela uvlaÄiti u te situacije, a sa antidepresivima je druga stvar.

nema na Äemu, tu smo da pomažemo jedni drugima :)

Pozz svima. Ja sam kao sto vidite stari clan. dugo isam bioaktivan na forumu, iako sam cesto pratio zbivanja. Zivot, borba sa samim sobom i sa drugima i evo me opet tu.

Elem, ko ne znna moju pricu, evo ukratko. Dva puta dijagnosticirana depresija., terapije sporadicno, Elicea, Ladiomil, Eglonyl i sto je najgore mnooogoo xanaxa i apaurina a sve tome sam znao da jos dodam bruku alkohola pa da zavrsim u hitnoj 5 puta...Elem, vec pola godine se skidam sa apaurina (uz ot koristim samo ladiomil) i sad se javila jos jedna depresivna epizoda...Ma ne mogu da maknem, i ova slova bezvoljno i jedva pisem...Da ne objasnjavam, znamo svi kakva je kuja ta depresija..

Dr. mi je propisala Trittico, a posto sam ja clan grupe na fcbk za podrsku skidanja sa benzodijazepina (apaurin, xanax itd) oni su me sada tako isprepadali sa Tritticom..usro sam se...Kao nece ti pomoc, samo ti vise s#ebava mozak, moras se jos postepeno skidati sa apaurina, onda ces imati isusove muke kad se budes skidao sa trittico...uzassssss

VECERAS TREBA DA POPIJEM PRVU DOZU I UMIREM OD STRAHA.

opcija 1. krenem sa trittico terapijom uz sav rizik koji su oni nabrajali.

opcija 2. ne krenem sa terapijom ali zbog depre ostanem prikovan uz krevet, ne izlazim iz sobe, buljim u prazno i sve ostale finese koje nam nasa draga depresija donosi...

STA, STA BOZE URADITI...

pls, savjeti, iskustva sa terapijom...sve je dobrodoslo, jer sam i pored depresije jos i panicim..

dragi MrtavLadan,

evo ti mene zive, skinula sam se sa Xanaxa bez ikakve pomoci, 7 dana crkavanja i proslo...

Sad se skidam isto na suvo sa antidepresiva, to je lakse mogu da ti kazem, mnogo lakse od skidanja sa benzodiazepina. Malo je psihicki teze ali fizicki samo vrtoglöavica i slabost i malo povracanja i krvni pritisak visok u p.m. ali nista drugo... e jeste, snovi su uzasni ako uopste spavam

ali i to ce proci

molim te baci nte apaurine itd i nemoj NISTA da pijes. neznam sta je to na slvo T ali sta ce ti to? ako izdrzis prvih nedelju ili dve, ti si se skinuo i posle mozes bez anksiolitika ali da ne pogresis kad ti dodje... ih koliko puta meni dodje da molim na kolenima za malo xanaxa ili cega god ali necu, ne pomaze. pßila sam to godinama i nista... tako i antidepresivi... trujem se bre godinama a depresivna sam. pa sto onda d apijem te lekove kad me ne lece, zar ne? ako sam invalid mentalni, ond ajesam i bpolje da budem u krizama i da kukakm ali da znam da sam to ja nego da zahlavim ovu neku derealizaciju i ko zna sta jos... a ja dsam sine matora, bolesna od drugih fizickih bolesti, imam decu koju moam d aizdzavam i pravims e ko neka majka hrabrost (sutra mi dec apune 13 godina, ej...)... pa kad ja mogu pa mozes ti sigiurno... ti nisi neka klimaktericna jadna babetina bez zuba i kose i sa 50 kila viska itd

dakle, baci tu hemiju, ako mozes da se setas, da trcis, da nesot se mrdas, ti mrdaj...

neoj alkohol, neoj lekove... nemoj da preterujes s hranom io tako, znas sve sta treba... pisi.,. meni mozes uvek d apises i ja cu odgovoriti uvek, samo meni poslaji poruku i oprosti na ovim greskama u kucanju jer sam poluspela od seceara itd pa nemogu vise da buljim u monitor i tastaturu kao neki slepac negpo kucam pa sta bude...

pisi, molim te ali ne uzimaj hemiju ako ikako mozes a ja znam da mozes, samo u sebi treba da pepoznas da imas snagu

a imas...

samo napred, u novi zivot, makar i gori, ali makar bez hemijhe... ne daj se!!!!

Sa benzodijazepina se skida, kako sam ja Äula, tako Å¡to svake nedelje ukineÅ¡ trećinu doze.

A imaš i neke zamenske lekove, ako ne možeš da izdržiš, to lekar odredi.

Ali mi nije jasno kako da u isto vreme prekidaÅ¡ benzodijazepine, i trpiÅ¡ krizu i poÄinjeÅ¡ AD i trpiÅ¡ nuspojave.

Traži drugo mišljenje, meni je ovo nejasno.

Depresija može da bude posledica uzimanja benzodijazepina i prati odvikavanje. Kada prođe kriza, mislim da će ti biti bolje.

Ruzzo, slažem se u potpunosti, ko god može bez hemije, neka je izbegne.