Jump to content
Depresija Forum
Sign in to follow this  
ljolja

Trazodon (TRITTICO)

Recommended Posts

Bože dragi Å¡to je ovo? Meni danas prepisala Triticco a ovoliko loÅ¡ih komentara da me sve skupa plaÅ¡i!? InaÄe sam na terapiji na Zoloftu plus Folacin i od danas i Triticoo!? Trebao bi ga popiti prvu 1/3 danas naveÄer ali ovi komentari zabrinjavaju!? Jel ima da je nekome taj lijek "sjeo" bez problema!?

Cao. Citam cesto forum, a sada sam odlucila i da se ukljucim. Pijem Tritico 2 dana i jako mi je lose. Pocetna doza je pola tablete uvece. Ujutru mi lupa srce, muka mi je, tresem se iznutra, a mozak je kao lobotomiju da mi je neko uradio. Da, nos mi se zapusi, kapci oteknu, boli glava...sve u svemu, gadne nuspojave. Zelim da znam da li ce to proci, jer sam spremna da istrpim ako me ceka nesto pozitivno.Kakva su vasa iskustva?

Ja sam od Trittica bila ujutru samo uspavana, pila sam trećinu Trittica. Ta jutarnja pospanost me je prošla posle možda sedam do deset dana.

Ako ti bude loÅ¡e i dalje pozovi psihijatra i zakaži hitnu kontrolu, ali nuspojave traju obiÄno kratko i posle bude sve ok. Ja bih saÄekala joÅ¡ koji dan i tek onda iÅ¡la kod psihijatra, ali ako poÄnu da otiÄu jezik, lice...hitno kod lekara!!!

Plasite me sa vasim postovima

..prepisam mi je tritico i sad se plasim da ga popijem...kuku

Nije to neki jak lek, slobodno popij.

Mene nije uspavljivao pa sam odustala od njega, Äak me je držao budnom.

Meni su se s vremenom poÄeli javljati jako živopisni i intenzivni snovi,koji su me iscrpljivali pa smo ga ukinuli.Mnogo ljudi ima taj problem,a opet ne mora biti da će se pojaviti.Ja sam bio taj " sretnik " kod kojeg su se pojavili.

Pio sam ovaj lek,pa da napisem svoje iskustvo mozda nekom pomogne...Nisam ga pio kao AD,vec iskljucivo za regulisanje sna,tako da sve sto napisem odnosi se iskljucivo na to...Pio sam 50 mg,jedno vreme i 100mg,znaci jednu trecinu,a zatim jedno vreme dve trecine...Sad razmisljam opet da ga pijem,za problem sa nesanicom probao sam samo ovaj lek i benzodiazepine,i u svakom pogledu mi vise odgovara ovaj lek od benzo lekova za reguslisanje sna.Nisam imao ozbiljnih nezeljenih dejstava u smislu poremecaja srcanog ritma,priapizma,izrazitog pada krvnog pritiska,zivopisnih snova...

Vrline:pola sata do sat od ispijanja brzo i cisto upadanje u san,bez ikakvog osecaja osamucenosti kao kod benzodiazepina,regulise isprekidan sad(kod mene bennzodiazepini ne postizu ovaj efekat),fizioloskih 7 sati sna bez ucestalog budjenja

Mane:povisen umor ujutru,blago mutan vid,blaga nestabilnost u hodu,otezana koncentracija

Potrebna mi je vasa hitna pomoc!

Ovaj lek sam poceo da pijem po preporuci lekara,prvih 7 dana po jednu trecinu a sad po dve trecine ili ti 100mg jednom uvece i Rivotril od ranije po 1/4 ujutru u podne i uvece i jos jedna po potrebi mada ja uvece pijem pola tablete! Tritiko pijem vise od mesec dana mozda mesec i po!

Moj problem je sto ne mogu da zaspim a pre toga sam manje vise lepo spavao. Kad kazem ne mou da zaspim prvih nekoliko dana to nisam mogao lako da zaspim pa je to preraslo u lezim po vise sati da bi doslo do toga da ne mogu po celu noc da spavam i morao sam da uzmem na svoju ruku Sanval 5mg ne bih li zaspao.

