Jump to content
Depresija Forum
artiste

Nesanica

Recommended Posts

Nesanica ceti se jos vise produbiti sa buckanjem tih tableta..da li pijes jos neki ad izuzev calixte?razvio si toleranciju verovatno na mnoge lekove koje si pio...moj prijatelj spava 2 god po 2h i jos radi ceo dan...doziveo je ogroman stres izgubio je dete i tako je sve pocelo...jedan lek drugi lek i dogurao je dotle da ne moze da spava..jos funkcionise normalno valjda je navikao...

nisi dobio f29 nego f28 rekoh ti

i nema s tim veze bog vec kljukanje lekovima kako ti padne na pamet

A ti si psihijatar pa znaš dati dijagnozu preko interneta?

Više bih opisao ovaj osjećaj kao sam sa pijan tako nekako.Eh sad jel od calixte ili od silnih stresova šta se desilo u mozgu ne znam.

Ne propisano mi je 15 mg calixte,ja sam uzeo 7.5 mg.Recimo evo gledam TV,ali ništa se ne mogu skoncentrisati šta gledam... :(

Boldovano znaÄi upozorenje.

Problem je u tome što je ovo tema o samo i jedino tvojoj nesanici, to je postala. Imali smo još jednu takvu koja je morala da bude zatvorena i umesto nje su otvorene dve nove.

Napravi, ozbiljno, dnevnik svoje nesanice, ili posebnu temu u ovom podforumu za svoju nesanicu. Ne da ti naređujem, nego te molim. I molim te, nemoj se obraćati drugima kao da su ti drugari sa ćoška sa kojima piješ pivo, sok, štaveć. Ovde ima osetljivih, a i to nije primeren ton.

Zaspala kada su poÄeli da deluju lekovi. I fino se naspavala. Ja samo povremeno imam nesanice i ne traju dugo-ranije jesu, ali su Sanval i Flormidal pomagali.

Meni sanval kao tik tak bombone probala jednom od 10mg i nista pa sam ga svicnula isti slucaj i sa flormidalom e sad mozda nije palilo jer sam razvila toleranciju na anksiolitike...nem pojma

Vrlo vjerojatno.

U fazi mog gotovo drogiranja Xanaxom, Sanvale sam pio preko dana (Äak i na poslu), ono, pofali mi Xanaxa ja drmnem 2 Sanvala ma tek toliko da me umiri dok radim, nema govora da bi me uspavao uopće.

Sanval je i meni bio kao tik tak. I Lunata takodje. Ja mislim da su ti hipnotici vise za neke ne tako ozbiljne poremecaje spavanja, npr. menjanje vremenske zone i tako. Kod ozbiljnijih stanja, ne verujem da oni rade posao.

Brom od 3mg me uspava, ali nekad i omami. Ove sedmice sam ispalila nekoga u Äetvrtak i nekoga u nedelju, jer NISAM MOGLA DA SE DIGNEM.

Vidite, mene baš ništa ali ništa i nikada od svega toga.

Spavao bih jedino nakon cijele kartice Mirzatena i to onako opali me tek negdje za sat i pol ali onda zaspim i spavam po desetak sati. InaÄe - niÅ¡ta.

Nikakvi benzosi ili ikakvi derivati benzosa.

U stvari uopće i ne znam kako riješiti problem nesanice, nekako sam se već totalno saživio s tim i uzeo si kao moje normalno stanje.

Ja sam nažalost na ivici ludila,volio bi da umrem i da se više ne patim s ovom boleštinom.

Sinoć nisam spavao ni na calixti tj mirtazapinu.

Smršao sam 10 kg za 15 dana,pao mi je imuntet od nesanice,dobio sam alergiju i malo malo neke infekcije/upale.

Ko može pomoći,kome se obratiti za pomoć?

Gledao sam kad je ovo krenulo 3.5 godine pijem sedative/lijekove za spavanje i sad više nemam šta piti.

Otišla je psiha u p.m. tj podsvijest,razne brige, problemi,stresovi oko zdravlja,konverzivni napadi, strahovi sve se to sad se zgruvalo na mene.

BolniÄko lijeÄenje je kljukanje tabletama i niÅ¡ta viÅ¡e.Na posao teÅ¡ko ovako mogu,od invalidnosti ne mogu živjeti.

Spreman sam ići i za Beograd da me eventualno pregleda konzilij psihijatara i platiti ako mi može pomoći,ali ni sam ne znam kako bi mi oni pomogli?

Kakav lijek oni mogu dati što nisam probao?Dal pokazivati dosadašnje nalaze,dal ne pokazivati,ništa ne znam.

Znam samo da se jedva krećem,umoran sam,iscrpljen,slomljen...

Ja se prirodno uspavam al se probudim posle 3..3h i cao...nece san na oci...rostiljam se po krevetu i nerviram...da sam sama...zaspala bih u toku dana sigurno al ovako sa decom...nista

Frozen san ne znam sta da ti kazem rado bih ti pomogla znam kako je to ne spavati....nemoj gubiti nadu nzm mozda da uzmes godisnji i da ukidas te lekove polako da se skines da krenes na plivanje il neke treninge...promenis ishranu pijes cajeve od nane zamenis sa kafom...ja kafu vise ne pijem...verujem da je okidac svega toga stres kao i kod mene...al miksovanjem tih lekova sebe povlacis na dno jos vise...probaj da izbacujes imaces kriza bice pakleno al druge solucije nema ..da bi ti organizam prirodno vratio san

Naravno da moze...znam za drugaricu koje je prosla kao i ti i kad je batalila tablete malo izmenula nacin zivota vratio joj se san...to ti je od tolerancije i lekova poremeceno...al i ona je prosla pakao bilo je tesko al izborila se..al tad je pila ad i neki jos stabilizator...ako ne pijes ad vidi sa dr da ti to uvede inace nesanice se resiti neces od nespavanja i stresa i tvog nerviranja serotonin ti je ispod nule...moras napuniti baterije sa ad pa onda poceti da izbacujes lekove za spavanje...nije lako al uspeces moras da imas vere u to...ni ja ne spavam al da sam sama bilo bi mi dosta lakse...trenirala bih...plivanje je odlicno izmorite i opusti...psiha je cudo..niko ne moze da ti pomogne frozen ako ne pomognes sam sebi i onaj odgore...ni 100 dr...lekovi znace al kad ih pravilno uzimas da ti daju vetar u ledja...i moli se svako vece..imaj vere

Sinoc sam oko 7 popio jednu ipo tabletu Ksalola jer sam bio jako nervozan, pa u 22h 15mg Calixte. Ja sam spavao kao zaklan, jedino me probudilo sto sam morao u toalet, ali jedva sam mogao otvoriti oci.

Never again.

Pisces pio sam ja sve skoro SSRI a.d. i nisam spavao i u većim dozama.

IMAO a.d. nisam pio al nema ih ovde.

Velafax me Äak previÅ¡e dizao nisam mogao na njemu nikako zaspati a on je SNRI.

Tako da ja barem ne nazirem riješenje.

Bio na moru,plivao,sunÄao se i nisam spavao.

Koba znaÄi calixta i tebe ubija sutradan....jbg ja nemam izbora ili calixta ili clozapin (manje me oÅ¡amuti sutradan,al je opasniji).

Nisi me razumeo, ne ubija me sutradan, nego me je previse komirala ova kombinacija proslu noc.

Btw, nemam problema sa spavanjem od kad sam na Calixti uvece.

Da al to na moru je kratkorocno nista ne moze da se resi za desetak dana vec treba vremena i strpljenja...mozda da se drzis jednog leka mesec dana od tih koji ti pomazu pa onda promenis nzm nisam dr...al mesanje ap i raznoraznih anksiolotika i svega na svoju ruku nije pametno neces se izvuci iz tog zacaranog kruga...ja koja sam spavalica dovela sam sebe u situaciju da se budim posle 3h a to su mi sve sredili lekovi i stres...al ja nisàm buckala lekove nit sam ih zloupotrebljavala

Ajde ako moze neko da se javi ovde sa iskustvom od amizola...da li ga je neko pio za nesanicu i tenzionu glavobolju koju ja imam...koliko mg i kakav je lek...vise bih se opredelila za ad sa sedativnim dejstvom nego za ap i ostale zepame...razmisljala sam da ga predlozim dr...i da li se razlikuje po dejstvu od remerona posto mi on vise ne pomaze oko spavanja pa ga ne pijem...ima li nekog?