Jump to content
Depresija Forum
Sign in to follow this  
ljolja

Trazodon (TRITTICO)

Recommended Posts

Pijes li 2/3 od 75 mg ili od 150 mg?

Od 150mg. Znaci 100mg pred spavanje. Sad ne znam da li igra ulogu moja tezina/visina imam 91kg visok 189cm. Ne znam da li bi mogao sam da probam celu dozu da uzmem ali nije mi navela psihijatrica da probam celu od 150mg. A kontrola mi je oko 25-og ja mislim.

Pijem 2/3 od 150 mg. Mislim da je 2/3 od 75 mg preslabo, bar za mene.

Od 150mg. Znaci 100mg pred spavanje. Sad ne znam da li igra ulogu moja tezina/visina imam 91kg visok 189cm. Ne znam da li bi mogao sam da probam celu dozu da uzmem ali nije mi navela psihijatrica da probam celu od 150mg. A kontrola mi je oko 25-og ja mislim.

Ja sam pila i cijelu od 150 mg, ali po preporuci doktorice. Mislim da tebi treba jaÄa doza.

InaÄe posle noći sa Tritticom, budio sam se sa teÅ¡kom glavoboljom i bunilom. Ne do Bog da ga popijem ikad viÅ¡e.

Meni je to napravila Elicea. Uzeo sam ujutro pola tablete od 5mg i ceo dan sam bio zombiran, osećao sam neki Äudan pritisak u glavi i kao da sanjam drugaÄije sam doživljavao sve oko sebe, zgrade, ljude. Nije bilo Å¡anse da uzmem volan u ruke ili koristim neki precizan alat, koncentracija za uÄenje 0. Daleko joj lepa kuća. Pre bih pristao na elektrokonvulziju nego da pijem to Ä‘ubre.

Meni je to napravila Elicea. Uzeo sam ujutro pola tablete od 5mg i ceo dan sam bio zombiran, osećao sam neki Äudan pritisak u glavi i kao da sanjam drugaÄije sam doživljavao sve oko sebe, zgrade, ljude. Nije bilo Å¡anse da uzmem volan u ruke ili koristim neki precizan alat, koncentracija za uÄenje 0. Daleko joj lepa kuća. Pre bih pristao na elektrokonvulziju nego da pijem to Ä‘ubre.

Elicea je i meni to napravila. Kao da su stavili mrvljeni kamen u tu pilulu. Užasno mi je pogoršala depresiju, kao i Lata.

Sada mi je prepisan ovaj lek, Tritico.

Ne znam zašto mi je doktor dao baš ovaj, to jest, verovatno zbog nesanice, ali mislim da kod depresije koja je jaka i nekako oscilatorna, kao moja, neće moći puno da pomogne.

Da, samo taj.

Voli starije lekove oÄigledno.

Opet ću da se izmaltretiram sa loÅ¡im lekom, koji će da me uspava, ali neće da me uravnoteži, Å¡to se tiÄe raspoloženja, a to je VELIKI problem.

Treba da idem kod drugog doktora, ali je komplikovano zakazivanje, pa odlažem.

Aruena, srećno sa Trazodonom.

Mene je komirao, ali uveden mi je naglo jer sam bio u bolnici. Za depresiju ne znam kakav je, jer mi je odmah iskljuÄen jer me nisu mogli lako probuditi posle 1 tbl.

Popila ovo juÄe prvi put.

1/3 me je opustila, ali opet ništa od spavanja, pa sam dodala još 1/3, jer mi je to krajnja doza 2/3.

I opet ništa od spavanja, pa sam dodala Bromazepam od 3 mg i zaspala.

Jako živi i strašni snovi.

Sada me malo boli glava i nekako sam nervozna.

Bolje podnosim SSRI lekove.

Doktor mi je dao Trittico zbog nesanice (kao lek koji istovremeno uspavljuje i deluje kao AD), a tu mi ne deluje nimalo.

Ne uspava me ni 2/3 tablete. Još mi izazove nervozu pa mi to oteža spavanje.

JuÄe sam morala da popijem 9 mg Bromazepama da bih mogla da zaspim.

Danas sam u rasturenom stanju. Nijedan SSRI mi nije tako delovao.

Znam da svakom AD-u treba dati Å¡ansu, ali ovaj je omaÅ¡io ono zbog Äega je bio prepisan, zbog nesanica.

Bolje podnosim SSRI lekove.

Doktor mi je dao Trittico zbog nesanice (kao lek koji istovremeno uspavljuje i deluje kao AD), a tu mi ne deluje nimalo.

Ne uspava me ni 2/3 tablete. Još mi izazove nervozu pa mi to oteža spavanje.

JuÄe sam morala da popijem 9 mg Bromazepama da bih mogla da zaspim.

Danas sam u rasturenom stanju. Nijedan SSRI mi nije tako delovao.

Znam da svakom AD-u treba dati Å¡ansu, ali ovaj je omaÅ¡io ono zbog Äega je bio prepisan, zbog nesanica.

Probaj traziti amyzol za spavanje, meni je pomogao da se ne budim rano ujutro.

@aruena

Ne znam kako funkcionise taj, ali seroxat je meni dat zbog anksioznosti i depresije pa sam vec od 5-og dana terapije imao takvo pogorsanje da sam molio da me prime na hospitalizaciju. Tek posle je piceo da radi, nikada dovoljno dobro, ali bilo je bolje. Ti najbolje znas kako se osecas ali ne valja brzo menjati ad-ove, od svakog osetis samo nuspojave koje bi u teoriji trebalo da se povuku, a nikada ne docekas da prodeluje kako treba. Sve ti to znas, ali mozda da pokusas

Uvek sam Äekala, do 6 nedelja, kako treba.

Jedino mi je Cipralex proradio, ostali su me ukopali još gore.

Ovaj ima baš gadne nuspojave, gore od svih ostalih, i ne radi kod spavanja.

Iskustvo je kao horor film.

Ja ću da prekinem jer osećam kao da mi je neko ciglu opalio u glavu.

Videću za Amyzol, da li ga u Srbiji uopšte ima.

Lekovi nestaju iz prodaje, i to ne samo psihofarmaci.

Uvek sam Äekala, do 6 nedelja, kako treba.

Jedino mi je Cipralex proradio, ostali su me ukopali još gore.

Ovaj ima baš gadne nuspojave, gore od svih ostalih, i ne radi kod spavanja.

Iskustvo je kao horor film.

Ja ću da prekinem jer osećam kao da mi je neko ciglu opalio u glavu.

Videću za Amyzol, da li ga u Srbiji uopšte ima.

Lekovi nestaju iz prodaje, i to ne samo psihofarmaci.

To ti je stari triciklicki ad, trebalo bi ga biti u prodaji.