Prvu noc sam i zaspao ali sam se rano ponadao,druge je bilo malo teze a sad kao da pijem tik-tak bombonicu,nista!

Molim vas recite mi sta da radim samo me "ne saljite kod lekara" jer zdravstvenu knjizicu nemam od marta 2014.god i lecim se kad imam da platim pregled specijaliste a kad nemam kod penzionisanih psihijatara i da nije njih do sad ili bih naudio sebi ili nekom drugom:diablo:

Nemam zato sto nemam socijalno i 25god. se lecim od depresije i anksioznosti mada vise nisam siguran!

U poslednjih godinu dana sam promenio sve poznate antidepresive ne samoinicijativno vec sam placao preglede i ni jedan mi nije odgovarao a kamoli pomogao,samo mi je bilo sve gore i gore> Navescu samo neke (Wellbutrin XR,Elicea,Zoloft,Amytriptulin,Alventa,Seroxat,Anafranil...)

Imam 44 godine i nisam zaposlen ali mi je paradeda u testamentu ostavio nekih 2 i nesto hektara koji se vode na mene koje niti sam zele niti me interesuju pa zbog toga ne mogu da overim knjizicu,mogu samo preko poljoprivrede a odakle kad ja niti radim niti mogu da radim.
Svojevremeno sam se preko 20 god. vodio na Birou i nikad nisam imao overenu knjizicu preko njih upravo zato sto sam "poljoprivrednik"///:diablo:

Molim te nemoj da se nerviras zbog mene i hvala ti sto si me bar saslusala nekad to coveku vise znaci nego bilo koji lek:a-pilule:

Nadam se da ce mi se javiti psihijatar koi mi ga je i dao,pustio sam mu sms ne zelim da ga ometam jer on je covek u penziji i nije ni duzan da rizikuje pomazuci nekome a ne radi vise kao lekar!

@strong izvini ako sam pogrešno razumela, nasledjivanjem zemlje nisi automatski "poljoprivrednik", do pre par godina je važio je takav zakon ako si nasledio zemlju onda nemaš pravo na knjižicu itd. Po sadašnjem zakonu  ako si nezaposlen, odnosno nalaziš se na evidenciji nezaposlenih a imaš nasleđeno zemljište imaš pravo na zdr. knjižicu, ali prijavom bavljenja poljoprivredom kao delatnošću odnosno zemljišta kao poljoprivrednog gazdinstva ili si član poljoprivrenog gazdinstva zdravstveno osiguranje ide na poljoprivredu. Proveri u filijali rfzo, mislim da ti za knjižicu treba uverenje da si na evidenciji nezaposlenih, uverenje da nemaš registrovanu poljoprivrednu delatnost i da nisi član poljoprivednog gazdinstva.

@Mia I ako zivim zasebno od majke i brata u kuci od 150god.(nije sarkazam) i uopste se ne bavim poljoprivredom nisam sudski odeljen od njih a samim time sam deo poljoprivrednog gazdinstva jer se oni bave poljoprivredom i stocarstvom i posto je mama penzioner a brat u radnom odnosu jedino su meni natovarili socijalno preko poljoprivrede koje necu a nemam ni cime da placem,zato i nemam overenu zdravstvenu od marta 2014god. a oni pakuju kamatu na kamatu i ne znam sad koliki je iznos duga! Znam da ce im oni to jednog dana naplatiti preko izvrsitelja ali makar zavrsio u Kovinu necu da placam za nesto po defoltu a niti se bavim time niti mogu da se lecim a ta zemlja me je dobrim delom i dovela u sadasnje zdravstveno stanje:diablo:

Zaista ne znam sta cu da radim ali se plasim da ce neko da najebe kako je krenulo,ja ili neko drugi to jos ne znam:diablo:

On 8/2/2019 at 10:31 AM, Hyperdrive said:

Nisam imala pojma da si "poljoprivrednik" ako si nasledio parče zemlje. Kakva idiotska država.

Jos dok je nisam ni nasledio i dok se vodila na majku jer je ona bila garant tog zavestanja ni tad nisam mogao da overim knjizicu preko biroa jer sam clan poljoprivrednog gazdinstva i ne da sam dobio "alergiju" na poljoprivredu nego je sad mrzim iz dna duse:diablo: